Anda di halaman 1dari 16

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN MORAL SK TAHUN 1


TARIKH 10/7/2023 MASA 8:40-9:40
MINGGU 17
HARI Isnin KELAS 1B/1K
TEMA DIRI SAYA
TAJUK Hormati Diri Disanjungi Tinggi
STANDARD KANDUNGAN Hormati Diri
STANDARD PEMBELAJARAN 6.2 Menerangkan faedah menghormati diri sendiri.
6.3 Membanding beza cara menghormati diri sendiri dan tidak menghormati diri sendiri.
6.4 Menyatakan perasaan apabila dapat menghormati diri sendiri.
6.5 Mempraktikkan sikap menghormati diri sendiri dalam kehidupan seharian.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Menerangkan dua faedah menghormati diri sendiri
2. Membanding beza cara menghormati diri sendiri dan 1. Menerangkan __ daripada dua faedah menghormati diri
tidak menghormati diri sendiri sendiri
3. Menyatakan perasaan apabila dapat menghormati diri 2. Membanding beza cara menghormati diri sendiri dan tidak
sendiri menghormati diri sendiri
4. Mempraktikkan sikap menghormati diri sendiri dalam 3. Menyatakan perasaan apabila dapat menghormati diri
kehidupan seharian sendiri
4. Mempraktikkan sikap menghormati diri sendiri dalam
kehidupan seharian

