Anda di halaman 1dari 11

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

BAHASA MELAYU SK TAHUN 3


TARIKH 14/11/2023 MASA 9.50-10.50
MINGGU 32 HARI Selasa KELAS 3 Azalea
TEMA PERTANIAN DAN PENTERNAKAN
TAJUK Inovasi dalam Penternakan
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Mendengar, mengecam sebutan, memahami dan menyebut ayat
tunggal dengan betul dan tepat.
STANDARD 1.1.3(i) Mendengar, mentafsir dan memberikan respons terhadap soalan
PEMBELAJARAN
bertumpu
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
KEMAHIRAN Kemahiran Mendengar dan Bertutur
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
1. Mendengar dan mentafsir soalan dengan teliti
1. Mendengar, mentafsir dan memberikan lapan 2. Memberikan respon yang sesuai terhadap
respons terhadap soalan bertumpu soalan bertumpu
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mendengar penerangan guru tentang inovasi taman arnab. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
pengetahuan sedia
1. Murid membaca dan memahami bahan. ada murid.
2. Murid mendengar dan mentaksir soalan bertumpu dengan pasangan.  Guru Menggunakan
3. Murid memberikan respons terhadap soalan bertumpu. 3 Steps Interview (3 strategi pembelajaran
Langkah Temubual) kolaboratif dan koperatif
4. Murid akan dipanggil secara rawak untuk membacakan resopons terhadap soalan dengan menerapkan
PAK21 dan elemen
bertumpu.
sekolahku sejahtera
5. Murid mendengar dan mentaksir soalan bertumpu dengan pasangan. supaya ada interaksi
6. Murid melengkapkan perbualan dan mensimulasikan. Simulation (Simulasi) antara murid dan
7. Murid diminta untuk fokus terhadap simulasi yang ditunjukkan oleh murid di memotivasikan murid.
hadapan.  Menilai kefahaman
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid tentang
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang inovasi taman arnab dengan bimbingan pembelajaran hari ini
guru..
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 051 BUKU AKTIVITI Halaman 055
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21
3 Steps Interview (3 Langkah Temubual)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Simulation (Simulasi)
Konstektual
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Berjimat Cermat KB Menilai
EMK : ILMU & Penternakan PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana murid dan guru
terlibat dengan perjumpaan rumah sukan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)
MATA PELAJARAN : SEJARAH TAHUN 6 TEMA: KEMAKMURAN NEGARA KITA
TAJUK:
12: PENCAPAIAN DAN KEBANGGAAN NEGARA
KELAS: 6 Tulip MINGGU: 32
UNIT: 8. KEMAJUAN EKONOMI MALAYSIA MASA: 11.50-12.50 TARIKH: 14/11/2022
TOPIK: KEGIATAN EKONOMI PEMACU KEMAJUAN TEMPOH: 60 minit HARI: Selasa
NEGARA
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
12.2 12.2.2, K12.2.5 Hormat menghormati Nilai Murni
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat:
Murid berjaya menerangkan kepentingan menyokong usaha
Menyenaraikan kegiatan ekonomi yang menyumbang kepada
meningkatkan ekonomi negara.
kemajuan negara.
BBB / SUMBER:
Buku Teks: 128-136
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
___ / ___ murid dapat mencapai
Murid mengimbas pelajaran lalu tentang perkembangan awal ekonomi negara.
objektif pembelajaran dengan baik dan
Aktiviti:-
diberi latihan pengayaan.
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran. ___ / ___ murid dapat mencapai
objektif pembelajaran dengan
2. Murid dibimbing memahami kegiatan kegiatan ekonomi yang menyumbang
bimbingan dan diberi latihan
kepada kemajuan negara. pengukuhan.
3. Murid dibentukkan kepada empat kumpulan. (PAK-21)
___ / ___ murid tidak dapat mencapai
4. Murid menyenaraikan industry yang terdapat dinegara kita dan
objektif pembelajaran dan diberi
mencadangkan kepentingan menyokong usaha meningkatkan ekonomi latihan pemulihan.
negara kita. (KBAT)
5. Murid melaporkan hasil perbincangan tersebut. (PBD) PdPC pada hari ini:
Memuaskan
Penutup:-
Tidak memuaskan
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
KBAT Menganalis PAK-21 Pasangan Bual (Talk Partners)
TAHAP PENGUASAAN 4 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Pembentangan
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
bimbingan guru. pengukuhan pengayaan.
REFLEKSI

