Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 4


TEMA: MINGGU:
KELAS: 4 BESTARI 44
2. KESIHATAN DAN KEBERSIHAN
MASA: 7.40 pagi – 8.40 pagi
UNIT: TARIKH:
TEMPOH:
4 : Saya Sihat 60 minit
TOPIK: Bantuan Makanan Mangsa Banjir HARI: Isnin
Standard Kandungan:
1.1 Mendengar dan memberikan respons semasa berkomunikasi dalam situasi formal dan tidak formal.

3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna


Standard Pembelajaran:
1.1.2 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap ujaran yang terdapat dalam situasi tidak formal.

3.2.1 Membina dan menulis ayat dan perenggan daripada bahan multimedia

KRITERIA KEJAYAAN
 Mensimulasikan dua respons terhadap ujaran
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
Murid dapat:
1. Mendengar dan Murid dapat: Murid dapat:
OBJEKTIF memberikan dua respons 1. mendengar dan memberikan 1. mendengar dan memberikan
ujaran tiga respons ujaran empat respons ujaran

SET INDUKSI Murid mendengar penerangan guru tentang respons terhadap ujaran tidak formal
1. Murid membaca ayat-ayat yang diberikan.
2. Murid melengkapkan respons terhadap ujaran.
3. Murid mensimulasikan ujaran.
AKTIVITI PdP 4. Murid membina ayat daripada bahan.
5. Murid membina perenggan daripada bahan.
6. Murid membaca ayat yang telah dibina.

PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Kreativiti dan Inovasi
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASAN
Kinestetik, Verbal Kinestetik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik Linguistik Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menilai Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
Learning
PAK-21 Simulasi Peta I-Think
Modalities
STRATEGI Intervensi, SELF Intervensi, SELF Intervensi, SELF, M2P
KAEDAH Pendekatan Terbeza
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 4
TEMA: MINGGU:
KELAS: 4 EFEKTIF 44
2. KESIHATAN DAN KEBERSIHAN
MASA: 8.40 pagi-10.10 pagi
UNIT: TARIKH:
TEMPOH:
4 : Saya Sihat 90 minit
TOPIK: Bantuan Makanan Mangsa Banjir HARI: Isnin
Standard Kandungan:
1.1 Mendengar dan memberikan respons semasa berkomunikasi dalam situasi formal dan tidak formal.

3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna


Standard Pembelajaran:
1.1.2 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap ujaran yang terdapat dalam situasi tidak formal.

3.2.1 Membina dan menulis ayat dan perenggan daripada bahan multimedia

KRITERIA KEJAYAAN
 Mensimulasikan dua respons terhadap ujaran
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
Murid dapat:
2. Mendengar dan Murid dapat: Murid dapat:
OBJEKTIF memberikan dua respons 1. mendengar dan memberikan 1. mendengar dan memberikan
ujaran tiga respons ujaran empat respons ujaran

SET INDUKSI Murid mendengar penerangan guru tentang respons terhadap ujaran tidak formal
7. Murid membaca ayat-ayat yang diberikan.
8. Murid melengkapkan respons terhadap ujaran.
9. Murid mensimulasikan ujaran.
AKTIVITI PdP 10. Murid membina ayat daripada bahan.
11. Murid membina perenggan daripada bahan.
12. Murid membaca ayat yang telah dibina.

PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Kreativiti dan Inovasi
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASAN
Kinestetik, Verbal Kinestetik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik Linguistik Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menilai Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
Learning
PAK-21 Simulasi Peta I-Think
Modalities
STRATEGI Intervensi, SELF Intervensi, SELF Intervensi, SELF, M2P
KAEDAH Pendekatan Terbeza
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
