Anda di halaman 1dari 17

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN MORAL SK TAHUN 1


TARIKH 25/9/2023 MASA 8:40-9:40
MINGGU 25 HARI Isnin KELAS 1B/1K
TEMA DIRI SAYA
TAJUK Berani Menghadapi Cabaran
STANDARD KANDUNGAN Berani Mempertahankan Maruah Diri
STANDARD 9.3 Menilai kesan apabila bertindak berani secara melulu tanpa berfikir.
PEMBELAJARAN
9.5 Mengaplikasikan sikap berani mempertahankan maruah diri dalam
pelbagai situasi.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
1. Menilai dua kesan apabila bertindak berani 1. Menilai __ daripada dua kesan apabila bertindak
secara melulu tanpa berfikir berani secara melulu tanpa berfikir
2. Mengaplikasikan sikap berani mempertahankan 2. Mengaplikasikan sikap berani mempertahankan
maruah diri dalam pelbagai situasi maruah diri dalam pelbagai situasi
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mengimbas kembali tentang berani menghadapi cabaran. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
pengetahuan sedia
1. Murid memilih tindakan yang betul berdasarkan situasi. Pick One (Pilih Satu) ada murid.
2. Murid dipilih untuk berkongsi pilhan tindakan yang betul  Guru Menggunakan
3. Murid lain di minta untuk memberikan perhatian terhadap murid yang sedang strategi pembelajaran
menyatakan pilihan tindakan yang betul di hadapan kelas. kolaboratif dan koperatif
4. Murid menulis perasaan berdasarkan tindakan yang dipilih. dengan menerapkan
PAK21 dan elemen
5. Murid menulis “betul” atau “salah” pada pernyataan yang menunjukkan sikap
sekolahku sejahtera
berani. What Matters (Apa yang Penting) supaya ada interaksi
6. Murid akan dipanggil secara rawak untuk membacakan penyataan yang betul antara murid dan
7. Murid lain di minta untuk menyemak jawapan mereka. memotivasikan murid.
8. Murid yang menjawab semua soalan dengan betul dan cepat akan diberi hadiah.  Menilai kefahaman
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid tentang
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang berani menghadapi cabaran dengan pembelajaran hari ini
bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 045 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Pick One (Pilih Satu)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21
What Matters (Apa yang Penting)
Konstruktivisme
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Keberanian KB -
EMK : ILMU & Kemasyarakatan PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK SK TAHUN 3
TARIKH 25/9/2023 MASA 10:30-11:00
MINGGU 26 HARI Isnin KELAS 3K
TEMA OH, BERWARNA WARNI!
TAJUK Irama Bingo
STANDARD KANDUNGAN 3.1 Pengkaryaan Muzik
STANDARD 3.1.2 Mencipta corak irama mudah menggunakan ikon mewakili nilai not
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Mencipta corak irama mudah menggunakan ikon 1. Mencipta corak irama mudah menggunakan ikon
mewakili nilai not mewakili nilai not
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
4. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
5. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
6. Murid mendengar penerangan guru tentang irama bingo dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
9. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks yang diberikan. pengetahuan sedia
10. Murid akan dipanggil secara rawak untuk menerangkan tentang teks yang ada murid.
dibacakan I See, I Think, I Wonder (Saya Lihat, Saya Fikir dan Saya Bertanya)  Guru Menggunakan
11. Murid akan mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dijalankan. strategi pembelajaran
12. Murid menjalankan aktiviti permainan baling pundi kacang dengan kad cipta muzik kolaboratif dan
lain koperatif dengan
13. Murid akan menepuk tangan mengikut lima pundi kacang yang telah ia peroleh. menerapkan PAK21
14. Murid lain memberi respon serta membantu rakan yang tidak dapat menepuk corak dan elemen
irama dengan betul Reaction Response (Respon Reaksi) sekolahku sejahtera
15. Murid di dalam kumpulan perlu memilih seorang untuk menunjukkan cara tepukan supaya ada interaksi
mengikut pundi kacang yang telah diberikan oleh guru secara langsung. antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang irama bingo dengan bimbingan guru. murid.
 Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 064-065 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Harmoni PAK-21
SEJAHTERA I See, I Think, I Wonder (Saya Lihat, Saya Fikir d

STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21


Reaction Response (Respon Reaksi)
Konstruktivisme
KBAT Mengapplikasi PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB Menghubungkaitkan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK SK TAHUN 3
TARIKH 25/9/2023 MASA 11:30-12:00
MINGGU 26 HARI Isnin KELAS 3K
TEMA OH, BERWARNA WARNI!
TAJUK Irama Bingo
STANDARD KANDUNGAN 3.1 Pengkaryaan Muzik
STANDARD 3.1.2 Mencipta corak irama mudah menggunakan ikon mewakili nilai not
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

2. Mencipta corak irama mudah menggunakan ikon 2. Mencipta corak irama mudah menggunakan ikon
mewakili nilai not mewakili nilai not
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
7. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
8. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
9. Murid mendengar penerangan guru tentang irama bingo dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
16. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks yang diberikan. pengetahuan sedia
17. Murid akan dipanggil secara rawak untuk menerangkan tentang teks yang ada murid.
dibacakan I See, I Think, I Wonder (Saya Lihat, Saya Fikir dan Saya Bertanya)  Guru Menggunakan
18. Murid akan mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dijalankan. strategi pembelajaran
19. Murid menjalankan aktiviti permainan baling pundi kacang dengan kad cipta muzik kolaboratif dan
lain koperatif dengan
20. Murid akan menepuk tangan mengikut lima pundi kacang yang telah ia peroleh. menerapkan PAK21
21. Murid lain memberi respon serta membantu rakan yang tidak dapat menepuk corak dan elemen
irama dengan betul Reaction Response (Respon Reaksi) sekolahku sejahtera
22. Murid di dalam kumpulan perlu memilih seorang untuk menunjukkan cara tepukan supaya ada interaksi
mengikut pundi kacang yang telah diberikan oleh guru secara langsung. antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan
3. Murid merumuskan isi pelajaran tentang irama bingo dengan bimbingan guru. murid.
 Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 064-065 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Harmoni PAK-21
SEJAHTERA I See, I Think, I Wonder (Saya Lihat, Saya Fikir d

STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21


Reaction Response (Respon Reaksi)
Konstruktivisme
KBAT Mengapplikasi PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB Menghubungkaitkan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 6
TARIKH 26/9/2023 MASA 10:30-11:00
MINGGU 26 HARI Selasa KELAS 6B
UNIT Puteri Legenda Langkawi
TAJUK Fermata
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Notasi Muzik
STANDARD 1.1.2 Membaca, menulis dan memahami
PEMBELAJARAN terminologi serta simbol muzik : (i) fermata
(pause)
1.1.2 Membaca, menulis dan memahami
terminologi serta simbol muzik : (ii)
crescendo
1.1.2 Membaca, menulis dan memahami
terminologi serta simbol muzik : (iii)
decrescendo
1.1.3 Mengaplikasikan pemahaman
membaca notasi muzik dalam aktiviti
muzik.

KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
1. Memahami maksud fermata di dalam muzik 1. Menyatakan maksud fermata di dalam muzik
2. Menulis simbol fermata pada skor . 2. Menulis pemahaman notasi muzik pada baluk.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
10. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
11. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) dahulu dan
merangsang
23. Murid mendengar penerangan guru tentang maksud fermata di dalam muzik. pengetahuan sedia
24. Murid di panggil secara rawak untuk menerangkan maksud fermata. ada murid.
The Chosen One (Yang Terpilih)
 Guru Menggunakan
25. Murid menilite fungsi fermata pada skor Puteri Lagenda Langkawi pada ms 56. strategi pembelajaran
26. Murid mendengar penerangan guru tentang aktivti yang akan dijalankan. kolaboratif dan koperatif
27. Murid di bahagikan kepada empat kumpulan. dengan menerapkan
28. Murid diminta menyediakan keratan skor sebelum aktiviti dijalankan. PAK21 dan elemen
29. Murid perlu menulis simbol pada keratan skor. Write It Out (Tuliskanlah) sekolahku sejahtera
supaya ada interaksi
30. Murid membuat persembahan tentang simbol yang telah ditulis pada keratan skor.
antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan murid.
4. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata pelajaran .
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 056-057 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21
The Chosen One (Yang Terpilih)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Muzik PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)
KBAT Mengapplikasi PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB Menghubungkaitkan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIKTAHUN 4
TARIKH 26/9/2023 MASA 11:30-12:00
MINGGU 26 HARI Selasa KELAS 4B
TAJUK Helo, Helo Apa Khabar?
STANDARD KANDUNGAN 3.1 Pengkaryaan Muzik
STANDARD 3.1.1 Mencipta corak irama mudah
PEMBELAJARAN 3.1.2 Mencipta melodi mudah
3.1.3 Mempersembahkan hasil ciptaan
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
1. Mencipta corak irama mudah 1. Mencipta corak irama mudah
2. Mencipta melodi mudah 2. Mencipta melodi mudah
3. Mempersembahkan hasil ciptaan 3. Mempersembahkan hasil ciptaan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
12. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
13. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
14. Murid mendengar penerangan guru tentang helo, helo apa khabar? dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
31. Murid membentuk kumpulan. Quadrat Activity (Aktiviti Berempat) pengetahuan sedia
32. Murid mencabut empat kad notasi dari kotak. ada murid.
33. Murid mencipta corak irama dengan menyusun kad notasi dari kotak.  Guru Menggunakan
34. Murid di dalam kumpulan akan menepuk corak irama yang dicipta oleh kumpulan strategi pembelajaran
lain secara bergilir-gilir. Write It Out (Tuliskanlah) kolaboratif dan
35. Murid menulis corak irama yang telah dicipta di atas baluk dengan menggunakan koperatif dengan
not-not yang telah dipelajari. menerapkan PAK21
36. Murid memainkan corak irama yang telah dicipta dengan rekoder. dan elemen
37. Setiap kumpulan memainkan melodi masing-masing sebagai soalan melodi dan sekolahku sejahtera
jawapan melodi. supaya ada interaksi
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) antara murid dan
5. Murid merumuskan isi pelajaran tentang helo, helo apa khabar? dengan bimbingan memotivasikan
guru. murid.
 Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 082-083 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21
Quadrat Activity (Aktiviti Berempat)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Muzik PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)
KBAT Mencipta PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kegigihan KB Menghubungkaitkan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIKTAHUN 4
TARIKH 26/9/2023 MASA 12:30-1:00
MINGGU 26 HARI Selasa KELAS 4K
TAJUK Helo, Helo Apa Khabar?
STANDARD KANDUNGAN 3.1 Pengkaryaan Muzik
STANDARD 3.1.1 Mencipta corak irama mudah
PEMBELAJARAN 3.1.2 Mencipta melodi mudah
3.1.3 Mempersembahkan hasil ciptaan
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
4. Mencipta corak irama mudah 4. Mencipta corak irama mudah
5. Mencipta melodi mudah 5. Mencipta melodi mudah
6. Mempersembahkan hasil ciptaan 6. Mempersembahkan hasil ciptaan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
15. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
16. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
17. Murid mendengar penerangan guru tentang helo, helo apa khabar? dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
38. Murid membentuk kumpulan. Quadrat Activity (Aktiviti Berempat) pengetahuan sedia
39. Murid mencabut empat kad notasi dari kotak. ada murid.
40. Murid mencipta corak irama dengan menyusun kad notasi dari kotak.  Guru Menggunakan
41. Murid di dalam kumpulan akan menepuk corak irama yang dicipta oleh kumpulan strategi pembelajaran
lain secara bergilir-gilir. Write It Out (Tuliskanlah) kolaboratif dan
42. Murid menulis corak irama yang telah dicipta di atas baluk dengan menggunakan koperatif dengan
not-not yang telah dipelajari. menerapkan PAK21
43. Murid memainkan corak irama yang telah dicipta dengan rekoder. dan elemen
44. Setiap kumpulan memainkan melodi masing-masing sebagai soalan melodi dan sekolahku sejahtera
jawapan melodi. supaya ada interaksi
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) antara murid dan
6. Murid merumuskan isi pelajaran tentang helo, helo apa khabar? dengan bimbingan memotivasikan
guru. murid.
 Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 082-083 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21
Quadrat Activity (Aktiviti Berempat)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Muzik PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)
KBAT Mencipta PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kegigihan KB Menghubungkaitkan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 1
TARIKH 27/9/2023 MASA 7:10-7:40
MINGGU 26 HARI Rabu KELAS 1B
TEMA TUNAS GIMNAS
TAJUK Sokongan Teguh
STANDARD KANDUNGAN 1.7 Melakukan kemahiran imbangan dengan lakuan yang betul.
2.6 Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi kemahiran
imbangan
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan.
STANDARD 1.7.2 Melakukan imbangan dengan empat, tiga, dua, dan satu tapak
PEMBELAJARAN
sokongan pada bahagian badan.
2.6.2 Menyatakan perkaitan antara bilangan tapak sokongan dengan
kestabilan.
5.1.3 Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti Pendidikan
Jasmani.
KEMAHIRAN TMK 1.6 Menghasilkan persembahan multimedia.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Melakukan imbangan dengan empat, tiga, dua, dan
1. Melakukan imbangan dengan empat, tiga, dua, satu tapak sokongan pada bahagian badan
dan satu tapak sokongan pada bahagian badan 2. Menyatakan perkaitan antara bilangan tapak
2. Menyatakan perkaitan antara bilangan tapak sokongan dengan kestabilan
sokongan dengan kestabilan 3. Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti
3. Mematuhi arahan guru semasa melakukan Pendidikan Jasmani
aktiviti Pendidikan Jasmani
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
18. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
19. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
20. Murid mendengar penerangan guru tentang sokongan teguh. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
pengetahuan sedia
1. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan ada murid.
2. Murid akan mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dijalankan.  Menilai kefahaman
3. Murid diminta untuk meniru imbangan seperti dalam gambar. murid tentang
4. Murid menjalankan aktiviti seperti melakukan pergerakan mengikut kemampuan pembelajaran hari ini.
individu. Copy Me (Tirulah Saya)
5. Murid digalakkan membentuk imbangan mengikut kreativiti diri.
6. Murid memastikan mempunyai ruang diri yang mencukupi
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
7. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang sokongan teguh dengan
bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 032-033 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Copy Me (Tirulah Saya)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 1
TARIKH 27/9/2023 MASA 8:10-8:40
MINGGU 26 HARI Rabu KELAS 1K
TEMA TUNAS GIMNAS
TAJUK Sokongan Teguh
STANDARD KANDUNGAN 1.7 Melakukan kemahiran imbangan dengan lakuan yang betul.
2.6 Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi kemahiran
imbangan
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan.
STANDARD 1.7.2 Melakukan imbangan dengan empat, tiga, dua, dan satu tapak
PEMBELAJARAN
sokongan pada bahagian badan.
2.6.2 Menyatakan perkaitan antara bilangan tapak sokongan dengan
kestabilan.
5.1.3 Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti Pendidikan
Jasmani.
KEMAHIRAN TMK 1.6 Menghasilkan persembahan multimedia.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 4. Melakukan imbangan dengan empat, tiga, dua, dan
4. Melakukan imbangan dengan empat, tiga, dua, satu tapak sokongan pada bahagian badan
dan satu tapak sokongan pada bahagian badan 5. Menyatakan perkaitan antara bilangan tapak
5. Menyatakan perkaitan antara bilangan tapak sokongan dengan kestabilan
sokongan dengan kestabilan 6. Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti
6. Mematuhi arahan guru semasa melakukan Pendidikan Jasmani
aktiviti Pendidikan Jasmani
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
21. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
22. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
23. Murid mendengar penerangan guru tentang sokongan teguh. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
pengetahuan sedia
7. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan ada murid.
