Anda di halaman 1dari 20

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 29
(ISNIN, 17.10.2022 HINGGA KHAMIS, 20.10.2022)

PENYENGGARAAN
DAN
Mata Pelajaran Tema Ting 4UMK Tarikh 17.10.2022
KESINAMBUNGAN
HIDUP
KOORDINASI
SAINS Topik Masa 8.05-8.40 pagi Hari Isnin
BADAN
Kod Standard
Hubungan Merentas Kurikulum
Pembelajaran
Nilai
7.1 ULANGKAJI Berfikiran Saintifik Menganalisis
Moral Sains dan
(SOALAN TUTORIAL) Ilmu KBT Mengaplikasi
Teknologi

Aspirasi Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti


/ /
murid berfikir memimpin dwi bahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan


Pada akhir pembelajaran, murid kelas dapat: Pada akhir pembelajaran, murid kelas berjaya:

1. Menjelaskan dengan contoh punca dan 1. Menjelaskan dengan dua contoh punca dan
kesan ketidakseimbangan hormon ke atas dua kesan ketidakseimbangan hormon ke
kesihatan. atas kesihatan.
2. Menyatakan jenis penyakit atau keadaan
yang dihadapi daripada satu akibat apabila
pemakanan makanan laut yang tidak
seimbang dan kekurangan iodin.
3. Menyelesaikan satu soalan esei
mengkonsepsi berformatkan SPM mengikut
teknik yang betul.

Konsep utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar:

1. Sistem endokrin 1. Buku Teks Sains


2. Hormon 2. Buku Modul SPS Sains
3. Lembaran Kerja PBD

Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi


Set Induksi 1. Guru memaparkan satu gambar
• Aktiviti untuk menarik mengenai kelenjar endokrin di
minat murid
hadapan kelas.
• Memaklumkan kepada
murid tentang OP dan KK Murid memberikan
• Merangsang ingatan
2. Pelajar memberi respon untuk respons yang baik pada
terhadap pembelajaran mengaitkan objektif pembelajaran aktiviti yang dijalankan.
terdahulu hari ini.
Aktiviti utama 1. Guru mengedarkan lembaran Kerja
• Penerangan kandungan PBD.
pembelajaran 2. Round Robin - Semua murid
• Contoh dan tunjuk cara mencatat teknik menjawab bagi
• Peluang membuat latihan soalan mengkonsepsi berkenaan
• Bimbingan dan dengan topik yang dibincangkan
maklumbalas berterusan
dengan bimbingan guru.
• Beri pelbagai gaya
pembelajaran 3. Murid berada dalam kumpulan.
• Cabaran bersesuaian untuk 4. Guru meminta Ketua Kumpulan
Murid memberikan
semua murid mengagihkan tugasan Hands On dan
respons yang baik pada
• Peluang untuk belajar menjalankan aktiviti yang diberi. aktiviti yang dijalankan.
secara kolaboratif 5. Tugasan PBD: Setiap kumpulan
• Pentaksiran untuk diminta membincangkan jawapan
pembelajaran (AFL)
secara kolaboratif.
6. Setiap kumpulan akan memaparkan
8/8 kumpulan berjaya
hasil kerja untuk dinilai oleh rakan membentangkan
yang lain dan sesi pembentangan tugasan.
akan dijalankan.
7. Guru akan merumuskan hasil kerja
murid.
Aktiviti Penutup 1. Guru mengemukakan soalan secara
● Aktiviti penutup lisan.
2. Murid menjawab dengan betul
sebagai rumusan hasil pembelajaran. Murid memberikan
3. Exit ticket- murid menulis tentang respons yang baik pada
pembelajaran hari ini pada sticky aktiviti yang dijalankan.
notes yang disediakan.
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Tindakan susulan untuk
Lembaran Kerja PBD
murid - -
Esei

Refleksi
● Kajian dan penilaian Kehadiran: 30/34
pembelajaran Tidak Hadir: Iman Danish, Wafaa, Karmila, Julieni
● Akan dating: kenalpasti 30/30 orang murid berjaya menguasai objektif PdP dan diberi latihan
langkah-langkah seterusnya pengukuhan untuk diselesaikan di rumah.
Mata Pelajaran Tema HABA Ting 4UPSI Tarikh 17.10.2022

FIZIK Topik HUKUM GAS Masa 8.40-9.50 pagi Hari Isnin

Kod Standard
Menghargai Hubungan Merentas Kurikulum
Pembelajaran Nilai
sumbangan Sains dan
Moral Sains dan
4.4 Teknologi Ilmu KBT Menganalisis
Teknologi
Aspirasi Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
/ / /
murid berfikir memimpin dwi bahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan


Pada akhir pembelajaran, murid kelas dapat: Pada akhir pembelajaran, murid kelas berjaya:
4.4.1 Menerangkan tekanan, suhu dan isi padu gas dari 1. Menyatakan 3 pemerhatian terhadap kelakuan
segi kelakuan molekul gas berdasarkan Teori molekul gas melalui simulasi komputer atau model
Kinetik Gas. dengan betul.
4.4.2 Mengeksperimen untuk menentukan hubungan 2. Melaksanakan dan menyatakan hasil eksperimen
antara tekanan dan isi padu bagi suatu gas berdasarkan graf tekanan, P melawan isi padu, V
berjisim tetap pada suhu malar. dengan tepat.
3. Menyatakan Hukum Boyle dengan betul.

