Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 4
TARIKH 7/6/2023 MASA 7.30PG – 8.00PG
MINGGU 10 8.30PG – 9.00PG
HARI Rabu KELAS 4E , 4B
TAJUK GERAK KREATIF BERTEMA
STANDARD KANDUNGAN 1.5 Melakukan pelbagai corak pergerakan mengikut Irama.
2.5 Mengaplikasikan konsep pergerakan dalam pergerakan berirama
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal.
STANDARD 1.5.1 Mereka cipta pergerakan kreatif bertema berdasarkan konsep
PEMBELAJARAN
pergerakan mengikut muzik yang didengar.
1.5.2 Mempersembahkan pergerakan kreatif bertema yang direka cipta
mengikut muzik yang didengar
2.5.1 Memilih dan memberi justifikasi pergerakan lokomotor, bukan
lokomotor, langkah lurus dan
5.2.2 Melakukan pelbagai pergerakan berkemahiran dengan yakin.
KEMAHIRAN TMK 1.8 Mengguna atau mencipta formula dalam hamparan elektronik.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Mereka cipta pergerakan kreatif bertema 1. Mereka cipta pergerakan kreatif bertema berdasarkan
berdasarkan konsep pergerakan mengikut muzik konsep pergerakan mengikut muzik yang didengar.
yang didengar. 2. Mempersembahkan pergerakan kreatif bertema yang
2. Mempersembahkan pergerakan kreatif bertema direka cipta mengikut muzik yang didengar
yang direka cipta mengikut muzik yang didengar 3. Memilih dan memberi justifikasi pergerakan lokomotor,
3. Memilih dan memberi justifikasi pergerakan bukan lokomotor, langkah lurus dan
lokomotor, bukan lokomotor, langkah lurus dan 4. Melakukan pelbagai pergerakan berkemahiran dengan
4. Melakukan pelbagai pergerakan berkemahiran yakin
dengan yakin
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid membaca dan meneliti teks dan gambar. dahulu dan
4. Murid mendengar penerangan guru tentang rancak dan bergaya. Watch & Listen (Lihat merangsang
& Dengar) pengetahuan sedia
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) ada murid.
1. Murid mendengar penerangan guru tentang pergerakan lokomotor dan bukan  Guru menggunakan
lokomotor. strategi pembelajaran
2. Murid melihat contoh pergerakan dan aktiviti yang dilakukan oleh guru. kolaboratif dan
3. Murid diberi masa untuk melakukan sesi pemanasan badan. koperatif dengan
4. Murid ditegaskan untuk menjaga keselamatan ketika menjalankan aktiviti. menerapkan PAK21
5. Murid melihat bahan imbasan pergerakan kreatif bertema. dan elemen
6. Murid akan menjalankan aktiviti pergerakan satu hingga enam. Simon Says (Simon sekolahku sejahtera
Cakap) supaya ada interaksi
7. Murid menaip kata kunci “I Like To Move It” untuk mendengar lagu yang dicadangkan. antara murid dan
8. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman. memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
1. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang rancak dan bergaya dengan murid tentang
bimbingan guru. pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 012-013 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21
Watch & Listen (Lihat & Dengar)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Simon Says (Simon Cakap)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.


MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 4
TARIKH 8/6/2023 MASA 7.30PG – 8.00PG
MINGGU 10 8.30PG – 9.00PG
HARI Khamis KELAS 4G , 4B
TAJUK GERAK KREATIF BERTEMA
STANDARD KANDUNGAN 1.5 Melakukan pelbagai corak pergerakan mengikut Irama.
2.5 Mengaplikasikan konsep pergerakan dalam pergerakan berirama
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal.
STANDARD 1.5.1 Mereka cipta pergerakan kreatif bertema berdasarkan konsep
PEMBELAJARAN
pergerakan mengikut muzik yang didengar.
1.5.2 Mempersembahkan pergerakan kreatif bertema yang direka cipta
mengikut muzik yang didengar
2.5.1 Memilih dan memberi justifikasi pergerakan lokomotor, bukan
lokomotor, langkah lurus dan
5.2.2 Melakukan pelbagai pergerakan berkemahiran dengan yakin.
KEMAHIRAN TMK 1.8 Mengguna atau mencipta formula dalam hamparan elektronik.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
5. Mereka cipta pergerakan kreatif bertema 5. Mereka cipta pergerakan kreatif bertema berdasarkan
berdasarkan konsep pergerakan mengikut muzik konsep pergerakan mengikut muzik yang didengar.
yang didengar. 6. Mempersembahkan pergerakan kreatif bertema yang
6. Mempersembahkan pergerakan kreatif bertema direka cipta mengikut muzik yang didengar
yang direka cipta mengikut muzik yang didengar 7. Memilih dan memberi justifikasi pergerakan lokomotor,
7. Memilih dan memberi justifikasi pergerakan bukan lokomotor, langkah lurus dan
lokomotor, bukan lokomotor, langkah lurus dan 8. Melakukan pelbagai pergerakan berkemahiran dengan
8. Melakukan pelbagai pergerakan berkemahiran yakin
dengan yakin
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
5. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
6. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
7. Murid membaca dan meneliti teks dan gambar. dahulu dan
8. Murid mendengar penerangan guru tentang rancak dan bergaya. Watch & Listen (Lihat merangsang
& Dengar) pengetahuan sedia
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) ada murid.
