Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN 5


TARIKH 22/11/2023 MASA 10:40-11:40
MINGGU 1 HARI KELAS
Rabu TAHUN 5
TEMA Reka Bentuk Pengaturcaraan
TAJUK Ayuh, kita bina pagar keselamatan
Imbas kembali
Uji Minda
STANDARD KANDUNGAN 6.4 Pembangunan Atur Cara Dalam Mikropengawal
STANDARD 6.4.7 Membentangkan atur cara yang telah dihasilkan
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Pengetahuan
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
1. Membentangkan atur cara yang telah dihasilkan 1. Membentangkan atur cara yang telah dihasilkan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang membentangkan dahulu dan
pengaturcaraan. merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
1. Murid menganalisis dan memahami gambar dan teks. ada murid.
2. Murid membentangkan hasil kerja. Presentations (Persembahan)  Guru Menggunakan
3. Murid menjalankan perbincangan dan bersoal jawab tentang hasil kerja mereka. strategi pembelajaran
4. Murid mengingat semula dengan imbas kembali. Salad Bowl (Mangkuk Sayur) kolaboratif dan
koperatif dengan
5. Murid akan dipanggil secara rawak untuk disoal oleh guru.
menerapkan PAK21
6. Murid melengkapkan soalan uji minda yang diberikan
dan elemen
7. Murid diberi masa untuk menjawab semua soalan uji minda.
sekolahku sejahtera
8. Murid melakukan sesi perbincangan dengan guru terhadap soalan uji minda. supaya ada interaksi
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) antara murid dan
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang membentangkan pengaturcaraan memotivasikan
dengan bimbingan guru. murid.
 Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21 Choose an item.
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran Masteri PAK-21 Choose an item.
KBAT Menganalisis PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Berhati-hati KB -
EMK : ILMU & Kreativiti dan Inovasi PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐ 35 / 35 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐ 0 / 35 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