8. Murid akan mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dijalankan.  Menilai kefahaman
9. Murid diminta untuk meniru imbangan seperti dalam gambar. murid tentang
10. Murid menjalankan aktiviti seperti melakukan pergerakan mengikut kemampuan pembelajaran hari ini.
individu. Copy Me (Tirulah Saya)
11. Murid digalakkan membentuk imbangan mengikut kreativiti diri.
12. Murid memastikan mempunyai ruang diri yang mencukupi
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
8. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang sokongan teguh dengan
bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 032-033 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Copy Me (Tirulah Saya)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MORAL SK TAHUN 1
TARIKH 27/9/2023 MASA 10:30-11:30
MINGGU 26 HARI Rabu KELAS 1B/1K
TEMA DIRI SAYA
TAJUK Berani Menghadapi Cabaran
STANDARD KANDUNGAN Berani Mempertahankan Maruah Diri
STANDARD 9.3 Menilai kesan apabila bertindak berani secara melulu tanpa berfikir.
PEMBELAJARAN
9.5 Mengaplikasikan sikap berani mempertahankan maruah diri dalam
pelbagai situasi.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
3. Menilai dua kesan apabila bertindak berani 3. Menilai __ daripada dua kesan apabila bertindak
secara melulu tanpa berfikir berani secara melulu tanpa berfikir
4. Mengaplikasikan sikap berani mempertahankan 4. Mengaplikasikan sikap berani mempertahankan
maruah diri dalam pelbagai situasi maruah diri dalam pelbagai situasi
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
24. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
25. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
26. Murid mengimbas kembali tentang berani menghadapi cabaran. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
pengetahuan sedia
45. Murid memilih tindakan yang betul berdasarkan situasi. Pick One (Pilih Satu) ada murid.
46. Murid dipilih untuk berkongsi pilhan tindakan yang betul  Guru Menggunakan
47. Murid lain di minta untuk memberikan perhatian terhadap murid yang sedang strategi pembelajaran
menyatakan pilihan tindakan yang betul di hadapan kelas. kolaboratif dan koperatif
48. Murid menulis perasaan berdasarkan tindakan yang dipilih. dengan menerapkan
PAK21 dan elemen
49. Murid menulis “betul” atau “salah” pada pernyataan yang menunjukkan sikap
sekolahku sejahtera
berani. What Matters (Apa yang Penting) supaya ada interaksi
50. Murid akan dipanggil secara rawak untuk membacakan penyataan yang betul antara murid dan
51. Murid lain di minta untuk menyemak jawapan mereka. memotivasikan murid.
52. Murid yang menjawab semua soalan dengan betul dan cepat akan diberi hadiah.  Menilai kefahaman
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid tentang
9. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang berani menghadapi cabaran dengan pembelajaran hari ini
bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 045 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Pick One (Pilih Satu)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21
What Matters (Apa yang Penting)
Konstruktivisme
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Keberanian KB -
EMK : ILMU & Kemasyarakatan PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 6
TARIKH 21/9/2023 MASA 8:40-9:10
MINGGU 28 HARI Khamis KELAS 6K
UNIT Puteri Legenda Langkawi
TAJUK Fermata
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Notasi Muzik
STANDARD 1.1.2 Membaca, menulis dan memahami
PEMBELAJARAN terminologi serta simbol muzik : (i) fermata
(pause)
1.1.2 Membaca, menulis dan memahami
terminologi serta simbol muzik : (ii)
1.1.2 Membaca, menulis dan memahami
terminologi serta simbol muzik : (iii)
decrescendo
1.1.3 Mengaplikasikan pemahaman
membaca notasi muzik dalam aktiviti
muzik.

KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
3. Memahami maksud fermata di dalam muzik 3. Menyatakan maksud fermata di dalam muzik
4. Menulis simbol fermata pada skor . 4. Menulis pemahaman notasi muzik pada baluk.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
27. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
28. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) dahulu dan
merangsang
53. Murid mendengar penerangan guru tentang maksud fermata di dalam muzik. pengetahuan sedia
54. Murid di panggil secara rawak untuk menerangkan maksud fermata. ada murid.
The Chosen One (Yang Terpilih)
 Guru Menggunakan
55. Murid menilite fungsi fermata pada skor Puteri Lagenda Langkawi pada ms 56. strategi pembelajaran
56. Murid mendengar penerangan guru tentang aktivti yang akan dijalankan. kolaboratif dan koperatif
57. Murid di bahagikan kepada empat kumpulan. dengan menerapkan
58. Murid diminta menyediakan keratan skor sebelum aktiviti dijalankan. PAK21 dan elemen
59. Murid perlu menulis simbol pada keratan skor. Write It Out (Tuliskanlah) sekolahku sejahtera
supaya ada interaksi
60. Murid membuat persembahan tentang simbol yang telah ditulis pada keratan skor.
antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan murid.
10. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata pelajaran .
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 056-057 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21
The Chosen One (Yang Terpilih)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Muzik PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)
KBAT Mengapplikasi PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB Menghubungkaitkan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 5
TARIKH 21/9/2023 MASA 9:40-10:10
MINGGU 28 HARI Khamis KELAS 5B
TEMA Tip Tap Tip Tap
TAJUK Tip Tap Tip Tap
Permainan Lompat Luncur
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Notasi Muzik
2.1 Nyanyian
2.3 Bergerak Mengikut Muzik
STANDARD 1.1.2(i-iv) Membaca, menulis dan memahami terminologi serta simbol muzik iaitu piano, forte, staccato dan legato
PEMBELAJARAN
1.1.3 Mengaplikasikan pemahaman membaca notasi muzik dalam aktiviti
muzik
2.1.1 Bernyanyi dengan pic yang betul
2.1.3 Bernyanyi mengikut tempo.
2.3.1(ii) Merancang dan melakukan pergerakan mengikut muzik yang
didengar berdasarkan tempo
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Membaca, menulis dan memahami terminologi 1. Membaca, menulis dan memahami terminologi serta
serta simbol muzik iaitu staccato dan legato simbol muzik iaitu staccato dan legato
2. Mengaplikasikan pemahaman membaca notasi 2. Mengaplikasikan pemahaman membaca notasi muzik
muzik dalam aktiviti muzik dalam aktiviti muzik
3. Bernyanyi dengan pic yang betul 3. Bernyanyi dengan pic yang betul
4. Bernyanyi mengikut tempo 4. Bernyanyi mengikut tempo
5. Merancang dan melakukan pergerakan mengikut 5. Merancang dan melakukan pergerakan mengikut
muzik yang didengar berdasarkan tempo muzik yang didengar berdasarkan tempo
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
29. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
30. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
31. Murid mendengar penerangan guru tentang tip tap tip tap dan permainan lompat luncur. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
61. Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan guru. pengetahuan sedia
62. Murid meyebutkan perkataan tat bagi simbol staccato dan da pada simbol legato. ada murid.
63. Murid menjalankan aktiviti latihan staccato dan legato mengikut frasa.  memotivasikan murid.
64. Murid yang mahir akan diminta untuk menunjukkan cara memainkan simbol staccato dan  Menilai kefahaman
legato mengikut frasa. murid tentang
65. Murid menyanyikan lagu secara staccato dan legato dan membuat pergerakan. pembelajaran hari ini
Carbon Copy (Tiru Seperti Sama) .
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
11. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tip tap tip tap dan permainan lompat luncur
dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 061-065 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Carbon Copy (Tiru Seperti Sama)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)

Konstruktivisme
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB Mengapplikasikan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN MORAL SK TAHUN 1
TARIKH 21/9/2023 MASA 11:00-11:30
MINGGU 28 HARI Khamis KELAS 1B/1K
TEMA DIRI SAYA
TAJUK Berani Menghadapi Cabaran
STANDARD KANDUNGAN Berani Mempertahankan Maruah Diri
STANDARD 9.3 Menilai kesan apabila bertindak berani secara melulu tanpa berfikir.
