Anda di halaman 1dari 12

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

1. Minggu/Hari/Tarikh: 2 / AHAD / 27 MAC 2022


2.Kelas / Masa / Matapelajaran: 1 DAISY/ 8.15 – 8.45 / MATEMATIK
3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: 1. Konsep Nombor / 1.1 Objek mengikut warna asas
Pada akhir pdpc hari ini, murid dapat :
4.Objektif Pembelajaran:
1.1.1 Mengecam objek mengikut warna asas
PBD: Mengecam objek mengikut warna asas dengan menggunakan objek konkrit

Kriteria Murid mengecam objek mengikut warna asas dengan menggunakan benda di sekeliling.
Kejayaan:
5. Aktiviti PDP: 1.Set Induksi : Video contoh aktiviti
2.Guru memberi tunjuk ajar tentang warna asas
Murid Hadir : 3. Murid melakukan aktiviti
Murid Tidak Hadir: 4. Lembaran kerja : Murid menyiapkan aktiviti
6. Pengisian Kurikulum
6.1 Ilmu / Nilai: Rajin dan berkerjasama
6.2 EMK / KB / BCB: Kreativiti dan Pemerhatian

7.Bahan Bantu Mengajar: Youtube, objek di dalam kelas

8.Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Pemerhatian

9. 9.Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:

1. Minggu/Hari/Tarikh: 2 / AHAD/ 27 MAC 2022


2.Kelas / Masa / Matapelajaran: 4 Lotus/ 9.15 – 9.45 / PENDIDIKAN JASMANI
3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: 1. Pergerakan lokomotor/ 1.1 Melakukan pelbagai pergerakan lokomotor asas
Pada akhir pdpc hari ini, murid dapat :
4.Objektif Pembelajaran: 1.1.1 Melakukan pergerakan lokomotor beritma sekata dan lokomotor beritma tidak
sekata
PBD: Murid dapat meneroka pergerakan lokomotor, bukan lokomotor dan manipulasi alatan.

Kriteria Murid dapat melakukan pergerakan lokomotor dengan bantuan guru.


Kejayaan:
5. Aktiviti PDP: 1.Set Induksi : Video senaman
2. Guru memberi penerangan tentang tajuk.
Murid Hadir : 3. Murid melakukan pergerakan lokomotor
Murid Tidak Hadir: 4. Permainan AEIOU Stop
6. Pengisian Kurikulum
6.1 Ilmu / Nilai: Rajin dan berkerjasama
6.2 EMK / KB / BCB: Kreativiti dan Pemerhatian

7.Bahan Bantu Mengajar: Youtube, kon

8.Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Pemerhatian

9. 9.Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

1. Minggu/Hari/Tarikh: 2 / AHAD / 27 MAC 2022


2.Kelas / Masa / Matapelajaran: 3 JASMINE/ 10.15-10.45 / MATEMATIK
3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: 1. Nombor bulat / 1.1 Mengenal nombor
Pada akhir pdpc hari ini, murid dapat :
4.Objektif Pembelajaran:
1.1.1 Mengenal nombor 1 hingga 100
PBD: Murid dapat mengenal nombor dalam lingkungan 100

Kriteria Murid dapat menyebut nombor yang ditunjukkan guru


Kejayaan:
5. Aktiviti PDP: 1.Set Induksi : Video lagu nombor
2.Guru memperkenalkan tajuk pembelajaran
Murid Hadir : 3. Murid menyebut nombor yang ditunjukkan guru
Murid Tidak Hadir: 4. Lembaran kerja : Murid menyiapkan lembaran kerja
6. Pengisian Kurikulum
6.1 Ilmu / Nilai: Rajin dan berkerjasama
6.2 EMK / KB / BCB: Kreativiti dan Pemerhatian

7.Bahan Bantu Mengajar: Youtube, kad nombor

8.Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Pemerhatian

9. 9.Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

MINGG
HARI TARIKH TAHUN MASA MATA PELAJARAN
U
11.15 - 12.15
2 Ahad 27/3/2022 Iris PENDIDIKAN KESENIAN
60 minit
TAJU
UNIT 1 KAMI SUKA SAYUR Menggambar
K
STANDARD
1.1 Bahasa seni visual
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.1 Mengenal dan menerangkan bahasa seni visual dalam bidang menggambar
PEMBELAJARAN berdasarkan: (i) garisan, rupa, imbangan dan kepelbagaian yang ada pada lukisan
OBJEKTIF Pada akhir PdPC murid dapat :
PEMBELAJARAN Menyatakan bahasa seni visual dalam bidang menggambar
KRITERIA Murid berjaya menerangkan bahasa seni visual berdasarkan garisan, rupa, imbangan dan
KEJAYAAN kepelbagaian yang ada pada lukisan
STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN

