Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 1
TARIKH 1/1/2022 MASA
MINGGU 10 HARI KELAS
Ahad
TEMA GERAK CERIA
TAJUK Saya Hebat
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Meneroka pelbagai corak pergerakan berdasarkan konsep
pergerakan.
2.1 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan semasa meneroka
pelbagai corak pergerakan.
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.5 Melakukan pergerakan dalam laluan lurus, berlengkok, spiral,
dan zig-zag.
1.1.6 Melakukan pergerakan yang berbeza kelajuan berdasarkan
tempo, irama, dan isyarat.
2.1.5 Menyatakan laluan pergerakan.
2.1.6 Menyatakan cara mengawal kelajuan semasa bergerak
berdasarkan tempo, irama, dan isyarat.
5.2.1 Mempamerkan rasa seronok melakukan aktiviti baharu dalam
Pendidikan Jasmani.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Melakukan empat pergerakan dalam laluan lurus,
berlengkok, spiral, dan zig-zag 1.Melakukan __ daripada empat pergerakan dalam
2. Melakukan pergerakan yang berbeza kelajuan laluan lurus, berlengkok, spiral, dan zig-zag
berdasarkan tempo, irama, dan isyarat 2. Melakukan pergerakan yang berbeza kelajuan
3. Menyatakan laluan pergerakan berdasarkan tempo, irama, dan isyarat
4. Menyatakan cara mengawal kelajuan semasa 3. Menyatakan laluan pergerakan
bergerak berdasarkan tempo, irama, dan isyarat 4. Menyatakan cara mengawal kelajuan semasa
5. Mempamerkan rasa seronok melakukan aktiviti bergerak berdasarkan tempo, irama, dan isyarat
baharu dalam Pendidikan Jasmani 5. Mempamerkan rasa seronok melakukan aktiviti
baharu dalam Pendidikan Jasmani
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid mendengar penerangan guru tentang saya hebat


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid memberi sepenuh perhtian terhadap 5. Murid akan melakukan aktiviti dengan perbezaan
penerangan guru tentang pergerakan lurus, tempo.
berlengkok, spiral dan zig-zag. 6. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
2. Murid melihat contoh aktiviti yang ditunjukkan oleh menyatakan cara mengawal kelajuan semasa
guru. bergerak berdasarkan tempo yang berbeza.
3. Murid di minta untuk melakukan empat 7. Murid lain di minta untuk memberikan perhatian
pergerakan dalam laluan lurus, berlengkok, spiral, terhadap murid yang sedang menyatakan cara
dan zig-zag mengawal kelajuan di hadapan.
4. Murid menjalankan aktiviti pergerakan yang
ditetapkan. Perform Well (Cuba yang Terbaik)

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1.Murid merumuskan isi pelajaran tentang Gerak Ceria dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 005 Buku Aktiviti hlmn 001
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Konstektual
PAK-21 Perform Well (Cuba yang PAK-21 -
Terbaik)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 1
TARIKH 1/1/2022 MASA
MINGGU 10 HARI KELAS
Ahad
TEMA GERAK CERIA
TAJUK Saya Hebat
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Meneroka pelbagai corak pergerakan berdasarkan konsep
pergerakan.
2.1 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan semasa meneroka
pelbagai corak pergerakan.
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.5 Melakukan pergerakan dalam laluan lurus, berlengkok, spiral,
dan zig-zag.
1.1.6 Melakukan pergerakan yang berbeza kelajuan berdasarkan
tempo, irama, dan isyarat.
2.1.5 Menyatakan laluan pergerakan.
2.1.6 Menyatakan cara mengawal kelajuan semasa bergerak
berdasarkan tempo, irama, dan isyarat.
5.2.1 Mempamerkan rasa seronok melakukan aktiviti baharu dalam
Pendidikan Jasmani.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Melakukan empat pergerakan dalam laluan lurus, 1. Melakukan __ daripada empat pergerakan dalam
berlengkok, spiral, dan zig-zag laluan lurus, berlengkok, spiral, dan zig-zag
2. Melakukan pergerakan yang berbeza kelajuan 2. Melakukan pergerakan yang berbeza kelajuan
berdasarkan tempo, irama, dan isyarat berdasarkan tempo, irama, dan isyarat
3. Menyatakan laluan pergerakan 3. Menyatakan laluan pergerakan
4. Menyatakan cara mengawal kelajuan semasa 4. Menyatakan cara mengawal kelajuan semasa
bergerak berdasarkan tempo, irama, dan isyarat bergerak berdasarkan tempo, irama, dan isyarat
5. Mempamerkan rasa seronok melakukan aktiviti 5. Mempamerkan rasa seronok melakukan aktiviti
baharu dalam Pendidikan Jasmani baharu dalam Pendidikan Jasmani
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid mengingat semula tentang saya hebat


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

1. Murid diminta untuk melakukan pergerakan 4. Murid akan menggunakan isyarat dan pelbagai
mengikut stesen yang telah ditetapkan. Rotating tempo muzik untuk mengawal kelajuan.
Stations (Stesyen Berputar) 5. Murid di minta untuk fokus terhadap isyarat yang
2. Murid menjalankan aktiviti melakukan pergerakan menentukan tempo muzik.
yang berbeza dengan berlari pada pelbagai aras 6. Murid akan dipantau oleh guru ketika
dan arah serta laluan. menjalankan aktiviti.
3. Murid akan diberi masa untuk menjalankan 7. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
aktiviti. mempamerkan rasa seronok melakukan aktiviti
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang Gerak Ceriadengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 005 Buku Aktiviti hlmn 001
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Rotating Stations (Stesyen PAK-21 -
Berputar)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