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK


1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang hormati diri disanjung tinggi. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
1. Murid melakonkan situasi yang diberikan melalui aktiviti simulasi. Skits (Sketsa) pengetahuan sedia
2. Murid lain di minta untuk memberikan perhatian kepada lakonan di hadapan kelas ada murid.
3. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman.  Guru Menggunakan
4. Murid menyatakan kaedah menghormati diri yang lain. strategi pembelajaran
5. Murid lain memberi respon serta membantu rakan yang tidak dapat menyatakan kaedah kolaboratif dan koperatif
menghormati diri yang lain dengan betul. dengan menerapkan
6. Murid menyatakan perasaan apabila menghormati diri. Feeling Flowing (Arus Perasaan) PAK21 dan elemen
7. Murid bercerita mengenai perasaan apabila menghormati diri secara didikhibur sekolahku sejahtera
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) supaya ada interaksi
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang hormati diri disanjung tinggi dengan bimbingan antara murid dan
guru. memotivasikan murid.
 Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 027 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Adab Sopan PAK-21 Skits (Sketsa)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran Konstruktivisme PAK-21 Feeling Flowing (Arus Perasaan)
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Hormat-menghormati KB -
EMK : ILMU & Kemasyarakatan PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN MURID Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MUZIK SK TAHUN 3
TARIKH 10/7/2023 MASA 10:30-11:00
MINGGU 17
HARI Isnin KELAS 3K
TEMA PAHLAWAN KECIL
TAJUK Gerak Irama
STANDARD KANDUNGAN 2.3 Bergerak Mengikut Muzik
STANDARD 2.3.3(ii) Merancang pergerakan berdasarkan muzik yang didengar iaitu tempo
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
1. Merancang pergerakan berdasarkan muzik yang 1. Merancang pergerakan berdasarkan muzik yang
didengar iaitu tempo didengar iaitu tempo
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
4. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
5. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
6. Murid mendengar penerangan guru tentang gerak irama dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
8. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks yang diberikan. pengetahuan sedia
9. Murid akan dipanggil secara rawak untuk menerangkan tentang teks yang ada murid.
dibacakan  Guru Menggunakan
10. Murid akan dipanggil ke hadapan untuk membantu guru menunjukkan contoh strategi pembelajaran
aktiviti yang akan dijalankan. kolaboratif dan
11. Murid mengingat semula tentang nilai not (ikon) yang telah dipelajari oleh mereka. koperatif dengan
12. Murid menjalankan aktiviti berdiri menghadap pasangan masing-masing dan menerapkan PAK21
diperdengarkan alat perkusi untuk membimbing murid melakukan pergerakan dan elemen
dengan iringna Audio 47. Attitude Movement (Pergerakan Mengikut Pendapat) sekolahku sejahtera
13. Murid membuat pergerakan yang dicadangkan supaya ada interaksi
14. Murid lain di minta untuk memberikan perhatian terhadap murid yang sedang antara murid dan
membuat pergerakan di hadapan kelas. Reaction Response (Respon Reaksi) memotivasikan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid.
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang gerak irama dengan bimbingan guru.  Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 046-047 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Harmoni PAK-21 Attitude Movement
SEJAHTERA (Pergerakan Mengikut
Pendapat)
STRATEGI PdP Muzik PAK-21 Reaction Response (Respon
Reaksi)
KBAT Mengapplikasi PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB Menghubungkaitkan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK SK TAHUN 3
TARIKH 10/7/2023 MASA 11:30-12:00
MINGGU 17
HARI Isnin KELAS 3B
TEMA PAHLAWAN KECIL
TAJUK Gerak Irama
STANDARD KANDUNGAN 2.3 Bergerak Mengikut Muzik
STANDARD 2.3.3(ii) Merancang pergerakan berdasarkan muzik yang didengar iaitu tempo
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
2. Merancang pergerakan berdasarkan muzik yang 2. Merancang pergerakan berdasarkan muzik yang
didengar iaitu tempo didengar iaitu tempo
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
7. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
8. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
9. Murid mendengar penerangan guru tentang gerak irama dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
15. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks yang diberikan. pengetahuan sedia
16. Murid akan dipanggil secara rawak untuk menerangkan tentang teks yang ada murid.
dibacakan  Guru Menggunakan
17. Murid akan dipanggil ke hadapan untuk membantu guru menunjukkan contoh strategi pembelajaran
aktiviti yang akan dijalankan. kolaboratif dan
18. Murid mengingat semula tentang nilai not (ikon) yang telah dipelajari oleh mereka. koperatif dengan
19. Murid menjalankan aktiviti berdiri menghadap pasangan masing-masing dan menerapkan PAK21
diperdengarkan alat perkusi untuk membimbing murid melakukan pergerakan dan elemen
dengan iringna Audio 47. Attitude Movement (Pergerakan Mengikut Pendapat) sekolahku sejahtera
20. Murid membuat pergerakan yang dicadangkan supaya ada interaksi
21. Murid lain di minta untuk memberikan perhatian terhadap murid yang sedang antara murid dan
membuat pergerakan di hadapan kelas. Reaction Response (Respon Reaksi) memotivasikan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid.
3. Murid merumuskan isi pelajaran tentang gerak irama dengan bimbingan guru.  Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 046-047 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Harmoni PAK-21 Attitude Movement
SEJAHTERA (Pergerakan Mengikut
Pendapat)
STRATEGI PdP Muzik PAK-21 Reaction Response (Respon
Reaksi)
KBAT Mengapplikasi PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB Menghubungkaitkan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 6
TARIKH 11/7/2023 MASA 10:30-11:00
MINGGU 17
HARI Selasa KELAS 6B
UNIT Rangkaian Globalisasi
TAJUK Mencipta Melodi Mudah
STANDARD KANDUNGAN 3.1 Pengkaryaan Muzik
STANDARD 3.1.1 Mencipta melodi mudah menggunakan not B, A, G, C' dan D'. (i)
PEMBELAJARAN 3.1.1 Mencipta melodi mudah menggunakan not B, A, G, C' dan D'. (ii) tanda rehat
3.1.3 Mempersembahkan hasil ciptaan.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :

1. Mengenali tanda rehat mengikut jenis not 1. Memahami jenis-jenis tanda rehat mengikut not
2. Mencipta melodi besertakan tanda rehat. 2. Melakukan persembahan terhadap hasil ciptaan
melodi mereka.

