Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 2
TARIKH 4/7/2022 MASA 5.10 – 5.40
MINGGU 20
HARI Isnin KELAS 2BETA
TEMA MARI BERSENAM
TAJUK Serang dan Tahan
STANDARD KANDUNGAN 1.4 Melakukan pelbagai kemahiran manipulasi.
2.3 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
dalam kemahiran manipulasi
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan
STANDARD PEMBELAJARAN 1.4.6 Menyerkap bola yang bergerak
2.3.2 Menaakul postur badan semasa melakukan kemahiran manipulasi
5.4.2 Melakukan aktiviti secara berpasangan dan berkumpulan
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Menyerkap bola yang bergerak 1. Menyerkap bola yang bergerak


2. Menaakul postur badan semasa melakukan 2. Menaakul postur badan semasa melakukan
kemahiran manipulasi kemahiran manipulasi
3. Melakukan aktiviti secara berpasangan dan 3. Melakukan aktiviti secara berpasangan dan
berkumpulan berkumpulan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu

1. Murid mendengar penerangan guru tentang serang dan tahan


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas
berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara
kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid memahami gambar dan melihat 5. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
contoh aktiviti yang diberikan. meniru contoh yang ditunjukkan oleh guru
2. Murid akan diberi masa untuk melakukan 6. Murid lain di minta untuk fokus terhadap
pemanasan badan murid yang sedang menjalankan aktiviti
3. Murid akan mendengar penerangan guru 7. Murid diberi masa untuk menjalankan aktiviti
tentang aktiviti yang akan dijalankan. serang dan tahan dengan betul dan selamat
4. Murid akan melihat contoh aktiviti yang dengan pasangan. Copy Me (Tirulah Saya)
ditunjukkan oleh guru.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1.Murid merumuskan isi pelajaran tentang serang dan tahan dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 021 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Copy Me (Tirulah Saya) PAK-21 -
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 2
TARIKH 7/7/2022 MASA 4.40 – 5.10
MINGGU 20
HARI Khamis KELAS 2BETA
TEMA MARI BERSENAM
TAJUK Serang dan Tahan
STANDARD KANDUNGAN 1.4 Melakukan pelbagai kemahiran manipulasi.
2.3 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
dalam kemahiran manipulasi
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan
STANDARD PEMBELAJARAN 1.4.6 Menyerkap bola yang bergerak
2.3.2 Menaakul postur badan semasa melakukan kemahiran manipulasi
5.4.2 Melakukan aktiviti secara berpasangan dan berkumpulan
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Menyerkap bola yang bergerak 1. Menyerkap bola yang bergerak


2. Menaakul postur badan semasa melakukan 2. Menaakul postur badan semasa melakukan
kemahiran manipulasi kemahiran manipulasi
3. Melakukan aktiviti secara berpasangan dan 3. Melakukan aktiviti secara berpasangan dan
berkumpulan berkumpulan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu

1. Murid mengingat semula tentang serang dan tahan


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas
berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara
kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid membentuk dua kumpulan. 5. Kumpulan yang paling banyak mendapatkan


2. Murid menjalankan aktiviti bermain serang jaringan terbanyak ialah pemenang.
dan tahan dengan betul dan selamat dalam 6. Murid menyatakan postur badan ketika
berkumpulan. menyerkap bola
3. Murid diminta untuk menyerkap bola yang 7. Murid lain di minta untuk memberikan
dihantar rakan sebelum menjaringkan gol perhatian terhadap murid yang sedang
4. Murid menukar peranan jika dapat menyatakan postur badan ketika menyerkap
menjaringkan gol atau pihak lain dapat bola.
menyentuh bola. Swipe that
(Tukarkannya).
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang serang dan tahan dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 021 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Swipe that (Tukarkannya) PAK-21 -
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: TUAN RUMAH BOLA
JARING PERINGKAT DAERAH TELUPID
