Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 2
TARIKH 4/4/2022 MASA 4.40 – 5.10
MINGGU 9
HARI Isnin KELAS 2BETA
TEMA CABARAN RUANG
TAJUK Teroka Ruang
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Meneroka pelbagai pergerakan berdasarkan konsep pergerakan
2.1 Mengaplikasikan konsep pergerakan semasa meneroka pelbagai corak pergerakan
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Melakukan pergerakan ke ruang am yang telah ditetapkan.
2.1.1 Membezakan pergerakan mengikut ruang.
5.1.5 Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Melakukan pergerakan ke ruang am yang telah 1. Melakukan pergerakan ke ruang am yang telah
ditetapkan ditetapkan
2. Membezakan pergerakan mengikut ruang 2. Membezakan pergerakan mengikut ruang
3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat 3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat
aktiviti aktiviti
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu

1. Murid mendengar penerangan guru tentang teroka ruang


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas
berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara
kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid melihat dan memahami gambar serta 5.


Murid akan melihat contoh aktiviti yang
aktiviti yang diberikan. ditunjukkan oleh guru.
2. Murid meniru aktiviti yang ada pada halaman 1 6. Murid akan dipanggil secara rawak untuk meniru
hingga 3 dengan betul dan selamat. contoh yang ditunjukkan oleh guru
3. Murid akan diberi masa untuk melakukan 7. Murid lain di minta untuk fokus terhadap murid
pemanasan badan yang sedang menjalankan aktiviti
4. Murid akan mendengar penerangan guru tentang 8. Murid diberi masa untuk meneroka ruang dengan
aktiviti yang akan dijalankan. kreativiti mereka. Experiment (Pengujian
Projek)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1.Murid merumuskan isi pelajaran tentang teroka ruang dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 001-003 Buku Aktiviti hlmn 001
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Experiment (Pengujian Projek) PAK-21 -
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 2
TARIKH 4/4/2022 MASA 3.40 – 4.10
MINGGU 9
HARI Isnin KELAS 2BETA
TEMA CABARAN RUANG
TAJUK Teroka Ruang
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Meneroka pelbagai pergerakan berdasarkan konsep pergerakan
2.1 Mengaplikasikan konsep pergerakan semasa meneroka pelbagai corak pergerakan
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Melakukan pergerakan ke ruang am yang telah ditetapkan.
2.1.1 Membezakan pergerakan mengikut ruang.
5.1.5 Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Melakukan pergerakan ke ruang am yang telah 1. Melakukan pergerakan ke ruang am yang telah
ditetapkan ditetapkan
2. Membezakan pergerakan mengikut ruang 2. Membezakan pergerakan mengikut ruang
3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat 3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat
aktiviti aktiviti
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu

1. Murid mengingat semula tentang teroka ruang


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas
berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara
kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid menjalankan aktiviti secara 5. Murid akan melihat contoh aktiviti yang
berpasangan. ditunjukkan oleh guru.
2. Murid diingatkan untuk mengawal keadaan 6. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
kelas ketika mencari pasangan. meniru contoh yang ditunjukkan oleh guru
3. Murid akan diberi masa untuk melakukan 7. Murid lain di minta untuk fokus terhadap
pemanasan badan murid yang sedang menjalankan aktiviti
4. Murid akan mendengar penerangan guru 8. Murid akan melakukan aktiviti dengan betul
tentang aktiviti yang akan dijalankan. dan selamat dengan pasangan. Duplicate
Double (Tiru Dia)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang teroka ruang dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 001-003 Buku Aktiviti hlmn 001
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Duplicate Double (Tiru Dia) PAK-21 -
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