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK


10. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
11. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) dahulu dan
merangsang
pengetahuan sedia
ada murid.
22. Murid di minta untuk memahami aktiviti pada (ms33)  Menilai kefahaman
23. Murid bersoal jawab tentang tanda rehat mengikut not di hadapan kelas.(Soal-dan- murid tentang
bimbing) Question Builder (Pembina Soalan) pembelajaran hari ini
24. Murid perlu mencipta melodi dengan betulnya. .
25. Murid diminta menulis melodi ciptaan pada buku manuskrip. Write It Out
(Tuliskanlah)
26. Murid perlu memainkan melodi dengan rekoder.
27. Murid lain perlu fokus terhadap permainan melodi dengan rekoder.
28. Murid diminta menyediakan peralatan yang diperlukan sebelum aktiviti dijalankan.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
4. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata pelajaran.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 033 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Question Builder (Pembina
SEJAHTERA Soalan)
STRATEGI PdP Kajian Masa Depan PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)
KBAT Mencipta PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Berwaspada KB Mengecam
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIKTAHUN 4
TARIKH 11/7/2023 MASA 11:30-12:00
MINGGU 17
HARI Selasa KELAS 4B
TAJUK Secawan Kopi Manis
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Persembahan Muzik
STANDARD 5.1.1 Merancang persembahan muzik
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
3. Merancang persembahan muzik 3. Merancang persembahan muzik
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
12. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
13. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
14. Murid mendengar penerangan guru tentang secawan kopi manis dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
pengetahuan sedia
ada murid.
 Guru Menggunakan
29. Murid membentuk kumpulan seperti persediaan. strategi pembelajaran
30. Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan guru. kolaboratif dan
31. Murid membuat latihan persediaan untuk persembahan muzikal. koperatif dengan
32. Murid akan menunjukkan latihan persediaan kepada guru untuk meminta beberapa menerapkan PAK21
komen bagi menambah baik lagi persembahan tersebut. Chart and Share (Catat dan elemen
dan Kongsi) sekolahku sejahtera
33. Murid akan diberikan kebebasan untuk mengambil atau tidak komen dari guru. supaya ada interaksi
34. Murid membuat latihan Kembali selepas sesi berkongsi pandangan bersama guru. antara murid dan
35. Murid membuat refleksi terhadap aktiviti yang dijalankan. Reaction Response memotivasikan
(Respon Reaksi) murid.
36. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan  Menilai kefahaman
pemahaman. murid tentang
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) pembelajaran hari ini
5. Murid merumuskan isi pelajaran tentang secawan kopi manis dengan bimbingan .
guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 004-005 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Chart and Share (Catat dan
SEJAHTERA Kongsi)
STRATEGI PdP Muzik PAK-21 Reaction Response (Respon
Reaksi)
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB Mengecam
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIKTAHUN 4
TARIKH 11/7/2023 MASA 12:30-1:00
MINGGU 17
HARI Selasa KELAS 4K
TAJUK Secawan Kopi Manis
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Persembahan Muzik
STANDARD 5.1.1 Merancang persembahan muzik
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
4. Merancang persembahan muzik 4. Merancang persembahan muzik
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
15. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
16. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
17. Murid mendengar penerangan guru tentang secawan kopi manis dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
pengetahuan sedia
ada murid.
 Guru Menggunakan
37. Murid membentuk kumpulan seperti persediaan. strategi pembelajaran
38. Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan guru. kolaboratif dan
39. Murid membuat latihan persediaan untuk persembahan muzikal. koperatif dengan
40. Murid akan menunjukkan latihan persediaan kepada guru untuk meminta beberapa menerapkan PAK21
komen bagi menambah baik lagi persembahan tersebut. Chart and Share (Catat dan elemen
dan Kongsi) sekolahku sejahtera
41. Murid akan diberikan kebebasan untuk mengambil atau tidak komen dari guru. supaya ada interaksi
42. Murid membuat latihan Kembali selepas sesi berkongsi pandangan bersama guru. antara murid dan
43. Murid membuat refleksi terhadap aktiviti yang dijalankan. Reaction Response memotivasikan
(Respon Reaksi) murid.
44. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan  Menilai kefahaman
pemahaman. murid tentang
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) pembelajaran hari ini
6. Murid merumuskan isi pelajaran tentang secawan kopi manis dengan bimbingan .
guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 004-005 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Chart and Share (Catat dan
SEJAHTERA Kongsi)
STRATEGI PdP Muzik PAK-21 Reaction Response (Respon
Reaksi)
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB Mengecam
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 1
TARIKH 12/7/2023 MASA 7:10-7:40
MINGGU 17
HARI Rabu KELAS 1B
TEMA GERAK GEMBIRA
TAJUK Lambung dan Tangkap
STANDARD KANDUNGAN 1.4 Melakukan pelbagai kemahiran manipulasi.
2.3 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi kemahiran
manipulasi.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.4.5 Menendang bola yang digolek.
2.3.4 Menyatakan kedudukan jari dan tangan yang betul semasa menangkap.
5.1.3 Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti Pendidikan Jasmani.
