Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 4
TARIKH 19/9/2023 MASA 7.30PG – 8.00PG
MINGGU 24 8.30PG – 9.00PG
HARI Selasa KELAS 4E, 4C
TAJUK MENGEJAR JUARA
STANDARD KANDUNGAN 1.9 Melakukan kemahiran asas berlari dengan lakuan yang betul
2.9 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam
kemahiran asas berlari.
5.3 Berkomunikasi dalam pelbagai cara semasa melakukan aktiviti.
STANDARD 1.9.1 Berlari dalam laluan lurus dan selekoh dengan pelbagai kelajuan.
PEMBELAJARAN
1.9.2 Berlari berganti-ganti pada satu jarak.
2.9.1 Menyatakan perbezaan lakuan berlari antara laluan lurus dengan
laluan selekoh.
2.9.2 Menerangkan perkaitan antara lakuan berlari dengan kelajuan.
2.9.3 Menentukan jarak yang sesuai semasa memberi dan menerima
alatan.
5.3.3 Memberi dan menerima maklum balas secara terbuka.
KEMAHIRAN TMK 2.3 Menghasilkan dokumen elektronik yang menggabungkan teks dan
grafik.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Berlari dalam laluan lurus dan selekoh dengan 1. Berlari dalam laluan lurus dan selekoh dengan pelbagai
pelbagai kelajuan. kelajuan.
2. Berlari berganti-ganti pada satu jarak. 2. Berlari berganti-ganti pada satu jarak.
3. Menyatakan perbezaan lakuan berlari antara laluan 3. Menyatakan perbezaan lakuan berlari antara laluan
lurus dengan laluan selekoh. lurus dengan laluan selekoh.
4. Menerangkan perkaitan antara lakuan berlari 4. Menerangkan perkaitan antara lakuan berlari dengan
dengan kelajuan. kelajuan.
5. Menentukan jarak yang sesuai semasa memberi 5. Menentukan jarak yang sesuai semasa memberi dan
dan menerima alatan menerima alatan
6. Memberi dan menerima maklum balas secara 6. Memberi dan menerima maklum balas secara terbuka
terbuka
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mendengar penerangan guru tentang asas berlari. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
1. Murid melihat contoh pergerakan dan aktiviti yang dilakukan oleh guru. pengetahuan sedia
ada murid.
2. Murid diberi masa untuk melakukan sesi pemanasan badan.
 Guru menggunakan
3. Murid ditegaskan untuk menjaga keselamatan ketika menjalankan aktiviti.
strategi pembelajaran
4. Murid menjalankan aktiviti asas berlari dengan formula yang diberikan. Simon Says kolaboratif dan koperatif
(Simon Cakap) dengan menerapkan
5. Murid dibenarkan berlari di laluan lurus dan di selekoh. Continuum (Penerusan) PAK21 dan elemen
6. Murid menukar baton ketika berlari pada suatu jarak. sekolahku sejahtera
7. Murid memberi refleksi terhadap aktiviti yang dijalankan. supaya ada interaksi
8. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman. antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan murid.
1. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang asas berlari dengan bimbingan  Menilai kefahaman
guru. murid tentang
pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 032-033 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Simon Says (Simon Cakap)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Continuum (Penerusan)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 4
TARIKH 20/9/2023 MASA 7.30PG – 8.00PG
MINGGU 24 8.30PG – 9.00PG
HARI Rabu KELAS 4E, 4B
TAJUK MENGEJAR JUARA
STANDARD KANDUNGAN 1.9 Melakukan kemahiran asas berlari dengan lakuan yang betul
2.9 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam
kemahiran asas berlari.
5.3 Berkomunikasi dalam pelbagai cara semasa melakukan aktiviti.
STANDARD 1.9.1 Berlari dalam laluan lurus dan selekoh dengan pelbagai kelajuan.
PEMBELAJARAN
1.9.2 Berlari berganti-ganti pada satu jarak.
2.9.1 Menyatakan perbezaan lakuan berlari antara laluan lurus dengan
laluan selekoh.
2.9.2 Menerangkan perkaitan antara lakuan berlari dengan kelajuan.
2.9.3 Menentukan jarak yang sesuai semasa memberi dan menerima
alatan.
