Anda di halaman 1dari 16

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATEMATIK TAHUN 5
TARIKH 18/6/2023 MASA 8.00 – 9.00
MINGGU 12 HARI Ahad KELAS 5 Sapphire
TEMA Pecahan, Perpuluhan dan Peratus
TAJUK Bundarkan Perpuluhan
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Perpuluhan
STANDARD 2.2.1 Pembundaran perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan.
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Pembundaran empat perpuluhan hingga tiga tempat 1. Pembundaran empat perpuluhan hingga tiga tempat
perpuluhan. perpuluhan.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang kembali
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. pelajaran dahulu dan
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang bundarkan perpuluhan. merangsang pengetahuan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) sedia ada murid.
1. Murid membaca teks dengan suara yang lantang secara bergilir-gilir.  Guru Menggunakan strategi
2. Murid menganalisis gambar dan teks di halaman buku. pembelajaran kolaboratif
3. Murid menjalankan perbincangan tentang pembundaran perpuluhan. dan koperatif dengan
4. Murid menyelesaikan soalan pembundaran perpuluhan dalam aktiviti berkumpulan. Fill It menerapkan PAK21 dan
In (Isikannya) elemen sekolahku
5. Murid melengkapkan soalan uji minda dan cuba ini. sejahtera supaya ada
6. Murid akan dipanggil secara rawak untuk membacakan jawapan uji minda interaksi antara murid dan
7. Murid lain di minta untuk menyemak jawapan mereka. memotivasikan murid.
8. Murid bermain permainan tampal dan menang dalam kumpulan bertiga. Games  Menilai kefahaman murid
(Permainan) tentang pembelajaran hari
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) ini
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang bundarkan perpuluhan dengan bimbingan guru. .
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 070-072 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21 Fill It In (Isikannya)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Games (Permainan)
Konstektual
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Rasional KB Mengapplikasikan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 6
TARIKH 18/6/2023 MASA 10.20 – 11.20
MINGGU 12 HARI Ahad KELAS 6 Amethyst
UNIT PECAHAN, PERPULUHAN DAN PERATUS
TAJUK Bahagi Pecahan
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Pecahan
STANDARD 2.1.1 Membahagi pecahan bagi dua nombor melibatkan pecahan wajar, nombor
PEMBELAJARAN
bulat dan nombor bercampur.

KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Membahagi pecahan bagi dua nombor melibatkan 1. Membahagi pecahan bagi dua nombor melibatkan
pecahan wajar, nombor bulat dan nombor bercampur. pecahan wajar, nombor bulat dan nombor bercampur.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang kembali
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. pelajaran dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang pengetahuan
1. Murid meneliti gambar dan soalan yang diberikan. sedia ada murid.
2. Murid melihat guru menyelesaikan soalan berkaitan membahagi pecahan.  Guru Menggunakan strategi
3. Murid diingatkan untuk mengenal pasti dahulu pengangka dan penyebut yang pembelajaran kolaboratif dan
boleh dimansuhkan. (Brain Racking) koperatif dengan menerapkan
4. Murid ditegaskan bahawa songsangan hanya melibatkan pembahagi dan operasi PAK21 dan elemen sekolahku
5. Murid menggunakan kaedah melipat kertas. sejahtera supaya ada interaksi
6. Murid melorek gambar rajah untuk membahagikan dua pecahan wajar. antara murid dan memotivasikan
7. Murid dipilih secara rawak untuk berkongsi jawapan yang diberikan. (Read and murid.
Highlight)  Menilai kefahaman murid
8. Sesi perbincangan antara guru dan murid berjalan untuk mengukuhkan tentang pembelajaran hari ini
kefahaman.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata pelajaran.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 063-064 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Read and Highlight (Baca dan Tanda)
Konstektual
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB Mengapplikasikan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI SK TAHUN 6
TARIKH 18/6/2023 MASA 12.20-1.20
MINGGU 12
HARI Ahad KELAS 6 Diamond
TEMA Aplikasi Reka Bentuk Teknologi Kejuruteraan