KEMAHIRAN TMK 1.8 Mengguna atau mencipta formula dalam hamparan elektronik.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Menendang bola yang digolek 1. Menendang bola yang digolek
2. Menyatakan kedudukan jari dan tangan yang betul 2. Menyatakan kedudukan jari dan tangan yang betul semasa
semasa menangkap menangkap
3. Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti 3. Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti
Pendidikan Jasmani Pendidikan Jasmani
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
18. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
19. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
20. Murid mendengar penerangan guru tentang lambung dan tangkap. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
1. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan pengetahuan sedia
2. Murid akan melihat contoh aktiviti yang ditunjukkan oleh guru. ada murid.
3. Murid akan dipanggil secara rawak untuk meniru contoh yang ditunjukkan oleh guru  Guru menggunakan
4. Murid diminta untuk melakukan aktiviti melambung dan menangkap bola dengan bimbingan strategi pembelajaran
guru dan selamat. Guess Game (Tekalah) kolaboratif dan koperatif
5. Murid diperingatkan untuk menangkap bola dengan kedudukan jari yang betul dengan menerapkan
6. Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan aktiviti. PAK21 dan elemen
7. Murid di minta untuk menyatakan perasaan seronok mereka terhadap aktiviti yang dilakukan. sekolahku sejahtera
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) supaya ada interaksi
7. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang lambung dan tangkap dengan antara murid dan
bimbingan guru. memotivasikan murid.
 Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 017 BUKU AKTIVITI Halaman 001
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Guess Game (Tekalah)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual PAK-21 -
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & PENDEKATAN Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN MURID Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 1
TARIKH 12/7/2023 MASA 8:10-8:40
MINGGU 17
HARI Rabu KELAS 1K
TEMA GERAK GEMBIRA
TAJUK Lambung dan Tangkap
STANDARD KANDUNGAN 1.4 Melakukan pelbagai kemahiran manipulasi.
2.3 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi kemahiran
manipulasi.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.4.5 Menendang bola yang digolek.
2.3.4 Menyatakan kedudukan jari dan tangan yang betul semasa menangkap.
5.1.3 Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti Pendidikan Jasmani.
KEMAHIRAN TMK 1.8 Mengguna atau mencipta formula dalam hamparan elektronik.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
4. Menendang bola yang digolek 4. Menendang bola yang digolek
5. Menyatakan kedudukan jari dan tangan yang betul 5. Menyatakan kedudukan jari dan tangan yang betul semasa
semasa menangkap menangkap
6. Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti 6. Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti
Pendidikan Jasmani Pendidikan Jasmani
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
21. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
22. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
23. Murid mendengar penerangan guru tentang lambung dan tangkap. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
8. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan pengetahuan sedia
9. Murid akan melihat contoh aktiviti yang ditunjukkan oleh guru. ada murid.
10. Murid akan dipanggil secara rawak untuk meniru contoh yang ditunjukkan oleh guru  Guru menggunakan
11. Murid diminta untuk melakukan aktiviti melambung dan menangkap bola dengan bimbingan strategi pembelajaran
guru dan selamat. Guess Game (Tekalah) kolaboratif dan koperatif
12. Murid diperingatkan untuk menangkap bola dengan kedudukan jari yang betul dengan menerapkan
13. Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan aktiviti. PAK21 dan elemen
14. Murid di minta untuk menyatakan perasaan seronok mereka terhadap aktiviti yang dilakukan. sekolahku sejahtera
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) supaya ada interaksi
8. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang lambung dan tangkap dengan antara murid dan
bimbingan guru. memotivasikan murid.
 Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 017 BUKU AKTIVITI Halaman 001
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Guess Game (Tekalah)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual PAK-21 -
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & PENDEKATAN Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN MURID Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MORAL SK TAHUN 1
TARIKH 12/7/2023 MASA 10:30-11:00
MINGGU 17
HARI Rabu KELAS 1B/1K
TEMA DIRI SAYA
TAJUK Hormati Diri Disanjungi Tinggi
STANDARD KANDUNGAN Hormati Diri
STANDARD PEMBELAJARAN 6.2 Menerangkan faedah menghormati diri sendiri.
6.3 Membanding beza cara menghormati diri sendiri dan tidak menghormati diri sendiri.
6.4 Menyatakan perasaan apabila dapat menghormati diri sendiri.
6.5 Mempraktikkan sikap menghormati diri sendiri dalam kehidupan seharian.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
5. Menerangkan dua faedah menghormati diri sendiri
6. Membanding beza cara menghormati diri sendiri dan 5. Menerangkan __ daripada dua faedah menghormati diri
tidak menghormati diri sendiri sendiri
7. Menyatakan perasaan apabila dapat menghormati diri 6. Membanding beza cara menghormati diri sendiri dan tidak
sendiri menghormati diri sendiri
8. Mempraktikkan sikap menghormati diri sendiri dalam 7. Menyatakan perasaan apabila dapat menghormati diri
kehidupan seharian sendiri
8. Mempraktikkan sikap menghormati diri sendiri dalam
kehidupan seharian