PEMBELAJARAN
9.5 Mengaplikasikan sikap berani mempertahankan maruah diri dalam
pelbagai situasi.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
5. Menilai dua kesan apabila bertindak berani 5. Menilai __ daripada dua kesan apabila bertindak
secara melulu tanpa berfikir berani secara melulu tanpa berfikir
6. Mengaplikasikan sikap berani mempertahankan 6. Mengaplikasikan sikap berani mempertahankan
maruah diri dalam pelbagai situasi maruah diri dalam pelbagai situasi
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
32. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
33. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
34. Murid mengimbas kembali tentang berani menghadapi cabaran. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
pengetahuan sedia
66. Murid memilih tindakan yang betul berdasarkan situasi. Pick One (Pilih Satu) ada murid.
67. Murid dipilih untuk berkongsi pilhan tindakan yang betul  Guru Menggunakan
68. Murid lain di minta untuk memberikan perhatian terhadap murid yang sedang strategi pembelajaran
menyatakan pilihan tindakan yang betul di hadapan kelas. kolaboratif dan koperatif
69. Murid menulis perasaan berdasarkan tindakan yang dipilih. dengan menerapkan
PAK21 dan elemen
70. Murid menulis “betul” atau “salah” pada pernyataan yang menunjukkan sikap
sekolahku sejahtera
berani. What Matters (Apa yang Penting) supaya ada interaksi
71. Murid akan dipanggil secara rawak untuk membacakan penyataan yang betul antara murid dan
72. Murid lain di minta untuk menyemak jawapan mereka. memotivasikan murid.
73. Murid yang menjawab semua soalan dengan betul dan cepat akan diberi hadiah.  Menilai kefahaman
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid tentang
12. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang berani menghadapi cabaran dengan pembelajaran hari ini
bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 045 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Pick One (Pilih Satu)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21
What Matters (Apa yang Penting)
Konstruktivisme
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Keberanian KB -
EMK : ILMU & Kemasyarakatan PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 5
TARIKH 21/9/2023 MASA 12:30-1:00
MINGGU 28 HARI Khamis KELAS 5K
TEMA Tip Tap Tip Tap
TAJUK Tip Tap Tip Tap
Permainan Lompat Luncur
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Notasi Muzik
2.1 Nyanyian
2.3 Bergerak Mengikut Muzik
STANDARD 1.1.2(i-iv) Membaca, menulis dan memahami terminologi serta simbol muzik iaitu piano, forte, staccato dan legato
PEMBELAJARAN
1.1.3 Mengaplikasikan pemahaman membaca notasi muzik dalam aktiviti
muzik
2.1.1 Bernyanyi dengan pic yang betul
2.1.3 Bernyanyi mengikut tempo.
2.3.1(ii) Merancang dan melakukan pergerakan mengikut muzik yang
didengar berdasarkan tempo
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
6. Membaca, menulis dan memahami terminologi 6. Membaca, menulis dan memahami terminologi serta
serta simbol muzik iaitu staccato dan legato simbol muzik iaitu staccato dan legato
7. Mengaplikasikan pemahaman membaca notasi 7. Mengaplikasikan pemahaman membaca notasi muzik
muzik dalam aktiviti muzik dalam aktiviti muzik
8. Bernyanyi dengan pic yang betul 8. Bernyanyi dengan pic yang betul
9. Bernyanyi mengikut tempo 9. Bernyanyi mengikut tempo
10. Merancang dan melakukan pergerakan mengikut 10. Merancang dan melakukan pergerakan mengikut
muzik yang didengar berdasarkan tempo muzik yang didengar berdasarkan tempo
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
35. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
36. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
37. Murid mendengar penerangan guru tentang tip tap tip tap dan permainan lompat luncur. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
74. Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan guru. pengetahuan sedia
75. Murid meyebutkan perkataan tat bagi simbol staccato dan da pada simbol legato. ada murid.
76. Murid menjalankan aktiviti latihan staccato dan legato mengikut frasa.  memotivasikan murid.
77. Murid yang mahir akan diminta untuk menunjukkan cara memainkan simbol staccato dan  Menilai kefahaman
legato mengikut frasa. murid tentang
78. Murid menyanyikan lagu secara staccato dan legato dan membuat pergerakan. pembelajaran hari ini
Carbon Copy (Tiru Seperti Sama) .
