Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN 6


TARIKH 19/5/2023 MASA 8:10-9:10
MINGGU 8 HARI Jumaat KELAS TAHUN 6
TEMA Aplikasi Reka Bentuk Teknologi Kejuruteraan

TAJUK Menyediakan Alatan Dan Bahan


STANDARD KANDUNGAN 5.2 Reka Bentuk Produk Elektromekanikal
STANDARD 5.2.5 Membuat produk berdasarkan lakaran dengan menggunakan bahan
PEMBELAJARAN dan peralatan yang sesuai.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
1. Melakukan proses pemasangan komponen 1. Menyediakan alatan dan bahan
dengan teliti dan kemas. 2. Mengenal pasti fungsi alatan dan bahan
3. Memasang komponen produk di peringkat asas
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mendengar penerangan yang diberikan oleh guru. dahulu dan
4. Murid dan guru mengimbas kembali mata pelajaran yang lalu merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
1. Murid menyatakan faktor kejayaan dalam menghasilkan sesuatu produk. ada murid.
2. Murid menyediakan bahan-bahan yang hendak digunakan di atas meja.  Guru Menggunakan
3. Murid diterangkan langkah-langkah keselamatan terutama semasa menggunakan strategi pembelajaran
peralatan yang tajam sebelum memulakan penghasilan produk. kolaboratif dan
4. Murid dalam kumpulan melakukan proses mereka bentuk kereta, memasang koperatif dengan
komponen mekanikal,memasang komponen elektrik menerapkan PAK21
5. murid juga memasang komponen elektronik produk berpandukan langkah-langkah dan elemen
yang ditunjukkan.(Buku teks ms.12-15) (Kerja Projek) sekolahku sejahtera
6. Murid dibimbing memasang gear dengan betul agar produk dapat berfungsi supaya ada interaksi
dengan baik. (Perform Well) antara murid dan
7. Murid juga dijelaskan tentang frekuensi isyarat pemancar dan isyarat penerima. memotivasikan
8. Guru membuat penilaian dan rumusan. murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
1. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata pelajaran. murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21 Choose an item.
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Choose an item.
Konstektual
KBAT Mencipta PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB Mengecam
EMK : ILMU & Kemasyarakatan PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐35 / 35 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐0 / 35 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