Konsep utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar:

Hukum Boyle, Tekanan, Suhu, Isipadu Gas 1. MacBook Air


2. Buku Teks Fizik
3. Slide Power Point
4. Radas dan Bahan Amali Hukum Boyle

Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi


Set Induksi 1. Guru memaparkan video simulasi kelakuan
• Aktiviti untuk menarik molekul gas berdasarkan Teori Kinetik
minat murid Gas. Murid memberikan
• Memaklumkan kepada 2. Pelajar memberi respon dan mencuba respons yang baik pada
murid tentang OP dan KK untuk mengaitkan objektif pembelajaran aktiviti yang dijalankan.
• Merangsang ingatan pada hari ini.
terhadap pembelajaran
terdahulu
Aktiviti utama 1. Round Robin - Semua murid mencatat
• Penerangan kandungan nota berkenaan dengan topik yang
pembelajaran dibincangkan dengan bimbingan guru.
• Contoh dan tunjuk cara 2. Aktiviti Berkumpulan – murid merancang
• Peluang membuat latihan prosedur dan menjalankan Eksperimen
• Bimbingan dan 4.4.
3. Guru membimbing murid bagi Murid memberikan
maklumbalas berterusan
menyelesaikan dan membincangkan soalan respons yang baik pada
• Beri pelbagai gaya
perbincangan berkaitan eksperimen aktiviti yang dijalankan.
pembelajaran
• Cabaran bersesuaian untuk Hukum Boyle.
4. Perbincangan Koperatif Berkumpulan: 8/8 kumpulan berjaya
semua murid membentangkan
Murid diberikan masa 20 minit untuk
• Peluang untuk belajar tugasan.
melakarkan graf P-V dan P-1/V.
secara kolaboratif
5. Jawapan dibincangkan bersama murid.
• Pentaksiran untuk
pembelajaran (AFL)
Aktiviti Penutup 1. Guru mengemukakan soalan secara lisan.
● Aktiviti penutup 2. Murid menjawab dengan betul sebagai
rumusan hasil pembelajaran.
3. Exit ticket- murid menulis tentang Murid memberikan
pembelajaran hari ini pada sticky notes respons yang baik pada
yang disediakan aktiviti yang dijalankan.
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

Tindakan susulan untuk


Buku Teks m/s 149- Laporan Amali
murid -
150 Lengkap

Refleksi
● Kajian dan penilaian Kehadiran: 27/28 (Tidak Hadir: Ganesh)
pembelajaran 27/27 orang murid berjaya melaksanakan amali dengan teknik yang betul.
● Akan datang: kenalpasti Objektif berjaya dicapai dengan respons yang positif. 15 orang murid
langkah-langkah seterusnya menguasai TP 3 dan 9 orang menguasai TP 4.

PENEROKAAN
Mata Pelajaran Tema UNSUR DALAM Ting 4UMK Tarikh 17.10.2022
ALAM
UNSUR DAN 10:45-11:55
SAINS Topik Masa Hari Isnin
BAHAN pagi
Kod Standard
Hubungan Merentas Kurikulum
Pembelajaran
Nilai
Berfikiran Saintifik Menganalisis
8.1 Moral Sains dan
Ilmu KBT Mengaplikasi
Teknologi
Aspirasi Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
/ /
murid berfikir memimpin dwi bahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan


Pada akhir pembelajaran, murid kelas dapat: Pada akhir pembelajaran, murid kelas berjaya:

8.1.1 Menerangkan dengan contoh bahan atom, 1. Menerangkan dengan 3 contoh bahan
bahan molekul dan bahan ion atom, bahan molekul dan bahan ion.
8.1.2 Menjelaskan kewujudan unsur dalam 2. Menjelaskan kewujudan unsur dalam
pelbagai bentuk. pelbagai bentuk dengan melakar satu
peta pokok.

Konsep utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar:

1. Atom 1. Komputer/ Laptop


2. Ion 2. LCD Projektor
3. Molekul 3. Slide Power Point
Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi
Set Induksi 1. Guru menunjukkan beberapa contoh
• Aktiviti untuk menarik bahan atom, ion dan molekul di
minat murid
hadapan kelas.
• Memaklumkan kepada
2. Pelajar memberi respon untuk Murid memberikan
murid tentang OP dan KK
• Merangsang ingatan
mengaitkan objektif pembelajaran respons yang baik pada
terhadap pembelajaran hari ini. aktiviti yang dijalankan.
terdahulu
Aktiviti utama 1. Guru membentangkan slaid power
• Penerangan kandungan point semasa memberi penerangan
pembelajaran mengenai subtopik ini.
• Contoh dan tunjuk cara 2. Round Robin - Semua murid
• Peluang membuat latihan mencatat nota berkenaan dengan
• Bimbingan dan topik yang dibincangkan dengan
maklumbalas berterusan bimbingan guru.
• Beri pelbagai gaya
3. Murid berada dalam kumpulan.
pembelajaran
• Cabaran bersesuaian untuk
4. Guru meminta Ketua Kumpulan
semua murid mengagihkan tugasan Hands On dan
• Peluang untuk belajar menjalankan aktiviti yang diberi.
secara kolaboratif 5. Tugasan PBD: Setiap kumpulan
• Pentaksiran untuk diminta membentangkan peta pokok Murid memberikan
pembelajaran (AFL) yang dibina. respons yang baik pada
6. Setiap kumpulan akan memaparkan aktiviti yang dijalankan.

hasil kerja untuk dinilai oleh rakan


yang lain dan sesi pembentangan 8/8 kumpulan berjaya
akan dijalankan. membentangkan
7. Guru akan merumuskan hasil kerja tugasan.
murid.
Aktiviti Penutup 1. Guru mengemukakan soalan secara
● Aktiviti penutup lisan.
2. Murid menjawab dengan betul
sebagai rumusan hasil pembelajaran. Murid memberikan
3. Exit ticket- murid menulis tentang respons yang baik pada
pembelajaran hari ini pada sticky aktiviti yang dijalankan.
notes yang disediakan.
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Tindakan susulan untuk
Buku Teks m/s 170
murid - Modul SPS m/s 82, 83
(Praktis Formatif 8.1)

Refleksi
● Kajian dan penilaian Kehadiran: 30/34
pembelajaran Tidak Hadir: Iman Danish, Wafaa, Karmila, Julieni
● Akan dating: kenalpasti 30/30 orang murid berjaya menguasai objektif PdP dan diberi latihan
langkah-langkah seterusnya pengukuhan untuk diselesaikan di rumah.
FIZIK GUNAAN;
Mata Pelajaran Tema Ting 5UMT Tarikh 17.10.2022
ELEKTRONIK
12.30-1.30
FIZIK Topik 5.1 ELEKTRON Masa Hari Isnin
petang
Kod Standard Menghargai
Hubungan Merentas Kurikulum
Pembelajaran Nilai kepentingan
Moral sumbangan Sains dan Sains dan
5.1.1, 5.1.2 Ilmu KBT Menganalisis
Teknologi Teknologi
Aspirasi Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
/ / /
murid berfikir memimpin dwi bahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan


Pada akhir pembelajaran, murid kelas dapat: Pada akhir pembelajaran, murid kelas berjaya:

5.1.1 Menerangkan pancaran termion dan 1. Menyatakan definasi Pancaran Termion dan
sinar katod. Sinar Katod dengan konsep yang betul.
5.1.2 Menerangkan kesan sinar katod di 2. Membincangkan 4 poin penting tentang
bawah pengaruh medan elektrik dan penghasilan sinar katod dalam tiub vakum
medan magnet. menggunakan voltan lampau tinggi (EHT).
[Soalan Esei Kertas 2 SPM].
3. Menyatakan 5 ciri-ciri sinar katod dan
menjelaskan kefahaman tersebut
menggunakan satu contoh.

Konsep utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar:


Pancaran Termion, Sinar Katod.
1. MacBook Air
2. Slide Power Point
3. Buku Teks Fizik

Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi


Set Induksi 1. Guru menunjukkan satu demonstrasi /
• Aktiviti untuk menarik video proses pancaran termion di hadapan
minat murid kelas.
• Memaklumkan kepada 2. Pelajar memberi respon dan mengaitkan Murid memberikan
murid tentang OP dan KK dengan topik pembelajaran pada hari ini. respons yang baik pada
• Merangsang ingatan aktiviti yang dijalankan.
terhadap pembelajaran
terdahulu
Aktiviti utama 1. Round Robin - Semua murid mencatat
• Penerangan kandungan nota berkenaan dengan topik yang
pembelajaran dibincangkan dengan bimbingan guru.
• Contoh dan tunjuk cara 2. Guru membimbing murid bagi Murid memberikan
• Peluang membuat latihan menjelaskan kefahaman kesan medan respons yang baik pada
elektrik ke atas sinar katod menggunakan aktiviti yang dijalankan.
• Bimbingan dan
maklumbalas berterusan video alatan Tuib Pemesongan.
• Beri pelbagai gaya 3. Guru membimbing murid bagi
pembelajaran menjelaskan kefahaman kesan medan
• Cabaran bersesuaian untuk magnet ke atas sinar katod menggunakan
semua murid video alatan Tiub Palang Maltese.
• Peluang untuk belajar 4. Murid-murid mencatat dan menyatakan 5
secara kolaboratif ciri-ciri sinar katod berdasarkan video yang
• Pentaksiran untuk ditonton tadi.
pembelajaran (AFL) 5. Perbincangan Koperatif Berkumpulan: 8/8 kumpulan berjaya
Murid diberikan masa 30 minit untuk membentangkan
menyelesaikan 3 soalan latih-tubi. tugasan.
6. Jawapan dibincangkan bersama murid.
Aktiviti Penutup 1. Guru mengemukakan soalan secara lisan.
● Aktiviti penutup 2. Murid menjawab dengan betul sebagai
rumusan hasil pembelajaran.
3. Exit ticket- murid menulis tentang Murid memberikan
pembelajaran hari ini pada sticky notes respons yang baik pada
yang disediakan. aktiviti yang dijalankan.
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

Tindakan susulan untuk


Modul NILAM m/s
murid - -
137-141.

Refleksi
● Kajian dan penilaian Kehadiran: 31/31
pembelajaran 31/31 orang murid berjaya menguasai objektif PdP dan diberi latihan
● Akan datang: kenalpasti pengukuhan untuk diselesaikan di rumah.
langkah-langkah seterusnya

FIZIK GUNAAN;
Mata Pelajaran Tema Ting 5UMT Tarikh 18.10.2022
ELEKTRONIK
9.50-10.25
FIZIK Topik 5.1 ELEKTRON Masa Hari Selasa
pagi
Kod Standard Menghargai
Hubungan Merentas Kurikulum
Pembelajaran Nilai kepentingan
Moral sumbangan Sains dan Sains dan
5.1.3 Ilmu KBT Menganalisis
Teknologi Teknologi
Aspirasi Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
/ / /
murid berfikir memimpin dwi bahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan


Pada akhir pembelajaran, murid kelas dapat: Pada akhir pembelajaran, murid kelas berjaya:

5.1.3 Menentukan halaju elektron dalam tiub 1. Menyelesaikan 5 masalah pengiraan melibatkan
halaju elektron dalam tiub sinar katod menggunakan
sinar katod.
formula:

Konsep utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar:

Prinsip Keabadian Tenaga, Sinar katod, halaju elektron, 1. Buku Teks Fizik
pancaran termion 2. Buku Modul NILAM PAK21 Fizik
3. Kalkulator saintifik
Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi
Set Induksi 1. Guru mengimbas kembali perubahan
• Aktiviti untuk menarik tenaga dalam senapang elektron
minat murid berdasarkan prinsip keabadian tenaga.
• Memaklumkan kepada 2. Pelajar memberi respon dan mengaitkan Murid memberikan
murid tentang OP dan KK dengan topik pembelajaran pada hari ini. respons yang baik pada
• Merangsang ingatan aktiviti yang dijalankan.
terhadap pembelajaran
terdahulu
Aktiviti utama 1. Round Robin - Semua murid mencatat
• Penerangan kandungan nota berkenaan dengan topik yang
pembelajaran dibincangkan dengan bimbingan guru. Murid memberikan
• Contoh dan tunjuk cara 2. Guru membimbing murid bagi respons yang baik pada
• Peluang membuat latihan menyelesaikan satu contoh soalan aplikasi aktiviti yang dijalankan.
• Bimbingan dan melibatkan halaju elektron.
3. Perbincangan Koperatif Berkumpulan: 8/8 kumpulan berjaya
maklumbalas berterusan
Murid diberikan masa 40 minit untuk membentangkan
• Beri pelbagai gaya
menyelesaikan 5 soalan berkaitan halaju tugasan.
pembelajaran
• Cabaran bersesuaian untuk elektron.
semua murid 4. Jawapan dibincangkan bersama murid.
• Peluang untuk belajar
secara kolaboratif
• Pentaksiran untuk
pembelajaran (AFL)
Aktiviti Penutup 1. Guru mengemukakan soalan secara lisan.
● Aktiviti penutup 2. Murid menjawab dengan betul sebagai
rumusan hasil pembelajaran.
3. Exit ticket- murid menulis tentang Murid memberikan
pembelajaran hari ini pada sticky notes respons yang baik pada
yang disediakan. aktiviti yang dijalankan.
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Tindakan susulan untuk
murid - Modul PAK21 m/s 142 -

Refleksi
● Kajian dan penilaian Tidak Hadir :
pembelajaran Kehadiran: /31
● Akan datang: kenalpasti orang murid berjaya menguasai aras 2 dan aras 3. Objektif PdP tercapai.
langkah-langkah seterusnya Murid diberi latihan pengukuhan untuk diselesaikan di rumah.
Mata Pelajaran Tema 3 HABA Ting 4UPSI Tarikh 18.10.2022
10.45-11.55
FIZIK Topik 4.4 HUKUM GAS Masa Hari Selasa
pagi
Kod Standard
Menghargai Hubungan Merentas Kurikulum
Pembelajaran Nilai
sumbangan Sains dan
Moral Sains dan
4.4.3 Teknologi Ilmu KBT Menganalisis
Teknologi
Aspirasi Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
/ / /
murid berfikir memimpin dwi bahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan


Pada akhir pembelajaran, murid kelas dapat: Pada akhir pembelajaran, murid kelas berjaya:
4.4.3 Mengeksperimen untuk menentukan hubungan 1. Melaksanakan dan menyatakan hasil eksperimen
antara isi padu dan suhu bagi suatu gas berjisim berdasarkan graf isi padu, V melawan suhu mutlak,
tetap pada tekanan malar. T dengan tepat.
2. Menyatakan Hukum Charles dengan betul.

Konsep utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar:

Hukum Gas, Hukum Boyle, Tekanan Gas, Isipadu Gas 1. Komputer/ MacBook Air
2. Buku Teks Fizik
3. Slide Power Point
4. Radas dan Bahan Amali 4.5

Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi


Set Induksi 1. Guru memaparkan gambar foto 4.5 (m/s
• Aktiviti untuk menarik 153) menunjukkan sebuah botol plastik
minat murid berisi udara di dalam peti sejuk.
• Memaklumkan kepada 2. Guru mengemukakan soalan berikut: Murid memberikan
murid tentang OP dan KK ‘Apakah yang berlaku kepada isipadu udara respons yang baik pada
• Merangsang ingatan di dalam botol itu?’ aktiviti yang dijalankan.
terhadap pembelajaran 3. Pelajar memberi respon dan mencuba
terdahulu untuk mengaitkan objektif pembelajaran
pada hari ini.
Aktiviti utama 1. Round Robin - Semua murid mencatat
• Penerangan kandungan nota berkenaan dengan topik yang
pembelajaran dibincangkan dengan bimbingan guru.
• Contoh dan tunjuk cara 2. Aktiviti Berkumpulan – murid merancang
• Peluang membuat latihan prosedur dan menjalankan Eksperimen 4.5
3. Guru membimbing murid bagi Murid memberikan
• Bimbingan dan
menyelesaikan dan membincangkan soalan respons yang baik pada
maklumbalas berterusan
perbincangan berkaitan eksperimen aktiviti yang dijalankan.
• Beri pelbagai gaya
pembelajaran Hukum Charles.
4. Perbincangan Koperatif Berkumpulan: 8/8 kumpulan berjaya
• Cabaran bersesuaian untuk membentangkan
semua murid Murid diberikan masa 20 minit untuk
memplotkan graf V-T. tugasan.
• Peluang untuk belajar
5. Jawapan dibincangkan bersama murid.
secara kolaboratif
• Pentaksiran untuk
pembelajaran (AFL)
Aktiviti Penutup 3. Guru mengemukakan soalan secara lisan.
● Aktiviti penutup 3. Murid menjawab dengan betul sebagai
rumusan hasil pembelajaran.
3. Exit ticket- murid menulis tentang Murid memberikan
pembelajaran hari ini pada sticky notes respons yang baik pada
yang disediakan aktiviti yang dijalankan.
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

Tindakan susulan untuk


Buku Teks m/s 153-
murid -
143.

Refleksi
● Kajian dan penilaian Kehadiran: 28/28
pembelajaran 28/28 orang murid boleh menguasai aras 2 dan 3 daripada objektif PdP
● Akan datang: kenalpasti dan mencapai sasaran yang ditetapkan. Murid diberi latihan pengukuhan
langkah-langkah seterusnya dan bimbingan secara berkelompok bagi mengatasai masalah.

