3
03 April 2023
-
07 April 2023
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
1. Menyenaraikan adab sopan yang perlu diamalkan dalam setiap 1. Menyenaraikan sekurang-kurangnya 5 adab sopan yang perlu
murid diamalkan dalam setiap murid
2. Menceritakan bagaimana cara beradab sopan dengan rakan-rakan 2. Menceritakan sekurang-kurangnya 5 cara beradab sopan
dan guru. dengan rakan-rakan dan guru.
Aktiviti
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
Murid menggunakan objek sebenar untuk memahami nilai nombor bagi sebarang nombor.
Aktiviti Utama
Murid menentukan kuantiti objek bagi sebarang nilai nombor yang diberikan.
Murid menjalankan aktiviti memadankan kumpulan objek.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Buku Aktiviti: 5-6)
Aktiviti 6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba Jawab – Buku teks m/s 12)
Penutup 7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
32/37orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 45 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
1. Menyenaraikan adab sopan yang perlu diamalkan 1. Menyenaraikan sekurang-kurangnya 5 adab sopan
dalam setiap murid yang perlu diamalkan dalam setiap murid
2. Menceritakan bagaimana cara beradab sopan 2. Menceritakan sekurang-kurangnya 5 cara beradab
dengan rakan-rakan dan guru. sopan dengan rakan-rakan dan guru.
Aktiviti
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
Murid menggunakan objek sebenar untuk memahami nilai nombor bagi sebarang nombor.
Aktiviti Utama
Murid menentukan kuantiti objek bagi sebarang nilai nombor yang diberikan.
Murid menjalankan aktiviti memadankan kumpulan objek.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Buku Aktiviti: 5-6)
Aktiviti 6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba Jawab – Buku teks m/s 12)
Penutup 7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
33/37orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 4 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
TAHUN 2
Minggu 3 Tarikh 4.4.2023 Hari Selasa
2 CERDIK 2.10 - 3.10 PTG
Kelas Masa Kehadiran
3.30 - 4.00 PTG
Tema Inkuiri Dalam Sains Tajuk 1. Kemahiran Saintifik
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.1 Kemahiran Proses Sains 1.1.2 Mengelas
Objektif Pembelajaran
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
Aktiviti
Utama 5. Murid menjalankan aktiviti penyiasatan: Saya Uji – Mengelas Tumbuh-tumbuhan secara berkumpulan dengan
bimbingan guru.
Murid menyediakan carta pengelasan dalam bentuk mobail yang menarik.
Murid menceritakan ciri-ciri yang digunakan untuk mengelaskan tumbuh-tumbuhan.
6. Murid melengkapkan Latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Buku Aktiviti: 3-4)
7. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari.
Aktiviti
Penutup 8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti, borang pemerhatian
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
31/37orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 6 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
33/37orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 4 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
Aktiviti
8. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Pemula
9. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
Aktiviti Utama 10. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
11. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
Murid menggunakan objek sebenar untuk memahami nilai nombor bagi sebarang nombor.
Murid menentukan kuantiti objek bagi sebarang nilai nombor yang diberikan.
Murid menjalankan aktiviti memadankan kumpulan objek.
12. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Buku Aktiviti: 5-6)
Aktiviti 13. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba Jawab – Buku teks m/s 12)
Penutup 14. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
31/36orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 5 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
Aktiviti
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
3. Murid diedarkan dengan lembaran kerja yang mengandungi soalan-soalan latihan berkaitan standard pembelajaran di
atas.
Aktiviti Utama 4. Murid menyelesaikan soalan-soalan latihan dengan pemantauan dan bimbingan guru.
5. Murid dan guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang telah diselesaikan.
Aktiviti 6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari.
Penutup 7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
33/37orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 4 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
TAHUN 2
Minggu 3 Tarikh 6.4.2023 Hari Khamis
2 2.10 - 3.10 PTG
Kelas Masa Kehadiran
CEMERLANG 4.30 - 5.00 PTG
Tema Inkuiri Dalam Sains Tajuk 1. Kemahiran Saintifik
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.1 Kemahiran Proses Sains 1.1.2 Mengelas
Objektif Pembelajaran
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
Aktiviti
Utama 13. Murid menjalankan aktiviti penyiasatan: Saya Uji – Mengelas Tumbuh-tumbuhan secara berkumpulan dengan
bimbingan guru.
Murid menyediakan carta pengelasan dalam bentuk mobail yang menarik.
Murid menceritakan ciri-ciri yang digunakan untuk mengelaskan tumbuh-tumbuhan.
14. Murid melengkapkan Latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Buku Aktiviti: 3-4)
Aktiviti 15. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari.
Penutup
16. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti, borang pemerhatian
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
32/37orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 5 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
33/37orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 4 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK
TAHUN 2
Aktiviti
1. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
3. Murid diedarkan dengan lembaran kerja yang mengandungi soalan-soalan latihan berkaitan standard pembelajaran di
atas.
Aktiviti Utama
4. Murid menyelesaikan soalan-soalan latihan dengan pemantauan dan bimbingan guru.
5. Murid dan guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang telah diselesaikan.
Aktiviti 6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari.
Penutup 7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
31/36orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 5 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK
TAHUN 2
Aktiviti
8. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Pemula
9. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
10. Murid diedarkan dengan lembaran kerja yang mengandungi soalan-soalan latihan berkaitan standard pembelajaran di
atas.
Aktiviti Utama
11. Murid menyelesaikan soalan-soalan latihan dengan pemantauan dan bimbingan guru.
12. Murid dan guru membincangkan jawapan bagi soalan-soalan yang telah diselesaikan.
Aktiviti 13. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari.
Penutup 14. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
31/37orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 6 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
Aktiviti 15. Murid bersoal jawab berdasarkan tajuk dengan bimbingan guru.
Pemula
16. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang harus dicapai serta kaitannya
dengan tajuk pelajaran
17. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
18. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
Murid memahami nilai tempat menggunakan pembilang, blok asas, dekak-dekak dan carta nilai tempat.
Aktiviti
Utama Murid memahami nilai tempat ialah kedudukan digit dalam sesuatu nombor.
Murid melakukan aktiviti soal jawab tentang nilai digit dengan pelbagai nombor.
19. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan (Buku Aktiviti: 7-9)
20. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba Jawab – Buku teks m/s 15)
Aktiviti
Penutup 21. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Buku teks, buku aktiviti Pentaksiran Secara Bertulis
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
30/36orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan 6 orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
MINGGU
4
10 April 2023
-
14 April 2023
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
1. Menyenarikan ciri-ciri kelas yang ceria. 1. Menyenaraikan sekurang-kurangnya 5 ciri-ciri kelas yang ceria
2. Mencerakin dan menulis sekurang-kurangnya 2 nombor mengikut nilai digit dengan betul.
Aktiviti 6. Murid menjawab kuiz mudah bagi mengimbas kembali apa yang telah dipelajari. (Cuba Jawab – Buku teks m/s 17)
Penutup 7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan pembelajaran hari ini..
Buku aktiviti
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
____orang murid telah mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan __ orang murid yang tidak menguasai
objektif pembelajaran akan diberi bimbingan pada pdp yang akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
2. Menyenarikan ciri-ciri kelas yang ceria. 2. Menyenaraikan sekurang-kurangnya 5 ciri-ciri kelas yang ceria
11. Murid diberi pengenalan mengenai program Kelas Ceria Murid Gembira.
12. Murid menyatakan dan menyenaraikan ciri-ciri kelas yang ceria dan menarik.
13. Murid bersoal jawab dengan guru tentang perkara yang dibincangkan. Create Something (Bina Sesuatu)
14. Murid di arahkan oleh guru bergotong-royong untuk membersihkan dan menceriakan kelas.
15. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan mengikut tugas masing-masing.
16. Murid bersama-sama guru dengan penuh semangat laksanakan tugas yang diberikan oleh guru. Personal Action Plan (Pelan
Tindakan Peribadi)
17. Murid dipilih secara rawak untuk menyatakan apakah rasionalnya kita Bersama-sama membersihkan daan menceriakan kelas.
18. Murid bersoal jawab dengan guru dan melakukan aktiviti KBAT seterusnya yang dirancang oleh guru. ( KBAT)
19. Murid lain memberi respon serta mengumpulkan maklumat yang diperolehi.
20. Murid laksanakan aktiviti mewarna/ menyanyi/ persembaahan kumpulan.