Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Choose an
Minggu Tarikh Click here to enter a date. Hari Choose an item.
item.
Kelas Masa Kehadiran
Bidang Kemahiran Konsep pergerakan Unit 5. Pantas Berenang
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.9 Melakukan kemahiran keyakinan dan keselamatan di air 1.9.1 Mematuhi peraturan sekitar kolam dan di dalam kolam.
2.8 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik 1.9.2 Melakukan kemahiran apungan lentang.
bagi keyakinan dan keselamatan dalam air. 1.9.3 Melakukan kemahiran berdiri dalam air dari posisi
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan apungan lentang
keselamatan 2.8.1 Menjelaskan dengan contoh peraturan di kolam renang.
2.8.2 Membahaskan postur badan semasa melakukan
apungan lentang.
2.8.3 Mengenal pasti teknik dirian selepas apungan lentang.
5.1.1 Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian
mengikut jenis aktiviti yang dijalankan
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Mematuhi peraturan sekitar kolam dan di dalam kolam. 1. Mematuhi peraturan sekitar kolam dan di dalam kolam.
2. Melakukan kemahiran apungan lentang.
3. Melakukan kemahiran berdiri dalam air dari posisi
apungan lentang
4. Menjelaskan dengan contoh peraturan di kolam renang.
5. Membahaskan postur badan semasa melakukan
apungan lentang.
6. Mengenal pasti teknik dirian selepas apungan lentang.
7. Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian
mengikut jenis aktiviti yang dijalankan

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
Seronok Terapung (Buku Teks:46) 2. Murid menjalankan akiviti Seronok
1. Murid mendengar penerangan Terapung dengan bimbingan guru. 4. Murid mendengar guru membuat
guru tentang isi pelajaran dan 3. Murid melakukan apungan lentang kesimpulan tentang isi pelajaran.
kaitannya dengan tajuk dengan yakin.
pelajaran.

Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Peralatan PJ

PENGISIAN KURIKULUM
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pendekatan Teaching Aktiviti Pembelajaran
Permainan
Pembelajaran Games for Understanding Abad Ke-21
Elemen Merentas Kurikulum
Nilai Murni
(EMK)

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja

REFLEKSI / IMPAK / CATATAN


Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____ Bilangan Murid Pemulihan

Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan Bilangan Murid Pengukuhan
akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
Bilangan Murid Pengayaan
oleh guru.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Choose an
Minggu Tarikh Click here to enter a date. Hari Choose an item.
item.
Kelas Masa Kehadiran
Bidang Kemahiran Konsep pergerakan Unit 5. Pantas Berenang
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.10 Melakukan kemahiran asas renang dengan lakuan yang 1.10.1Melakukan tendangan keribas (flutter kick) dengan
betul. postur badan yang betul.
2.9 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik 2.9.1 Menjelaskan turutan postur badan semasa melakukan
bagi kemahiran asas renang. tendangan keribas (flutter kick).
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan 5.1.3 Mengenal pasti alatan yang selamat digunakan.
keselamatan
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat; Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Melakukan tendangan keribas (flutter kick) dengan postur 1. Melakukan tendangan keribas (flutter kick) dengan
badan yang betul. postur badan yang betul.
2. Menjelaskan turutan postur badan semasa melakukan
tendangan keribas (flutter kick).
3. Mengenal pasti alatan yang selamat digunakan.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
Aku Seperti Ikan (Buku Teks:47) 2. Murid menjalankan akiviti Aku 4. Murid mendengar guru membuat
1. Murid mendengar penerangan Seperti Ikan dengan bimbingan kesimpulan tentang isi pelajaran.
guru tentang isi pelajaran dan guru.
kaitannya dengan tajuk 3. Murid melakukan tendangan
pelajaran. dengan memegang tepi kolam
untuk mendapatkan tendangan
keribas yang betul.

Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Peralatan PJ

PENGISIAN KURIKULUM
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pendekatan Teaching Aktiviti Pembelajaran
Permainan
Pembelajaran Games for Understanding Abad Ke-21
Elemen Merentas Kurikulum
Nilai Murni
(EMK)

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja

REFLEKSI / IMPAK / CATATAN


Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____ Bilangan Murid Pemulihan
Bilangan Murid Pengukuhan

Bilangan Murid Pengayaan


Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.
