Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TAHUN 6


TARIKH 13/4/2023 MASA 8:10-9:10
MINGGU 4 HARI Khamis KELAS Tahun 6
TEMA Aplikasi Reka Bentuk Teknologi Kejuruteraan
TAJUK Menilai Lakaran
Membuat Lakaran Yang Ditambah Baik
STANDARD KANDUNGAN 5.2 Reka Bentuk Produk Elektromekanikal
STANDARD 5.2.4 Menilai lakaran yang dipilih untuk membuat penambahbaikan.
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
1. Membuat penilaian berdasarkan empat elemen 1. Menilai lakaran yang dibina
penting lakaran yang dibina dengan baik. 2. Membuat penambahbaikan lakaran produk
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mendengar penerangan yang diberikan oleh guru. dahulu dan
4. Murid dan guru mengimbas kembali mata pelajaran yang lalu merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
1. Murid bersoal jawab tentang keperluan membuat lakaran sebelum menghasilkan ada murid.
produk.  Guru Menggunakan
2. Murid mempamerkan lakaran yang telah dibina. Murid memilih idea lakaran terbaik. strategi pembelajaran
3. Murid menggabungkan ciri-ciri menarik yang terdapat dalam beberapa lakaran kolaboratif dan
untuk dijadikan satu lakaran terbaik. koperatif dengan
4. Murid membuat pembentangan tentang lakaran dan maklumat yang terdapat menerapkan PAK21
dalam lakaran yang dibina. (Projek Berkumpulan) dan elemen
5. Murid membuat penilaian menggunakan borang penilaian yang disediakan dan sekolahku sejahtera
menyatakanpenambahbaikan yang perlu dibuat. (Buku teks ms.9) supaya ada interaksi
6. Murid menambah baik lakaran yang dibina sebelum dijadikan panduan antara murid dan
menghasilkan produk. memotivasikan
7. Guru membuat penilaian dan rumusan. murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
1. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata pelajaran. murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21 Choose an item.
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB Mengecam
EMK : ILMU & Kemasyarakatan PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐36 / 36 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐0 / 36 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
