Anda di halaman 1dari 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKPB

1.Hari / Tarikh AHAD /

2.Kelas / Mata Pelajaran 1 Pintar / Pendidikan Jasmani


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) PERGERAKAN LOKOMOTOR
Pada akhir pembelajaran, murid dapat melaksanakan pergerakan
4.Objektif Pembelajaran
lokomotor berdasarkan video yang diberikan.
1. Murid perlu menonton link video yang telah diberikan oleh guru seperti
pada pautan di bawah :
https://www.youtube.com/watch?v=3_oIssULEk0

5. Aktiviti PDP 2. Murid perlu membuat pergerakan berdasarkan video.

3. Rakaman video pergerakan murid perlu dihantar kepada guru menerusi


whatsapp.

Murid dapat melaksanakan pergerakan lokomotor berdasarkan video yang


6. kriteria kejayaan
diberikan.
EMK : Kreativiti dan inovasi
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Kecergasan
/ KBAT / Nilai KBAT : Menjana idea
8. medium Whatsapp, youtube
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh AHAD /

2.Kelas / Mata Pelajaran 1 Cerdas / Pendidikan Jasmani


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) PERGERAKAN LOKOMOTOR
Pada akhir pembelajaran, murid dapat melaksanakan pergerakan
4.Objektif Pembelajaran
lokomotor berdasarkan video yang diberikan.
1. Murid perlu menonton link video yang telah diberikan oleh guru seperti
pada pautan di bawah :
https://www.youtube.com/watch?v=3_oIssULEk0

5. Aktiviti PDP 2. Murid perlu membuat pergerakan berdasarkan video.

3. Rakaman video pergerakan murid perlu dihantar kepada guru menerusi


whatsapp.

Murid dapat melaksanakan pergerakan lokomotor berdasarkan video yang


6. kriteria kejayaan
diberikan.
EMK : Kreativiti dan inovasi
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Kecergasan
/ KBAT / Nilai KBAT : Menjana idea
8. medium Whatsapp, youtube
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh AHAD /

2.Kelas / Mata Pelajaran 3 Pintar / Pendidikan Kesenian (Muzik)


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKPB

3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) MUZIK ROCK


Pada akhir pembelajaran, murid dapat mempelajari tentang “Muzik
4.Objektif Pembelajaran
Rock”.
https://forms.gle/Qb753aXPtdXeMVZo8
1. Berdasarkan link google form yang diberikan di atas, murid perlu
membaca nota dan menonton video yang terdapat pada link tersebut.
5. Aktiviti PDP
2. Murid perlu menjawab 10 soalan yang diberikan selepas membaca nota
dan menonton video pada google form tersebut.
3. Markah perlu diberikan kepada guru selepas tamat menjawab soalan.
6. kriteria kejayaan Murid dapat mempelajari tentang “Muzik Rock”.
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, google form
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
1.Hari / Tarikh AHAD /

2.Kelas / Mata Pelajaran 2 Pintar / Pendidikan Kesihatan


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mengetahui cara untuk menjaga
4.Objektif Pembelajaran
kesihatan diri.

1. Murid perlu menonton link video yang telah diberikan oleh guru seperti
pada pautan di bawah :
5. Aktiviti PDP
https://www.youtube.com/watch?v=_JtsswlZzPg

2. Murid perlu melengkapkan lembaran kerja yang diberikan oleh guru


berdasarkan video tersebut.
6. kriteria kejayaan Murid dapat mengetahui cara untuk menjaga kesihatan diri.
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Menjaga kesihatan
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, youtube, lembaran kerja
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh ISNIN /

2.Kelas / Mata Pelajaran 1 Pintar / Pendidikan Kesihatan


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) KUMAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mengetahui cara untuk mencegah
4.Objektif Pembelajaran
kuman.
5. Aktiviti PDP
1. Murid perlu menonton link video yang telah diberikan oleh guru seperti
pada pautan di bawah :

https://www.youtube.com/watch?v=MkKAdwVyzPo
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKPB

2. Murid perlu melengkapkan lembaran kerja yang diberikan oleh guru


berdasarkan video tersebut.

