Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SEJARAH TAHUN 6
TARIKH 20/6/2023 MASA 9.05-10.05,
MINGGU 11 KHAMIS 9.05-10.05
HARI Selasa KELAS 6N, KHAMIS-6Z
TEMA NEGARA MALAYSIA
TAJUK Matlamat dan Prinsip Rukun Negara
STANDARD KANDUNGAN 10.3 Rukun Negara
STANDARD
PEMBELAJARAN

KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Identiti Nasional
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
1. Menerangkan matlamat dan prinsip Rukun 1. Menyatakan kepentingan mengamalkan matlamat
Negara. dan prinsip Rukun Negara dalam kehidupan.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) dahulu dan
1. Murid mendengar penerangan guru tentang matlamat dan prinsip rukun negara. merangsang
2. Murid dibimbing memahami matlamat dan prinsip Rukun Negara. pengetahuan sedia
3. Murid dibahagikan kepada lima kumpulan untuk bincangkan tiap 1 prinsip negara ada murid.
untuk 1 kumpulan. (round table)  Guru Menggunakan
4. Murid membentangkan hasil perbincangan kumpulan masing-masing. strategi pembelajaran
5. Murid soal jawab dengan guru apakah kepentingan mengamalkan matlamat dan kolaboratif dan
prinsip Rukun Negara dalam kehidupan. koperatif dengan
6. Murid berikan contoh cara mengamalkan prinsip rukun negara menerapkan PAK21
7. Murid mendengar penerangan dan penjelasan daripada guru untuk memahami dan elemen
tentang pengajaran dan pembelajaran yang dipelajari pada hari ini.. sekolahku sejahtera
supaya ada interaksi
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) antara murid dan
1. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata perlajaran. memotivasikan
murid.
 Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Adab Sopan PAK-21 Round Table (Meja Bulat)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
KBAT Mengapplikasi PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Cinta akan Negara KB Menyesuaikan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
