Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3


BIDANG: KEMAHIRAN KELAS: 3 BIJAK MINGGU: 1
UNIT: 1:GIMNAS GEMILANG MASA: 7.30 – 8.00 pagi TARIKH: 24/3/2022
TAJUK: Imbangan Teguh TEMPOH: 30 minit HARI: Khamis
Standard Kandungan:
1.1 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
2.1 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi kawalan badan dan sokongan.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan.
Standard Pembelajaran:
1.1.1 Melakukan imbangan dinamik jambatan panjang (long bridge) dan kereta sorong.
1.1.2 Melakukan imbangan statik dua tapak sokongan secara berpasangan, tugu secara berpasangan dan imbangan dekam.
2.1.1 Menyatakan lakuan mengekalkan kawalan badan semasa melakukan aktiviti imbangan.
2.1.2 Menerangkan perbezaan luas tapak sokongan semasa melakukan pelbagai aktiviti imbangan.
5.1.1 Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian mengikut jenis aktiviti yang dijalankan.
5.4.2 Melakukan aktiviti secara berpasangan dan berkumpulan.
JENIS PRAUJIAN
 Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
 Kuiz cepat.
1.Murid (a) dapat melakukan pergerakan (b)yang memerlukan kawalan badan dan sokongan (c) dengan
betul (d)
OBJEKTIF
2.Murid (a) dapat melakukan imbangan yang pelbagai dan kreatif (b)yang memerlukan kawalan badan
dan sokongan (c) dengan betul (d)
KRITERIA 1.Murid dapat melakukan 3 jenis imbangan dengan betul
KEJAYAAN 2.Murid dapat melakukan 3 jenis imbangan yang pelbagai dengan betul
SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan objektif pelajaran
dan kriteria kejayaan. SI: True or False
2. Murid diterangkan mengenai kemahairan imbangan.
3. Murid melakukan aktiviti imbangan static seperti imbangan dekam, imbangan “V” berkembar,
imbangan skala dan imbangan bertingkat.
4. Murid melakukan imbangan dinamik iaitu jambatan panjang.
AKTIVITI PdP 5. Murid disoal mengenai bagaimana mereka mengekalkan kawalan badan semasa melakukan aktiviti
imbangan.
6. Murid membincangkan perbezaan luas tapak sokongan semasa melakukan pelbagai aktiviti
imbangan.
7. Murid menyejukkan badan.
8. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti
9. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
10. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
PENERAPAN
EMK Kreativiti dan Inovasi.
Interpersonal,
KECERDASAN Interpersonal, Interpersonal,
Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai Menilai, Mencipta
Peta i-Think, Cloze Peta i-Think, Cloze Procedure,
Learning
PAK-21 Procedure, Collaboration, Learning
Modalities, Project-BasedLearning
Collaboration Modalities
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
Pada akhir pengajaran;
___ daripada ___ orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan
