Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN
BAHASA MELAYU TAHUN TIGA
MINGGU 10 TARIKH 24/3/2021
HARI Rabu
KELAS 3 DAHLIA MASA 1.30-2.30 petang
TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN
TAJUK Kebersihan Tanggungjawab Bersama
STANDARD 2.1 Asas membaca dan memahami
KANDUNGAN
STANDARD 2.1.2(ii) Membaca dan memahami perenggan dengan sebutan yang betul,
PEMBELAJARAN
intonasi yang sesuai
KEMAHIRAN Kemahiran Membaca
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Membaca dan memahami tiga perenggan dengan sebutan yang betul, intonasi
yang sesuai
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Membina tiga perenggan dengan sebutan yang betul, intonasi yang sesuai.

AKTIVITI PdP Set Induksi


1. Murid mendengar penerangan guru tentang mari bersihkan diri
Aktiviti
1. Murid membaca dan memahami teks dan gambar.
2. Murid membaca perenggan dengan sebutan yang betul dan intonasi yang sesuai.
3. Murid memahami dan mengenal pasti maklumat dalam setiap perenggan.
4. Murid melengkapkan peta grafik.

Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang mari bersihkan diri dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 028 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM -
PKJR SK 2.4 Aliran lalu lintas
PKJR SP 2.4.1 Mengenalpasti arah lalu lintas
PAK-21 Simon Says (Simon Cakap)
PAK-21 Count (Kiralah)
STRATEGI PdP Pembelajaran Konstruktivisme
KBAT Memahami KB Menganalisis
EMK : ILMU Pendidikan Kesihatan EMK: NILAI Kebersihan
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
BAHASA MELAYU TAHUN TIGA
MINGGU 10 TARIKH 24/3/2021
HARI Rabu
KELAS 3 ORKID MASA 4.00-5.00 petang
TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN
TAJUK Kebersihan Tanggungjawab Bersama
STANDARD 1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat tunggal
KANDUNGAN
dengan betul dan tepat.
STANDARD 1.1.2(ii) Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap silaan dan
PEMBELAJARAN
larangan
KEMAHIRAN Kemahiran Mendengar dan Bertutur
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mendengar, memahami dan memberikan empat respons terhadap silaan dan
larangan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Memberikan respons terhadap silaan dan larangan

AKTIVITI PdP Set Induksi


1. Murid mendengar penerangan guru tentang jaga kebersihan
Aktiviti
1. Murid membaca dan memahami teks dan gambar.
2. Murid mendengar dan memahami ayat silaan dan larangan yang dibaca rakan.
3. Murid memberikan respons terhadap ayat silaan dan ayat larangan.
4. Murid melengkapkan respons.

Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang jaga kebersihan dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 000 Buku Aktiviti hlmn 031
ABM/BBM -
PKJR SK -
PKJR SP -
PAK-21 Collaboration (Kolaborasi)
PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya)
STRATEGI PdP Interpersonal
KBAT Memahami KB Menghubung kaitkan
EMK : ILMU Pendidikan Kesihatan EMK: NILAI Kebersihan diri
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