TAJUK Pembentangan Produk


STANDARD KANDUNGAN 5.2 Reka Bentuk Produk Elektromekanikal
STANDARD 5.2.6 Membentangkan produk yang dihasilkan.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Membuat persembahan produk yang dihasilkan 9. memahami perkara yang akan dibentangkan
secara kreatif, kemas dan boleh dicontohi. 10. membentangkan produk berdasarkan lapan senarai yang
terdapat dalam senarai semak
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan yang diberikan oleh guru.
2. Murid dan guru mengimbas kembali mata pelajaran yang lalu.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas
berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara
kolaboratif dan Pentaksiran.
2. Murid menyatakan perasaan kerana telah menyiapkan 5. Murid membentangkan mengikut kreativiti mereka sendiri
tugasan. sama ada pembentangan secara lisan atau
3. Murid dan ahli kumpulan diberi sedikit masa untuk persembahan multimedia.
bersedia membuat pembentangan berdasarkan senarai 6. Pembentangan mesti berfokus pada elemen reka bentu
semak pembentangan. (Buku teks ms.21) Murid elektrromekanikal.
dibimbing membuat pembentangan. 7. Murid akan menyatakan elemen reka bentuk yang ada di
Murid bersama rakan kumpulan membentangkan dalam pembentangan tersebut. (Fill It In)
produk yang dihasilkan (Show Evidence) 8. Murid mempamerkan produk di sudut pameran di dalam
4. Semua ahli kumpulan mesti memainkan peranan kelas.
semasa pembentangan. 9. Murid membuat jelajah galeri.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata pelajaran.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 021-022 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual
PAK-21 Show Evidence (Tunjuk Bukti) PAK-21 Fill It In (Isikannya)
KBAT Memahami KB Mengecam
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kemasyarakatan EMK : NILAI Kerjasama
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
PELILAIAN TP1 TP2 T TP4 TP5 TP6
P
3

REFLEKSI/ IMPAK ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang disasarkan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 5
TARIKH 19/6/2023 MASA 8.00 – 9.00
MINGGU 12 HARI Isnin KELAS 5 Emerald
TEMA Pecahan, Perpuluhan dan Peratus
TAJUK Bundarkan Perpuluhan
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Perpuluhan
STANDARD 2.2.1 Pembundaran perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan.
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Pembundaran empat perpuluhan hingga tiga tempat 1. Pembundaran empat perpuluhan hingga tiga tempat
perpuluhan. perpuluhan.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang kembali
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. pelajaran dahulu dan
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang bundarkan perpuluhan. merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia ada
1. Murid membaca teks dengan suara yang lantang secara bergilir-gilir. murid.
2. Murid menganalisis gambar dan teks di halaman buku.  Guru Menggunakan
3. Murid menjalankan perbincangan tentang pembundaran perpuluhan. strategi pembelajaran
4. Murid menyelesaikan soalan pembundaran perpuluhan dalam aktiviti berkumpulan. Fill kolaboratif dan koperatif
It In (Isikannya) dengan menerapkan
5. Murid melengkapkan soalan uji minda dan cuba ini. PAK21 dan elemen
6. Murid akan dipanggil secara rawak untuk membacakan jawapan uji minda sekolahku sejahtera
7. Murid lain di minta untuk menyemak jawapan mereka. supaya ada interaksi
8. Murid bermain permainan tampal dan menang dalam kumpulan bertiga. Games antara murid dan
(Permainan) memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman murid
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang bundarkan perpuluhan dengan bimbingan guru. tentang pembelajaran hari
ini
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 070-072 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21 Fill It In (Isikannya)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Games (Permainan)
Konstektual
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Rasional KB Mengapplikasikan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
/ pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 5
TARIKH 19/6/2023 MASA 9.00 – 10.00
MINGGU 12 HARI Isnin KELAS 5 Sapphire
TEMA Pecahan, Perpuluhan dan Peratus
TAJUK Bundarkan Perpuluhan
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Perpuluhan
STANDARD 2.2.1 Pembundaran perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan.
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
2. Pembundaran empat perpuluhan hingga tiga tempat 2. Pembundaran empat perpuluhan hingga tiga tempat
perpuluhan. perpuluhan.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
4. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang kembali
5. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. pelajaran dahulu dan
6. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang bundarkan perpuluhan. merangsang pengetahuan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) sedia ada murid.
9. Murid membaca teks dengan suara yang lantang secara bergilir-gilir.  Guru Menggunakan strategi
10. Murid menganalisis gambar dan teks di halaman buku. pembelajaran kolaboratif
11. Murid menjalankan perbincangan tentang pembundaran perpuluhan. dan koperatif dengan
12. Murid menyelesaikan soalan pembundaran perpuluhan dalam aktiviti berkumpulan. Fill menerapkan PAK21 dan
It In (Isikannya) elemen sekolahku
13. Murid melengkapkan soalan uji minda dan cuba ini. sejahtera supaya ada
14. Murid akan dipanggil secara rawak untuk membacakan jawapan uji minda interaksi antara murid dan
15. Murid lain di minta untuk menyemak jawapan mereka. memotivasikan murid.
16. Murid bermain permainan tampal dan menang dalam kumpulan bertiga. Games  Menilai kefahaman murid
(Permainan) tentang pembelajaran hari
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) ini
3. Murid merumuskan isi pelajaran tentang bundarkan perpuluhan dengan bimbingan guru. .
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 070-072 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21 Fill It In (Isikannya)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Games (Permainan)
Konstektual
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Rasional KB Mengapplikasikan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI SK TAHUN 6
TARIKH 18/6/2023 MASA 11.20-12.20
MINGGU 12
HARI Ahad KELAS 6 Emerald
TEMA Aplikasi Reka Bentuk Teknologi Kejuruteraan

