Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 3
TARIKH 12/3/2023 MASA
MINGGU 4 HARI KELAS
Ahad
TEMA GIMNAS GEMILANG
TAJUK Si Kanggaru dan Si Arnab
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Melakukan kemahiran hambur dan pendaratan dengan lakuan yang
betu
2.2 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
bagi hambur dan pendaratan.
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal.
STANDARD 1.2.3 Melakukan hambur dengan kedua-dua belah tangan
PEMBELAJARAN
2.2.2 Menyatakan pemindahan berat badan semasa melakukan hambur
menggunakan tangan
5.2.1 Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif.
KEMAHIRAN TMK 4.2 Bertoleransi dengan rakan sekelas semasa menggunakan komputer
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Melakukan hambur dengan kedua-dua belah tangan
1. Melakukan hambur dengan kedua-dua belah 2. Menyatakan pemindahan berat badan semasa
tangan melakukan hambur menggunakan tangan
2. Menyatakan pemindahan berat badan semasa 3. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif
melakukan hambur menggunakan tangan
3. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara
aktif
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang si kanggaru dan si dahulu dan
arnab. merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
1. Murid memahami gambar dan aktiviti yang ada pada halaman 5. ada murid.
2. Murid melihat contoh aktiviti yang ditunjukkan oleh guru.  Guru menggunakan
strategi pembelajaran
3. Murid akan dipanggil secara rawak untuk meniru contoh yang ditunjukkan oleh kolaboratif dan
guru. koperatif dengan
4. Murid lain di minta untuk fokus terhadap murid yang sedang menjalankan aktiviti. menerapkan PAK21
5. Murid menjalankan aktiviti hambur tangan dengan betul dan selamat. Simon Says dan elemen
(Simon Cakap) sekolahku sejahtera
6. Murid perlu melibatkan diri ketika menjalankan aktiviti. supaya ada interaksi
7. Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan aktiviti. antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan murid.
1. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang si kanggaru dan si arnab  Menilai kefahaman
dengan bimbingan guru. murid tentang
pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 005 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Simon Says (Simon Cakap)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3
TARIKH 12/3/2023 MASA
MINGGU 4 HARI KELAS
Ahad
TEMA GIMNAS GEMILANG
TAJUK Si Kanggaru dan Si Arnab
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Melakukan kemahiran hambur dan pendaratan dengan lakuan yang
betu
2.2 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
bagi hambur dan pendaratan.
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal.
STANDARD 1.2.3 Melakukan hambur dengan kedua-dua belah tangan
PEMBELAJARAN
2.2.2 Menyatakan pemindahan berat badan semasa melakukan hambur
menggunakan tangan
5.2.1 Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif.
KEMAHIRAN TMK 4.3 Menyatakan sumber maklumat yang diperolehi dalam talian.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Melakukan hambur dengan kedua-dua belah tangan
1. Melakukan hambur dengan kedua-dua belah 2. Menyatakan pemindahan berat badan semasa
tangan melakukan hambur menggunakan tangan
2. Menyatakan pemindahan berat badan semasa 3. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif
melakukan hambur menggunakan tangan
3. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara
aktif
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mengingat semula tentang si kanggaru dan si arnab. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
1. Murid membentuk kumpulan pengetahuan sedia
2. Murid diingatkan untuk mengawal keadaan kelas ketika membentuk kumpulan ada murid.
 Guru menggunakan
3. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan
strategi pembelajaran
4. Murid akan mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dijalankan. kolaboratif dan
5. Murid akan melihat contoh aktiviti yang ditunjukkan oleh guru. koperatif dengan
6. Murid akan dipanggil secara rawak untuk meniru contoh yang ditunjukkan oleh menerapkan PAK21
guru dan elemen
7. Murid lain di minta untuk fokus terhadap murid yang sedang menjalankan aktiviti sekolahku sejahtera
8. Murid akan menjalankan aktiviti variasi hambur tangan dengan betul dan selamat supaya ada interaksi
dalam berkumpulan. Round Table (Meja Bulat) antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan murid.
1. Murid membuat rumusan berkaitan isi pelajaran tentang si kanggaru dan si arnab  Menilai kefahaman
dengan bimbingan guru. murid tentang
pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 005 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Round Table (Meja Bulat)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -


EMK : NILAI Kasih Sayang KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
