Anda di halaman 1dari 3

SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT BARU

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


FATIN HAMAMAH BINTI SALAHUDDIN

RANCANGAN PDPC HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

7.40 - 8.40 Reka


Bentuk
34 Jumaat 1/12/2023 5 dan
60 minit
Teknologi

MODUL 6.0 Reka Bentuk Pengatucaraan

UNIT 3. REKA BENTUK PENGATURCARAAN


TAJUK Asas Reka Bentuk Pengaturcaraan

STANDARD KANDUNGAN 6.3 Asas Reka Bentuk Pengaturcaraan


STANDARD PEMBELAJARAN 6.3.6 Membuat pembentangan hasil yang telah ditambahbaik

Pada akhir PdPC murid akan dapat:


OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Membuat pembentangan hasil yang telah ditambahbaik
Murid berjaya menghasilkan pseudokod atau carta alir yang telah ditambahbaik dan
KRITERIA KEJAYAAN membuat pembentangan dengan sikap yang positif dan boleh dicontohi.

Pengenalan:-
Murid mengimbas kembali pelajaran tentang cara menilai pseudokod atau carta alir yang
dihasilkan untuk mengesan ralat.
Aktiviti:-
1. Murid dibimbing membuat pembentangan projek yang telah dihasilkan.
AKTIVITI 2. Murid memastikan ahli kumpulan terlibat dalam pembentangan.
PDPC
3. Murid membuat pembentangan ppseudokod dan carta alir yang baharu mengikut
giliran. (PAK21) (KBAT)
4. Murid bersoal jawab ketika sesi pembentangan. (PBD)
Penutup:-
Murid merumuskan perkara penting yang telah dipelajari hari ini.

AKTIVITI PAK-21 Café (Kedai Kopi)


BBB Buku teks m/s 47-48

KBAT Menganalis

NILAI Kerjasama

EMK TMK

TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Penglibatan dalam kelas


REFLEKSI / IMPAK KEHADIRAN : /
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT BARU
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
FATIN HAMAMAH BINTI SALAHUDDIN

______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.


PdP ditunda kerana_____________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


BAHASA MELAYU SK TAHUN 3
TARIKH 1/12/2023 MASA 9.10-10.10 // 10.30-11.00
MINGGU 34 HARI Jumaat KELAS 3 ZAMRUD
TEMA PERPADUAN
TAJUK Kerjasama Asas Kesejahteraan
STANDARD KANDUNGAN 5.2 Memahami dan menggunakan pembentukan kata mengikut konteks.
STANDARD 5.2.2 Memahami dan menggunakan kata majmuk mengikut konteks.
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
KEMAHIRAN Aspek Tatabahasa
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
1. Memahami penggunaan kata majmuk yang betul
1. Memahami dan menggunakan lapan kata 2. Mengenal pasti kata majmuk berdasarkan bahan
majmuk mengikut konteks 3. Membina ayat berdasarkan kata majmuk yang
dikenal pasti
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mendengar penerangan guru tentang berkongsi kereta dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
pengetahuan sedia
1. Murid membaca dan memahami teks dan gambar. ada murid.
2. Murid memberikan tumpuan sepenuhnya terhadap penerangan guru tentang teks  Guru Menggunakan
dan gambar yang dilihat strategi pembelajaran
3. Murid diminta untuk menerangkan penjelasan guru sebentar tadi. kolaboratif dan koperatif
4. Murid mengenal pasti kata majmuk dalam gambar. dengan menerapkan
5. Murid membina ayat daripada kata majmuk yang dikenal pasti. Salad Bowl PAK21 dan elemen
sekolahku sejahtera
(Mangkuk Sayur)
supaya ada interaksi
6. Murid akan menunjukkan ayat yang dibina kepada guru antara murid dan
7. Murid dipilih untuk membaca ayat di hadapan diikuti murid lain. Copy Me (Tirulah memotivasikan murid.
Saya)  Menilai kefahaman
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid tentang
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang berkongsi kereta dengan bimbingan guru pembelajaran hari ini
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 000 BUKU AKTIVITI Halaman 092
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21 Salad Bowl (Mangkuk Sayur)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Copy Me (Tirulah Saya)
Konstektual
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB Menjanakan idea
EMK : ILMU & Kemasyarakatan PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
SEKOLAH KEBANGSAAN BUKIT BARU
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
FATIN HAMAMAH BINTI SALAHUDDIN

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