TAJUK Pembentangan Produk


STANDARD KANDUNGAN 5.2 Reka Bentuk Produk Elektromekanikal
STANDARD 5.2.6 Membentangkan produk yang dihasilkan.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
2. Membuat persembahan produk yang dihasilkan 11. memahami perkara yang akan dibentangkan
secara kreatif, kemas dan boleh dicontohi. 12. membentangkan produk berdasarkan lapan senarai yang
terdapat dalam senarai semak
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan yang diberikan oleh guru.
2. Murid dan guru mengimbas kembali mata pelajaran yang lalu.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas
berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara
kolaboratif dan Pentaksiran.
10. Murid menyatakan perasaan kerana telah menyiapkan 13. Murid membentangkan mengikut kreativiti mereka sendiri
tugasan. sama ada pembentangan secara lisan atau
11. Murid dan ahli kumpulan diberi sedikit masa untuk persembahan multimedia.
bersedia membuat pembentangan berdasarkan senarai 14. Pembentangan mesti berfokus pada elemen reka bentu
semak pembentangan. (Buku teks ms.21) Murid elektrromekanikal.
dibimbing membuat pembentangan. 15. Murid akan menyatakan elemen reka bentuk yang ada di
Murid bersama rakan kumpulan membentangkan dalam pembentangan tersebut. (Fill It In)
produk yang dihasilkan (Show Evidence) 16. Murid mempamerkan produk di sudut pameran di dalam
12. Semua ahli kumpulan mesti memainkan peranan kelas.
semasa pembentangan. 17. Murid membuat jelajah galeri.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata pelajaran.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 021-022 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual
PAK-21 Show Evidence (Tunjuk Bukti) PAK-21 Fill It In (Isikannya)
KBAT Memahami KB Mengecam
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kemasyarakatan EMK : NILAI Kerjasama
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
PELILAIAN TP1 TP2 T TP4 TP5 TP6
P
3

REFLEKSI/ IMPAK ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang disasarkan.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK TAHUN 6
TARIKH 19/6/2023 MASA 12.20 – 1.20
MINGGU 12 HARI Isnin KELAS 6 Amethyst
UNIT PECAHAN, PERPULUHAN DAN PERATUS
TAJUK Bahagi Pecahan
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Pecahan
STANDARD 2.1.1 Membahagi pecahan bagi dua nombor melibatkan pecahan wajar, nombor
PEMBELAJARAN
bulat dan nombor bercampur.

KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
2. Membahagi pecahan bagi dua nombor melibatkan 2. Membahagi pecahan bagi dua nombor melibatkan pecahan
pecahan wajar, nombor bulat dan nombor bercampur. wajar, nombor bulat dan nombor bercampur.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
3. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang kembali
4. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. pelajaran dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang pengetahuan
9. Murid meneliti gambar dan soalan yang diberikan. sedia ada murid.
10. Murid melihat guru menyelesaikan soalan berkaitan membahagi pecahan.  Guru Menggunakan strategi
11. Murid diingatkan untuk mengenal pasti dahulu pengangka dan penyebut yang pembelajaran kolaboratif dan
boleh dimansuhkan. (Brain Racking) koperatif dengan menerapkan
12. Murid ditegaskan bahawa songsangan hanya melibatkan pembahagi dan operasi PAK21 dan elemen sekolahku
13. Murid menggunakan kaedah melipat kertas. sejahtera supaya ada interaksi
14. Murid melorek gambar rajah untuk membahagikan dua pecahan wajar. antara murid dan memotivasikan
15. Murid dipilih secara rawak untuk berkongsi jawapan yang diberikan. (Read and murid.
Highlight)  Menilai kefahaman murid
16. Sesi perbincangan antara guru dan murid berjalan untuk mengukuhkan tentang pembelajaran hari ini
kefahaman.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
2. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata pelajaran.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 063-064 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Read and Highlight (Baca dan Tanda)
Konstektual
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB Mengapplikasikan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK TAHUN 5
TARIKH 20/6/2023 MASA 8.30 – 9.00 & 9.30 – 10.00
MINGGU 12 HARI Selasa KELAS 5 Sapphire
TEMA Pecahan, Perpuluhan dan Peratus
TAJUK Tambah dan Tolak Perpuluhan
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Perpuluhan
STANDARD 2.2.2 Menyelesaikan ayat matematik operasi bergabung tambah dan tolak
PEMBELAJARAN
perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Menyelesaikan enam ayat matematik operasi 1. Menyelesaikan enam ayat matematik operasi bergabung
bergabung tambah dan tolak perpuluhan hingga tiga tambah dan tolak perpuluhan
tempat perpuluhan.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran dahulu
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang tambah dan tolak perpuluhan. dan merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia ada
1. Murid menganalisis gambar dan teks di halaman buku. murid.
2. Murid menjalankan perbincangan tentang menambah dan menolak dalam perpuluhan.  Guru Menggunakan
3. Murid menyelesaikan operasi bergabung tambah dan tolak melibatkan perpuluhan strategi pembelajaran
berdasarkan situasi harian dalam aktiviti berkumpulan dan membentangkan jawapan. Salad kolaboratif dan koperatif
Bowl (Mangkuk Sayur) dengan menerapkan
4. Murid menyelesaikan soalan satu hingga enam. PAK21 dan elemen
5. Murid menjawab soalan Uji Minda. sekolahku sejahtera
6. Murid mengimbas kod QR dan membuat “kalkulator saya” supaya ada interaksi
7. Murid membina soalan dan menjalankan aktiviti Jejak Bestari. Table Cloth (Alas Meja) antara murid dan
8. Murid menjalankan aktiviti Jalan Galeri untuk menjawab soalan Cuba Ini memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tambah dan tolak perpuluhan dengan bimbingan murid tentang
guru. pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 073-075 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21 Salad Bowl (Mangkuk Sayur)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Table Cloth (Alas Meja)
Konstektual
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Rasional KB Mengapplikasikan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK SK TAHUN 3
TARIKH 20/6/2023 MASA 11.20 – 12.50
MINGGU 12 HARI Selasa KELAS 3 Diamond
TEMA TAMBAH, TOLAK, DARAB DAN BAHAGI
TAJUK Tolak Berturut-turut
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Tolak dalam lingkungan 10 000.
STANDARD 2.2.2 Menyelesaikan ayat matematik tolak melibatkan dua nombor dari satu nombor
PEMBELAJARAN
dalam lingkungan 10 000.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat: 2. Menyelesaikan __ daripada dua ayat matematik tolak melibatkan
3. Menyelesaikan dua ayat matematik tolak dua nombor dalam lingkungan 10 000
melibatkan dua nombor dalam lingkungan 10 000
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
7. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang kembali
8. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. pelajaran dahulu dan
9. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang tolak berturut-turut. merangsang pengetahuan
sedia ada murid.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )  Guru menggunakan strategi
17. Murid memerhati gambar dan teks yang diberikan. pembelajaran kolaboratif dan
18. Murid menjalankan projek ria secara pasangan. Dynamic Duo (Dua Dinamik) koperatif dengan menerapkan
19. Murid menjalankan perbincangan dan bersoal jawab tentang jawapan cuba ini. PAK21 dan elemen sekolahku
20. Murid melengkapkan lembaran kerja yang diberikan dengan pasangan. sejahtera supaya ada interaksi
