Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
TARIKH 16/11/2023 MASA 4.20 – 4.50 petang
MINGGU 32 HARI Khamis KELAS 2 TEKUN
TEMA PANTAS BERENANG
TAJUK Seronok Terapung
STANDARD KANDUNGAN 1.9 Melakukan kemahiran keyakinan dan keselamatan di air.
2.8 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi
keyakinan dan keselamatan dalam air
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan
STANDARD PEMBELAJARAN 1.9.1 Mematuhi peraturan sekitar kolam dan di dalam kolam
1.9.2 Melakukan kemahiran apungan lentang.
1.9.3 Melakukan kemahiran berdiri dalam air dari posisi apungan lentang
2.8.1 Menjelaskan dengan contoh peraturan di kolam renang.
2.8.2 Membahaskan postur badan semasa melakukan apungan lentang.
2.8.3 Mengenal pasti teknik dirian selepas apungan lentang
5.1.1 Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian mengikut jenis aktiviti yang dijalankan
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Mematuhi peraturan sekitar kolam dan di dalam kolam 1. Mematuhi peraturan sekitar kolam dan di dalam kolam
2. Melakukan kemahiran apungan lentang 2. Melakukan kemahiran apungan lentang
3. Melakukan kemahiran berdiri dalam air dari posisi 3. Melakukan kemahiran berdiri dalam air dari posisi apungan
apungan lentang lentang
4. Membahaskan postur badan semasa melakukan 4. Membahaskan postur badan semasa melakukan apungan
apungan lentang lentang
5. Mengenal pasti teknik dirian selepas apungan lentang 5. Mengenal pasti teknik dirian selepas apungan lentang
6. Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian 6. Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian
mengikut jenis aktiviti yang dijalankan mengikut jenis aktiviti yang dijalankan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mendengar penerangan guru tentang aku seperti ikan. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
1. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan pengetahuan sedia
2. Murid akan mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dijalankan. ada murid.
3. Murid akan melihat contoh aktiviti yang ditunjukkan oleh guru.  Guru menggunakan
4. Murid akan dipanggil secara rawak untuk meniru contoh yang ditunjukkan oleh guru strategi pembelajaran
5. Murid lain di minta untuk fokus terhadap murid yang sedang menjalankan aktiviti kolaboratif dan koperatif
6. Murid akan menjalankan aktiviti aku seperti ikan dengan betul dan selamat dengan dengan menerapkan
pasangan. PAK21 dan elemen
7. Murid diberi masa untuk mencipta alat ganti daripada bahan terpakai yang boleh sekolahku sejahtera
menggantikan papan keribas. supaya ada interaksi
antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan murid.
1. Murid membuat rumusan berkaitan isi pelajaran tentang aku seperti ikan dengan bimbingan  Menilai kefahaman
guru. murid tentang
pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 047-048 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Blank Blank (Isi Tempat Kosong)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -

Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB -
EMK : ILMU & PENDEKATAN Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN MURID Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
