Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 2
TARIKH 12/3/2023 MASA
MINGGU 25 HARI Ahad KELAS
TEMA SARKAS
TAJUK Seronoknya
STANDARD KANDUNGAN 1.8 Melakukan kemahiran putaran dengan lakuan yang betul.
2.7 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip
mekanik bagi kemahiran putaran.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan
STANDARD 1.8.1 Melakukan guling sisi berterusan
PEMBELAJARAN
2.7.1 Mengenal pasti bahagian badan yang menyentuh permukaan semasa memulakan guling sisi
5.1.2 Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti fizikal
KEMAHIRAN TMK 1.2 Menyisip kotak teks, imej, jadual, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Melakukan guling sisi berterusan
1. Melakukan guling sisi berterusan 2. Mengenal pasti bahagian badan yang menyentuh
2. Mengenal pasti bahagian badan yang menyentuh permukaan semasa memulakan guling sisi, guling
permukaan semasa memulakan guling sisi, depan dan guling belakang
guling depan dan guling belakang 3. Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti fizikal
3. Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti
fizikal
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang seronoknya. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
1. Murid melihat gambar dan memahami aktiviti yang akan dijalankan. ada murid.
2. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan  Guru menggunakan
strategi pembelajaran
3. Murid akan mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dijalankan. kolaboratif dan
4. Murid akan melihat contoh aktiviti yang ditunjukkan oleh guru. koperatif dengan
5. Murid akan dipanggil secara rawak untuk meniru contoh yang ditunjukkan oleh menerapkan PAK21
guru dan elemen
6. Murid lain di minta untuk fokus terhadap murid yang sedang menjalankan aktiviti sekolahku sejahtera
7. Murid akan melakukan aktiviti seperti guling sisi dengan betul dan selamat. supaya ada interaksi
Perform Well (Cuba yang Terbaik) antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan murid.
1. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang seronoknya dengan  Menilai kefahaman
bimbingan guru. murid tentang
pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 037 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21
Perform Well (Cuba yang Terbaik)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 1
TARIKH 12/3/2023 MASA
MINGGU 25 HARI Ahad KELAS
TEMA SARKAS
TAJUK Seronoknya
STANDARD KANDUNGAN 1.8 Melakukan kemahiran putaran dengan lakuan yang betul.
2.7 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip
mekanik bagi kemahiran putaran.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan
STANDARD 1.8.1 Melakukan guling sisi berterusan
PEMBELAJARAN
2.7.1 Mengenal pasti bahagian badan yang menyentuh permukaan semasa memulakan guling sisi
5.1.2 Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti fizikal
KEMAHIRAN TMK 1.3 Menghasilkan rekaan digital untuk tujuan tertentu.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Melakukan guling sisi berterusan
1. Melakukan guling sisi berterusan 2. Mengenal pasti bahagian badan yang menyentuh
2. Mengenal pasti bahagian badan yang menyentuh permukaan semasa memulakan guling sisi, guling
permukaan semasa memulakan guling sisi, depan dan guling belakang
guling depan dan guling belakang 3. Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti fizikal
3. Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti
fizikal
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mengingat semula tentang seronoknya. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
1. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan. pengetahuan sedia
2. Murid akan mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dijalankan. ada murid.
 Guru menggunakan
3. Murid akan melihat contoh aktiviti yang ditunjukkan oleh guru.
strategi pembelajaran
4. Murid akan dipanggil secara rawak untuk meniru contoh yang ditunjukkan oleh kolaboratif dan
guru. koperatif dengan
5. Murid lain di minta untuk fokus terhadap murid yang sedang menjalankan aktiviti. menerapkan PAK21
6. Murid melakukan aktiviti guling sisi dengan betul dan selamat dengan pasangan. dan elemen
Duplicate Double (Tiru Dia) sekolahku sejahtera
7. Murid perlu melibatkan diri ketika menjalankan aktiviti. supaya ada interaksi
8. Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan aktiviti. antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan murid.
1. Murid membuat rumusan berkaitan isi pelajaran tentang seronoknya dengan  Menilai kefahaman
murid tentang
bimbingan guru.
pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 038 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Duplicate Double (Tiru Dia)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.


MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
