Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN TIGA
MINGGU 2 TARIKH 1/4/2022
HARI
Jumaat
KELAS 3 UM MASA 7.40 AM – 8.40 AM
TEMA GIMNAS GEMILANG
TAJUK Imbangan Teguh
STANDARD 1.1 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
KANDUNGAN
2.1 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi
kawalan badan dan sokongan
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan
STANDARD 1.1.1 Melakukan imbangan dinamik jambatan panjang (long bridge) dan kereta
PEMBELAJARAN
sorong
1.1.2 Melakukan imbangan statik dua tapak sokongan secara berpasangan,
tugu secara berpasangan dan imbangan dekam.
2.1.1 Menyatakan lakuan mengekalkan kawalan badan semasa melakukan
aktiviti imbangan
5.1.1 Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian mengikut jenis
aktiviti yang dijalankan
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Melakukan imbangan dinamik jambatan panjang (long bridge) dan kereta sorong
2. Melakukan imbangan statik dua tapak sokongan secara berpasangan, tugu secara berpasangan dan
imbangan dekam
3. Menyatakan lakuan mengekalkan kawalan badan semasa melakukan aktiviti imbangan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Melakukan imbangan dinamik jambatan panjang (long bridge) dan kereta sorong
2. Melakukan imbangan statik dua tapak sokongan secara berpasangan, tugu secara berpasangan dan
imbangan dekam
3. Menerangkan perbezaan luas tapak sokongan semasa melakukan pelbagai aktiviti imbangan
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang imbangan teguh
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan aktiviti yang diberikan.
2. Guru tunjuk cara dan murid memerhati teknik-teknik yang ditunjukkan oleh guru,
3. Murid menjalankan aktiviti imbangan statik dengan betul dan selamat. Try It Out (Mari Mencuba)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang imbangan teguh dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 1-3
ABM/BBM Tilam dan kon
PAK-21 Try It Out (Mari Mencuba)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI Mematuhi peraturan
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


/
REFLEKSI ☐ /14 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
☐ orang murid diberikan maklumat pembelajaran secara atas talian.
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:- guru terlibat dengan aktiviti merentas desa tahap
2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN TIGA
MINGGU 2 TARIKH 1/4/2022
HARI
Jumaat
KELAS 3 UITM MASA 8.40 AM – 9.40 AM
TEMA GIMNAS GEMILANG
TAJUK Imbangan Teguh
STANDARD 1.1 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan dan sokongan.
KANDUNGAN
2.1 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik bagi
kawalan badan dan sokongan
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan
STANDARD 1.1.1 Melakukan imbangan dinamik jambatan panjang (long bridge) dan kereta
PEMBELAJARAN
sorong
1.1.2 Melakukan imbangan statik dua tapak sokongan secara berpasangan,
tugu secara berpasangan dan imbangan dekam.
2.1.1 Menyatakan lakuan mengekalkan kawalan badan semasa melakukan
aktiviti imbangan
5.1.1 Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian mengikut jenis
aktiviti yang dijalankan
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Melakukan imbangan dinamik jambatan panjang (long bridge) dan kereta sorong
2. Melakukan imbangan statik dua tapak sokongan secara berpasangan, tugu secara berpasangan dan
imbangan dekam
3. Menyatakan lakuan mengekalkan kawalan badan semasa melakukan aktiviti imbangan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Melakukan imbangan dinamik jambatan panjang (long bridge) dan kereta sorong
2. Melakukan imbangan statik dua tapak sokongan secara berpasangan, tugu secara berpasangan dan
imbangan dekam
3. Menerangkan perbezaan luas tapak sokongan semasa melakukan pelbagai aktiviti imbangan
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang imbangan teguh
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan aktiviti yang diberikan.
2. Guru tunjuk cara dan murid memerhati teknik-teknik yang ditunjukkan oleh guru,
3. Murid menjalankan aktiviti imbangan statik dengan betul dan selamat. Try It Out (Mari Mencuba)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang imbangan teguh dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 1-3
ABM/BBM Tilam dan kon
PAK-21 Try It Out (Mari Mencuba)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI Mematuhi peraturan
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


/
REFLEKSI ☐ /14 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
☐ orang murid diberikan maklumat pembelajaran secara atas talian.
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: guru terlibat dengan aktiviti merentas desa tahap 2
