Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 4


MODUL: PENDIDIKAN KESIHATAN
REPRODUKTIF DAN SOSIAL KELAS: 4 EFEKTIF MINGGU: 1
(PEERS) MASA: 11.30 -12.00 TARIKH: 13/1/2022
UNIT: 11: SAYANGI DIRI TEMPOH: 30 minit HARI: Khamis
TAJUK: (A) ZAMAN REMAJA
Standard Kandungan:
1.1 Kemahiran Membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif
1.2 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta luaran yang mempengaruhi kesihatan diri
dan reproduktif
Standard Pembelajaran:
1.1.1 Menyatakan maksud akil baligh
1.2.1 Membincangkan cara menghargai dan menghormati perubahan fizikal diri sendiri.
JENIS PRAUJIAN
 Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
 Kuiz cepat.
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
Murid dapat:
Murid dapat: 1. menulis maksud akil baligh
Murid dapat:
1. menyatakan maksud akil berdasarkan pengetahuan
baligh dengan betul. lampau.
OBJEKTIF 1. mencipta sebuah poster
2. menerangkan cara 2. menyenaraikan cara
berkaitan akil baligh dan
menghargai dan menghormati menghargai dan menghormati
perubahan fizikal seseorang.
perubahan fizikal dengan tepat. perubahan fizikal dalam peta
buih.
SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
1. Murid diberikan gambar kanak-kanak dan remaja.
2. Murid diminta membuat perbandingan.
3. Guru memberi penerangan tentang akil baligh.
4. Beberapa orang murid dipilih untuk menyatakan maksud akil baligh berdasarkan penerangan
guru.
AKTIVITI PdP
5. Murid dipilih untuk memberikan maksud akil baligh berdasarkan pemahaman sendiri.
6. Murid diminta menyenaraikan cara menghormati dan menghargai perubahan fizikal dalam
peta buih secara individu (SELF)
7. Kumpulan murid dikehendaki mencipta sebuah poster berkaitan akil baligh dan perubahan
fizikal seseorang (M2P)
PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASAN
Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
Peta i-Think Collaboration,
PAK-21 Project-BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 4
MODUL: PENDIDIKAN KESIHATAN
REPRODUKTIF DAN SOSIAL KELAS: 4 BESTARI MINGGU: 1
(PEERS) MASA: 12.30 – 1.00 TARIKH: 13/1/2022
UNIT: 11: SAYANGI DIRI TEMPOH: 30 minit HARI: Khamis
TAJUK: (A) ZAMAN REMAJA
Standard Kandungan:
1.1 Kemahiran Membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif
1.2 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta luaran yang mempengaruhi kesihatan diri
dan reproduktif
Standard Pembelajaran:
1.1.2 Menyatakan maksud akil baligh
1.2.1 Membincangkan cara menghargai dan menghormati perubahan fizikal diri sendiri.
JENIS PRAUJIAN
 Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
 Kuiz cepat.
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
Murid dapat:
Murid dapat: 1. menulis maksud akil baligh
Murid dapat:
1. menyatakan maksud akil berdasarkan pengetahuan
baligh dengan betul. lampau.
OBJEKTIF 1. mencipta sebuah poster
2. menerangkan cara 2. menyenaraikan cara
berkaitan akil baligh dan
menghargai dan menghormati menghargai dan menghormati
perubahan fizikal seseorang.
perubahan fizikal dengan tepat. perubahan fizikal dalam peta
buih.
SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
8. Murid diberikan gambar kanak-kanak dan remaja.
9. Murid diminta membuat perbandingan.
10. Guru memberi penerangan tentang akil baligh.
11. Beberapa orang murid dipilih untuk menyatakan maksud akil baligh berdasarkan penerangan
guru.
AKTIVITI PdP
12. Murid dipilih untuk memberikan maksud akil baligh berdasarkan pemahaman sendiri.
13. Murid diminta menyenaraikan cara menghormati dan menghargai perubahan fizikal dalam
peta buih secara individu (SELF)
14. Kumpulan murid dikehendaki mencipta sebuah poster berkaitan akil baligh dan perubahan
fizikal seseorang (M2P)
PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASAN
Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
Peta i-Think Collaboration,
PAK-21 Project-BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