Murid dapat mengetahui cara untuk mencegah kuman.


6. kriteria kejayaan
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Menjaga kebersihan
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, youtube, lembaran kerja
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh ISNIN /

2.Kelas / Mata Pelajaran 1 Cerdas / Pendidikan Kesihatan


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) KUMAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mengetahui cara untuk mencegah
4.Objektif Pembelajaran
kuman.

1. Murid perlu menonton link video yang telah diberikan oleh guru seperti
pada pautan di bawah :

5. Aktiviti PDP https://www.youtube.com/watch?v=MkKAdwVyzPo

2. Murid perlu melengkapkan lembaran kerja yang diberikan oleh guru


berdasarkan video tersebut.

Murid dapat mengetahui cara untuk mencegah kuman.


6. kriteria kejayaan
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Menjaga kebersihan
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, youtube, lembaran kerja
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
1.Hari / Tarikh ISNIN /

2.Kelas / Mata Pelajaran 2 Pintar / Pendidikan Kesenian (Muzik)


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) TARIAN SINGA
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mempelajari tentang “Tarian
4.Objektif Pembelajaran
Singa”.
https://forms.gle/nQSB2uKhmnKY7Fv79

1. Berdasarkan link google form yang diberikan di atas, murid perlu


5. Aktiviti PDP membaca nota dan menonton video yang terdapat pada link tersebut.
2. Murid perlu menjawab 10 soalan yang diberikan selepas membaca nota
dan menonton video pada google form tersebut.
3. Markah perlu diberikan kepada guru selepas tamat menjawab soalan.
Murid dapat mempelajari tentang tarian masyarakat cina iaitu “Tarian
6. kriteria kejayaan
Singa”.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKPB

EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, google form
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
1.Hari / Tarikh ISNIN /

2.Kelas / Mata Pelajaran 2 Cerdas / Pendidikan Kesenian (Muzik)


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) TARIAN SINGA
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mempelajari tentang “Tarian
4.Objektif Pembelajaran
Singa”.
https://forms.gle/nQSB2uKhmnKY7Fv79
1. Berdasarkan link google form yang diberikan di atas, murid perlu
membaca nota dan menonton video yang terdapat pada link tersebut.
5. Aktiviti PDP
2. Murid perlu menjawab 10 soalan yang diberikan selepas membaca nota
dan menonton video pada google form tersebut.
3. Markah perlu diberikan kepada guru selepas tamat menjawab soalan.
Murid dapat mempelajari tentang tarian masyarakat cina iaitu “Tarian
6. kriteria kejayaan
Singa”.
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, google form
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh ISNIN /

2.Kelas / Mata Pelajaran 6 Pintar / Pendidikan Muzik


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) BERGERAK MENGIKUT MUZIK
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mengenal pasti 4 jenis rentak dan
4.Objektif Pembelajaran
melakukan pergerakan kreatif berdasarkan keempat-empat rentak tersebut.
1. Murid mendengar audio “Hilang Duka Hidup Ceria” untuk rentak
Inang, audio “Ensembel Burung Kakak Tua” untuk rentak waltz dan masri
5. Aktiviti PDP dan audio “Ensembel Semarak Cinta” untuk rentak mac.
2. Murid melakukan pergerakan kreatif berdasarkan rentak-rentak
tersebut.
Murid dapat mengenal 4 jenis rentak dan melakukan pergerakan kreatif
6. kriteria kejayaan
berdasarkan rentak tersebut.
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai KBAT : Menjana idea
8. medium Whatsapp, audio
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh ISNIN /

2.Kelas / Mata Pelajaran 6 Cerdas / Pendidikan Muzik


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKPB

3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) BERGERAK MENGIKUT MUZIK


Pada akhir pembelajaran, murid dapat mengenal pasti 4 jenis rentak dan
4.Objektif Pembelajaran
melakukan pergerakan kreatif berdasarkan keempat-empat rentak tersebut.
1. Murid mendengar audio “Hilang Duka Hidup Ceria” untuk rentak
Inang, audio “Ensembel Burung Kakak Tua” untuk rentak waltz dan masri
dan audio “Ensembel Semarak Cinta” untuk rentak mac.
5. Aktiviti PDP
2. Murid melakukan pergerakan kreatif berdasarkan rentak-rentak
tersebut.

