Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN 4


TARIKH 27/11/2023 MASA 10:40-11:40
MINGGU 1 HARI KELAS
Isnin TAHUN 4
TEMA REKA BENTUK MAKANAN
TAJUK REKA BENTUK MAKANAN
STANDARD KANDUNGAN 5.1 Reka Bentuk Makanan
STANDARD Choose an item.
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Menghasilkan satu reka bentuk pada bahan
1. Menghasilkan satu reka bentuk pada bahan makanan yang dipilih berdasarkan lakaran yang
makanan yang dipilih berdasarkan lakaran yang disediakan menggunakan bahan dan alatan yang
disediakan menggunakan bahan dan alatan yang sesuai
sesuai
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang menariknya sandwic dahulu dan
saya. merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
1. Murid membaca dan menganalisis teks dan gambar. ada murid.
2. Murid akan dipanggil secara rawak untuk menjelaskan maksud teks dan gambar  Guru Menggunakan
yang du strategi pembelajaran
3. Murid berkongsi pendapat dengan guru tentang cara menghasilkan pelbagai reka kolaboratif dan
koperatif dengan
bentuk makanan seperti memotong, menekap dan membentuk. Café (Warung
menerapkan PAK21
Kopi)
dan elemen
4. Murid diminta mengutamakan aspek keselamatan dan kebersihan sepanjang
sekolahku sejahtera
proses penghasilan projek reka bentuk.
supaya ada interaksi
5. Murid menyiapkan penghasilan reka bentuk makanan.
antara murid dan
6. Murid menunjukkan hasil reka bentuk kepada guru
memotivasikan
7. Murid secara bersama-sama melabelkan reka bentuk makanan yang mereka murid.
hasilkan. Sharing (Berkongsi).
8. Murid akan melihat guru mengambil gambar dan melabelkannya dengan betul.
 Menilai kefahaman
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid tentang
pembelajaran hari ini
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang menariknya sandwic saya dengan .
bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Café (Warung Kopi)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Choose an item.
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Choose an item. KB Mengecam
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐ 32 / 32 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐ 0 / 32 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
