Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN 4


TARIKH 20/11/2023 MASA 10:40-11:40
MINGGU 1 HARI KELAS
Isnin TAHUN 4
TEMA REKA BENTUK MAKANAN
TAJUK REKA BENTUK MAKANAN
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Reka Bentuk Makanan
STANDARD Choose an item.
PEMBELAJARAN Choose an item.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Menilai __ daripada empat maklumat pada
1. Menilai empat maklumat pada lakaran dan lakaran dan membuat penambahbaikan
membuat penambahbaikan 2. Mengira kos bahan bagi reka bentuk makanan
2. Mengira kos bahan bagi reka bentuk yang akan dihasilkan
makanan yang akan dihasilkan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang menariknya sandwic dahulu dan
saya. merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
1. Murid membaca dan menganalisis teks dan gambar. ada murid.
2. Murid menghasilkan reka bentuk makanan mengikut proses seperti menilai lakaran  Guru Menggunakan
dan mengira kos bahan. strategi pembelajaran
3. Murid akan menunjukkan proses menilai lakaran dan mengira kos bahan kepada kolaboratif dan
guru. koperatif dengan
4. Murid dan guru akan melakukan sesi perbincangan terhadap dua perkara tersebut. menerapkan PAK21
5. Murid membuat penilaian terhadap lakaran dan elemen
6. Murid membuat cadangan penambahbaikan yang sesuai dengan lakaran reka sekolahku sejahtera
bentuk makanan dengan bimbingan guru. Indicator (Petunjuk) supaya ada interaksi
7. Murid digalakkan menggunakan sayur-sayuran atau buah-buahan sebagai menu antara murid dan
untuk reka bentuk makanan bagi sarapan. memotivasikan
murid.
8. Murid dimaklumkan mereka boleh menggantikan bahan mengikut
kesesuaian.Murid mengira kos bahan. Count (Kiralah  Menilai kefahaman
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid tentang
pembelajaran hari ini
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang menariknya sandwic saya dengan .
bimbingan guru
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Choose an item.
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Choose an item.
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Choose an item. KB Mengecam
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐ 32 / 32 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐ 0 / 32 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