1. Murid diperkenalkan dengan tajuk.


2. Murid merasa denngan menyentuh dengan tangan pada sesuatu permukaan.
AKTIVITI
3. Murid memberitahu apa yang disentuh.
4. Murid menyiapkan latihan.

BBB Objek di sekitar


KBAT Menganalis EMK Kreativiti dan Inovasi
NILAI
PAK-21 Table Talkers (Perbincangan di meja) Kasih Sayang
MURNI
Lain-lain
TAHAP
2 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (meneka
PENGUASAAN deria)

REFLEKSI /
CATATAN

1. Minggu/Hari/Tarikh: 2 / ISNIN / 28 MAC 2022


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

2.Kelas / Masa / Matapelajaran: 2 TULIP/ 7.45 – 8.45 / KEMAHIRAN MANIPULATIF


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: 1. Motor Kasar / 1.1 Pergerakan asas bahagian kepala
Pada akhir pdpc hari ini, murid dapat :
4.Objektif Pembelajaran:
1.1.1 Melakukan pergerakan menjunjung dan menanduk objek
PBD: Murid dapat meningkatkan tahap motor kasar mereka

Kriteria Murid dapat menanduk dan menjunjung buku dan bola


Kejayaan:
5. Aktiviti PDP: 1.Set Induksi : Video contoh aktiviti
2.Guru memberi tunjuk ajar cara menjunjung dan menanduk objek
Murid Hadir : 3. Murid melakukan aktiviti
Murid Tidak Hadir: 4. Lembaran kerja : Murid menyiapkan aktiviti
6. Pengisian Kurikulum
6.1 Ilmu / Nilai: Rajin dan berkerjasama
6.2 EMK / KB / BCB: Kreativiti dan Pemerhatian

7.Bahan Bantu Mengajar: Youtube, buku dan bola

8.Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Pemerhatian

9. 9.Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:

1. Minggu/Hari/Tarikh: 2 / ISNIN / 28 MAC 2022


2.Kelas / Masa / Matapelajaran: 1 DAISY/ 11.15 – 12.15 / MATEMATIK
3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: 1. Konsep Nombor / 1.1 Objek mengikut warna asas
Pada akhir pdpc hari ini, murid dapat :
4.Objektif Pembelajaran:
1.1.1 Mengecam objek mengikut warna asas
PBD: Mengecam objek mengikut warna asas dengan menggunakan objek konkrit

Kriteria Murid mengecam objek mengikut warna asas dengan menggunakan benda di sekeliling.
Kejayaan:
5. Aktiviti PDP: 1.Set Induksi : Video contoh aktiviti
2.Guru memberi tunjuk ajar tentang warna asas
Murid Hadir : 3. Murid melakukan aktiviti
Murid Tidak Hadir: 4. Lembaran kerja : Murid menyiapkan aktiviti
6. Pengisian Kurikulum
6.1 Ilmu / Nilai: Rajin dan berkerjasama
6.2 EMK / KB / BCB: Kreativiti dan Pemerhatian

7.Bahan Bantu Mengajar: Youtube, objek di dalam kelas

8.Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Pemerhatian

9. 9.Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

MINGG
HARI TARIKH TAHUN MASA MATA PELAJARAN
U
Lily, Lilac, 7.45 - 8.45
2 Selasa 29/3/2022 PENDIDIKAN JASMANI
Iris 60 minit
TAJU
UNIT 1 Gerak ceria Gerak cabaran
K
STANDARD
1.1 Meneroka pelbagai corak pergerakan berdasarkan konsep pergerakan.
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.1 Melakukan pergerakan yang melibatkan kesedaran tubuh dari segi bentuk dan imbangan.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir PdPC murid dapat :
PEMBELAJARAN Melalukan pergerakan psikomotor
KRITERIA
Murid berjaya melakukan pergerakan yang ditunjukkan dengan betul.
KEJAYAAN
STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN

1. Murid melihat video pergerakan.


2. Murid melihat pergerakan yang ditunjukkan guru.
AKTIVITI
3. Murid mencuba melakukan pergerakan yang ditunjukkan guru.
4. Murid berlumba lari bersama-sama.