21. Murid menjawab soalan yang diberikan oleh guru. antara murid dan memotivasikan
22. Murid menolak dan menulis jawapan. Be A Writer (Pandangan Penulis) murid.
23. Murid dipilih untuk berkongsi jawapan yang ditulis di hadapan kelas.  Menilai kefahaman murid
24. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan tentang pembelajaran hari ini
pemahaman.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
4. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang tolak berturut-turut dengan
bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 50 BUKU AKTIVITI Halaman 30
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Dynamic Duo (Dua Dinamik)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Be A Writer (Pandangan Penulis)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK TAHUN 5
TARIKH 21/6/2023 MASA 8.30 – 9.30
MINGGU 12 HARI Rabu KELAS 5 Emerald
TEMA Pecahan, Perpuluhan dan Peratus
TAJUK Tambah dan Tolak Perpuluhan
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Perpuluhan
STANDARD 2.2.2 Menyelesaikan ayat matematik operasi bergabung tambah dan tolak
PEMBELAJARAN
perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
2. Menyelesaikan enam ayat matematik operasi bergabung 3. Menyelesaikan enam ayat matematik operasi
tambah dan tolak perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan. bergabung tambah dan tolak perpuluhan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
4. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
5. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran dahulu
6. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang tambah dan tolak perpuluhan. dan merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia ada
9. Murid menganalisis gambar dan teks di halaman buku. murid.
10. Murid menjalankan perbincangan tentang menambah dan menolak dalam perpuluhan.  Guru Menggunakan
11. Murid menyelesaikan operasi bergabung tambah dan tolak melibatkan perpuluhan strategi pembelajaran
berdasarkan situasi harian dalam aktiviti berkumpulan dan membentangkan jawapan. Salad kolaboratif dan koperatif
Bowl (Mangkuk Sayur) dengan menerapkan
12. Murid menyelesaikan soalan satu hingga enam. PAK21 dan elemen
13. Murid menjawab soalan Uji Minda. sekolahku sejahtera
14. Murid mengimbas kod QR dan membuat “kalkulator saya” supaya ada interaksi
15. Murid membina soalan dan menjalankan aktiviti Jejak Bestari. Table Cloth (Alas Meja) antara murid dan
16. Murid menjalankan aktiviti Jalan Galeri untuk menjawab soalan Cuba Ini memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tambah dan tolak perpuluhan dengan bimbingan murid tentang
guru. pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 073-075 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21 Salad Bowl (Mangkuk Sayur)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Table Cloth (Alas Meja)
Konstektual
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Rasional KB Mengapplikasikan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK SK TAHUN 3
TARIKH 21/6/2023 MASA 10.50 – 12.20
MINGGU 12 HARI Rabu KELAS 3 Diamond
TEMA TAMBAH, TOLAK, DARAB DAN BAHAGI
TAJUK Tambah dan Tolak
STANDARD KANDUNGAN 2.5 Operasi bergabung tambah dan tolak.
STANDARD 2.5.1 Menyelesaikan ayat matematik operasi bergabung tambah dan tolak dalam
PEMBELAJARAN
lingkungan 10 000
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dapat:
1. Menyelesaikan dua ayat matematik operasi bergabung 1. Menyelesaikan __ daripada dua ayat matematik operasi
tambah dan tolak dalam lingkungan 10 000 bergabung tambah dan tolak dalam lingkungan 10 000
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang kembali
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. pelajaran dahulu dan
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang tambah dan tolak. merangsang pengetahuan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) sedia ada murid.
1. Murid memerhati gambar dan teks yang diberikan.  Guru menggunakan strategi
2. Murid mengadakan perbincangan dan bersoal jawab tentang tambah dan tolak. pembelajaran kolaboratif
dan koperatif dengan
3. Murid tambah dan tolak melalui aktiviti menggunakan objek sebenar dan simulasi.
menerapkan PAK21 dan
Simulation (Simulasi) elemen sekolahku
4. Murid melengkapkan soalan cuba ini yang diberikan. sejahtera supaya ada
5. Murid menyelesaikan dan menulis jawapan dalam petak kosong. interaksi antara murid dan
6. Murid mengira dan mengisi jawapan dalam petak kosong. Fill It In (Isikannya) memotivasikan murid.
7. Murid dipilih untuk berkongsi jawapan yang ditulis di hadapan kelas.  Menilai kefahaman murid
8. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman. tentang pembelajaran hari
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) ini
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang tambah dan tolak dengan bimbingan guru. .
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Simulation (Simulasi)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Fill It In (Isikannya)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI SK TAHUN 6
TARIKH 22/6/20 MASA 9.00 – 10.00
MINGGU 12 23
HARI Khamis KELAS 6 Amethyst
TEMA Aplikasi Reka Bentuk Teknologi Kejuruteraan