Murid dapat mengenal 4 jenis rentak dan melakukan pergerakan kreatif


6. kriteria kejayaan berdasarkan rentak tersebut.

EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai KBAT : Menjana idea
8. medium Whatsapp, audio
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
1.Hari / Tarikh SELASA /

2.Kelas / Mata Pelajaran 5 Pintar / Pendidikan Muzik


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) CAKLEMPONG
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mempelajari tentang alat muzik
4.Objektif Pembelajaran
tradisional “Caklempong”.
https://forms.gle/D1MVPfWGgpgKFdCH7
1. Berdasarkan link google form yang diberikan di atas, murid perlu
membaca nota dan menonton video yang terdapat pada link tersebut.
5. Aktiviti PDP
2. Murid perlu menjawab 10 soalan yang diberikan selepas membaca nota
dan menonton video pada google form tersebut.
3. Markah perlu diberikan kepada guru selepas tamat menjawab soalan.
6. kriteria kejayaan Murid dapat mempelajari tentang alat muzik tradisional “Caklempong”.
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai KBAT : Menjana idea
8. medium Whatsapp, google form
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKPB

1.Hari / Tarikh RABU /

2.Kelas / Mata Pelajaran 4 Cerdas / Pendidikan Kesenian (Muzik)


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) NYANYIAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mempelajari tentang lagu “Cergas
4.Objektif Pembelajaran
Badan”.
https://forms.gle/qejSLopj6eF8rSfP8
1. Berdasarkan link google form yang diberikan di atas, murid perlu
membaca nota dan menonton video yang terdapat pada link tersebut.
5. Aktiviti PDP
2. Murid perlu menjawab 10 soalan yang diberikan selepas membaca nota
dan menonton video pada google form tersebut.
3. Markah perlu diberikan kepada guru selepas tamat menjawab soalan.
Murid dapat mempelajari tentang lagu “Cergas Badan”.
6. kriteria kejayaan
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, google form
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh RABU /

2.Kelas / Mata Pelajaran 4 Pintar / Pendidikan Kesenian (Muzik)


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) NYANYIAN
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mempelajari tentang lagu “Cergas
4.Objektif Pembelajaran
Badan”.
https://forms.gle/qejSLopj6eF8rSfP8
1. Berdasarkan link google form yang diberikan di atas, murid perlu
membaca nota dan menonton video yang terdapat pada link tersebut.
5. Aktiviti PDP
2. Murid perlu menjawab 10 soalan yang diberikan selepas membaca nota
dan menonton video pada google form tersebut.
3. Markah perlu diberikan kepada guru selepas tamat menjawab soalan.
Murid dapat mempelajari tentang lagu “Cergas Badan”.
6. kriteria kejayaan
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Rajin
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PKPB

8. medium Whatsapp, google form


______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

1.Hari / Tarikh KHAMIS /

2.Kelas / Mata Pelajaran 3 Pintar / Pendidikan Kesihatan


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) PENYAKIT BAWAAN NYAMUK
Pada akhir pembelajaran, murid dapat mengetahui penyakit yang dibawa
4.Objektif Pembelajaran
oleh nyamuk aedes dan nyamuk tiruk.

1. Murid perlu menonton link video yang telah diberikan oleh guru seperti
pada pautan di bawah :

5. Aktiviti PDP https://www.youtube.com/watch?v=Jd8hL2rtcFc

2. Murid perlu melengkapkan lembaran kerja yang diberikan oleh guru


berdasarkan video tersebut.

Murid dapat mengetahui penyakit yang dibawa oleh nyamuk aedes dan
6. kriteria kejayaan
nyamuk tiruk.
EMK : TMK
7. Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
Nilai : Menjaga kesihatan
/ KBAT / Nilai KBAT : Menilai
8. medium Whatsapp, youtube, lembaran kerja
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______ murid
9. Refleksi / Impak Dan Kerja Rumah yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
