Anda di halaman 1dari 2

CUP RPH BM TAHUN 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


BAHASA MELAYU TAHUN EMPAT
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
43 4 BESTARI 1/1/2022 Ahad
TEMA / UNIT KEMASYARAKATAN Jiran Tetangga
TAJUK Bantuan Makanan Mangsa Banjir
STANDARD 1.1.2 Mendengar, memahami dan memberikan STANDARD 1.1
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
respons terhadap ujaran yang terdapat dalam
situasi tidak formal.
STANDARD 5.1.1(i) Memahami dan menggunakan kata STANDARD 5.2
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
nama am mengikut konteks tidak formal
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Mendengar, memahami dan memberikan dua respons terhadap ujaran yang
terdapat dalam situasi tidak formal.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat:
1. Mensimulasikan dua respons terhadap pertanyaan.
90% murid dapat mensimulasikan respons terhadap pertanyaan
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang respons terhadap ujaran dan kata nama am.

Aktiviti Berkumpulan Aktiviti Individu


1. Murid meneliti gambar dan teks. 1. Murid melengkapkan modul yang diberikan.
2. Murid berbincang tentang respons yang
sesuai.
3. Murid menandakan pada respons yang
sesuai. (intervensi)
4. Murid mensimulasikan respons yang dibina.
5. Murid menyebut kata nama am yang
dijumpai di dalam gambar. (SELF)
6. Murid membina peta buih kata nama am.

Penutup
Murid mensimulasikan semula respons apabila guru menyebut pertanyaan dan menyenaraikan kata nama am.
Murid merumuskan isi pelajaran tentang bantuan makanan mangsa banjir dengan bimbingan guru.

PAK-21 PAK-21
Dramatisation (Drama) Mind Map (Peta Minda)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Intervensi, Strategi M2P, SELF Pembelajaran Terbeza
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 4-5 Modul Interpersonal Menilai
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid Peta Buih Nilai Murni Kelestarian Alam Sekitar
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
CUP RPH BM TAHUN 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


BAHASA MELAYU TAHUN EMPAT
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
43 4 EFEKTIF 1/1/2022 Ahad
TEMA / UNIT KEMASYARAKATAN Jiran Tetangga
TAJUK Bantuan Makanan Mangsa Banjir
STANDARD 1.1.2 Mendengar, memahami dan memberikan STANDARD 1.1
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
respons terhadap ujaran yang terdapat dalam
situasi tidak formal.
STANDARD 5.1.1(i) Memahami dan menggunakan kata STANDARD 5.2
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
nama am mengikut konteks tidak formal
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Mendengar, memahami dan memberikan dua respons terhadap ujaran yang
terdapat dalam situasi tidak formal.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat:
2. Mensimulasikan dua respons terhadap pertanyaan.
90% murid dapat mensimulasikan respons terhadap pertanyaan
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang respons terhadap ujaran dan kata nama am.

Aktiviti Berkumpulan Aktiviti Individu


7. Murid meneliti gambar dan teks. 2. Murid melengkapkan modul yang diberikan.
8. Murid berbincang tentang respons yang
sesuai.
9. Murid menandakan pada respons yang
sesuai. (intervensi)
10. Murid mensimulasikan respons yang dibina.
11. Murid diterangkan secara ringkas mengenai
kata nama am oleh guru.
12. Murid menyebut kata nama am yang
dijumpai di dalam gambar. (SELF)
13. Murid membina peta buih kata nama am.

Penutup
Murid mensimulasikan semula respons apabila guru menyebut pertanyaan dan menyenaraikan kata nama am.
Murid merumuskan isi pelajaran tentang bantuan makanan mangsa banjir dengan bimbingan guru.

PAK-21 PAK-21
Dramatisation (Drama) Mind Map (Peta Minda)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Intervensi, Strategi M2P, SELF Pembelajaran Terbeza
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 4-5 Modul Interpersonal Menilai
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid Peta Buih Nilai Murni Kelestarian Alam Sekitar
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