5.3.3 Memberi dan menerima maklum balas secara terbuka.
KEMAHIRAN TMK 2.3 Menghasilkan dokumen elektronik yang menggabungkan teks dan
grafik.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
7. Berlari dalam laluan lurus dan selekoh dengan 7. Berlari dalam laluan lurus dan selekoh dengan pelbagai
pelbagai kelajuan. kelajuan.
8. Berlari berganti-ganti pada satu jarak. 8. Berlari berganti-ganti pada satu jarak.
9. Menyatakan perbezaan lakuan berlari antara laluan 9. Menyatakan perbezaan lakuan berlari antara laluan
lurus dengan laluan selekoh. lurus dengan laluan selekoh.
10. Menerangkan perkaitan antara lakuan berlari 10. Menerangkan perkaitan antara lakuan berlari dengan
dengan kelajuan. kelajuan.
11. Menentukan jarak yang sesuai semasa memberi 11. Menentukan jarak yang sesuai semasa memberi dan
dan menerima alatan menerima alatan
12. Memberi dan menerima maklum balas secara 12. Memberi dan menerima maklum balas secara terbuka
terbuka
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
4. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
5. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
6. Murid mendengar penerangan guru tentang asas berlari. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
9. Murid melihat contoh pergerakan dan aktiviti yang dilakukan oleh guru. pengetahuan sedia
ada murid.
10. Murid diberi masa untuk melakukan sesi pemanasan badan.
 Guru menggunakan
11. Murid ditegaskan untuk menjaga keselamatan ketika menjalankan aktiviti.
strategi pembelajaran
12. Murid menjalankan aktiviti asas berlari dengan formula yang diberikan. Simon Says kolaboratif dan koperatif
(Simon Cakap) dengan menerapkan
13. Murid dibenarkan berlari di laluan lurus dan di selekoh. Continuum (Penerusan) PAK21 dan elemen
14. Murid menukar baton ketika berlari pada suatu jarak. sekolahku sejahtera
15. Murid memberi refleksi terhadap aktiviti yang dijalankan. supaya ada interaksi
16. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman. antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan murid.
2. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang asas berlari dengan bimbingan  Menilai kefahaman
guru. murid tentang
pembelajaran hari ini.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU TEKS Halaman 032-033 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Simon Says (Simon Cakap)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Continuum (Penerusan)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 4
TARIKH 21/9/2023 MASA 7.30PG – 8.00PG
MINGGU 24 8.30PG – 9.00PG
HARI Khamis KELAS 4G, 4B
TAJUK MENGEJAR JUARA
STANDARD KANDUNGAN 1.9 Melakukan kemahiran asas berlari dengan lakuan yang betul
2.9 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam
kemahiran asas berlari.
5.3 Berkomunikasi dalam pelbagai cara semasa melakukan aktiviti.
STANDARD 1.9.1 Berlari dalam laluan lurus dan selekoh dengan pelbagai kelajuan.
PEMBELAJARAN
1.9.2 Berlari berganti-ganti pada satu jarak.
2.9.1 Menyatakan perbezaan lakuan berlari antara laluan lurus dengan
laluan selekoh.
2.9.2 Menerangkan perkaitan antara lakuan berlari dengan kelajuan.
2.9.3 Menentukan jarak yang sesuai semasa memberi dan menerima
alatan.
5.3.3 Memberi dan menerima maklum balas secara terbuka.
KEMAHIRAN TMK 2.3 Menghasilkan dokumen elektronik yang menggabungkan teks dan
grafik.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
13. Berlari dalam laluan lurus dan selekoh dengan 13. Berlari dalam laluan lurus dan selekoh dengan pelbagai
pelbagai kelajuan. kelajuan.
14. Berlari berganti-ganti pada satu jarak. 14. Berlari berganti-ganti pada satu jarak.
15. Menyatakan perbezaan lakuan berlari antara laluan 15. Menyatakan perbezaan lakuan berlari antara laluan
lurus dengan laluan selekoh. lurus dengan laluan selekoh.
16. Menerangkan perkaitan antara lakuan berlari 16. Menerangkan perkaitan antara lakuan berlari dengan
dengan kelajuan. kelajuan.