9. Murid mendengar penerangan guru tentang pergerakan lokomotor dan bukan  Guru menggunakan
lokomotor. strategi pembelajaran
10. Murid melihat contoh pergerakan dan aktiviti yang dilakukan oleh guru. kolaboratif dan
11. Murid diberi masa untuk melakukan sesi pemanasan badan. koperatif dengan
12. Murid ditegaskan untuk menjaga keselamatan ketika menjalankan aktiviti. menerapkan PAK21
13. Murid melihat bahan imbasan pergerakan kreatif bertema. dan elemen
14. Murid akan menjalankan aktiviti pergerakan satu hingga enam. Simon Says (Simon sekolahku sejahtera
Cakap) supaya ada interaksi
15. Murid menaip kata kunci “I Like To Move It” untuk mendengar lagu yang dicadangkan. antara murid dan
16. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman. memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
2. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang rancak dan bergaya dengan murid tentang
bimbingan guru. pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 012-013 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21
Watch & Listen (Lihat & Dengar)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Simon Says (Simon Cakap)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 4
TARIKH 9/6/2023 MASA 7.30PG – 8.00PG
MINGGU 10 8.30PG – 9.00PG
HARI Jumaat KELAS 4G , 4C
TAJUK GERAK KREATIF BERTEMA
STANDARD KANDUNGAN 1.5 Melakukan pelbagai corak pergerakan mengikut Irama.
2.5 Mengaplikasikan konsep pergerakan dalam pergerakan berirama
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal.
STANDARD 1.5.1 Mereka cipta pergerakan kreatif bertema berdasarkan konsep
PEMBELAJARAN
pergerakan mengikut muzik yang didengar.
1.5.2 Mempersembahkan pergerakan kreatif bertema yang direka cipta
mengikut muzik yang didengar
2.5.1 Memilih dan memberi justifikasi pergerakan lokomotor, bukan
lokomotor, langkah lurus dan
5.2.2 Melakukan pelbagai pergerakan berkemahiran dengan yakin.
KEMAHIRAN TMK 1.8 Mengguna atau mencipta formula dalam hamparan elektronik.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
9. Mereka cipta pergerakan kreatif bertema 9. Mereka cipta pergerakan kreatif bertema berdasarkan
berdasarkan konsep pergerakan mengikut muzik konsep pergerakan mengikut muzik yang didengar.
yang didengar. 10. Mempersembahkan pergerakan kreatif bertema yang
10. Mempersembahkan pergerakan kreatif bertema direka cipta mengikut muzik yang didengar
yang direka cipta mengikut muzik yang didengar 11. Memilih dan memberi justifikasi pergerakan lokomotor,
11. Memilih dan memberi justifikasi pergerakan bukan lokomotor, langkah lurus dan
lokomotor, bukan lokomotor, langkah lurus dan 12. Melakukan pelbagai pergerakan berkemahiran dengan
12. Melakukan pelbagai pergerakan berkemahiran yakin
dengan yakin
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
9. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
10. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
11. Murid membaca dan meneliti teks dan gambar. dahulu dan
12. Murid mendengar penerangan guru tentang rancak dan bergaya. Watch & Listen (Lihat merangsang
& Dengar) pengetahuan sedia
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) ada murid.
17. Murid mendengar penerangan guru tentang pergerakan lokomotor dan bukan  Guru menggunakan
lokomotor. strategi pembelajaran
18. Murid melihat contoh pergerakan dan aktiviti yang dilakukan oleh guru. kolaboratif dan
19. Murid diberi masa untuk melakukan sesi pemanasan badan. koperatif dengan
20. Murid ditegaskan untuk menjaga keselamatan ketika menjalankan aktiviti. menerapkan PAK21
21. Murid melihat bahan imbasan pergerakan kreatif bertema. dan elemen
22. Murid akan menjalankan aktiviti pergerakan satu hingga enam. Simon Says (Simon sekolahku sejahtera
Cakap) supaya ada interaksi
23. Murid menaip kata kunci “I Like To Move It” untuk mendengar lagu yang dicadangkan. antara murid dan
24. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman. memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

3. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang rancak dan bergaya dengan murid tentang
bimbingan guru. pembelajaran hari ini.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 012-013 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21
Watch & Listen (Lihat & Dengar)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Simon Says (Simon Cakap)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB -
EMK : ILMU & Nilai Murni PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