Tindakan:
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana murid terlibat dengan pecutan khatam al-Quran di
surau.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU SK TAHUN 3
TARIKH 15/11/2023 MASA 7.30-9.00
MINGGU 32 HARI Rabu KELAS 3 Azalea
TEMA PERTANIAN DAN PENTERNAKAN
TAJUK Inovasi dalam Penternakan
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Membaca, memahami dan menaakul bahan grafik dan bukan grafik
STANDARD 2.2.1(iii) Membaca, memahami dan mengecam idea keseluruhan
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 4.3 Tahap kebolehlihatan pejalan kaki
PKJR
STANDARD 4.3.1 Pelajar menerangkan keadaan cuaca tertentu dan pencahayaan
PEMBELAJARAN PKJR
dapat memberikan kesan kepada pejalan kaki
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
KEMAHIRAN Kemahiran Membaca
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
1. Membaca dan mengenal pasti makumat
1. Membaca, memahami dan mengecam idea berdasarkan bahan
keseluruhan berdasarkan __ daripada tiga 2. Menyatakan idea kseluruhan berdasarkan
maklumat maklumat yang dikenal pasti
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mendengar penerangan guru tentang salutan nano. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
pengetahuan sedia
1. Murid membaca dan memahami teks dan gambar. ada murid.
2. Murid akan memberi sepenuh perhatian terhadap penerangan guru tentang teks  Guru Menggunakan
dan gambar yang dilihat. strategi pembelajaran
3. Murid berbincang mengecam maklumat dalam bahan. Spot It (Kenali Ia) kolaboratif dan koperatif
4. Murid menyatakan idea keseluruhan berdasarkan maklumat. dengan menerapkan
PAK21 dan elemen
5. Murid berbincang dengan guru tentang keseluruhan idea yang dinyatakan. sekolahku sejahtera
6. Murid membaca dan menaksir dialog. supaya ada interaksi
7. Murid menulis idea keseluruhan teks. Write It Out (Tuliskanlah) antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan murid.
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang salutan nano dengan bimbingan guru  Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 052 BUKU AKTIVITI Halaman 056
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21 Spot It (Kenali Ia)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)
Konstektual
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerajinan KB Menjanakan idea
EMK : ILMU & Penternakan PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana murid dan guru
terlibat dengan Sukantara sekolah.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

9.00 - 10.00
32 Rabu 15.11.23 4 Dahlia Sejarah
60 minit
TEMA SEJARAH AWAL NEGARA

TAJUK 5: Tokoh Terbilang Kesultanan Melayu Melaka


UNIT 8. Tokoh Terbilang Kesultanan Melayu Melaka
Kenali Pengasaas Kesultanan Melayu Pengembaraan Parameswara Membina
TOPIK
Melaka Kerajaan.

STANDARD KANDUNGAN 5.2.2 Menerangkan rentetan peristiwa perjalanan Pengasas Kesultanan Melayu.
5.2.1 Menyatakan latar Pengasas Kesultanan Melayu Melaka.

STANDARD PEMBELAJARAN 5.2.2 Menerangkan rentetan peristiwa perjalanan Pengasas Kesultanan Melayu.

K5.2.5 Menerangkan kepentingan sifat-sifat kepimpinan tokoh yang boleh dicontohi.

Pada akhir PdPC murid akan dapat:


OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menyatakan latar Pengasas Kesultanan Melayu Melaka.

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya menerangkan kepentingan sifat-sifat kepimpinan tokoh yang boleh dicontohi.

Set induksi:-

1. Murid ditunjukkan video dari YouTube ‘Parameswara: Dari Palembang ke Melaka’.


2. Murid menceritakan rentetan peristiwa perjalanan Parameswara dari Palembang ke
Melaka berdasarkan video yang dilihat. (PBD)
Aktiviti:-

AKTIVITI 3. Murid berbincangkan sifat-sifat kepimpinan tokoh ynag perlu dicontohi.


PDPC 4. Murid mencatatkan rentetan peristiwa perjalanan Parameswara dari Palembang ke
Melaka dalam peta i-think. (KBAT)
5. Secara berkumpulan, murid melakonkan semula dialog dalam buku teks secara kreatif.
(PAK21)
Penutup:-

6. Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.