BBB Kon
KBAT Menganalis EMK Kreativiti dan Inovasi
NILAI
PAK-21 Games (Permainan) Kasih Sayang
MURNI
Lain-lain
TAHAP
2 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (meneka
PENGUASAAN deria)

REFLEKSI /
CATATAN

1. Minggu/Hari/Tarikh: 2 / SELASA / 29 MAC 2022


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

2.Kelas / Masa / Matapelajaran: 2 TULIP/ 10.15-11.15 / KEMAHIRAN MANIPULATIF


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: 1. Motor Kasar / 1.1 Pergerakan asas bahagian kepala
Pada akhir pdpc hari ini, murid dapat :
4.Objektif Pembelajaran:
1.1.1 Melakukan pergerakan menjunjung dan menanduk objek
PBD: Murid dapat meningkatkan tahap motor kasar mereka

Kriteria Murid dapat menanduk dan menjunjung buku dan bola


Kejayaan:
5. Aktiviti PDP: 1.Set Induksi : Video contoh aktiviti
2.Guru memberi tunjuk ajar cara menjunjung dan menanduk objek
Murid Hadir : 3. Murid melakukan aktiviti
Murid Tidak Hadir: 4. Lembaran kerja : Murid menyiapkan aktiviti
6. Pengisian Kurikulum
6.1 Ilmu / Nilai: Rajin dan berkerjasama
6.2 EMK / KB / BCB: Kreativiti dan Pemerhatian

7.Bahan Bantu Mengajar: Youtube, buku dan bola

8.Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Pemerhatian

9. 9.Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

1. Minggu/Hari/Tarikh: 2 / RABU / 30 MAC 2022


2.Kelas / Masa / Matapelajaran: 2 TULIP/ 7.45-8.45 / KEMAHIRAN MANIPULATIF
3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: 1. Motor Kasar / 1.1 Pergerakan asas bahagian kepala
Pada akhir pdpc hari ini, murid dapat :
4.Objektif Pembelajaran:
1.1.1 Melakukan pergerakan menjunjung dan menanduk objek
PBD: Murid dapat meningkatkan tahap motor kasar mereka

Kriteria Murid dapat menanduk dan menjunjung buku dan bola


Kejayaan:
5. Aktiviti PDP: 1.Set Induksi : Video contoh aktiviti
2.Guru memberi tunjuk ajar cara menjunjung dan menanduk objek
Murid Hadir : 3. Murid melakukan aktiviti
Murid Tidak Hadir: 4. Lembaran kerja : Murid menyiapkan aktiviti
6. Pengisian Kurikulum
6.1 Ilmu / Nilai: Rajin dan berkerjasama
6.2 EMK / KB / BCB: Kreativiti dan Pemerhatian

7.Bahan Bantu Mengajar: Youtube, buku dan bola

8.Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Pemerhatian

9. 9.Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

MINGG
HARI TARIKH TAHUN MASA MATA PELAJARAN
U
Lily, Lilac, 9.15 - 9.45
2 Rabu 30/3/2022 PENDIDIKAN JASMANI
Iris 30 minit
TAJU
UNIT 1 Gerak ceria Gerak cabaran
K
STANDARD
1.1 Meneroka pelbagai corak pergerakan berdasarkan konsep pergerakan.
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.1 Melakukan pergerakan yang melibatkan kesedaran tubuh dari segi bentuk dan imbangan.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir PdPC murid dapat :
PEMBELAJARAN Melalukan pergerakan psikomotor
KRITERIA
Murid berjaya melakukan pergerakan yang ditunjukkan dengan betul.
KEJAYAAN
STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN

1. Murid melihat video pergerakan.


2. Murid melihat pergerakan yang ditunjukkan guru.
AKTIVITI
3. Murid mencuba melakukan pergerakan yang ditunjukkan guru.
4. Murid berlumba lari bersama-sama.

