Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 5
TARIKH MASA
MINGGU
HARI KELAS
TEMA Handal Jaring
TAJUK Smesy, Rejam dan Libas
STANDARD KANDUNGAN
1.7 Melakukan kemahiran asas permainan kategori jaring dengan lakuan yang betul

2.7 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas permainan kategori jaring
5.3 Berkomunikasi dalam pelbagai cara semasa melakukan aktiviti fizikal.
STANDARD 1.7.4 Melakukan smesy menggunakan alatan
PEMBELAJARAN
2.7.2 Menjelaskan perkaitan antara kelajuan kontak alatan atau anggota badan dengan kelajuan objek pasca ko

5.3.2 Mengiktiraf kelebihan dan menerima kekurangan rakan sebaya


OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Melakukan smesy
1. Melakukan smesy menggunakan alatan
2. Menjelaskan perkaitan antara kelajuan
kontak alatan atau anggota badan dengan
kelajuan objek pasca kontak (selepas
kontak) semasa hantaran, smesy, rejaman
dan libasan
3. Mengiktiraf kelebihan dan menerima
kekurangan rakan sebaya
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid mendengar penerangan guru tentang smesy, rejam dan libas


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid melihat gambar dan memahami 5. Murid ditegaskan untuk menjaga


aktiviti yang ada pada halaman 24. keselamatan ketika menjalankan aktiviti.
2. Murid ditunjukkan contoh melakukan aktiviti 6. Murid menjalankan aktiviti smesy dengan
smesy. Examples (Contoh) pasangan. Try It Out (Mari Mencuba)
3. Murid menjalankan aktiviti dengan 7. Murid terlibat aktif dalam aktiviti bersama
bimbingan guru. rakan.
4. Murid diberi masa untuk melakukan sesi 8. Sesi perbincangan dijalankan antara guru
pemanasan badan. dan murid untuk mengukuhkan pemahaman.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang smesy, rejam dan libas dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 024 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Aplikasi Teori
Kecerdasan
Pelbagai
PAK-21 Examples (Contoh) PAK-21
Try It Out (Mari Mencuba)
KBAT Mengapplikasi KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 5
TARIKH MASA
MINGGU
HARI KELAS
TEMA Handal Jaring
TAJUK Smesy, Rejam dan Libas
STANDARD KANDUNGAN
1.7 Melakukan kemahiran asas permainan kategori jaring dengan lakuan yang betul

2.7 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas permainan kategor
5.3 Berkomunikasi dalam pelbagai cara semasa melakukan aktiviti fizikal.
STANDARD 1.7.4 Melakukan smesy menggunakan alatan
PEMBELAJARAN
2.7.2 Menjelaskan perkaitan antara kelajuan kontak alatan atau anggota badan dengan kelajuan objek p

5.3.2 Mengiktiraf kelebihan dan menerima kekurangan rakan sebaya


OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Melakukan smesy menggunakan alatan 1. Melakukan smesy
2. Menjelaskan perkaitan antara kelajuan kontak
alatan atau anggota badan dengan kelajuan
objek pasca kontak (selepas kontak) semasa
hantaran, smesy, rejaman dan libasan
3. Mengiktiraf kelebihan dan menerima
kekurangan rakan sebaya
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang rejaman
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid memahami aktiviti yang telah diberikan. 5. Murid ditegaskan untuk menjaga keselamatan
2. Murid diajar cara melakukan aktiviti rejaman. ketika menjalankan aktiviti.
Teach Me (Ajarkan Saya) 6. Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan
3. Murid melihat contoh pergerakan dan aktiviti guru.
yang dilakukan oleh guru. 7. Murid akan menjalankan aktiviti rejaman dalam
4. Murid diberi masa untuk melakukan sesi kumpulan. Quadrat Activity (Aktiviti
pemanasan badan. Berempat)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang smesy, rejam dan libas dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 025 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Aplikasi Teori
Kecerdasan
Pelbagai
PAK-21 Teach Me (Ajarkan Saya) PAK-21
Quadrat Activity (Aktiviti Berempat)
KBAT Mengapplikasi KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
