Anda di halaman 1dari 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKPB

1.Hari / Tarikh AHAD /

2.Kelas / Mata Pelajaran 1 Pintar / Pendidikan Jasmani


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) PERGERAKAN BUKAN LOKOMOTOR
Pada akhir pembelajaran, murid dapat melaksanakan pergerakan bukan
4.Objektif Pembelajaran
lokomotor berdasarkan video.
1. Murid perlu menonton link video yang telah diberikan oleh guru seperti
pada pautan di bawah :
https://www.youtube.com/watch?v=SWnakIrABio

5. Aktiviti PDP 2. Murid perlu membuat pergerakan berdasarkan video.

3. Rakaman video pergerakan murid perlu dihantar kepada guru menerusi


whatsapp.

Murid dapat melaksanakan pergerakan bukan lokomotor berdasarkan


6. kriteria kejayaan
video yang diberikan.
EMK : Kreativiti dan inovasi
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Kecergasan
/ KBAT / Nilai KBAT : Menjana idea
8. medium Whatsapp, youtube
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh AHAD /

2.Kelas / Mata Pelajaran 1 Cerdas / Pendidikan Jasmani


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) PERGERAKAN BUKAN LOKOMOTOR
Pada akhir pembelajaran, murid dapat melaksanakan pergerakan bukan
4.Objektif Pembelajaran
lokomotor berdasarkan video.
1. Murid perlu menonton link video yang telah diberikan oleh guru seperti
pada pautan di bawah :
https://www.youtube.com/watch?v=SWnakIrABio

5. Aktiviti PDP 2. Murid perlu membuat pergerakan berdasarkan video.

3. Rakaman video pergerakan murid perlu dihantar kepada guru menerusi


whatsapp.

Murid dapat melaksanakan pergerakan bukan lokomotor berdasarkan


6. kriteria kejayaan
video yang diberikan.
EMK : Kreativiti dan inovasi
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Kecergasan
/ KBAT / Nilai KBAT : Menjana idea
8. medium Whatsapp, youtube
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh AHAD /

2.Kelas / Mata Pelajaran 3 Pintar / Pendidikan Kesenian (Muzik)


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKPB

3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) MUZIK JAZZ


4.Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran, murid dapat mempelajari tentang “Muzik Jazz”.
https://forms.gle/Z6K2zLUtLByjaMLMA
1. Berdasarkan link google form yang diberikan di atas, murid perlu
membaca nota dan menonton video yang terdapat pada link tersebut.
5. Aktiviti PDP
2. Murid perlu menjawab 10 soalan yang diberikan selepas membaca nota
dan menonton video pada google form tersebut.
3. Markah perlu diberikan kepada guru selepas tamat menjawab soalan.
6. kriteria kejayaan Murid dapat mempelajari tentang “Muzik Jazz”.
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, google form
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
1.Hari / Tarikh AHAD /

2.Kelas / Mata Pelajaran 2 Pintar / Pendidikan Kesihatan


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) PENYAKIT KONJUNKTIVITIS
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mengetahui tanda-tanda penyakit
4.Objektif Pembelajaran
konjunktivitis.

1. Murid perlu menonton link video yang telah diberikan oleh guru seperti
pada pautan di bawah :
5. Aktiviti PDP
https://www.youtube.com/watch?v=yPbyXWxR8JQ

2. Murid perlu melengkapkan lembaran kerja yang diberikan oleh guru


berdasarkan video tersebut.
6. kriteria kejayaan Murid dapat mengetahui tanda-tanda penyakit konjunktivitis.
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Menjaga kesihatan
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, youtube, lembaran kerja
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh ISNIN /

2.Kelas / Mata Pelajaran 1 Pintar / Pendidikan Kesihatan


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) MENJAGA KEBERSIHAN DIRI
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mengetahui cara untuk menjaga
4.Objektif Pembelajaran
kebersihan diri.
5. Aktiviti PDP
1. Murid perlu menonton link video yang telah diberikan oleh guru seperti
pada pautan di bawah :

https://www.youtube.com/watch?v=oRVSBLTtg_c
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKPB

2. Murid perlu melengkapkan lembaran kerja yang diberikan oleh guru


berdasarkan video tersebut.

