Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 6
TARIKH 12/3/2023 MASA
MINGGU 23 HARI Ahad KELAS
TEMA Olahraga Asas
TAJUK Layanganku
STANDARD KANDUNGAN

STANDARD
PEMBELAJARAN
2.10.1 Menjelaskan perkaitan antara lonjakan dengan jarak lompatan.
5.2.2 Berusaha melakukan aktiviti fizikal untuk mencapai matlamat yang
ditetapkan.
KEMAHIRAN TMK 1.8 Mengguna atau mencipta formula dalam hamparan elektronik.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat: 1. Memahami atiha lompatan
1. Melakukan tiga kali lompatan dengan atiha yang 2. Melakukan latih tubi lompatan
betul.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan atihan tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. atihan pelajaran
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan. ada murid.
2. Murid diperjelaskan tentang atiha lompatan yang betul supaya jarak lompatan lebih  Guru menggunakan
jauh. (list it out) strategi pembelajaran
3. Pastikan murid berlari dengan pantas (Lari landas) lonjakan, layangan dan kolaboratif dan
pendaratan. koperatif dengan
4. Murid perlu melakukan layangan badan ke hadapan sejauh mungkin untuk dapat menerapkan PAK21
jarak yang jauh. dan elemen
5. Pastikan pendaratan yang kemas. sekolahku sejahtera
6. Murid melakukan atihan melompat secara bergilir dengan bimbingan guru. Ulang supaya ada interaksi
beberapa kali lompatan. antara murid dan
7. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan. memotivasikan
8. Guru membuat penilaian berdasarkan larian yang dilakukan. murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
1. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran dengan bimbingan guru. murid tentang
pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 001-002 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 List It Out (Senaraikannya)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Aplikasi Teori PAK-21 -
Kecerdasan Pelbagai
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi atihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi atihan
pemulihan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 6
TARIKH 12/3/2023 MASA
MINGGU 23 HARI Ahad KELAS
TEMA Olahraga Asas
TAJUK Layanganku
STANDARD KANDUNGAN

STANDARD
PEMBELAJARAN
2.10.1 Menjelaskan perkaitan antara lonjakan dengan jarak lompatan.
5.2.2 Berusaha melakukan aktiviti fizikal untuk mencapai matlamat yang
ditetapkan.
KEMAHIRAN TMK 1.9 Membangunkan Sistem Pangkalan Data.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat: 1. Memahami teknik lompatan
1. Melakukan tiga kali lompatan dengan teknik yang 2. Melakukan latih tubi lompatan
betul.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mendengar penerangan yang diberikan oleh guru. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
1. Murid melakukan aktiviti memanaskan badan. ada murid.
2. Permainan. Bahagikan murid mengikut kumpulan mengikut kesesuaian jumlah  Guru menggunakan
murid. strategi pembelajaran
kolaboratif dan
3. Murid dalam kumpulan akan diberi dua kali lompatan.
koperatif dengan
4. Setiap ahli kumpulan yang berjaya melompat dan mendarat dalam kawasan
menerapkan PAK21
lompatan yang bertanda 1, 2, dan 3. (games) dan elemen
5. Jika murid dapat mendarat di kawasan tanda 3 bermakna murid itu mendapat 3 sekolahku sejahtera
mata. supaya ada interaksi
6. Kumpulan yang dapat mengumpulkan mata tertinggi dikira sebagai pemenang. antara murid dan
7. Murid melakukan aktiviti menyejukkan badan. memotivasikan murid.
8. Guru membuat penilaian dan rumusan  Menilai kefahaman
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid tentang
1. Murid membuat rumusan berkaitan isi pelajaran dengan bimbingan guru. pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 001-002 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Games (Permainan)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Aplikasi Teori PAK-21 -
Kecerdasan Pelbagai
KBAT Memahami PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
