Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

7.50 - 8.20 PAGI PENDIDIK


3 Selasa 6/4/2022 5 INTELEK AN
30 minit JASMANI

TEMA JADI YANG TERBAIK

UNIT UNIT 1 TAJUK TEGAK TERBALIK

1.1 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.


STANDARD KANDUNGAN 2.1 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi kawalan badan dan
sokongan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal
1.1.3 Melakukan imbangan songsang dirian tangan
STANDANRD PEMBELAJARAN 2.1.1 Menjelaskan anggota badan yang terlibat untuk mengekalkan keseimbangan.
5.2.1 Mempamerkan keyakinan untuk melakukan pelbagai kemahiran pergerakan
Pada akhir PdPC murid dapat :

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Melakukan imbangan songsang dirian tangan dengan perlakuan yang betul.

Menyatakan anggota badan yang terlibat semasa melakukan imbangan songsang.

Murid berjaya melakukan imbangan songsang dirian tangan dengan perlakuan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN

1. Murid dalam kumpulan, melakukan pemanasan badan melalui aktiviti imbangan.

2. Guru menerangkan tentang perlakuan imbangan songsang.

3. Gerak kerja kelas, murid dalam kumpulan melakukan aktiviti imbangan songsang.
AKTIVITI
PDPC 4. Gerak kerja berpasangan, murid melakukan perlakuan imbangan songsang dirian tangan.

5. Permainan kecil

6. Gerak kendur

BBB

KBAT Mengaplikasi EMK Nilai Murni

Think– Pair– Share (Fikir- Pasang–


PAK-21 NILAI MURNI Kerjasama
Kongsi)
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)

KEHADIRAN : /

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


REFLEKSI / IMPAK
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

8.20 - 8.50 PAGI PENDIDIK


3 Selasa 6/4/2022 4 HARAPAN AN
30 minit JASMANI

TEMA GIMNASTIK ASAS

UNIT UNIT 1 TAJUK GERAK GIMNAS

1.1 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.


STANDARD KANDUNGAN 2.1 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi kawalan badan dan
sokongan.
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal.
1.1.3 Melakukan imbangan songsang dengan sokongan pada kepala dan tangan.
2.1.2 Menyatakan perbezaan luas tapak sokongan dan kedudukan pusat graviti semasa melakukan
STANDANRD PEMBELAJARAN pelbagai imbangan statik, dinamik dan songsang.
5.2.3 Memberi respons positif terhadap tindakan yang selamat dan tindakan yang berisiko semasa
melakukan aktiviti yang mencabar.
Pada akhir PdPC murid dapat :

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Melakukan perlakuan imbangan songsang dengan sokongan pada kepala dan tangan dengan lakuan
yang betul.

Murid berjaya melakukan perlakuan hambur dengan perlakuan yang betul.


KRITERIA KEJAYAAN

1. Murid dalam kumpulan, melakukan pemanasan badan melalui permainan kecil.

2. Guru menerangkan tentang perlakuan imbangan songsang.

3. Gerak kerja kelas, murid dalam kumpulan melakukan aktiviti imbangan songsang.
AKTIVITI
PDPC 4. Gerak kerja berpasangan, murid melakukan perlakuan imbangan songsang.

5. Permainan kecil

6. Gerak kendur

BBB

KBAT Mengaplikasi EMK Nilai Murni

Think– Pair– Share (Fikir- Pasang–


PAK-21 NILAI MURNI Kerjasama
Kongsi)
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)

KEHADIRAN : /

______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


REFLEKSI / IMPAK
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________
MINGGU HARI TARIKH
3 Rabu 6/4/2022