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK


24. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
25. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
26. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang hormati diri disanjung tinggi. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
45. Murid melakonkan situasi yang diberikan melalui aktiviti simulasi. Skits (Sketsa) pengetahuan sedia
46. Murid lain di minta untuk memberikan perhatian kepada lakonan di hadapan kelas ada murid.
47. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman.  Guru Menggunakan
48. Murid menyatakan kaedah menghormati diri yang lain. strategi pembelajaran
49. Murid lain memberi respon serta membantu rakan yang tidak dapat menyatakan kaedah kolaboratif dan koperatif
menghormati diri yang lain dengan betul. dengan menerapkan
50. Murid menyatakan perasaan apabila menghormati diri. Feeling Flowing (Arus Perasaan) PAK21 dan elemen
51. Murid bercerita mengenai perasaan apabila menghormati diri secara didikhibur sekolahku sejahtera
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) supaya ada interaksi
9. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang hormati diri disanjung tinggi dengan bimbingan antara murid dan
guru. memotivasikan murid.
 Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 027 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Adab Sopan PAK-21 Skits (Sketsa)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran Konstruktivisme PAK-21 Feeling Flowing (Arus Perasaan)
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Hormat-menghormati KB -
EMK : ILMU & Kemasyarakatan PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN MURID Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 6
TARIKH 13/7/2023 MASA 8:40-9:10
MINGGU 17
HARI Khamis KELAS 6K
UNIT Rangkaian Globalisasi
TAJUK Mencipta Melodi Mudah
STANDARD KANDUNGAN 3.1 Pengkaryaan Muzik
STANDARD 3.1.1 Mencipta melodi mudah menggunakan not B, A, G, C' dan D'. (i)
PEMBELAJARAN 3.1.1 Mencipta melodi mudah menggunakan not B, A, G, C' dan D'. (ii) tanda rehat
3.1.3 Mempersembahkan hasil ciptaan.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :

3. Mengenali tanda rehat mengikut jenis not 3. Memahami jenis-jenis tanda rehat mengikut not
4. Mencipta melodi besertakan tanda rehat. 4. Melakukan persembahan terhadap hasil ciptaan
melodi mereka.

