Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI


TRANSISI TAHUN 1
MINGGU 1 TARIKH 23/3/2022
HARI Rabu
KELAS 1 UTEM MASA 7.40 AM – 8.40 AM
TEMA FASA PENYESUAIAN
TAJUK Rutin kelas dan perbualan awal [nyanyian kalua rasa gembira]
STANDARD
KANDUNGAN
STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menyanyikan lagu “kalau rasa gembira” dengan betul dan bersemangat
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN Menyanyikan lagu “kalau rasa gembira” dengan betul dan bersemangat
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Guru memulakan perbualan awal dengan murid-murid
Aktiviti
1. Guru tulis lirik lagu “kalau rasa gembira” di papan putih
2. Murid membaca lirik lagu “kalau rasa gembira” dengan bantuan guru.
3. Murid mendengar lagu yang dinyanyikan oleh guru berserta aksi yang dilakukan.
4. Murid menyanyikan lagu dengan melakukan aksi seperti dalam lirik lagu tersebut.
5. Guru membetulkan nyanyian dan aksi murid.

Penutup
1. Guru dan murid menyanyikan lagu ‘kalau rasa gembira bersama-sama’
BUKU Buku transisi
ABM/BBM Buku transisi, jadual dan gambar
PAK-21 Carbon Copy (Tiru Seperti Sama)
EMK : ILMU Bahasa
EMK: NILAI Muafakat
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐ 24/29 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI
TRANSISI TAHUN 1
MINGGU 1 TARIKH 23/3/2022
HARI Rabu
KELAS 1 UITM MASA 8.40 AM – 9.40 AM
TEMA FASA PENYESUAIAN
TAJUK Lawatan kawasan sekolah
STANDARD
KANDUNGAN
STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mengenali nama tempat-tempat yang berada dalam kawasan sekolah
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN Mengenali nama tempat-tempat yang berada dalam kawasan sekolah
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Guru memulakan perbualan awal dengan murid-murid
Aktiviti
1. Guru minta murid untuk memakai pelitup muka dengan betul.
2. Guru menyusun murid diluar kelas sebelum bergerak melawat kawasan sekolah.
3. Guru membawa murid melawat perpustakaan, bilik sukan, kantin, padang, makmal
komputer, makmal sains, bilik guru 1 dan bilik guru 2 serta tandas murid.
4. Guru menerangkan fungsi tempat-tempat tersebut dan menerangkan tatacara penggunaan
kepada murid.

Penutup
1. Murid dan guru kembali ke kelas selepas selesai lawatan.
BUKU
ABM/BBM Pembesar suara
PAK-21 -
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI Patriotisme
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐ 29/29 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN ENAM
MINGGU 1 TARIKH 23/3/2022
HARI Rabu
KELAS 6 UPM MASA 11.00 AM – 11.30 AM
TEMA Megah dan Gagah
TAJUK Ceritamu, Ceritaku
STANDARD 1.1 Mengetahui dan memahami pertumbuhan serta perkembangan fizikal yang
KANDUNGAN
sihat.
STANDARD 1.1.1 Menganalisis perubahan fizikal lelaki dan perempuan ke alam remaja
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menganalisis tiga perubahan fizikal lelaki dan perempuan ke alam remaja
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menganalisis dua daripada tiga perubahan fizikal lelaki dan perempuan ke alam remaja
AKTIVITI PdP Set Induksi
2. Murid mendengar penerangan guru tentang megah dan gagah
Aktiviti
1. Murid meneliti gambar yang diberikan.
2. Murid menyatakan cara mereka menjaga batas pergaulan.
3. Murid berbincang dengan guru tentang perubahan fizikal lelaki dan perempuan.
4. Murid menulis perubahan fizikal lelaki dan perempuan di lembaran kerja yang diberikan.
5. Murid menggunting dan melekatkan lembaran kerja di buku latihan PK.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang megah dan gagah dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 1 - 3
ABM/BBM Lembaran kerja
PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI Hormat-menghormati
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


/
REFLEKSI ☐ 25/28 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
