Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 2
TARIKH 11/4/2022 MASA 4.40 – 5.10
MINGGU 10
HARI Isnin KELAS 2BETA
TEMA CABARAN RUANG
TAJUK Teroka Ruang
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Meneroka pelbagai pergerakan berdasarkan konsep pergerakan
2.1 Mengaplikasikan konsep pergerakan semasa meneroka pelbagai corak pergerakan
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Melakukan pergerakan ke ruang am yang telah ditetapkan.
2.1.1 Membezakan pergerakan mengikut ruang.
5.1.5 Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Melakukan pelbagai pergerakan yang 1. Melakukan pelbagai pergerakan yang


meningkatkan kelajuan semasa bergerak meningkatkan kelajuan semasa bergerak
2. Membezakan pergerakan mengikut tempo 2. Membezakan pergerakan mengikut tempo
3. Mengenal pasti lakuan yang boleh 3. Mengenal pasti lakuan yang boleh
meningkatkan kelajuan meningkatkan kelajuan
4. Menerima cabaran dan seronok semasa 4. Menerima cabaran dan seronok semasa
melakukan aktiviti melakukan aktiviti
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu

1. Murid mendengar penerangan guru tentang bergerak ikut tempo


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas
berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara
kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid diminta untuk melihat dan memahami 5. Murid akan dipanggil secara rawak untuk meniru
gambar serta aktiviti yang akan dijalankan. contoh yang ditunjukkan oleh guru
2. Murid akan diberi masa untuk melakukan 6. Murid lain di minta untuk fokus terhadap murid
pemanasan badan yang sedang menjalankan aktiviti
3. Murid akan mendengar penerangan guru tentang 7. Murid diberi masa untuk menjalankan aktiviti
aktiviti yang akan dijalankan. dengan betul dan selamat dengan pelbagai
4. Murid akan melihat contoh aktiviti yang kelajuan dan cuba menyesuaikan
ditunjukkan oleh guru. pergerakan haiwan mengikut tempo. Try it
out
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1.Murid merumuskan isi pelajaran tentang bergerak ikut tempo dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 004-005 Buku Aktiviti hlmn 001
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Try It Out (Mari Mencuba) PAK-21 -
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 2
TARIKH 14/4/2022 MASA 3.40 – 4.10
MINGGU 10
HARI Khamis KELAS 2BETA
TEMA CABARAN RUANG
TAJUK Bergerak Ikut Tempo
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Meneroka pelbagai pergerakan berdasarkan konsep pergerakan
2.1 Mengaplikasikan konsep pergerakan semasa meneroka pelbagai corak pergerakan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.2 Melakukan pelbagai pergerakan yang meningkatkan kelajuan semasa bergerak

2.1.2 Membezakan pergerakan mengikut tempo.


2.1.3 Mengenal pasti lakuan yang boleh meningkatkan kelajuan
5.2.2 Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan aktiviti
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Melakukan pelbagai pergerakan yang 1. Melakukan pelbagai pergerakan yang


meningkatkan kelajuan semasa bergerak meningkatkan kelajuan semasa bergerak
2. Membezakan pergerakan mengikut tempo 2. Membezakan pergerakan mengikut tempo
3. Mengenal pasti lakuan yang boleh meningkatkan 3. Mengenal pasti lakuan yang boleh meningkatkan
kelajuan kelajuan
4. Menerima cabaran dan seronok semasa 4. Menerima cabaran dan seronok semasa
melakukan aktiviti melakukan aktiviti
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu

1. Murid mengingat semula tentang bergerak ikut tempo


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas
berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara
kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid diminta untuk membuat beberapa 4.


Murid menjalankan aktiviti yang sama dengan
kumpulan. berbeza kelajuan.
2. Murid menjalankan aktiviti dengan betul dan 5. Murid perlu melibatkan diri ketika menjalankan
selamat dalam berkumpulan. aktiviti.
3. Murid akan diberi peluang untuk mencuba aktiviti 6. Murid akan dipantau oleh guru ketika
dengan pelbagai kelajuaan dan cuba menjalankan aktiviti
menyesuaikan pergerakan haiwan mengikut 7. Murid menandakan pada ruang yang mereka
tempo dalam kumpulan. Quadrat Activity senang bergerak.
(Aktiviti Berempat) 8. Murid menomborkan pergerakan mengikut
kelajuan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang bergerak ikut tempo dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 004-005 Buku Aktiviti hlmn 001
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Quadrat Activity (Aktiviti Berempat) PAK-21 -
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