Mata Pelajaran Tema 3 HABA Ting 4UPNM Tarikh 18.10.2022


4.3 HABA 11.55-12.30
FIZIK Topik Masa Hari Selasa
PENDAM TENTU tengahari
Kod Standard
Menghargai Hubungan Merentas Kurikulum
Pembelajaran Nilai
sumbangan Sains dan
Moral Sains dan
4.3.5 Teknologi Ilmu KBT Menganalisis
Teknologi
Aspirasi Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
/ / /
murid berfikir memimpin dwi bahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan


Pada akhir pembelajaran, murid kelas dapat: Pada akhir pembelajaran, murid kelas berjaya:
4.3.5 Menyelesaikan masalah yang melibatkan haba 1. Mengenalpasti kuantiti fizik yang diberikan dalam
pendam. masalah dengan betul.
2. Menggunakan rumus untuk menyelesaikan 3
masalah melibatkan haba pendam tentu dengan betul.
Konsep utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar:

Haba Pendam Tentu Pelakuran, Haba Pendam Tentu 1. Buku Teks Fizik
Pengewapan. 2. Modul PAK21 Fizik

Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi


Set Induksi 1. Guru meminta murid melakukan aktiviti
• Aktiviti untuk menarik DIY ringkas seperti berikut:
minat murid “Basahkan tangan kanan anda. Letakkan
• Memaklumkan kepada tangan kanan yang basah dan tangan kiri
murid tentang OP dan KK yang kering di hadapan kipas meja.
• Merangsang ingatan 2. Guru mengemukakan soalan berikut: Murid memberikan
terhadap pembelajaran “Apakah perbezaan yang boleh anda rasa respons yang baik pada
terdahulu pada tangan kanan dan tangan kiri?” aktiviti yang dijalankan.
3. Pelajar memberi respon dan mencuba
untuk mengaitkan objektif pembelajaran
pada hari ini.
Aktiviti utama 1. Round Robin - Semua murid mencatat
• Penerangan kandungan nota berkenaan dengan topik yang
pembelajaran dibincangkan dengan bimbingan guru.
• Contoh dan tunjuk cara 2. Aktiviti Berkumpulan – Menyelesaikan 5
• Peluang membuat latihan soalan penyelesaian masalah melibatkan Murid memberikan
formula Q=mL. respons yang baik pada
• Bimbingan dan
3. Guru membimbing murid bagi aktiviti yang dijalankan.
maklumbalas berterusan
• Beri pelbagai gaya menyelesaikan dan membincangkan
pembelajaran tugasan berkumpulan.
• Cabaran bersesuaian untuk 4. Perbincangan Koperatif Berkumpulan:
Murid diberikan masa 25 minit untuk 8/8 kumpulan berjaya
semua murid membentangkan
memaparkan jawapan.
• Peluang untuk belajar tugasan.
5. Jawapan dibincangkan bersama murid.
secara kolaboratif
• Pentaksiran untuk
pembelajaran (AFL)
Aktiviti Penutup 1. Guru mengemukakan soalan secara lisan.
● Aktiviti penutup 2. Murid menjawab dengan betul sebagai
rumusan hasil pembelajaran.
3. Exit ticket- murid menulis tentang Murid memberikan
pembelajaran hari ini pada sticky notes respons yang baik pada
yang disediakan aktiviti yang dijalankan.
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

Tindakan susulan untuk


Buku Modul PAK21
murid - Buku Teks m/s 147
Fizik m/s 99

Refleksi
● Kajian dan penilaian Tidak Hadir: : -
pembelajaran Kehadiran: 26/26
● Akan datang: kenalpasti 26/26 orang murid boleh menguasai aras 3 daripada objektif PdP dan
langkah-langkah seterusnya mencapai sasaran yang ditetapkan.
Mata Pelajaran Tema 3 HABA Ting 4UPSI Tarikh 19.10.2022
4.2 MUATAN
9.50-10.25
FIZIK Topik HABA TENTU Masa Hari Rabu
pagi
(TUTORIAL)
Kod Standard
Menghargai Hubungan Merentas Kurikulum
Pembelajaran Nilai
sumbangan Sains dan
Moral Sains dan
4.2.5 Teknologi Ilmu KBT Menganalisis
Teknologi
Aspirasi Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
/ / /
murid berfikir memimpin dwi bahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan


Pada akhir pembelajaran, murid kelas dapat: Pada akhir pembelajaran, murid kelas berjaya:
4.2.5 Menyelesaikan masalah yang melibatkan muatan 1. Menggunakan rumus Q = mcѲ untuk
haba tentu menggunakan rumus Q = mcѲ menyelesaikan 5 masalah melibatkan muatan
haba tentu dengan sistematik dan betul.

Konsep utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar:

Muatan Haba, Muatan Haba Tentu, Prinsip Keabadian 1. Buku Teks Fizik Ting 4
Tenaga, Prinsip Keseimbangan Terma 2. Modul PAK21 Fizik Ting 4

Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi


Set Induksi 1. Guru mengimbas semula pemahaman
• Aktiviti untuk menarik murid tentang konsep muatan haba,
minat murid muatan haba tentu dan formula yang
• Memaklumkan kepada berkaitan.
murid tentang OP dan KK 2. Pelajar memberi respon dan mencuba
• Merangsang ingatan untuk mengaitkan objektif pembelajaran Murid memberikan
terhadap pembelajaran pada hari ini. respons yang baik pada
terdahulu aktiviti yang dijalankan.
Aktiviti utama 1. Round Robin - Semua murid mencatat
• Penerangan kandungan nota berkenaan dengan topik yang
pembelajaran dibincangkan dengan bimbingan guru.
• Contoh dan tunjuk cara 2. Aktiviti Berkumpulan – murid merancang
• Peluang membuat latihan prosedur dan menjalankan Eksperimen 4.1 Murid memberikan
dan 4.2. respons yang baik pada
• Bimbingan dan
3. Guru membimbing murid bagi aktiviti yang dijalankan.
maklumbalas berterusan
• Beri pelbagai gaya menyelesaikan dan membincangkan soalan
pembelajaran perbincangan berkaitan eksperimen
• Cabaran bersesuaian untuk muatan haba tentu.
4. Perbincangan Koperatif Berkumpulan: 8/8 kumpulan berjaya
semua murid membentangkan
Murid diberikan masa 20 minit untuk
• Peluang untuk belajar tugasan.
menghitung muatan haba tentu air dan
secara kolaboratif
aluminium menggunakan formula.
• Pentaksiran untuk
5. Jawapan dibincangkan bersama murid.
pembelajaran (AFL)
Aktiviti Penutup 1. Guru mengemukakan soalan secara lisan.
● Aktiviti penutup 2. Murid menjawab dengan betul sebagai
rumusan hasil pembelajaran.
3. Exit ticket- murid menulis tentang Murid memberikan
pembelajaran hari ini pada sticky notes respons yang baik pada
yang disediakan aktiviti yang dijalankan.
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