Murid dapat mengetahui cara untuk menjaga kebersihan diri


6. kriteria kejayaan
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Menjaga kebersihan
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, youtube, lembaran kerja
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh ISNIN /

2.Kelas / Mata Pelajaran 1 Cerdas / Pendidikan Kesihatan


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) MENJAGA KEBERSIHAN DIRI
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mengetahui cara untuk menjaga
4.Objektif Pembelajaran
kebersihan diri.

1. Murid perlu menonton link video yang telah diberikan oleh guru seperti
pada pautan di bawah :

5. Aktiviti PDP https://www.youtube.com/watch?v=oRVSBLTtg_c

2. Murid perlu melengkapkan lembaran kerja yang diberikan oleh guru


berdasarkan video tersebut.

Murid dapat mengetahui cara untuk menjaga kebersihan diri


6. kriteria kejayaan
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Menjaga kebersihan
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, youtube, lembaran kerja
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
1.Hari / Tarikh ISNIN /

2.Kelas / Mata Pelajaran 2 Pintar / Pendidikan Kesenian (Muzik)


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) TAMAN MINI
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mempelajari tentang lagu “Taman
4.Objektif Pembelajaran
Mini”.
https://forms.gle/42KNi3XT9gpPakDr5

1. Berdasarkan link google form yang diberikan di atas, murid perlu


5. Aktiviti PDP membaca nota dan menonton video yang terdapat pada link tersebut.
2. Murid perlu menjawab 10 soalan yang diberikan selepas membaca nota
dan menonton video lagu pada google form tersebut.
3. Markah perlu diberikan kepada guru selepas tamat menjawab soalan.
Murid dapat mempelajari tentang lagu “Taman Mini”.
6. kriteria kejayaan

7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK : TMK


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKPB

Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai
KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, google form
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
1.Hari / Tarikh ISNIN /

2.Kelas / Mata Pelajaran 2 Cerdas / Pendidikan Kesenian (Muzik)


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) TAMAN MINI
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mempelajari tentang lagu “Taman
4.Objektif Pembelajaran
Mini”.
https://forms.gle/42KNi3XT9gpPakDr5

1. Berdasarkan link google form yang diberikan di atas, murid perlu


5. Aktiviti PDP membaca nota dan menonton video yang terdapat pada link tersebut.
2. Murid perlu menjawab 10 soalan yang diberikan selepas membaca nota
dan menonton video lagu pada google form tersebut.
3. Markah perlu diberikan kepada guru selepas tamat menjawab soalan.
6. kriteria kejayaan Murid dapat mempelajari tentang lagu “Taman Mini”.
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, google form
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh ISNIN /

2.Kelas / Mata Pelajaran 6 Pintar / Pendidikan Muzik


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) REKODER (TEMPO)
Pada akhir pembelajaran, murid dapat meniup rekoder bagi lagu ”Burung
4.Objektif Pembelajaran Kakak Tua” mengikut tempo lambat, sederhana dan cepat berpandukan
skor.
1. Murid berlatih lagu “Burung Kakak Tua” menggunakan rekoder.
2. Murid meniup lagu dengan tempo lambat diikuti dengan tempo
5. Aktiviti PDP sederhana dan cepat.
3. Rakaman video murid bermain rekoder dihantar kepada guru menerusi
whatsapp.
Murid dapat meniup rekoder bagi lagu ”Burung Kakak Tua” mengikut
6. kriteria kejayaan
tempo.
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai KBAT : Menjana idea
8. medium Whatsapp, rekoder
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh ISNIN /

2.Kelas / Mata Pelajaran 6 Cerdas / Pendidikan Muzik


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKPB

3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) REKODER (TEMPO)


