Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH KEBANGSAAN SERI UTAMA

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 4
TARIKH 1/12/2022 MASA 7.30 – 8.00 pagi
MINGGU 33
HARI Khamis KELAS 4 ALFA
TAJUK MENGEJAR JUARA
STANDARD KANDUNGAN 1.10 Melakukan kemahiran asas lompatan dengan lakuan yang betul.
2.10 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran
asas lompatan.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan.
STANDARD 1.10.1 Berlari dan melompat menggunakan sebelah kaki serta mendarat dengan
PEMBELAJARAN kedua-dua
2.10.2 Menyatakan perbezaan sudut lonjakan antara melompat untuk jarak dengan
melompat
5.1.3 Menggunakan alatan mengikut kesesuaian aktiviti.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Berlari dan melompat menggunakan sebelah 1. Berlari dan melompat menggunakan sebelah
kaki serta mendarat dengan kedua-dua belah kaki serta mendarat dengan kedua-dua belah
kaki. kaki.
2. Menyatakan perbezaan sudut lonjakan antara 2. Menyatakan perbezaan sudut lonjakan antara
melompat untuk jarak dengan melompat melompat untuk jarak dengan melompat
3. Menggunakan alatan mengikut kesesuaian 3. Menggunakan alatan mengikut kesesuaian
aktiviti aktiviti
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid mendengar penerangan guru tentang asas lompatan. Watch & Listen (Lihat & Dengar)
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum
balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar
secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid melihat contoh pergerakan dan aktiviti 5. Murid dibenarkan untuk membuat carian di
yang dilakukan oleh guru. Internet tentang teknik dan gaya lompat jauh
2. Murid diberi masa untuk melakukan sesi yang betul untuk memperbaiki teknik lompatan
pemanasan badan. mereka. Survey (Tinjauan)
3. Murid ditegaskan untuk menjaga keselamatan 6. Murid berkongsi maklumat yang dicari di
ketika menjalankan aktiviti. hadapan kelas.
4. Murid akan menjalankan aktivit kemahiran 7. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan
melompat sebelah kaki dan mendarat dengan murid untuk mengukuhkan pemahaman.
kedua-dua belah kaki.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang asas lompatan dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 039 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Watch & Listen (Lihat & Dengar) PAK-21 Survey (Tinjauan)
KBAT Mengapplikasi KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kelestarian Global EMK : NILAI Kerjasama
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI ☐ 23 / 28 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐ 5/28 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH KEBANGSAAN SERI UTAMA

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI SK TAHUN 6
TARIKH 1/12/2022 MASA 10.50 – 11.50 pagi
MINGGU 33
HARI Khamis KELAS 6 ALFA
TEMA Pembangunan Produk

TAJUK Alatan, Bahan, Anggaran Kos Dan Jadual Kerja

STANDARD KANDUNGAN 8.1 Penghasilan Produk


STANDARD PEMBELAJARAN 8.1.5 Menyediakan senarai peralatan, bahan, anggaran kos dan jadual kerja.

OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
1. memahami langkah penjimatan untuk
1. membuat satu anggaran kos pembelian bahan membeli bahan
dalam borang grafik dengan betul. 2. membuat satu senarai anggaran kos bahan
dalam borang disediakan

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )


Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid mendengar penerangan yang diberikan oleh guru.


2. Murid dan guru mengimbas kembali mata pelajaran yang lalu.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan
maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid,
Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran.

1. Murid bersoal jawab tentang langkah yang 5. Murid mengisi anggaran kos yang diperoleh
diambil sebelum membeli barangan. dalam borang grafik yang dibina.
2. Murid menyenaraikan barangan yang akan 6. Murid membentangkan anggaran kos yang
dibeli. (Examples) telah dibina
3. Murid berbincang dengan murid tentang 7. Murid juga perlu menyediakan jadual kerja
langkah penjimatan bahan yang dibeli untuk bagi memastikan setiap aktiviti yang
menghasilkan produk. (Beli barangan sekali dijalankan mematuhi jumlah jam yang
untuk semua) ditetapkan. Contoh jadual kerja rujuk buku
4. Murid dalam kumpulan berbincang dengan teks ms.54.
guru tentang anggaran kos bahan yang
akan digunakan untuk menghasilkan
produk. (Layari web untuk melihat harga
barangan) .(Free Discussion)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata pelajaran.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 054 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Examples (Contoh) PAK-21 Free Discussion
(Perbincangan
Bebas)
KBAT Memahami KB Mengecam
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kemasyarakatan EMK : NILAI Kerjasama
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
PELILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐ 23/30 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐ 7/30 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