TAJUK Pembentangan Produk


STANDARD KANDUNGAN 5.2 Reka Bentuk Produk Elektromekanikal
STANDARD 5.2.6 Membentangkan produk yang dihasilkan.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
3. Membuat persembahan produk yang dihasilkan secara 13. memahami perkara yang akan dibentangkan
kreatif, kemas dan boleh dicontohi. 14. membentangkan produk berdasarkan lapan senarai yang
terdapat dalam senarai semak
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan yang diberikan oleh guru.
2. Murid dan guru mengimbas kembali mata pelajaran yang lalu.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas
berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara
kolaboratif dan Pentaksiran.
18. Murid menyatakan perasaan kerana telah menyiapkan 21. Murid membentangkan mengikut kreativiti mereka sendiri
tugasan. sama ada pembentangan secara lisan atau
19. Murid dan ahli kumpulan diberi sedikit masa untuk persembahan multimedia.
bersedia membuat pembentangan berdasarkan senarai 22. Pembentangan mesti berfokus pada elemen reka bentu
semak pembentangan. (Buku teks ms.21) Murid elektrromekanikal.
dibimbing membuat pembentangan. 23. Murid akan menyatakan elemen reka bentuk yang ada di
Murid bersama rakan kumpulan membentangkan produk dalam pembentangan tersebut. (Fill It In)
yang dihasilkan (Show Evidence) 24. Murid mempamerkan produk di sudut pameran di dalam
20. Semua ahli kumpulan mesti memainkan peranan kelas.
semasa pembentangan. 25. Murid membuat jelajah galeri.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata pelajaran.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 021-022 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran Konstektual
PAK-21 Show Evidence (Tunjuk Bukti) PAK-21 Fill It In (Isikannya)
KBAT Memahami KB Mengecam
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kemasyarakatan EMK : NILAI Kerjasama
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
PELILAIAN TP1 TP2 T TP4 TP5 TP6
P
3

REFLEKSI/ IMPAK ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang disasarkan.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK TAHUN 6
TARIKH 22/6/2023 MASA 10.50 – 11.50
MINGGU 12 HARI Khamis KELAS 6 Amethyst
UNIT PECAHAN, PERPULUHAN DAN PERATUS
TAJUK Bahagi Pecahan
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Pecahan
STANDARD 2.1.1 Membahagi pecahan bagi dua nombor melibatkan pecahan wajar, nombor
PEMBELAJARAN
bulat dan nombor bercampur.

KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Membahagi pecahan bagi dua nombor melibatkan 1. Membahagi pecahan bagi dua nombor melibatkan pecahan
pecahan wajar, nombor bulat dan nombor bercampur. wajar, nombor bulat dan nombor bercampur.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang kembali pelajaran
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. dahulu dan merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia ada murid.
 Guru Menggunakan strategi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang membahagi pecahan bagi dua nombor
pembelajaran kolaboratif dan koperatif
melibatkan pecahan wajar, nombor bulat dan nombor bercampur. dengan menerapkan PAK21 dan
2. Murid memahami gambar dan soalan dengan teliti. elemen sekolahku sejahtera supaya
3. Murid melihat contoh yang diberikan guru mengenai pembahagian dua pecahan ada interaksi antara murid dan
lain dengan penyebut yang sama. Contoh 2 1/5 ÷ 1/5 = 11/5 x 5/1
4. Murid menyelesaikan soalan di dalam buku teks. (BrainStorming) memotivasikan murid.
5. Murid digalakkan untuk menyemak jawapan dengan mengisi nilai anu dalam ayat  Menilai kefahaman murid tentang
metematik, kemudian selesaikan. (Learning Trios) pembelajaran hari ini
6. Murid dipilih untuk berkongsi jawapan di hadapan kelas.
7. Murid lain membantu rakan yang tidak dapat menjawab soalan dengan betul.
8. Sesi perbincangan antara guru dan murid berjalan untuk mengukuhkan
kefahaman.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata pelajaran
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 065-066 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21
Learning Trios A-B-C (Tiga Serangkai A-B-C)
Konstektual
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB Mengapplikasikan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK TAHUN 5
TARIKH 22/6/2023 MASA
MINGGU 12 HARI Khamis KELAS 5 Emerald
TEMA Pecahan, Perpuluhan dan Peratus
TAJUK Tambah dan Tolak Perpuluhan
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Perpuluhan
STANDARD 2.2.2 Menyelesaikan ayat matematik operasi bergabung tambah dan tolak
PEMBELAJARAN
perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
3. Menyelesaikan enam ayat matematik operasi bergabung 4. Menyelesaikan enam ayat matematik operasi
tambah dan tolak perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan. bergabung tambah dan tolak perpuluhan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
7. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
8. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran dahulu
9. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang tambah dan tolak perpuluhan. dan merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia ada
17. Murid menganalisis gambar dan teks di halaman buku. murid.
18. Murid menjalankan perbincangan tentang menambah dan menolak dalam perpuluhan.  Guru Menggunakan
19. Murid menyelesaikan operasi bergabung tambah dan tolak melibatkan perpuluhan strategi pembelajaran
berdasarkan situasi harian dalam aktiviti berkumpulan dan membentangkan jawapan. Salad kolaboratif dan koperatif
Bowl (Mangkuk Sayur) dengan menerapkan
20. Murid menyelesaikan soalan satu hingga enam. PAK21 dan elemen
21. Murid menjawab soalan Uji Minda. sekolahku sejahtera
22. Murid mengimbas kod QR dan membuat “kalkulator saya” supaya ada interaksi
23. Murid membina soalan dan menjalankan aktiviti Jejak Bestari. Table Cloth (Alas Meja) antara murid dan
24. Murid menjalankan aktiviti Jalan Galeri untuk menjawab soalan Cuba Ini memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
3. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tambah dan tolak perpuluhan dengan bimbingan murid tentang
guru. pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 073-075 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil PAK-21 Salad Bowl (Mangkuk Sayur)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Table Cloth (Alas Meja)
Konstektual
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Rasional KB Mengapplikasikan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