Tindakan susulan untuk


Buku Teks m/s 129
murid -
hingga 131

Refleksi
● Kajian dan penilaian Kehadiran: 27/28 (Tidak Hadir: Irene)
pembelajaran 27 /27 orang murid boleh menguasai aras 3 daripada objektif PdP dan
● Akan datang: kenalpasti mencapai sasaran yang ditetapkan.
langkah-langkah seterusnya

PENEROKAAN
Mata Pelajaran Tema UNSUR DALAM Ting 4UKM Tarikh 19.10.2022
ALAM
UNSUR DAN 11.55-1.00
SAINS Topik Masa Hari Rabu
BAHAN petang
Kod Standard
Hubungan Merentas Kurikulum
Pembelajaran
Nilai
Berfikiran Saintifik Menganalisis
8.1 Moral Sains dan
Ilmu KBT Mengaplikasi
Teknologi
Aspirasi Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
/ /
murid berfikir memimpin dwi bahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan


Pada akhir pembelajaran, murid kelas dapat: Pada akhir pembelajaran, murid kelas berjaya:

8.1.1 Menerangkan dengan contoh bahan atom, 1. Menerangkan dengan 3 contoh bahan
bahan molekul dan bahan ion atom, bahan molekul dan bahan ion.
8.1.2 Menjelaskan kewujudan unsur dalam 2. Menjelaskan kewujudan unsur dalam
pelbagai bentuk. pelbagai bentuk dengan melakar satu
peta pokok.

Konsep utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar:

1. Atom 1. Komputer/ Laptop


2. Ion 2. LCD Projektor
3. Molekul 3. Slide Power Point
Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi
Set Induksi 1. Guru menunjukkan beberapa contoh
• Aktiviti untuk menarik bahan atom, ion dan molekul di
minat murid
hadapan kelas.
• Memaklumkan kepada
2. Pelajar memberi respon untuk Murid memberikan
murid tentang OP dan KK
• Merangsang ingatan
mengaitkan objektif pembelajaran respons yang baik pada
terhadap pembelajaran hari ini. aktiviti yang dijalankan.
terdahulu
Aktiviti utama 1. Guru membentangkan slaid power
• Penerangan kandungan point semasa memberi penerangan
pembelajaran mengenai subtopik ini.
• Contoh dan tunjuk cara 2. Round Robin - Semua murid
• Peluang membuat latihan mencatat nota berkenaan dengan
• Bimbingan dan topik yang dibincangkan dengan
maklumbalas berterusan bimbingan guru.
• Beri pelbagai gaya
3. Murid berada dalam kumpulan.
pembelajaran
• Cabaran bersesuaian untuk
4. Guru meminta Ketua Kumpulan
semua murid mengagihkan tugasan Hands On dan
• Peluang untuk belajar menjalankan aktiviti yang diberi.
secara kolaboratif 5. Tugasan PBD: Setiap kumpulan
• Pentaksiran untuk diminta membentangkan peta pokok Murid memberikan
pembelajaran (AFL) yang dibina. respons yang baik pada
6. Setiap kumpulan akan memaparkan aktiviti yang dijalankan.

hasil kerja untuk dinilai oleh rakan


yang lain dan sesi pembentangan 8/8 kumpulan berjaya
akan dijalankan. membentangkan
7. Guru akan merumuskan hasil kerja tugasan.
murid.
Aktiviti Penutup 1. Guru mengemukakan soalan secara
● Aktiviti penutup lisan.
2. Murid menjawab dengan betul
sebagai rumusan hasil pembelajaran. Murid memberikan
3. Exit ticket- murid menulis tentang respons yang baik pada
pembelajaran hari ini pada sticky aktiviti yang dijalankan.
notes yang disediakan.
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Tindakan susulan untuk
Buku Teks m/s 170
murid - Modul SPS m/s 82, 83
(Praktis Formatif 8.1)

Refleksi
● Kajian dan penilaian Kehadiran: 23/33
pembelajaran Tidak Hadir: Ahmad Fahmi, Idham Fahmi, Durga, Sam, Amsyar, Irish,
● Akan dating: kenalpasti Kishan, Amalina, Irish, Laura
langkah-langkah seterusnya 23/23 orang murid berjaya menguasai objektif PdP dan diberi latihan
pengukuhan untuk diselesaikan di rumah.
PENEROKAAN
UNSUR DALAM
Mata Pelajaran Tema ALAM : UNSUR Ting 4UMK Tarikh 20.10.2022
DAN BAHAN

SAINS Topik 8.3 ISOTOP Masa 8.05-9.15 pagi Hari Khamis

Kod Standard
Hubungan Merentas Kurikulum
Pembelajaran
Nilai
Berfikiran Saintifik Menganalisis
8.3.1, 8.3.2, 8.3.3 Moral Sains dan
Ilmu KBT Mengaplikasi
Teknologi
Aspirasi Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
/ /
murid berfikir memimpin dwi bahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan


Pada akhir pembelajaran, murid kelas dapat: Pada akhir pembelajaran, murid kelas berjaya:

1. Berkomunikasi mengenai kegunaan isotop 1. Menyatakan 7 penggunaan isotop dalam


dalam pelbagai bidang. bidang pertanian, arkeologi, perubatan,
industri kertas, teknologi makanan, geologi
dan penjanaan tenaga elektrik.

