Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 3
TARIKH 8/12/2023 MASA 4,50 – 5.20 pm
MINGGU
HARI Jumaat KELAS 3 AP
TEMA SARKAS
TAJUK Kami Sentiasa Bergerak
STANDARD KANDUNGAN 1.6 Melakukan penerokaan pergerakan haiwan
2.5 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip
mekanik bagi penerokaan pergerakan haiwan.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal
STANDARD 1.6.2 Melakukan pelbagai pergerakan haiwan pada satah mendatar dan menegak
PEMBELAJARAN 2.5.2 Mengenal pasti satah pergerakan haiwan yang diteroka
5.1.5 Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti.
5.2.1 Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif
KEMAHIRAN TMK 2.4 Membina jaringan kooperatif dan kolaboratif menggunakan blog dan
emel.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Melakukan pelbagai pergerakan haiwan pada satah 1. Melakukan pelbagai pergerakan haiwan pada satah
mendatar dan menegak mendatar dan menegak
2. Mengenal pasti satah pergerakan haiwan yang 2. Mengenal pasti satah pergerakan haiwan yang diteroka
diteroka 3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti
3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti 4. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif
4. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara
aktif
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang kami sentiasa bergerak. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
1. Murid melihat gambar dan memahami aktiviti yang akan dijalankan. pengetahuan sedia
ada murid.
2. Murid akan mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dijalankan.
 Guru menggunakan
3. Murid akan melihat contoh aktiviti yang ditunjukkan oleh guru.
strategi pembelajaran
4. Murid akan dipanggil secara rawak untuk meniru contoh yang ditunjukkan oleh guru kolaboratif dan koperatif
5. Murid lain di minta untuk fokus terhadap murid yang sedang menjalankan aktiviti dengan menerapkan
6. Murid diberi masa untuk menjalankan aktiviti kami sentiasa bergerak dengan betul dan PAK21 dan elemen
selamat sekolahku sejahtera
7. Murid akan menjalankan aktiviti seperti mereka pergerakan secara mendatar dan supaya ada interaksi
menegak. Create a Model (Buat Seperti Model) antara murid dan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) memotivasikan murid.
1. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang kami sentiasa bergerak dengan  Menilai kefahaman
murid tentang
bimbingan guru.
pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 035 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21
Create a Model (Buat Seperti Model)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 1
Choos TARIKH 12/3/2023 MASA
MINGGU e an HARI Ahad KELAS
item.
TEMA SARKAS
TAJUK Kami Sentiasa Bergerak
STANDARD KANDUNGAN 1.6 Melakukan penerokaan pergerakan haiwan
2.5 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip
mekanik bagi penerokaan pergerakan haiwan.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal
STANDARD 1.6.2 Melakukan pelbagai pergerakan haiwan pada satah mendatar dan menegak
PEMBELAJARAN 2.5.2 Mengenal pasti satah pergerakan haiwan yang diteroka
5.1.5 Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti.
5.2.1 Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif
KEMAHIRAN TMK 4.1 Menghargai hak cipta orang lain.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Melakukan pelbagai pergerakan haiwan pada satah
1. Melakukan pelbagai pergerakan haiwan pada mendatar dan menegak
satah mendatar dan menegak 2. Mengenal pasti satah pergerakan haiwan yang
2. Mengenal pasti satah pergerakan haiwan yang diteroka
diteroka 3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti
3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat 4. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif
aktiviti
4. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara
aktif
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mengingat semula tentang kami sentiasa bergerak. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
pengetahuan sedia
1. Murid akan menjalankan aktiviti yang telah dipelajari secara berpasangan. ada murid.
2. Murid akan di beri masa untuk melakukan pelbagai pergerakan haiwan pada satah  Guru menggunakan
mendatar dan menegak. strategi pembelajaran
3. Murid di minta untuk mengenal pasti satah pergerakan haiwan yang diteroka. kolaboratif dan koperatif
4. Murid ditegaskan untuk mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti. dengan menerapkan
PAK21 dan elemen
5. Murid melakukan aktiviti kami sentiasa bergerak dengan betul dan selamat dengan
sekolahku sejahtera
pasangan. Duplicate Double (Tiru Dia) supaya ada interaksi
6. Murid perlu melibatkan diri ketika menjalankan aktiviti. antara murid dan
7. Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan aktiviti. memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
1. Murid membuat rumusan berkaitan isi pelajaran tentang kami sentiasa bergerak murid tentang
dengan bimbingan guru. pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 035 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Duplicate Double (Tiru Dia)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -


EMK : NILAI Kasih Sayang KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
