Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SEJARAH TAHUN 6
TARIKH 13/6/2023 MASA 8.05-9.05,12.35-1.35
MINGGU 10 HARI Selasa KELAS 6Z,6N
TEMA NEGARA MALAYSIA
TAJUK Latar Belakang Rukun Negara
Sebab-sebab Pengenalan Rukun Negara
STANDARD KANDUNGAN 10.3 Rukun Negara
STANDARD
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Identiti Nasional
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Menyatakan kepentingan menghayati matlamat dan
1. Menyatakan sebab-sebab pengenalan Rukun prinsip Rukun Negara.
Negara
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) dahulu dan
1. Murid bersoal jawab dgn guru tentang kepentingan rukun negara. merangsang
2. Murid mendengar penerangan guru tentang sebab-sebab pengenalan rukun pengetahuan sedia
negara. ada murid.
3. Murid dibimbing memahami sebab-sebab pengenalan Rukun Negara.  Guru Menggunakan
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan. strategi pembelajaran
5. Murid dalam kumpulan membuat peta minda tentang sebab-sebab pengenalan kolaboratif dan
rukun negara. (Fill It In) koperatif dengan
6. Murid menyenaraikan kepentingan menghayati matlamat dan prinsip Rukun menerapkan PAK21
Negara. dan elemen
7. Murid membentangkan peta minda kumpulan masing-masing. (sing song) sekolahku sejahtera
8. Murid mendengar penerangan dan penjelasan daripada guru untuk memahami supaya ada interaksi
tentang pengajaran dan pembelajaran yang dipelajari pada hari ini.. antara murid dan
memotivasikan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid.
1. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata perlajaran.  Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21 Sing Song (Nyanyi Lagu)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Muzik PAK-21 Fill It In (Isikannya)
KBAT Mengapplikasi PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Cinta akan Negara KB Mengingat
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
