Anda di halaman 1dari 9

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN


PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Choose an
Minggu Tarikh Click here to enter a date. Hari Choose an item.
item.
Kelas Masa Kehadiran
Bidang Kemahiran Konsep pergerakan Unit 4. Sarkas
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.6 Melakukan penerokaan pergerakan haiwan. 1.6.1 Melakukan pergerakan haiwan pada pelbagai bentuk
2.5 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan dan arah.
prinsip mekanik bagi penerokaan pergerakan haiwan 2.5.1 Menyatakan perkaitan antara bentuk badan dengan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri pergerakan haiwan yang diteroka
semasa melakukan aktiviti fizikal. 5.1.2 Melakukan aktiviti dalam ruang yang selamat.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Melakukan pergerakan haiwan pada pelbagai bentuk dan 1. Melakukan pergerakan haiwan pada pelbagai bentuk
arah. dan arah
2. Menyatakan perkaitan antara bentuk badan dengan
pergerakan haiwan yang diteroka
3. Melakukan aktiviti dalam ruang yang selamat.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
Gerak Ria (Buku Teks: 34) 3. Murid menjalankan akiviti Gerak 5. Murid melakukan penyejukan
1. Murid melakukan pemanasan Ria dengan bimbingan guru. badan dengan bimbingan guru.
badan dengan bimbingan guru. 4. Murid bergerak gaya haiwan 6. Murid mendengar guru membuat
2. Murid mendengar penerangan mengikut arahan guru. Apabila kesimpulan tentang isi pelajaran.
guru tentang isi pelajaran dan guru menyebut ‘Tidur’, murid
kaitannya dengan tajuk akan bergerak ke sana dan
pelajaran. seterusnya berkumpul d
kawasan gelung.

Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Peralatan PJ

PENGISIAN KURIKULUM
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pendekatan Teaching Aktiviti Pembelajaran
Permainan
Pembelajaran Games for Understanding Abad Ke-21
Elemen Merentas Kurikulum
Nilai Murni
(EMK)

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja

REFLEKSI / IMPAK / CATATAN


Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____
Bilangan Murid Pemulihan
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan Bilangan Murid Pengukuhan
akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
oleh guru. Bilangan Murid Pengayaan
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Choose an
Minggu Tarikh Click here to enter a date. Hari Choose an item.
item.
Kelas Masa Kehadiran
Bidang Kemahiran Konsep pergerakan Unit 4. Sarkas
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.6 Melakukan penerokaan pergerakan haiwan. 1.6.2 Melakukan pelbagai pergerakan haiwan pada satah
2.5 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan mendatar dan menegak.
prinsip mekanik bagi penerokaan pergerakan haiwan 2.5.2 Mengenal pasti satah pergerakan haiwan yang diteroka
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan 5.1.5 Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti.
keselamatan. 5.2.1 Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif.
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri
semasa melakukan aktiviti fizikal.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Melakukan pelbagai pergerakan haiwan pada satah 2. 1.Menunjukkan kebolehan melakukan pergerakan.
mendatar dan menegak.
2. Mengenal pasti satah pergerakan haiwan yang diteroka.
3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti.
4. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
Kami Sentiasa Bergerak (Buku Teks: 3. Murid menjalankan akiviti Kami 4. Murid melakukan penyejukan
35) Sentiasa Bergerak dengan badan dengan bimbingan guru.
1. Murid melakukan pemanasan bimbingan guru. 5. Murid mendengar guru membuat
badan dengan bimbingan guru. kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar penerangan
guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.

Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Peralatan PJ

PENGISIAN KURIKULUM
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pendekatan Teaching Aktiviti Pembelajaran
Permainan
Pembelajaran Games for Understanding Abad Ke-21
Elemen Merentas Kurikulum
Nilai Murni
(EMK)

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja

REFLEKSI / IMPAK / CATATAN


Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____
Bilangan Murid Pemulihan
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan Bilangan Murid Pengukuhan
akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
oleh guru. Bilangan Murid Pengayaan
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Choose an
Minggu Tarikh Click here to enter a date. Hari Choose an item.
item.
Kelas Masa Kehadiran
Bidang Kemahiran Konsep pergerakan Unit 4. Sarkas
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.7 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan 1.7.1 Melakukan imbangan statik pada pelbagai tapak
dan sokongan. sokongan.
2.6 Mengaplikasikan pengetahuan konsep kestabilan bagi 1.7.2 Melakukan imbangan dinamik pada pelbagai tapak
kawalan badan dan sokongan sokongan
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan. 2.6.1 Membezakan tapak sokongan untuk imbangan statik.
2.6.2 Memerihalkan tapak sokongan yang sesuai untuk
imbangan dinamik
5.4.2 Melakukan aktiviti secara berpasangan dan
berkumpulan.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Melakukan imbangan statik pada pelbagai tapak 1. Melakukan imbangan statik pada pelbagai tapak
sokongan. sokongan.
2. Melakukan imbangan dinamik pada pelbagai tapak
sokongan
3. Membezakan tapak sokongan untuk imbangan statik.
4. Memerihalkan tapak sokongan yang sesuai untuk
imbangan dinamik
5. Melakukan aktiviti secara berpasangan dan
berkumpulan.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
Celik Gimnas (Buku Teks: 36) 3. Murid menjalankan akiviti Celik 6. Murid melakukan penyejukan
1. Murid melakukan pemanasan Gimnas dengan bimbingan guru. badan dengan bimbingan guru.
badan dengan bimbingan guru. 4. Murid membentuk imbangan 7. Murid mendengar guru membuat
2. Murid mendengar penerangan pelbagai tapak sokongan sendiri. kesimpulan tentang isi pelajaran.
guru tentang isi pelajaran dan 5. Murid memahami kepentingan
kaitannya dengan tajuk imbangan yang selamat semasa
pelajaran. melakukan aktiviti.

Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Peralatan PJ

PENGISIAN KURIKULUM
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pendekatan Teaching Aktiviti Pembelajaran
Permainan
Pembelajaran Games for Understanding Abad Ke-21
Elemen Merentas Kurikulum
Nilai Murni
(EMK)

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____
Bilangan Murid Pemulihan
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan Bilangan Murid Pengukuhan
akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
oleh guru. Bilangan Murid Pengayaan
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Choose an
Minggu Tarikh Click here to enter a date. Hari Choose an item.
item.
Kelas Masa Kehadiran
Bidang Kemahiran Konsep pergerakan Unit 1. Cabaran Ruang
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.7 Melakukan pergerakan yang memerlukan kawalan badan 1.7.3 Melakukan imbangan songsang dengan tiga tapak
dan sokongan. sokongan.
2.6 Mengaplikasikan pengetahuan konsep kestabilan bagi 2.6.3 Menjelaskan bahagian anggota badan yang boleh
kawalan badan dan sokongan . digunakan untuk melakukan imbangan songsang
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan 5.1.1 Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian
keselamatan. mengikut jenis aktiviti yang dijalankan
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Melakukan imbangan songsang dengan tiga tapak 1. Melakukan imbangan songsang dengan tiga tapak
sokongan. sokongan.
2. Menjelaskan bahagian anggota badan yang boleh
digunakan untuk melakukan imbangan songsang.
3. Menyatakan persediaan diri dan kesesuaian pakaian
mengikut jenis aktiviti yang dijalankan

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
Stabilnya Saya (Buku Teks: 37) 3. Murid menjalankan akiviti Stabilnya 5. Murid melakukan penyejukan
1. Murid melakukan pemanasan Saya dengan bimbingan guru. badan dengan bimbingan guru.
badan dengan bimbingan guru. 4. Murid melakukan imbangan 6. Murid mendengar guru membuat
2. Murid mendengar penerangan selamat. kesimpulan tentang isi pelajaran.
guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.

Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Peralatan PJ

PENGISIAN KURIKULUM
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pendekatan Teaching Aktiviti Pembelajaran
Permainan
Pembelajaran Games for Understanding Abad Ke-21
Elemen Merentas Kurikulum
Nilai Murni
(EMK)

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____
Bilangan Murid Pemulihan
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan Bilangan Murid Pengukuhan
akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
oleh guru. Bilangan Murid Pengayaan
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Choose an
Minggu Tarikh Click here to enter a date. Hari Choose an item.
item.
Kelas Masa Kehadiran
Bidang Kemahiran Konsep pergerakan Unit 1. Cabaran Ruang
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.8 Melakukan kemahiran putaran dengan lakuan yang betul. 1.8.1 Melakukan guling sisi berterusan
2.7 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan 2.7.1 Mengenal pasti bahagian badan yang menyentuh
prinsip mekanik bagi kemahiran putaran permukaan semasa memulakan guling sisi, guling depan dan
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan guling belakang.
keselamatan. 5.1.2 Melakukan aktiviti dalam ruang yang selamat
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Melakukan guling sisi berterusan. 1. Melakukan guling sisi berterusan.
2. Mengenal pasti bahagian badan yang menyentuh
permukaan semasa memulakan guling sisi, guling depan
dan guling belakang.
3. Melakukan aktiviti dalam ruang yang selamat

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
Seronoknya (Buku Teks: 38) 3. Murid menjalankan akiviti 5. Murid melakukan penyejukan
1. Murid melakukan pemanasan Seronoknya dengan bimbingan badan dengan bimbingan guru.
badan dengan bimbingan guru. guru. 6. Murid mendengar guru membuat
2. Murid mendengar penerangan 4. Murid melakukan aktiviti gulingan kesimpulan tentang isi pelajaran.
guru tentang isi pelajaran dan dengan kawalan guru.
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.

Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Peralatan PJ

PENGISIAN KURIKULUM
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pendekatan Teaching Aktiviti Pembelajaran
Permainan
Pembelajaran Games for Understanding Abad Ke-21
Elemen Merentas Kurikulum
Nilai Murni
(EMK)

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja

REFLEKSI / IMPAK / CATATAN


Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____
Bilangan Murid Pemulihan
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan Bilangan Murid Pengukuhan
akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
oleh guru. Bilangan Murid Pengayaan
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Choose an
Minggu Tarikh Click here to enter a date. Hari Choose an item.
item.
Kelas Masa Kehadiran
Bidang Kemahiran Konsep pergerakan Unit 1. Cabaran Ruang
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.8 Melakukan kemahiran putaran dengan lakuan yang betul. 1.8.2 Melakukan guling depan posisi straddle.
2.7 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan 2.7.1 Mengenal pasti bahagian badan yang menyentuh
prinsip mekanik bagi kemahiran putaran permukaan semasa memulakan guling sisi, guling depan dan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri guling belakang.
semasa melakukan aktiviti fizikal 5.2.2 Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan
aktiviti.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Melakukan guling depan posisi straddle. 1. Melakukan guling depan posisi straddle
2. Mengenal pasti bahagian badan yang menyentuh
permukaan semasa memulakan guling sisi, guling depan
dan guling belakang.
3. Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan
aktiviti.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
Guling Depan (Straddle) (Buku Teks: 3. Murid menjalankan akiviti Guling 5. Murid melakukan penyejukan
39) Depan (Straddle) dengan badan dengan bimbingan guru.
1. Murid melakukan pemanasan bimbingan guru. 6. Murid mendengar guru membuat
badan dengan bimbingan guru. 4. Murid melakukan guling depan kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar penerangan dengan pengawasan guru.
guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.

Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Peralatan PJ

PENGISIAN KURIKULUM
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pendekatan Teaching Aktiviti Pembelajaran
Permainan
Pembelajaran Games for Understanding Abad Ke-21
Elemen Merentas Kurikulum
Nilai Murni
(EMK)

