Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI


TRANSISI TAHUN 1
MINGGU 1 TARIKH 22/3/2022
HARI Selasa
KELAS 1 UM MASA 7.40 AM – 8.40 AM
TEMA FASA PENYESUAIAN
TAJUK Perbualan awal [bercerita tentang diri sendiri
STANDARD
KANDUNGAN
STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Bercerita tentang cara pergi kesekolah dan adab-adab menaiki kenderaan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN Menyatakan sekurang-kurangnya 3 nama kenderaan yang mereka ketahui
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Guru memulakan perbualan awal dengan murid-murid
Aktiviti
1. Meminta murid menyatakan cara mereka pergi ke sekolah.
2. Guru menerangkan tentang adab-adab menaiki kenderaan.
3. Bersoal jawab dengan murid tentang jenis kenderaan yang mereka ketahui.
4. Guru Bersama-sama dengan murid mengeja nama kenderaan di papan putih

Penutup
1. Guru dan murid menyanyikan lagu kereta warna merah bersama-sama.
BUKU Buku Teks hlmn 65-66
ABM/BBM Buku transisi, jadual dan gambar
PAK-21 Label It (Beri Nama)
EMK : ILMU Sains dan Teknologi Maklumat
EMK: NILAI Mematuhi peraturan
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐ 29/30 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI
TRANSISI TAHUN 1
MINGGU 1 TARIKH 22/3/2022
HARI Selasa
KELAS 1 UPM MASA 8.40 AM – 9.40 AM
TEMA FASA PENYESUAIAN
TAJUK Nyanyian lagu tema transisi [Kami murid baru]
STANDARD
KANDUNGAN
STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menyanyikan lagu tema transisi dengan betul dan penuh semangat
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN Menyanyikan lagu tema transisi dengan betul dan penuh semangat
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Guru memulakan perbualan awal dengan murid-murid
Aktiviti
1. Guru tulis lirik lagu tema transisi kami murid baru di papan putih
2. Guru menerangkan tentang maksud lirik lagi kami murid baru
3. Murid membaca lirik lagu kami murid baru dengan bantuan guru.
4. Murid mendengar lagu dan muzik kami murid baru

Penutup
1. Guru dan murid menyanyikan lagu kami murid baru bersama-sama
BUKU Buku Teks hlmn 65-66
ABM/BBM Buku transisi, jadual dan pembesar suara
PAK-21 Collaboration (Kolaborasi)
EMK : ILMU Patriotisme
EMK: NILAI Patriotisme
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐ 26/29 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN LIMA
MINGGU 1 TARIKH 22/3/2022
HARI Selasa
KELAS 5 UITM MASA 12.00 PM – 12.30 PM
TEMA Penjagaan dan Keselamatan Diri
TAJUK Sistem Reproduktif Manusia
STANDARD 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan
KANDUNGAN
reproduktif iaitu sistem reproduktif manusia
STANDARD 1.1.1 Mengetahui sistem reproduktif lelaki dan perempuan
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mengetahui tiga organ penting dalam sistem reproduktif lelaki dan perempuan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menyenaraikan dua daripada tiga sistem reproduktif lelaki
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang sistem reproduktif lelaki dan perempuan
Aktiviti
1. Murid diberi penerangan tentang kandungan tajuk PEERS.
2. Murid menceritakan faedah yang mereka perolehi selepas mempelajari PEERS.
3. Murid meneliti gambar dan teks di halaman buku.
4. Guru bersoal jawab dengan murid tentang fungsi organ sistem reproduktif lelaki dan
perempuan
5. Guru menerangkan tentang fungsi setiap organ dalam sistem reproduktif lelaki dan
perempuan
Penutup
1. Murid dikehendaki untuk melukis kembali sistem reproduktif lelaki dan perempuan
berserta label dalam buku latihan untuk lebih kefahaman.
BUKU Buku Teks hlmn 73-74
ABM/BBM Buku teks
PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya)
PAK-21 Recap Group (Mengulangi / Mengingat Semula)
KBAT Menganalisis STRATEGI P&P Pembelajaran Secara
Kontekstual
EMK : ILMU Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


/
REFLEKSI ☐ 16/21 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
☐19 orang murid diberikan maklumat secara atas talian
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN LIMA
MINGGU 1 TARIKH 22/3/2022
HARI Selasa
KELAS 5 UTEM MASA 1.00 PM – 1.30 PM
TEMA Penjagaan dan Keselamatan Diri
TAJUK Sistem Reproduktif Manusia
STANDARD 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan
KANDUNGAN
reproduktif iaitu sistem reproduktif manusia
STANDARD 1.1.1 Mengetahui sistem reproduktif lelaki dan perempuan
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mengetahui tiga organ penting dalam sistem reproduktif lelaki dan perempuan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN Menyenaraikan dua daripada tiga sistem reproduktif lelaki
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang sistem reproduktif lelaki dan perempuan
Aktiviti
1. Murid diberi penerangan tentang kandungan tajuk PEERS.
2. Murid menceritakan faedah yang mereka perolehi selepas mempelajari PEERS.
3. Murid meneliti gambar dan teks di halaman buku.
4. Guru bersoal jawab dengan murid tentang fungsi organ sistem reproduktif lelaki dan
perempuan
5. Guru menerangkan tentang fungsi setiap organ dalam sistem reproduktif lelaki dan
perempuan
Penutup
1. Murid dikehendaki untuk melukis kembali sistem reproduktif lelaki dan perempuan
berserta label dalam buku latihan untuk lebih kefahaman.
BUKU Buku Teks hlmn 73-74
ABM/BBM Buku teks
PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya)
PAK-21 Recap Group (Mengulangi / Mengingat Semula)
KBAT Menganalisis STRATEGI P&P Pembelajaran Secara
Kontekstual
EMK : ILMU Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


/
REFLEKSI ☐ 14/17 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan
☐18 orang murid diberikan maklumat secara atas talian
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