Konsep utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar:

Isotop 1. Komputer/ Laptop


2. LCD Projektor
3. Slide Power Point

Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi


Set Induksi 1. Guru menunjukkan beberapa contoh
• Aktiviti untuk menarik minda yang tidak sihat di hadapan
minat murid
kelas.
• Memaklumkan kepada
2. Pelajar memberi respon untuk Murid memberikan
murid tentang OP dan KK
• Merangsang ingatan
mengaitkan objektif pembelajaran respons yang baik pada
terhadap pembelajaran hari ini. aktiviti yang dijalankan.
terdahulu
Aktiviti utama 1. Guru membentangkan slaid power
• Penerangan kandungan point semasa memberi penerangan
pembelajaran mengenai subtopik ini.
• Contoh dan tunjuk cara 2. Round Robin - Semua murid
• Peluang membuat latihan mencatat nota berkenaan dengan
• Bimbingan dan topik yang dibincangkan dengan
maklumbalas berterusan
bimbingan guru.
• Beri pelbagai gaya
3. Murid menjalankan aktiviti secara
pembelajaran
berpasangan.
• Cabaran bersesuaian untuk
semua murid 4. Guru meminta murid menyusun
• Peluang untuk belajar bahan pelbagai sumber (tugasan
secara kolaboratif yang diberikan pada minggu lepas)
dan membina bahan pameran di
• Pentaksiran untuk stesyen yang ditetapkan dalam masa Murid memberikan
pembelajaran (AFL) 20 minit. respons yang baik pada
aktiviti yang dijalankan.
5. Tugasan PBD: Setiap kumpulan
diminta membentangkan bidang 8/8 kumpulan berjaya
penggunaan isotop. membentangkan
6. Setiap kumpulan akan memaparkan tugasan.
hasil kerja/ bahan pameran untuk
dinilai oleh rakan yang lain dan sesi
pembentangan akan dijalankan.
7. Guru akan merumuskan hasil kerja
murid.
Aktiviti Penutup 1. Guru mengemukakan soalan secara
● Aktiviti penutup lisan.
2. Murid menjawab dengan betul
sebagai rumusan hasil pembelajaran.
3. Exit ticket- murid menulis tentang Murid memberikan
pembelajaran hari ini pada sticky respons yang baik pada
notes yang disediakan. aktiviti yang dijalankan.
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

Buku Teks m/s 177


Tindakan susulan untuk
(PBD TP5)
murid - -
Praktis Formatif 8.3
(No 1-4)

Refleksi
● Kajian dan penilaian Kehadiran: 34/34 (1 orang murid sakit Nur Atiqah binti Ahmad
pembelajaran Akamazaman dan berada di Bilik Kesihatan)
● Akan dating: kenalpasti 33/34 orang murid boleh menguasai aras 3 daripada objektif yang
langkah-langkah seterusnya ditetapkan serta diberi latihan penggayaan untuk diselesaikan di rumah.
PENEROKAAN
UNSUR DALAM
Mata Pelajaran Tema ALAM : UNSUR Ting 4UKM Tarikh 20.10.2022
DAN BAHAN

8.2 JADUAL
10:45-11:20
SAINS Topik BERKALA UNSUR Masa Hari Khamis
pagi
MODEN
Kod Standard
Hubungan Merentas Kurikulum
Pembelajaran Nilai
Berfikiran Saintifik
Moral Sains dan
8.2.1, 8.2.2 Ilmu KBT Menganalisis
Teknologi
Aspirasi Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
/ / /
murid berfikir memimpin dwi bahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan


Pada akhir pembelajaran, murid kelas dapat: Pada akhir pembelajaran, murid kelas berjaya:

1. Mencerakinkan Jadual Berkala Unsur Moden. 1. Menyatakan dua keperluan masyarakat


2. Mendeduksikan prinsip susunan unsur dalam mempunyai minda yang sihat.
Jadual Berkala Unsur Moden

Konsep utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar:

Nombor proton, Nombor atom, Nombor nukleon, Jisim 1. Buku Teks Sains
Atom Relatif 2. Modul SPS Sains

Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi


Set Induksi 1. Guru mengimbas kembali 118 jenis
• Aktiviti untuk menarik unsur yang disusun dalam Jadual
minat murid
Berkala Unsur Moden yang dipelajari
• Memaklumkan kepada
semasa Tingkatan 1.
murid tentang OP dan KK
• Merangsang ingatan
2. Pelajar memberi respon untuk Murid memberikan
terhadap pembelajaran mengaitkan objektif pembelajaran respons yang baik pada
terdahulu hari ini. aktiviti yang dijalankan.
Aktiviti utama 1. Guru memaparkan Jadual Berkala
• Penerangan kandungan Unsur Moden di hadapan kelas
pembelajaran semasa memberi penerangan
• Contoh dan tunjuk cara mengenai subtopik ini.
• Peluang membuat latihan 2. Round Robin - Semua murid
• Bimbingan dan mencatat nota berkenaan dengan
maklumbalas berterusan topik yang dibincangkan dengan
• Beri pelbagai gaya bimbingan guru.
pembelajaran
3. Murid berada dalam kumpulan. Murid memberikan
• Cabaran bersesuaian untuk respons yang baik pada
semua murid 4. Guru meminta Ketua Kumpulan
aktiviti yang dijalankan.
• Peluang untuk belajar mengagihkan tugasan di dalam
secara kolaboratif Modul SPS Sains. 8/8 kumpulan berjaya
• Pentaksiran untuk membentangkan
pembelajaran (AFL) tugasan.
5. Tugasan PBD: Setiap kumpulan
diminta membentangkan jawapan
perbincangan.
6. Setiap kumpulan akan memaparkan
hasil kerja untuk dinilai oleh rakan
yang lain dan sesi pembentangan
akan dijalankan.
7. Guru akan merumuskan hasil kerja
murid.
Aktiviti Penutup 1. Guru mengemukakan soalan secara
● Aktiviti penutup lisan.
2. Murid menjawab dengan betul
Murid memberikan
sebagai rumusan hasil pembelajaran. respons yang baik pada
3. Exit ticket- murid menulis tentang aktiviti yang dijalankan.
pembelajaran hari ini pada sticky
notes yang disediakan.
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan
Tindakan susulan untuk
murid - Modul SPS m/s 84 -

Refleksi
● Kajian dan penilaian Kehadiran: 23/33
pembelajaran (Tidak Hadir: Ahmad Fahmi, Amsyar, Durga, Irish, Laura, Idham Fahmi,
● Akan datang: kenalpasti Sam, Amalina, Kishan, Laura)
langkah-langkah seterusnya 23/23 orang murid berjaya melengkapkan tugasan dan boleh menguasai
aras 1 dan 2 dengan baik. Guru menyediakan satu soalan pengggayaan di
rumah.