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
13. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tip tap tip tap dan permainan lompat luncur
dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 061-065 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Carbon Copy (Tiru Seperti Sama)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)

Konstruktivisme
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB Mengapplikasikan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 1
TARIKH 22/9/2023 MASA 7:10-7:40
MINGGU 28 HARI Jumaat KELAS 1K
TEMA TUNAS GIMNAS
TAJUK Sokongan Teguh
STANDARD KANDUNGAN 1.7 Melakukan kemahiran imbangan dengan lakuan yang betul.
2.6 Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi kemahiran
imbangan
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan.
STANDARD 1.7.2 Melakukan imbangan dengan empat, tiga, dua, dan satu tapak
PEMBELAJARAN
sokongan pada bahagian badan.
2.6.2 Menyatakan perkaitan antara bilangan tapak sokongan dengan
kestabilan.
5.1.3 Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti Pendidikan
Jasmani.
KEMAHIRAN TMK 1.6 Menghasilkan persembahan multimedia.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 7. Melakukan imbangan dengan empat, tiga, dua, dan
7. Melakukan imbangan dengan empat, tiga, dua, satu tapak sokongan pada bahagian badan
dan satu tapak sokongan pada bahagian badan 8. Menyatakan perkaitan antara bilangan tapak
8. Menyatakan perkaitan antara bilangan tapak sokongan dengan kestabilan
sokongan dengan kestabilan 9. Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti
9. Mematuhi arahan guru semasa melakukan Pendidikan Jasmani
aktiviti Pendidikan Jasmani
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
38. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
39. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
40. Murid mendengar penerangan guru tentang sokongan teguh. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
pengetahuan sedia
13. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan ada murid.
14. Murid akan mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dijalankan.  Menilai kefahaman
15. Murid diminta untuk meniru imbangan seperti dalam gambar. murid tentang
16. Murid menjalankan aktiviti seperti melakukan pergerakan mengikut kemampuan pembelajaran hari ini.
individu. Copy Me (Tirulah Saya)
17. Murid digalakkan membentuk imbangan mengikut kreativiti diri.
18. Murid memastikan mempunyai ruang diri yang mencukupi
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
14. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang sokongan teguh dengan
bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 032-033 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Copy Me (Tirulah Saya)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 1
TARIKH 20/9/2023 MASA 8:10-8:40
MINGGU 28 HARI Jumaat KELAS 1B
TEMA TUNAS GIMNAS
TAJUK Sokongan Teguh
STANDARD KANDUNGAN 1.7 Melakukan kemahiran imbangan dengan lakuan yang betul.
2.6 Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi kemahiran
imbangan
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan.
STANDARD 1.7.2 Melakukan imbangan dengan empat, tiga, dua, dan satu tapak
PEMBELAJARAN
sokongan pada bahagian badan.
2.6.2 Menyatakan perkaitan antara bilangan tapak sokongan dengan
kestabilan.
5.1.3 Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti Pendidikan
Jasmani.
KEMAHIRAN TMK 1.6 Menghasilkan persembahan multimedia.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 10. Melakukan imbangan dengan empat, tiga, dua, dan
10. Melakukan imbangan dengan empat, tiga, dua, satu tapak sokongan pada bahagian badan
dan satu tapak sokongan pada bahagian badan 11. Menyatakan perkaitan antara bilangan tapak
11. Menyatakan perkaitan antara bilangan tapak sokongan dengan kestabilan
sokongan dengan kestabilan 12. Mematuhi arahan guru semasa melakukan aktiviti
12. Mematuhi arahan guru semasa melakukan Pendidikan Jasmani
aktiviti Pendidikan Jasmani
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
41. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
42. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
43. Murid mendengar penerangan guru tentang sokongan teguh. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
pengetahuan sedia
19. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan ada murid.
20. Murid akan mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dijalankan.
21. Murid diminta untuk meniru imbangan seperti dalam gambar.  Menilai kefahaman
22. Murid menjalankan aktiviti seperti melakukan pergerakan mengikut kemampuan murid tentang
individu. Copy Me (Tirulah Saya) pembelajaran hari ini.
23. Murid digalakkan membentuk imbangan mengikut kreativiti diri.
24. Murid memastikan mempunyai ruang diri yang mencukupi
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
15. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang sokongan teguh dengan
bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 032-033 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Copy Me (Tirulah Saya)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