BBB Buku Teks m/s 120-125


KBAT Menganalis EMK Nilai Murni

AKTIVITI PAK-21 Role-Play (Main peranan) NILAI TERAS SIVIK Bertanggungjawab


TAHAP PENGUASAAN (TP) 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Bercerita
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK
PdP ditunda kerana guru dan murid terlibat dengan sukantara sekolah.

CATATAN -

Mata Pelajaran: Tema : Mengejar Juara Kelas : 4 Tulip Tarikh : 16.11.23


Pendidikan Topik : Asas Balingan (1) Masa : 8.00-8.30 Hari : Khamis
Jasmani
Standard Kandungan: Standard Pembelajaran:
1.11 Melakukan kemahiran asas balingan 1.11.1 Melontar objek berbentuk sfera dari posisi duduk, melutut,
dengan lakuan yang betul. berdiri dan berdiri dengan rotasi pinggul.
2.11 Mengaplikasikan konsep pergerakan 1.11.3 Merejam objek berbentuk rod dari posisi duduk, melutut,
dan prinsip mekanik dalam berdiri dan berdiri dengan rotasi pinggul.
kemahiran asas balingan. 1.11.4 Membaling objek berbentuk sfera bertali dari posisi duduk,
5.4 Membentuk kumpulan dan melutut, berdiri dan berdiri dengan rotasi pinggul.
bekerjasama dalam kumpulan. 2.11.1 Menyatakan perkaitan antara ketinggian pelepasan objek
dengan jarak semasa melontar, melempar, merejam dan
membaling.
2.11.2 Menjelaskan perkaitan antara rotasi pinggul semasa melontar,
melempar, merejam dan membaling dengan jarak objek
Nilai Murni : Hubungan Rentas Kurikulum: Bahan Bantu mengajar:
Yakin diri Kreativiti Gelung/skital
KBAT: Gaya Pembelajaran: Kaedah Pentaksiran:
Mengaplikasi V= Pemerhatian
A= Permainan
K= Tugasan individu/kumpulan
ASPIRASI MURID
Pengetahuan Kemahiran Kemahira Kemahiran Etika dan Identiti
√ Berfikir √ n √ Dwibahasa Kerohania √ Nasional √
Memimpin n
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir pembelajaran murid boleh membuat empat lontaran dan - membuat empat lontaran dalam empat posisi
merejam objek dalam empat posisi dengan teknik yang betul. - membuat empat rejaman dalam empat posisi
AKTIVITI

1. Melakukan aktiviti memanaskan badan.


2. Murid diberikan penjelasan dan tunjuk cara melontar dan merejam objek pada posisi duduk,melutut,berdiri dan
berdiri dengan rotasi pinggul.
3. Murid dibahagi dua stesen. Stesen A akan melontar objek berbentuk sfera dan Stesen B akan merejam objek
berbentuk rod pada posisi duduk,melutut,berdiri dan berdiri dengan rotasi pinggul.
4. Setelah tamat aktiviti di setiap stesen, kumpulan akan melakukan aktiviti di stesen lain. Setiap kali bola berjaya
jatuh ke kawasan bertanda di setiap stesen akan diberikan mata berdasarkan jarak.
5. Murid melakukan aktiviti penyejukkkan badan.
6. Guru membuat penilaian dan rumusan.

Refleksi :
PdP ditunda kerana guru dan murid terlibat dengan sukantara sekolah.
Mata Pelajaran: Tema : Olahragawan Harapan Kelas : 3 Azalea Tarikh : 16.11.23
Pendidikan Topik : Halangan Bertingkat (1) Masa : 9.00-9.30 Hari : Khamis
Jasmani
Standard Kandungan: Standard Pembelajaran:
1.9 Melakukan kemahiran asas lompatan 1.9.4 Melompat melepasi halangan pada pelbagai aras.
dengan lakuan yang betul. 2.9.2 Mengenal pasti dan menjustifikasi kaki yang sesuai
2.9 Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip digunakan untuk melonjak
mekanik dalam kemahiran asas lompatan. 5.2.2 Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab aktiviti.
kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal.

