Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN LIMA
MINGGU 37 TARIKH 1/1/2021
HARI Ahad
KELAS MASA
TEMA Cergas dan Sihat
TAJUK Litar Lentur
STANDARD 3.3 Melakukan senaman meningkatkan kelenturan
KANDUNGAN
4.3 Mengaplikasikan konsep asas kelenturan.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan
STANDARD 3.3.1 Melakukan senaman regangan pada sendi-sendi yang dapat meningkatkan
PEMBELAJARAN
julat pergerakan (range of motion)
4.3.1 Menyatakan perkaitan antara senaman regangan dengan kelenturan
4.3.2 Menamakan otot-otot utama yang digunakan semasa melakukan senaman
regangan
4.3.3 Mengaplikasi prinsip FITT dalam meningkatkan kelenturan melalui
senaman regangan
5.1.4 Mengenal pasti ruang selamat untuk melakukan aktiviti
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Melakukan senaman regangan pada sendi-sendi yang dapat meningkatkan julat
pergerakan (range of motion)
2. Menyatakan perkaitan antara senaman regangan dengan kelenturan
3. Menamakan otot-otot utama yang digunakan semasa melakukan senaman
regangan
4. Mengaplikasi prinsip FITT dalam meningkatkan kelenturan melalui senaman
regangan
5. Mengenal pasti ruang selamat untuk melakukan aktiviti
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Melakukan senaman regangan pada sendi-sendi
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang litar lentur
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks di halaman buku.
2. Murid diajar cara melakukan aktiviti kelenturan berpandukan prinsip FITT seperti
di halaman 66. Examples (Contoh)
3. Murid melakukan aktiviti melentur dengan pasangan. Dynamic Duo (Dua
Dinamik)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang litar lentur dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 66-67
ABM/BBM
PAK-21 Examples (Contoh)
PAK-21 Dynamic Duo (Dua Dinamik)
KBAT Mengaplikasi STRATEGI P&P Aplikasi Teori
Kecerdasan Pelbagai
EMK : ILMU Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN LIMA
MINGGU 37 TARIKH 1/1/2021
HARI Ahad
KELAS MASA
TEMA Cergas dan Sihat
TAJUK Litar Lentur
STANDARD 3.3 Melakukan senaman meningkatkan kelenturan
KANDUNGAN
4.3 Mengaplikasikan konsep asas kelenturan.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan
STANDARD 3.3.1 Melakukan senaman regangan pada sendi-sendi yang dapat meningkatkan
PEMBELAJARAN
julat pergerakan (range of motion)
4.3.1 Menyatakan perkaitan antara senaman regangan dengan kelenturan
4.3.2 Menamakan otot-otot utama yang digunakan semasa melakukan senaman
regangan
4.3.3 Mengaplikasi prinsip FITT dalam meningkatkan kelenturan melalui
senaman regangan
5.1.4 Mengenal pasti ruang selamat untuk melakukan aktiviti
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Melakukan senaman regangan pada sendi-sendi yang dapat meningkatkan julat
pergerakan (range of motion)
2. Menyatakan perkaitan antara senaman regangan dengan kelenturan
3. Menamakan otot-otot utama yang digunakan semasa melakukan senaman
regangan
4. Mengaplikasi prinsip FITT dalam meningkatkan kelenturan melalui senaman
regangan
5. Mengenal pasti ruang selamat untuk melakukan aktiviti
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Melakukan senaman regangan pada sendi-sendi
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mengingat semula tentang litar lentur
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks di halaman buku.
2. Murid diajar cara melakukan aktiviti kelenturan berpandukan prinsip FIIT seperti di
halaman 67. Perform Well (Cuba yang Terbaik)
3. Murid melakukan aktiviti melentur dalam kumpulan. Circle Time (Bulatan Masa)

Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang litar lentur dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 66-67
ABM/BBM
PAK-21 Perform Well (Cuba yang Terbaik)
PAK-21 Circle Time (Bulatan Masa)
KBAT Mengaplikasi STRATEGI P&P Aplikasi Teori
Kecerdasan Pelbagai
EMK : ILMU Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Copyright © 2020 Nur Hana Razali, Siti Khairani Alias

Cetakan pertama 2020

Hak cipta terpelihara. Tidak dibenarkan mengeluar ulang mana-mana bahagian artikel, ilustrasi dan isi
kandungan buku ini dalam apa jua bentuk dan dengan apa cara sekalipun, sama ada secara elektronik, fotokopi,
mekanik, rakaman atau cara lain sebelum mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti
Khairani Alias.

Penulis tidak dapat bertanggungjawab ke atas sebarang kesilapan ataupun maklumat yang tidak
dimasukkan walaupun langkah berjaga-jaga sudah diambil. Penulis juga tidak bertanggungjawab ke atas
sebarang maklumat yang disalahgunakan.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi kandungan buku ini
dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti Khairani Alias.

Nur Hana Razali//Siti Khairani Alias

Untuk pembelian:
www.cikgugorgeous.com

Sebarang pertanyaan, dan komen:


Cikgu Hanna: 0165123372

Masalah teknikal:
Kate: 0149174124

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