Mata Pelajaran Tema 3 HABA Ting 4UPNM Tarikh 20.10.2022


HUKUM GAS: 12.30-1.30
FIZIK Topik Masa Hari Khamis
HUKUM BOYLE petang
Kod Standard
Menghargai Hubungan Merentas Kurikulum
Pembelajaran Nilai
sumbangan Sains dan
Moral Sains dan
4.4 Teknologi Ilmu KBT Menganalisis
Teknologi
Aspirasi Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
/ / /
murid berfikir memimpin dwi bahasa kerohanian nasional

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan


Pada akhir pembelajaran, murid kelas dapat: Pada akhir pembelajaran, murid kelas berjaya:
4.4.1 Menerangkan tekanan, suhu dan isi padu gas dari 1. Menyatakan 3 pemerhatian terhadap kelakuan
segi kelakuan molekul gas berdasarkan Teori molekul gas melalui simulasi komputer atau model
Kinetik Gas. dengan betul.
4.4.2 Mengeksperimen untuk menentukan hubungan 2. Melaksanakan dan menyatakan hasil eksperimen
antara tekanan dan isi padu bagi suatu gas berdasarkan graf tekanan, P melawan isi padu, V
berjisim tetap pada suhu malar. dengan tepat.
3. Menyatakan Hukum Boyle dengan betul.
Konsep utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Mengajar:

Hukum Boyle, Tekanan, Suhu, Isipadu Gas 1. MacBook Air


2. Buku Teks Fizik
3. Slide Power Point
4. Radas dan Bahan Amali Hukum Boyle

Rancangan Pengajaran Impak / Refleksi


Set Induksi 1. Guru memaparkan video simulasi kelakuan
• Aktiviti untuk menarik molekul gas berdasarkan Teori Kinetik
minat murid Gas. Murid memberikan
• Memaklumkan kepada 2. Pelajar memberi respon dan mencuba respons yang baik pada
murid tentang OP dan KK untuk mengaitkan objektif pembelajaran aktiviti yang dijalankan.
• Merangsang ingatan pada hari ini.
terhadap pembelajaran
terdahulu
Aktiviti utama 1. Round Robin - Semua murid mencatat
• Penerangan kandungan nota berkenaan dengan topik yang
pembelajaran dibincangkan dengan bimbingan guru.
• Contoh dan tunjuk cara 2. Aktiviti Berkumpulan – murid merancang
• Peluang membuat latihan prosedur dan menjalankan Eksperimen
• Bimbingan dan 4.4.
3. Guru membimbing murid bagi Murid memberikan
maklumbalas berterusan
menyelesaikan dan membincangkan soalan respons yang baik pada
• Beri pelbagai gaya
perbincangan berkaitan eksperimen aktiviti yang dijalankan.
pembelajaran
• Cabaran bersesuaian untuk Hukum Boyle.
4. Perbincangan Koperatif Berkumpulan: 8/8 kumpulan berjaya
semua murid membentangkan
Murid diberikan masa 20 minit untuk
• Peluang untuk belajar tugasan.
melakarkan graf P-V dan P-1/V.
secara kolaboratif
5. Jawapan dibincangkan bersama murid.
• Pentaksiran untuk
pembelajaran (AFL)
Aktiviti Penutup 1. Guru mengemukakan soalan secara lisan.
● Aktiviti penutup 2. Murid menjawab dengan betul sebagai
rumusan hasil pembelajaran.
3. Exit ticket- murid menulis tentang Murid memberikan
pembelajaran hari ini pada sticky notes respons yang baik pada
yang disediakan aktiviti yang dijalankan.
Pemulihan Pengukuhan Pengayaan

Tindakan susulan untuk


Buku Teks m/s 149- Laporan Amali
murid -
150 Lengkap

Refleksi
● Kajian dan penilaian Kehadiran: 23/26 (Tidak Hadir: Tejeshwar, Sanjay, Tee Mei Yau)
pembelajaran 23/23 orang murid berjaya melaksanakan amali dengan teknik yang betul.
● Akan datang: kenalpasti Objektif berjaya dicapai dengan respons yang positif. 18 orang murid
langkah-langkah seterusnya menguasai TP 3 dan 5 orang menguasai TP 4.
TARIKH AKTIVITI KOKURIKULUM/KURSUS/SEMINAR/TAKLIMAT CATATAN
PENTADBIR

16.10.2022, CUTI PERISTIWA


Ahad SEMPENA KEJAYAAN JDT & JOHOR DALAM SEMUA ARENA
SUKAN YANG DIJUARAI 2022

17.10.2022, -
Isnin

18.10.2022, -
Selasa
19.10.2022, PROGRAM LAMBAIAN KASIH MERAIKAN PN. KAMSIAH,
Rabu EN. MOHD ISMAIL DAN EN. MOHD NADZRIN
Masa : 7.20-8.40 pagi
Tempat : Dewan Perdana Putra, SMK Bandar Putra

PROGRAM SHOWCASE TS25


Masa : 10.00-4.00 petang
Tempat : Dewan Perdana Putra, SMK Bandar Putra

20.10.2022, PROGRAM MEMBUDAYAKAN AL-QURAN DAN PROGRAM


Khamis INSANIAH/ KEROHANIAN
Masa : 7:20 – 8.05 pagi
Tempat : Dewan Perdana Putra, SMK Bandar Putra

PROGRAM SARINGAN MINDA SIHAT UBK TING. 4

TANDATANGAN GURU TANDATANGAN PENGETUA

……………………………….
………………………………. ( )
(SITI SALMAH BINTI ERANG)