17. Menentukan jarak yang sesuai semasa memberi 17. Menentukan jarak yang sesuai semasa memberi dan
dan menerima alatan menerima alatan
18. Memberi dan menerima maklum balas secara 18. Memberi dan menerima maklum balas secara terbuka
terbuka
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
7. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
8. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
9. Murid mendengar penerangan guru tentang asas berlari. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
17. Murid melihat contoh pergerakan dan aktiviti yang dilakukan oleh guru. pengetahuan sedia
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

18. Murid diberi masa untuk melakukan sesi pemanasan badan. ada murid.
19. Murid ditegaskan untuk menjaga keselamatan ketika menjalankan aktiviti.  Guru menggunakan
20. Murid menjalankan aktiviti asas berlari dengan formula yang diberikan. Simon Says strategi pembelajaran
(Simon Cakap) kolaboratif dan koperatif
dengan menerapkan
21. Murid dibenarkan berlari di laluan lurus dan di selekoh. Continuum (Penerusan)
PAK21 dan elemen
22. Murid menukar baton ketika berlari pada suatu jarak.
sekolahku sejahtera
23. Murid memberi refleksi terhadap aktiviti yang dijalankan. supaya ada interaksi
24. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman. antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan murid.
3. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang asas berlari dengan bimbingan  Menilai kefahaman
guru. murid tentang
pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 032-033 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Simon Says (Simon Cakap)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Continuum (Penerusan)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 4
TARIKH 22/9/2023 MASA 7.30PG – 8.00PG
MINGGU 24 8.30PG – 9.00PG
HARI Jumaat KELAS 4G, 4C
TAJUK MENGEJAR JUARA
STANDARD KANDUNGAN 1.9 Melakukan kemahiran asas berlari dengan lakuan yang betul
2.9 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam
kemahiran asas berlari.
5.3 Berkomunikasi dalam pelbagai cara semasa melakukan aktiviti.
STANDARD 1.9.1 Berlari dalam laluan lurus dan selekoh dengan pelbagai kelajuan.
PEMBELAJARAN
1.9.2 Berlari berganti-ganti pada satu jarak.
2.9.1 Menyatakan perbezaan lakuan berlari antara laluan lurus dengan
laluan selekoh.
2.9.2 Menerangkan perkaitan antara lakuan berlari dengan kelajuan.
2.9.3 Menentukan jarak yang sesuai semasa memberi dan menerima
alatan.
5.3.3 Memberi dan menerima maklum balas secara terbuka.
KEMAHIRAN TMK 2.3 Menghasilkan dokumen elektronik yang menggabungkan teks dan
grafik.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
19. Berlari dalam laluan lurus dan selekoh dengan 19. Berlari dalam laluan lurus dan selekoh dengan pelbagai
pelbagai kelajuan. kelajuan.
20. Berlari berganti-ganti pada satu jarak. 20. Berlari berganti-ganti pada satu jarak.
21. Menyatakan perbezaan lakuan berlari antara laluan 21. Menyatakan perbezaan lakuan berlari antara laluan
lurus dengan laluan selekoh. lurus dengan laluan selekoh.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

22. Menerangkan perkaitan antara lakuan berlari 22. Menerangkan perkaitan antara lakuan berlari dengan
dengan kelajuan. kelajuan.
23. Menentukan jarak yang sesuai semasa memberi 23. Menentukan jarak yang sesuai semasa memberi dan
dan menerima alatan menerima alatan
24. Memberi dan menerima maklum balas secara 24. Memberi dan menerima maklum balas secara terbuka
terbuka
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
10. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
11. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
12. Murid mendengar penerangan guru tentang asas berlari. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
25. Murid melihat contoh pergerakan dan aktiviti yang dilakukan oleh guru. pengetahuan sedia
ada murid.
26. Murid diberi masa untuk melakukan sesi pemanasan badan.
 Guru menggunakan
27. Murid ditegaskan untuk menjaga keselamatan ketika menjalankan aktiviti.
strategi pembelajaran
28. Murid menjalankan aktiviti asas berlari dengan formula yang diberikan. Simon Says kolaboratif dan koperatif
(Simon Cakap) dengan menerapkan
29. Murid dibenarkan berlari di laluan lurus dan di selekoh. Continuum (Penerusan) PAK21 dan elemen
30. Murid menukar baton ketika berlari pada suatu jarak. sekolahku sejahtera
31. Murid memberi refleksi terhadap aktiviti yang dijalankan. supaya ada interaksi
32. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman. antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan murid.
4. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang asas berlari dengan bimbingan  Menilai kefahaman
guru. murid tentang
pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 032-033 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Simon Says (Simon Cakap)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Continuum (Penerusan)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