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK


27. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
28. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) dahulu dan
merangsang
pengetahuan sedia
ada murid.
52. Murid di minta untuk memahami aktiviti pada (ms33)  Menilai kefahaman
53. Murid bersoal jawab tentang tanda rehat mengikut not di hadapan kelas.(Soal-dan- murid tentang
bimbing) Question Builder (Pembina Soalan) pembelajaran hari ini
54. Murid perlu mencipta melodi dengan betulnya. .
55. Murid diminta menulis melodi ciptaan pada buku manuskrip. Write It Out
(Tuliskanlah)
56. Murid perlu memainkan melodi dengan rekoder.
57. Murid lain perlu fokus terhadap permainan melodi dengan rekoder.
58. Murid diminta menyediakan peralatan yang diperlukan sebelum aktiviti dijalankan.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
10. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata pelajaran.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 033 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Question Builder (Pembina
SEJAHTERA Soalan)
STRATEGI PdP Kajian Masa Depan PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)
KBAT Mencipta PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Berwaspada KB Mengecam
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 5
TARIKH 13/7/2023 MASA 9:40-10:10
MINGGU 17
HARI Khamis KELAS 5B
TEMA Projek Seni Muzik Penggal Satu
TAJUK Projek Seni Muzik Penggal Satu
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Persembahan Muzik
STANDARD 5.1.1 Merancang persembahan muzik
PEMBELAJARAN 5.1.2 Membuat persediaan persembahan muzik
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :

1. Merancang persembahan muzik 1. Merancang persembahan muzik


2. Membuat persediaan persembahan muzik 2. Membuat persediaan persembahan muzik

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK


29. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
30. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
31. Murid mendengar penerangan guru tentang projek seni muzik penggal satu dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
merangsang
pengetahuan sedia
ada murid.
59. Murid melakukan sesi pemanasan suara dan badan sebelum menjalankan latihan  Guru Menggunakan
persembahan. Exercise (Bersenam) strategi pembelajaran
60. Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan guru. kolaboratif dan
61. Murid membuat persedian nyanyian berdasarkan perancangan. koperatif dengan
62. Murid membuat latihan nyanyian, bermain alat perkusi dan membuat pergerakan menerapkan PAK21
seperti yang dirancang dalam kumpulan masing-masing dan elemen
63. Murid memastikan semua audio dan alat perkusi berfungsi sebelum memulakan sekolahku sejahtera
latihan. supaya ada interaksi
64. Murid akan pastikan tempat latihan di dalam keadaan yang kemas selepas sesi antara murid dan
latihan. memotivasikan
murid.
65. Murid membuat refleksi terhadap projek seni muzik yang dijalankan. Reaction
 Menilai kefahaman
Response (Respon Reaksi)
murid tentang
66. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan
pembelajaran hari ini
pemahaman. .
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
11. Murid merumuskan isi pelajaran tentang projek seni muzik penggal satu dengan
bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 044-045 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Exercise (Bersenam)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual PAK-21 Reaction Response (Respon
Reaksi)
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB Mengecam
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MORAL SK TAHUN 1
TARIKH 13/7/2023 MASA 10:30-11:00
MINGGU 17
HARI Khamis KELAS 1B/1K
TEMA DIRI SAYA
TAJUK Hormati Diri Disanjungi Tinggi
STANDARD KANDUNGAN Hormati Diri
STANDARD PEMBELAJARAN 6.2 Menerangkan faedah menghormati diri sendiri.
6.3 Membanding beza cara menghormati diri sendiri dan tidak menghormati diri sendiri.
6.4 Menyatakan perasaan apabila dapat menghormati diri sendiri.
6.5 Mempraktikkan sikap menghormati diri sendiri dalam kehidupan seharian.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
9. Menerangkan dua faedah menghormati diri sendiri
10. Membanding beza cara menghormati diri sendiri dan 9. Menerangkan __ daripada dua faedah menghormati diri
tidak menghormati diri sendiri sendiri
11. Menyatakan perasaan apabila dapat menghormati diri 10. Membanding beza cara menghormati diri sendiri dan tidak
sendiri menghormati diri sendiri
12. Mempraktikkan sikap menghormati diri sendiri dalam 11. Menyatakan perasaan apabila dapat menghormati diri
kehidupan seharian sendiri
12. Mempraktikkan sikap menghormati diri sendiri dalam
kehidupan seharian