Nilai Murni : Hubungan Rentas Kurikulum Bahan Bantu mengajar:


Yakin diri Kreativiti Tilam/tali
KBAT: Gaya Pembelajaran: Kaedah Pentaksiran:
Mengaplikasi V= Pemerhatian
A= Lompatan
K= Tugasan individu
ASPIRASI MURID
Pengetahuan Kemahiran Kemahira Kemahiran Etika dan Identiti
√ Berfikir √ n √ Dwibahasa Kerohanian √ Nasional √
Memimpin
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir pembelajaran murid dapat membuat tiga lompatan - melakukan ansur maju lompatan berhalangan
pada pelbagai aras ketinggian dengan teknik yang betul. - melakukan tiga lompatan pelbagai aras ketinggian
AKTIVITI

1. Melakukan aktiviti memanaskan badan.


2. Murid diperjelaskan lompatan berhalangan.
3. Murid melakukan ansur maju melompat. Murid diminta melompat dengan tangan menyentuh belon yang
digantung. Ulang beberapa kali.
4. Murid dalam kumpulan kecil. Tali direntang aras rendah. Murid melompat menggunakan satu kaki dan mendarat
pada tilam. Buat secara secara bergilir. Ulang sebanyak 2 kali. Kemudian, murid melompat pada aras tali yang
ditingkatkan. Jika semua murid dapat melompat,tingkatkan lagi aras tali.
5. Guru membuat penilaian dan rumusan. Murid menyatakan perasaan semasa melakukan aktiviti.

Refleksi :
PdP ditunda kerana guru dan murid terlibat dengan sukantara sekolah.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
10.20 - 11.20
31 Khamis 16.11.23 5 Dahlia Sejarah
60 minit
TEMA KEDAULATAN NEGARA
TAJUK 9. Identiti Negara Kita
UNIT 10. Lagu Kebangsaan Malaysia
Etika Nyanyian Kebangsaan Malaysia
TOPIK
Lagu Negaraku Membentuk Jati Diri
STANDARD KANDUNGAN 9.3 Lagu Kebangsaan
9.3.4 Menjelaskan etika menyanyikan dan mendengar lagu kebangsaan.
9.3.5 Menghuraikan peranan lagu kebangsaan dalam membentuk jati diri.
STANDARD PEMBELAJARAN K9.3.6 Menyatakan kepentingan etika ketika menyanyi dan mendengar lagu kebangsaan
Malaysia.
K9.3.8 Menghuraikan kepentingan lagu kebangsaan Malaysia sebagai simbol perpaduan.
Pada akhir PdPC murid akan dapat:
1. Menyatakan kepentingan etika ketika menyanyi dan mendengar lagu kebangsaan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Malaysia.
2. Menghuraikan kepentingan lagu kebangsaan Malaysia sebagai simbol perpaduan.
Murid berjaya menyenaraikan menyenaraikan tiga usaha yang akan mereka lagukan untuk
KRITERIA KEJAYAAN
membentuk jati diri dalam buku latihan.
Set induksi:-
1. Murid mengimbas pelajaran lalu.
Aktiviti:-
2. Murid dibimbing untuk memahami dan menyanyikan lagu Negaraku dengan etika yang
betul.
3. Murid melakonkan etika menyanyikan lagu Negaraku dengan memasukkan watak
AKTIVITI murid yang datang lewat ke sekolah ketika lagu dinyanyikan di tapak perhimpunan.
(PAK-21)
PDPC 4. Murid menyatakan kepentingan mengamalkan etika menyanyi dan mendengar lagu
kebangsaan. (KBAT)
5. Murid dibimbing memahami peranan lagu kebangsaan untuk membentuk jati diri.
6. Murid menyenaraikan tiga usaha yang akan mereka lagukan untuk membentuk jati diri
dalam buku latihan. (PBD)
Penutup:-
7. Murid merumuskan pelajaran hari ini.
BBB Buku teks ms 142-143
KBAT Menilai EMK Kreativiti dan Inovasi
Role-Play (Main peranan)
AKTIVITI PAK-21 NILAI TERAS SIVIK Bertanggungjawab

TAHAP PENGUASAAN (TP) 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Latihan


KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK PdP ditunda kerana guru dan murid terlibat dengan sukantara sekolah.

