Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 2
TARIKH 1/1/2022 MASA
MINGGU 27 HARI KELAS
Ahad
TEMA SARKAS
TAJUK Guling Depan (Straddle)
STANDARD KANDUNGAN 1.8 Melakukan kemahiran putaran dengan lakuan yang betul.
2.7 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip
mekanik bagi kemahiran putaran.
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal
STANDARD PEMBELAJARAN 1.8.2 Melakukan guling depan posisi straddle
2.7.1 Mengenal pasti bahagian badan yang menyentuh permukaan
semasa memulakan guling sisi, guling depan dan guling belakang
5.2.2 Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan aktiviti
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Melakukan guling depan posisi straddle 1. Melakukan guling depan posisi straddle
2. Mengenal pasti bahagian badan yang 2. Mengenal pasti bahagian badan yang
menyentuh permukaan semasa memulakan menyentuh permukaan semasa memulakan
guling sisi, guling depan dan guling guling sisi, guling depan dan guling
belakang belakang
3. Menerima cabaran dan seronok semasa 3. Menerima cabaran dan seronok semasa
melakukan aktiviti melakukan aktiviti
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid mendengar penerangan guru tentang guling depan (straddle)


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid melihat gambar dan memahami 5. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
aktiviti yang akan dilakukan. meniru contoh yang ditunjukkan oleh guru
2. Murid akan diberi masa untuk melakukan 6. Murid lain di minta untuk fokus terhadap
pemanasan badan murid yang sedang menjalankan aktiviti
3. Murid akan mendengar penerangan guru 7. Murid diberi masa untuk menjalankan aktiviti
tentang aktiviti yang akan dijalankan. guling depan (straddle) dengan betul dan
4. Murid akan melihat contoh aktiviti yang selamat. Try It Out (Mari Mencuba
ditunjukkan oleh guru.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1.Murid merumuskan isi pelajaran tentang guling depan (straddle)dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 039 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Try It Out (Mari Mencuba) PAK-21 -
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 2
TARIKH 1/1/2022 MASA
MINGGU 27 HARI KELAS
Ahad
TEMA SARKAS
TAJUK Guling Depan (Straddle)
STANDARD KANDUNGAN 1.8 Melakukan kemahiran putaran dengan lakuan yang betul.
2.7 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip
mekanik bagi kemahiran putaran.
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal
STANDARD PEMBELAJARAN 1.8.2 Melakukan guling depan posisi straddle
2.7.1 Mengenal pasti bahagian badan yang menyentuh permukaan
semasa memulakan guling sisi, guling depan dan guling belakang
5.2.2 Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan aktiviti
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Melakukan guling depan posisi straddle 1. Melakukan guling depan posisi straddle
2. Mengenal pasti bahagian badan yang 2. Mengenal pasti bahagian badan yang
menyentuh permukaan semasa memulakan menyentuh permukaan semasa memulakan
guling sisi, guling depan dan guling guling sisi, guling depan dan guling
belakang belakang
3. Menerima cabaran dan seronok semasa 3. Menerima cabaran dan seronok semasa
melakukan aktiviti melakukan aktiviti
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid mengingat semula tentang guling depan (straddle)


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid diminta untuk duduk di dalam 5. Murid akan melihat contoh aktiviti yang
kumpulan. ditunjukkan oleh guru.
2. Murid diingatkan untuk mengawal keadaan 6. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
kelas ketika membentuk kumpulan meniru contoh yang ditunjukkan oleh guru
3. Murid akan diberi masa untuk melakukan 7. Murid lain di minta untuk fokus terhadap
pemanasan badan murid yang sedang menjalankan aktiviti
4. Murid akan mendengar penerangan guru 8. Murid menjalankan aktiviti seperti guling
tentang aktiviti yang akan dijalankan. depan (straddle) dengan betul dan selamat
dalam kumpulan secara bergilir-gilir. What
Matters (Apa yang Penting)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1.Murid merumuskan isi pelajaran tentang guling depan (straddle)dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 039 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Konstektual
PAK-21 What Matters (Apa yang PAK-21 -
Penting)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