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 4


KELAS 4 INTELEK MASA 9.20 – 10.20 PAGI
TEMA KEMASYARAKATAN
TAJUK Masyarakat Berilmu
STANDARD 2.3.1 Membaca dan menganalisis kandungan teks karya Kemahiran Membaca
PEMBELAJARAN
sastera, dan karya bukan sastera.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Membaca dan menganalisis empat kandungan teks karya sastera.
AKTIVITI 1. Murid membaca dan meneliti teks dan gambar.
2. Murid membaca dan menganalisis kandungan teks sastera dengan bimbingan
guru.
3. Mruid membaca teks bersama-sama.
4. Murid menerangkan kandungan cerita mengikut pemahaman kepada rakan secara
bergilir-gilir. Story Books (Buku Cerita)
5. Murid menyatakan nilai murni berdasarkan ayat yang dicetak berwarna. Salad
Bowl (Mangkuk Sayur)
6. Murid merumuskan isi pelajaran tentang mari membaca dengan bimbingan guru.
KRITERIA 1. Murid membaca dan menganalisis __ daripada empat kandungan teks karya
KEJAYAAN sastera.

AKTIVITI PAK-21 Story Books (Buku Cerita) Salad Bowl (Mangkuk Sayur)
PKJR -
BUKU Buku Teks MS 014 Buku Aktiviti Buku BA MS
ABM/BBM - Lain-lain : ________________________

EMK : ILMU Kelestarian Global STRATEGI P&P Belajar Cara Belajar

EMK : NILAI - KBAT Menganalisis

PETA PEMIKIRAN i- - PENILAIAN Hasil Kerja Murid


THINK PENGAJARAN DAN
PEMBELAJARAN
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan -
pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
PENDIDIKAN MORAL SK TAHUN 3
TARIKH 6/4/2022 MASA 10.40 – 11.40 PAGI
MINGGU 3 HARI Rabu KELAS 3 INTELEK
TEMA SAYA DAN SEKOLAH
TAJUK Perayaan Warga Sekolah
STANDARD KANDUNGAN Kepelbagaian Perayaan Warga Sekolah
STANDARD PEMBELAJARAN 1.2 Menjelaskan amalan pelbagai perayaan yang disambut oleh warga sekolah.
1.3 Menilai kepentingan menerima, menghormati dan mengurus
kepelbagaian perayaan yang disambut oleh warga sekolah.
1.4 Mengekspresikan perasaan apabila dapat menerima,
menghormati dan mengurus kepelbagaian perayaan warga sekolah.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Menjelaskan dua amalan pelbagai perayaan yang 1. Menjelaskan __ daripada dua amalan pelbagai
disambut oleh warga sekolah perayaan yang disambut oleh warga sekolah
2. Menilai kepentingan menerima, menghormati dan 2. Menilai kepentingan menerima, menghormati dan
mengurus kepelbagaian perayaan yang disambut mengurus kepelbagaian perayaan yang disambut
oleh warga sekolah oleh warga sekolah
3. Mengekspresikan perasaan apabila dapat 3. Mengekspresikan perasaan apabila dapat
menerima, menghormati dan mengurus menerima, menghormati dan mengurus
kepelbagaian perayaan warga sekolah kepelbagaian perayaan warga sekolah
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1 Murid fokus semasa penerangan guru tentang hormati amalan perayaan warga sekolah.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid menganalisis gambar dan situasi yang 5.
Murid mengadakan perbincangan dan bersoal
diberikan. jawab tentang perasaan apabila dapat
2. Murid dipilih untuk berkongsi kefahaman mereka menghormati amalan perayaan rakan mereka.
terhadap situasi yang diberikan. round table
3. Murid menjalankan aktiviti melengkapkan jadual. 6. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
Close procedure membacakan jawapan
7. Murid di minta untuk mengekspresikan perasaan
4. Murid akan dibimbing oleh guru untuk
apabila dapat menerima, menghormati dan
melengkapkan jadual.
mengurus kepelbagaian perayaan warga sekolah
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1.Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang hormati amalan perayaan warga sekolahdengan bimbingan
guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 006 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 PAK-21
Close Procedures (Isikan Tempat Kosong) Round Table (Meja Bulat)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kepercayaan Kepada
Tuhan
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