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____
Bilangan Murid Pemulihan
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan Bilangan Murid Pengukuhan
akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
oleh guru. Bilangan Murid Pengayaan
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Choose an
Minggu Tarikh Click here to enter a date. Hari Choose an item.
item.
Kelas Masa Kehadiran
Bidang Kemahiran Konsep pergerakan Unit 1. Cabaran Ruang
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.8 Melakukan kemahiran putaran dengan lakuan yang betul. 1.8.3 Melakukan guling belakang posisi straddle
2.7 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan 2.7.1 Mengenal pasti bahagian badan yang menyentuh
prinsip mekanik bagi kemahiran putaran permukaan semasa memulakan guling sisi, guling depan dan
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan guling belakang.
keselamatan. 5.1.2 Melakukan aktiviti dalam ruang yang selamat
5.1.5 Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Melakukan guling belakang posisi straddle. 1. Melakukan guling belakang posisi straddle.
2. Mengenal pasti bahagian badan yang menyentuh
permukaan semasa memulakan guling sisi, guling depan
dan guling belakang.
3. Melakukan aktiviti dalam ruang yang selamat
4. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
Guling Belakang (Straddle) (Buku Teks: 3. Murid menjalankan akiviti Guling 5. Murid melakukan penyejukan
40 & 41) Belakang (Straddle) dengan badan dengan bimbingan guru.
1. Murid melakukan pemanasan bimbingan guru. 6. Murid mendengar guru membuat
badan dengan bimbingan guru. 4. Murid melakukan guling kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar penerangan belakang dengan pengawasan
guru tentang isi pelajaran dan guru.
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.

Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Peralatan PJ

PENGISIAN KURIKULUM
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pendekatan Teaching Aktiviti Pembelajaran
Permainan
Pembelajaran Games for Understanding Abad Ke-21
Elemen Merentas Kurikulum
Nilai Murni
(EMK)

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____
Bilangan Murid Pemulihan
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan Bilangan Murid Pengukuhan
akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
oleh guru. Bilangan Murid Pengayaan
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI DAN PENDIDIKAN KESIHATAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
Choose an
Minggu Tarikh Click here to enter a date. Hari Choose an item.
item.
Kelas Masa Kehadiran
Bidang Kemahiran Konsep pergerakan Unit 1. Cabaran Ruang
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.8 Melakukan kemahiran putaran dengan lakuan yang betul. 1.8.1 Melakukan guling sisi berterusan.
2.7 Mengaplikasikan pengetahuan konsep pergerakan dan 1.8.2 Melakukan guling depan posisi straddle.
prinsip mekanik bagi kemahiran putaran 1.8.3 Melakukan guling belakang posisi straddle
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan 2.7.2 Membezakan bahagian badan yang menyentuh
keselamatan. permukaan semasa memulakan guling sisi, guling depan dan
guling belakang
5.1.5 Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dianggap berjaya apabila dapat;
1. Melakukan guling sisi berterusan. 1. Melakukan guling sisi berterusan.
2. Melakukan guling depan posisi straddle.
3. Melakukan guling belakang posisi straddle
4. Membezakan bahagian badan yang menyentuh
permukaan semasa memulakan guling sisi, guling depan
dan guling belakang.
5. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat aktiviti

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
Formasi Gulingan (Buku Teks: 42 & 43) 3. Murid menjalankan akiviti Formasi 5. Murid melakukan penyejukan
1. Murid melakukan pemanasan Gulingan dengan bimbingan guru. badan dengan bimbingan guru.
badan dengan bimbingan guru. 4. Murid mencuba pergerakan 6. Murid mendengar guru membuat
2. Murid mendengar penerangan mengikut kreativiti. kesimpulan tentang isi pelajaran.
guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.

Bahan Bantu Mengajar Buku teks Buku kerja Peralatan PJ

PENGISIAN KURIKULUM
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi Kemahiran Berfikir / KBAT Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pendekatan Teaching Aktiviti Pembelajaran
Permainan
Pembelajaran Games for Understanding Abad Ke-21
Elemen Merentas Kurikulum
Nilai Murni
(EMK)

PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN


Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja

REFLEKSI / IMPAK / CATATAN


Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang ditetapkan Tindakan Susulan
adalah: _____
Bilangan Murid Pemulihan
Murid yang tidak mencapai kemahiran yang telah ditetapkan Bilangan Murid Pengukuhan
akan diberi bimbingan tambahan / pengayaan / pengukuhan
oleh guru. Bilangan Murid Pengayaan
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Choose an item. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana Choose an item.