Mata Pelajaran: Tema : Pertolongan Cemas Kelas : 4 Tulip Tarikh : 16.11.23


Pendidikan Topik : Sediakan Payung Sebelum Hujan Masa : 11.20- Hari : Khamis
Kesihatan (1) 11.50
Standard Kandungan: Standard Pembelajaran:
9.1 Pengetahuan asas pertolongan cemas 9.1.3 Mengaplikasikan kemahiran bantu mula untuk kecederaan
dan kemahiran bertindak bertindak lebam dan terseliuh.
dengan bijak apabila berlaku
kemalangan kecederaan ringan:
- Lebam
- Terseliuh
Nilai Murni : Hubungan Rentas Kurikulum: Bahan Bantu mengajar:
Bertindak bijak Pertolongan Cemas Buku teks/kain balut
KBAT: Gaya Pembelajaran: Pentaksiran:
Menganalisis – Mengenal pasti V= Pemerhatian
A= Simulasi Penulisan
K= Tugasan individu/kumpulan
ASPIRASI MURID
Pengetahuan Kemahiran Kemahira Kemahira Etika dan Identiti
√ berfikir √ n √ n Kerohanian √ Nasional √
Memimpin Dwibahasa
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir pembelajaran murid dapat membuat - memahami cara bantu mula kecederaan lebam dan
simulasi cara bantu mula kecederaan lebam dan terseliuh
terseliuh menggunakan prinsip P.R.I.C.E.R dengan betul - membuat simulasi cara bantu mulakecederaan lebam
dan kemas. dan terseliuh menggunakan prinsip P.R.I.C.E.R.
AKTIVITI

1. Murid bersoal jawab tentang cara bantu mula kecederaan lebam dan terseliuh yang telah dipelajari.
2. Murid diperjelaskan tentang cara bantu mula menggunakan prinsip P.R.I.C.E.R.
3. Murid dalam kumpulan lima orang membuat simulasi cara bantu mula menggunakan prinsip P.R.I.C.E.R seperti
yang ditunjukkan dalam bahan. (Buku teks ms.102 dan 103) Setiap kumpulan melakukan dalam stesen yang
ditentukan oleh guru.
4. Murid dan guru akan membuat jelajah galeri ke setiap stesen untuk membuat penilaian.
5. Murid melengkapkan peta alir cara bantu mula kecederaan lebam dan terseliuh. (Lembaran kerja)
6. Guru membuat penilaian dan rumusan.

Refleksi :
PdP ditunda kerana guru dan murid terlibat dengan sukantara sekolah.
Mata Pelajaran: Tema : Kekeluargaan Kelas : 3 Azalea Tarikh :
Pendidikan Topik : Keluargaku Sayang (1) Masa : 11.50-12.20 16.1123
Kesihatan Hari :
Khamis
Standard Kandungan : Standard Pembelajaran:
4.1 Peranan diri sendiri dan ahli keluarga 4.1.1 Memahami batas sentuhan dalam perhubungan kekeluargaan.
serta kepentingan institusi
kekeluargaan dalam aspek kesihatan
keluarga. Kepentingan menghargai:
 Perhubungan kekeluargaan yang
sihat dan selamat
Nilai Murni : Hubungan Rentas Kurikulum: Bahan Bantu mengajar:
Yakin diri Pendidikan sivik Slide
KBAT: Gaya Pembelajaran: Kaedah Pentaksiran:
Menganalisis – Mengenal pasti V= Slide Pemerhatian
A= Perbincangan
K= Tugasan individu/kumpulan
ASPIRASI MURID
Pengetahua Kemahiran Kemahir Kemahir Etika dan Identiti
n Berfikir an an Kerohani Nasional
√ √ √ √ √
Memimpi Dwibahas an
n a
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir pembelajaran murid boleh menyatakan tiga - mengetahui sentuhan selamat dan sentuhan tidak
sentuhan tidak selamat dengan alasan yang betul. selamat dalam keluarga
- menyatakan tiga sentuhan tidak selamat dengan alasan

AKTIVITI

1. Bersoal jawab tentang keluarga. ( Berapa bilangan/siapa/perasaan)


2. Murid menyatakan situasi yang menyebabkan berlakunya sentuhan dalam keluarga. (Cth: bersalam dengan ibu
bapa sebelum ke sekolah)
3. Murid diberi penjelasan tentang batas sentuhan dalam perhubungan keluarga.
4. Murid menyatakan sentuhan selamat atau tidak selamat dalam keluarga berdasarkan slide yang ditunjukkan.
5. Murid menandakan sentuhan selamat dan tidak selamat. Jika sentuhan tidak selamat nyatakan sebabnya.
(Lembaran kerja)
6. Guru membuat penilaian dan rumusan.

Refleksi :
PdP ditunda kerana guru dan murid terlibat dengan sukantara sekolah.