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK


32. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
33. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
34. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang hormati diri disanjung tinggi. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
67. Murid melakonkan situasi yang diberikan melalui aktiviti simulasi. Skits (Sketsa) pengetahuan sedia
68. Murid lain di minta untuk memberikan perhatian kepada lakonan di hadapan kelas ada murid.
69. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman.  Guru Menggunakan
70. Murid menyatakan kaedah menghormati diri yang lain. strategi pembelajaran
71. Murid lain memberi respon serta membantu rakan yang tidak dapat menyatakan kaedah kolaboratif dan koperatif
menghormati diri yang lain dengan betul. dengan menerapkan
72. Murid menyatakan perasaan apabila menghormati diri. Feeling Flowing (Arus Perasaan) PAK21 dan elemen
73. Murid bercerita mengenai perasaan apabila menghormati diri secara didikhibur sekolahku sejahtera
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) supaya ada interaksi
12. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang hormati diri disanjung tinggi dengan bimbingan antara murid dan
guru. memotivasikan murid.
 Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 027 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Adab Sopan PAK-21 Skits (Sketsa)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran Konstruktivisme PAK-21 Feeling Flowing (Arus Perasaan)
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Hormat-menghormati KB -
EMK : ILMU & Kemasyarakatan PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN MURID Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 5
TARIKH 13/7/2023 MASA 12:30-1:00
MINGGU 17
HARI Khamis KELAS 5K
TEMA Projek Seni Muzik Penggal Satu
TAJUK Projek Seni Muzik Penggal Satu
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Persembahan Muzik
STANDARD 5.1.1 Merancang persembahan muzik
PEMBELAJARAN 5.1.2 Membuat persediaan persembahan muzik
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :

3. Merancang persembahan muzik 3. Merancang persembahan muzik


4. Membuat persediaan persembahan muzik 4. Membuat persediaan persembahan muzik

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK


35. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
36. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
37. Murid mendengar penerangan guru tentang projek seni muzik penggal satu dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
pengetahuan sedia
ada murid.
 Guru Menggunakan
74. Murid melakukan sesi pemanasan suara dan badan sebelum menjalankan latihan strategi pembelajaran
persembahan. Exercise (Bersenam) kolaboratif dan
75. Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan guru. koperatif dengan
76. Murid membuat persedian nyanyian berdasarkan perancangan. menerapkan PAK21
77. Murid membuat latihan nyanyian, bermain alat perkusi dan membuat pergerakan dan elemen
seperti yang dirancang dalam kumpulan masing-masing sekolahku sejahtera
78. Murid memastikan semua audio dan alat perkusi berfungsi sebelum memulakan supaya ada interaksi
latihan. antara murid dan
79. Murid akan pastikan tempat latihan di dalam keadaan yang kemas selepas sesi memotivasikan
latihan. murid.
80. Murid membuat refleksi terhadap projek seni muzik yang dijalankan. Reaction  Menilai kefahaman
murid tentang
Response (Respon Reaksi)
pembelajaran hari ini
81. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan
.
pemahaman.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
13. Murid merumuskan isi pelajaran tentang projek seni muzik penggal satu dengan
bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 044-045 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Exercise (Bersenam)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual PAK-21 Reaction Response (Respon
Reaksi)
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB Mengecam
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 1
TARIKH 14/7/2023 MASA 7:10-7:40
MINGGU 17
HARI Jumaat KELAS 1K
TEMA GERAK GEMBIRA
TAJUK Lambung dan Tangkap
STANDARD KANDUNGAN 1.4 Melakukan pelbagai kemahiran manipulasi.
2.3 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi kemahiran
manipulasi.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.4.5 Menendang bola yang digolek.
2.3.4 Menyatakan kedudukan jari dan tangan yang betul semasa menangkap.
5.1.3 Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti Pendidikan Jasmani.
KEMAHIRAN TMK 1.8 Mengguna atau mencipta formula dalam hamparan elektronik.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
7. Menendang bola yang digolek 7. Menendang bola yang digolek
8. Menyatakan kedudukan jari dan tangan yang betul 8. Menyatakan kedudukan jari dan tangan yang betul semasa
semasa menangkap menangkap
9. Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti 9. Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti
Pendidikan Jasmani Pendidikan Jasmani
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
38. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
39. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
40. Murid mendengar penerangan guru tentang lambung dan tangkap. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
15. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan pengetahuan sedia
16. Murid akan melihat contoh aktiviti yang ditunjukkan oleh guru. ada murid.
17. Murid akan dipanggil secara rawak untuk meniru contoh yang ditunjukkan oleh guru  Guru menggunakan
18. Murid diminta untuk melakukan aktiviti melambung dan menangkap bola dengan bimbingan strategi pembelajaran
guru dan selamat. Guess Game (Tekalah) kolaboratif dan koperatif
19. Murid diperingatkan untuk menangkap bola dengan kedudukan jari yang betul dengan menerapkan
20. Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan aktiviti. PAK21 dan elemen
21. Murid di minta untuk menyatakan perasaan seronok mereka terhadap aktiviti yang dilakukan. sekolahku sejahtera
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) supaya ada interaksi
14. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang lambung dan tangkap dengan antara murid dan
bimbingan guru. memotivasikan murid.
 Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 017 BUKU AKTIVITI Halaman 001
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Guess Game (Tekalah)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual PAK-21 -
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & PENDEKATAN Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN MURID Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 1
TARIKH 14/7/2023 MASA 8:10-8:40
MINGGU 17
HARI Jumaat KELAS 1B
TEMA GERAK GEMBIRA
TAJUK Lambung dan Tangkap
STANDARD KANDUNGAN 1.4 Melakukan pelbagai kemahiran manipulasi.
2.3 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi kemahiran
manipulasi.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.4.5 Menendang bola yang digolek.
2.3.4 Menyatakan kedudukan jari dan tangan yang betul semasa menangkap.
5.1.3 Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti Pendidikan Jasmani.
KEMAHIRAN TMK 1.8 Mengguna atau mencipta formula dalam hamparan elektronik.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
10. Menendang bola yang digolek 10. Menendang bola yang digolek
11. Menyatakan kedudukan jari dan tangan yang betul 11. Menyatakan kedudukan jari dan tangan yang betul semasa
semasa menangkap menangkap
12. Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti 12. Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti
Pendidikan Jasmani Pendidikan Jasmani
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
41. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
42. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
43. Murid mendengar penerangan guru tentang lambung dan tangkap. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
22. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan pengetahuan sedia
23. Murid akan melihat contoh aktiviti yang ditunjukkan oleh guru. ada murid.
24. Murid akan dipanggil secara rawak untuk meniru contoh yang ditunjukkan oleh guru  Guru menggunakan
25. Murid diminta untuk melakukan aktiviti melambung dan menangkap bola dengan bimbingan strategi pembelajaran
guru dan selamat. Guess Game (Tekalah) kolaboratif dan koperatif
26. Murid diperingatkan untuk menangkap bola dengan kedudukan jari yang betul dengan menerapkan
27. Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan aktiviti. PAK21 dan elemen
28. Murid di minta untuk menyatakan perasaan seronok mereka terhadap aktiviti yang dilakukan. sekolahku sejahtera
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) supaya ada interaksi
15. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang lambung dan tangkap dengan antara murid dan
bimbingan guru. memotivasikan murid.
 Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 017 BUKU AKTIVITI Halaman 001
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Guess Game (Tekalah)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual PAK-21 -
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & PENDEKATAN Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN MURID Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