Pada akhir pembelajaran, murid dapat meniup rekoder bagi lagu ”Burung
4.Objektif Pembelajaran Kakak Tua” mengikut tempo lambat, sederhana dan cepat berpandukan
skor.
1. Murid berlatih lagu “Burung Kakak Tua” menggunakan rekoder.
2. Murid meniup lagu dengan tempo lambat diikuti dengan tempo
5. Aktiviti PDP sederhana dan cepat.
3. Rakaman video murid bermain rekoder dihantar kepada guru menerusi
whatsapp.
Murid dapat meniup rekoder bagi lagu ”Burung Kakak Tua” mengikut
6. kriteria kejayaan
tempo.
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai KBAT : Menjana idea
8. medium Whatsapp, rekoder
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
1.Hari / Tarikh SELASA /

2.Kelas / Mata Pelajaran 5 Pintar / Pendidikan Muzik


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) REKODER (TEMPO)
Pada akhir pembelajaran, murid dapat memainkan ”Lagu Tiga Kupang”
4.Objektif Pembelajaran menggunakan alat muzik rekoder mengikut tempo yang telah ditetapkan.

1. Murid berlatih lagu “Lagu Tiga Kupang” menggunakan rekoder.

2. Murid meniup lagu dengan tempo lambat diikuti dengan tempo


5. Aktiviti PDP sederhana dan cepat.

3. Rakaman video murid bermain rekoder dihantar kepada guru menerusi


whatsapp.

Murid dapat meniup rekoder bagi lagu ”Lagu Tiga Kupang” mengikut
6. kriteria kejayaan tempo.

EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai KBAT : Menjana idea
8. medium Whatsapp, rekoder
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKPB

1.Hari / Tarikh RABU /

2.Kelas / Mata Pelajaran 4 Cerdas / Pendidikan Kesenian (Muzik)


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) ENSEMBEL TAGUNGGU
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mempelajari tentang ensemble
4.Objektif Pembelajaran
“Tagunggu”.
https://forms.gle/bFLSAYZCAkidG3uRA
1. Berdasarkan link google form yang diberikan di atas, murid perlu
membaca nota dan menonton video yang terdapat pada link tersebut.
5. Aktiviti PDP
2. Murid perlu menjawab 10 soalan yang diberikan selepas membaca nota
dan menonton video pada google form tersebut.
3. Markah perlu diberikan kepada guru selepas tamat menjawab soalan.
Murid dapat mempelajari tentang ensemble “Tagunggu”.
6. kriteria kejayaan
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, google form
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh RABU /

2.Kelas / Mata Pelajaran 4 Pintar / Pendidikan Kesenian (Muzik)


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) ENSEMBEL TAGUNGGU
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mempelajari tentang ensemble
4.Objektif Pembelajaran
“Tagunggu”.
5. Aktiviti PDP https://forms.gle/bFLSAYZCAkidG3uRA
1. Berdasarkan link google form yang diberikan di atas, murid perlu
membaca nota dan menonton video yang terdapat pada link tersebut.
2. Murid perlu menjawab 10 soalan yang diberikan selepas membaca nota
dan menonton video pada google form tersebut.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKPB

3. Markah perlu diberikan kepada guru selepas tamat menjawab soalan.


Murid dapat mempelajari tentang ensemble “Tagunggu”.
6. kriteria kejayaan
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, google form
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh KHAMIS /

2.Kelas / Mata Pelajaran 3 Pintar / Pendidikan Kesihatan


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) PENYAKIT BAWAAN NYAMUK
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mengetahui cara mencegah
4.Objektif Pembelajaran
penyakit bawaan nyamuk.

1. Murid perlu menonton link video yang telah diberikan oleh guru seperti
pada pautan di bawah :

5. Aktiviti PDP https://www.youtube.com/watch?v=ay3F3n2srb0

2. Murid perlu melengkapkan lembaran kerja yang diberikan oleh guru


berdasarkan video tersebut.

6. kriteria kejayaan Murid dapat mengetahui cara mencegah penyakit bawaan nyamuk.
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Menjaga kebersihan
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, youtube, lembaran kerja
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
