Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN TIGA
MINGGU 1 TARIKH 24/3/2022
HARI
Khamis
KELAS 3 UTEM MASA 7.40 AM – 8.40 AM
TEMA GIMNAS GEMILANG
TAJUK Imbangan Teguh
STANDARD 1.1 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
KANDUNGAN
2.1 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi
kawalan badan dan sokongan
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan
STANDARD 1.1.1 Melakukan imbangan dinamik jambatan panjang (long bridge) dan kereta
PEMBELAJARAN
sorong
1.1.2 Melakukan imbangan statik dua tapak sokongan secara berpasangan,
tugu secara berpasangan dan imbangan dekam.
2.1.1 Menyatakan lakuan mengekalkan kawalan badan semasa melakukan
aktiviti imbangan
5.1.1 Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian mengikut jenis
aktiviti yang dijalankan
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Melakukan imbangan dinamik jambatan panjang (long bridge) dan kereta sorong
2. Melakukan imbangan statik dua tapak sokongan secara berpasangan, tugu secara berpasangan dan
imbangan dekam
3. Menyatakan lakuan mengekalkan kawalan badan semasa melakukan aktiviti imbangan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Melakukan imbangan dinamik jambatan panjang (long bridge) dan kereta sorong
2. Melakukan imbangan statik dua tapak sokongan secara berpasangan, tugu secara berpasangan dan
imbangan dekam
3. Menerangkan perbezaan luas tapak sokongan semasa melakukan pelbagai aktiviti imbangan
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang imbangan teguh
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan aktiviti yang diberikan.
2. Guru tunjuk cara dan murid memerhati teknik-teknik yang ditunjukkan oleh guru,
3. Murid menjalankan aktiviti imbangan statik dengan betul dan selamat. Try It Out (Mari Mencuba)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang imbangan teguh dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 1-3
ABM/BBM Tilam dan kon
PAK-21 Try It Out (Mari Mencuba)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI Mematuhi peraturan
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


/
REFLEKSI ☐11/15 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
☐ 14 orang murid diberikan maklumat pembelajaran secara atas talian.
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN TIGA
MINGGU 1 TARIKH 24/3/2022
HARI
Khamis
KELAS 3 UITM MASA 8.40 AM – 9.40 AM
TEMA GIMNAS GEMILANG
TAJUK Imbangan Teguh
STANDARD 1.1 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
KANDUNGAN
2.1 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi
kawalan badan dan sokongan
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan
STANDARD 1.1.1 Melakukan imbangan dinamik jambatan panjang (long bridge) dan kereta
PEMBELAJARAN
sorong
1.1.2 Melakukan imbangan statik dua tapak sokongan secara berpasangan,
tugu secara berpasangan dan imbangan dekam.
2.1.1 Menyatakan lakuan mengekalkan kawalan badan semasa melakukan
aktiviti imbangan
5.1.1 Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian mengikut jenis
aktiviti yang dijalankan
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Melakukan imbangan dinamik jambatan panjang (long bridge) dan kereta sorong
2. Melakukan imbangan statik dua tapak sokongan secara berpasangan, tugu secara berpasangan dan
imbangan dekam
3. Menyatakan lakuan mengekalkan kawalan badan semasa melakukan aktiviti imbangan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Melakukan imbangan dinamik jambatan panjang (long bridge) dan kereta sorong
2. Melakukan imbangan statik dua tapak sokongan secara berpasangan, tugu secara berpasangan dan
imbangan dekam
3. Menerangkan perbezaan luas tapak sokongan semasa melakukan pelbagai aktiviti imbangan
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang imbangan teguh
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan aktiviti yang diberikan.
2. Guru tunjuk cara dan murid memerhati teknik-teknik yang ditunjukkan oleh guru,
3. Murid menjalankan aktiviti imbangan statik dengan betul dan selamat. Try It Out (Mari Mencuba)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang imbangan teguh dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 1-3
ABM/BBM Tilam dan kon
PAK-21 Try It Out (Mari Mencuba)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI Mematuhi peraturan
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


/
REFLEKSI ☐14/14 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
☐ 14 orang murid diberikan maklumat pembelajaran secara atas talian.
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI
TRANSISI TAHUN 1
MINGGU 1 TARIKH 24/3/2022
HARI Khamis
KELAS 1 UITM MASA 12.30 PM – 1.00 PM
TEMA FASA PENYESUAIAN
TAJUK Pengurusan kelas dan tatacara pulang
STANDARD
KANDUNGAN
STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menyatakan situasi yang memerlukan mereka mengucapkan terima kasih
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN Mengaplikasikan budaya penyayang iaitu berterima kasih sesame rakan dalam kelas
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Guru meminta murid untuk mengemas barang dan menyusun buku mereka ke dalam beg
Aktiviti
1. Guru menyelitkan dan memberi penerangan tentang budaya berterima kasih.
2. Bersoal jawab dengan murid tentang situasi yang wajar mereka ucapkan terima kasih.
3. Terima kasih adalah salah satu cara kita menghargai pertolongan atau pemberian daripada
orang lain.

Penutup
1. Guru dan murid bersalaman dengan norma yang baru iaitu meletakkan tangan di dada.
Murid berterima kasih kepada guru dan murid pulang ke rumah.
BUKU
ABM/BBM
PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran)
EMK : ILMU Bahasa
EMK: NILAI Menghargai
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐ 26/29 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN LIMA
MINGGU 1 TARIKH 24/3/2022
HARI Khamis
KELAS 5 UM MASA 1.00 PM – 1.30 PM
TEMA Penjagaan dan Keselamatan Diri
TAJUK Sistem Reproduktif Manusia
STANDARD 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan
KANDUNGAN
reproduktif iaitu sistem reproduktif manusia
STANDARD 1.1.1 Mengetahui sistem reproduktif lelaki dan perempuan
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mengetahui tiga organ penting dalam sistem reproduktif lelaki dan perempuan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN Menyenaraikan dua daripada tiga sistem reproduktif lelaki
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang sistem reproduktif lelaki dan perempuan
Aktiviti
1. Murid diberi penerangan tentang kandungan tajuk PEERS.
2. Murid menceritakan faedah yang mereka perolehi selepas mempelajari PEERS.
3. Murid meneliti gambar dan teks di halaman buku.
4. Guru bersoal jawab dengan murid tentang fungsi organ sistem reproduktif lelaki dan
perempuan
5. Guru menerangkan tentang fungsi setiap organ dalam sistem reproduktif lelaki dan
perempuan
Penutup
1. Murid dikehendaki untuk melukis kembali sistem reproduktif lelaki dan perempuan
berserta label dalam buku latihan untuk lebih kefahaman.
BUKU Buku Teks hlmn 73-74
ABM/BBM Buku teks
PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya)
PAK-21 Recap Group (Mengulangi / Mengingat Semula)
KBAT Menganalisis STRATEGI P&P Pembelajaran Secara
Kontekstual
EMK : ILMU Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


/
REFLEKSI ☐ 16/16 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
☐ 16 orang murid diberikan maklumat pembelajaran secara atas talian
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