BBB Kon
KBAT Menganalis EMK Kreativiti dan Inovasi
NILAI
PAK-21 Games (Permainan) Kasih Sayang
MURNI
Lain-lain
TAHAP
2 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (meneka
PENGUASAAN deria)

REFLEKSI /
CATATAN

1. Minggu/Hari/Tarikh: 2 / RABU / 30 MAC 2022


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

2.Kelas / Masa / Matapelajaran: 3 JASMINE/ 11.15-12.15 / MATEMATIK


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: 1. Nombor bulat / 1.1 Mengenal nombor
Pada akhir pdpc hari ini, murid dapat :
4.Objektif Pembelajaran:
1.1.1 Mengenal nombor 1 hingga 100
PBD: Murid dapat mengenal nombor dalam lingkungan 100

Kriteria Murid dapat menyebut nombor yang ditunjukkan guru


Kejayaan:
5. Aktiviti PDP: 1.Set Induksi : Video lagu nombor
2.Guru memperkenalkan tajuk pembelajaran
Murid Hadir : 3. Murid menyebut nombor yang ditunjukkan guru
Murid Tidak Hadir: 4. Lembaran kerja : Murid menyiapkan lembaran kerja
6. Pengisian Kurikulum
6.1 Ilmu / Nilai: Rajin dan berkerjasama
6.2 EMK / KB / BCB: Kreativiti dan Pemerhatian

7.Bahan Bantu Mengajar: Youtube, kad nombor

8.Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Pemerhatian

9. 9.Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:

1. Minggu/Hari/Tarikh: 2 / KHAMIS/ 31 MAC 2022


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

2.Kelas / Masa / Matapelajaran: 4 Lotus/ 7.45 – 8.45 / KEMAHIRAN MANIPULATIF


3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: 1. Sensori / 1.1 Pengamatan penglihatan
Pada akhir pdpc hari ini, murid dapat :
4.Objektif Pembelajaran:
1.1.1 Mengenal semula objek atau gambar yang telah dilihat
PBD: Murid dapat mengenal objek atau gambar yang dilihat dengan bimbingan.

Kriteria Murid dapat mengecam objek yang ditunjukkan


Kejayaan:
5. Aktiviti PDP: 1.Set Induksi : Video lagu “Saya ada mata”.
2. Guru memberi penerangan tentang tajuk.
Murid Hadir : 3. Murid melakukan aktiviti mengecam objek.
Murid Tidak Hadir: 4. Lembaran kerja : Murid menyiapkan aktiviti
6. Pengisian Kurikulum
6.1 Ilmu / Nilai: Rajin dan berkerjasama
6.2 EMK / KB / BCB: Kreativiti dan Pemerhatian

7.Bahan Bantu Mengajar: Youtube, objek di sekeliling

8.Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Pemerhatian

9. 9.Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:

1. Minggu/Hari/Tarikh: 2 / KHAMIS/ 31 MAC 2022


2.Kelas / Masa / Matapelajaran: 4 Lotus/ 8.45 – 9.45 / PENDIDIKAN JASMANI
3.Tema / Tajuk Standard Pembelajaran: 1. Pergerakan lokomotor/ 1.1 Melakukan pelbagai pergerakan lokomotor asas
Pada akhir pdpc hari ini, murid dapat :
4.Objektif Pembelajaran: 1.1.1 Melakukan pergerakan lokomotor beritma sekata dan lokomotor beritma tidak
sekata
PBD: Murid dapat meneroka pergerakan lokomotor, bukan lokomotor dan manipulasi alatan.

Kriteria Murid dapat melakukan pergerakan lokomotor dengan bantuan guru.


Kejayaan:
5. Aktiviti PDP: 1.Set Induksi : Video senaman
2. Guru memberi penerangan tentang tajuk.
Murid Hadir : 3. Murid melakukan pergerakan lokomotor
Murid Tidak Hadir: 4. Permainan AEIOU Stop
6. Pengisian Kurikulum
6.1 Ilmu / Nilai: Rajin dan berkerjasama
6.2 EMK / KB / BCB: Kreativiti dan Pemerhatian

7.Bahan Bantu Mengajar: Youtube, kon

8.Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Pemerhatian

9. 9.Refleksi / Impak dan Kerja Rumah:


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

MINGG
HARI TARIKH TAHUN MASA MATA PELAJARAN
U
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH)

10.15 - 11.15
2 Khamis 31/3/2022 Iris SAINS
60 minit
TAJU
UNIT 1 Kemahiran Saintifik Alam sekeliling
K
STANDARD
1.1 Kemahiran Proses Sains
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.1 Memerhati.
PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF
Menyatakan semua deria yang terlibat untuk membuat pemerhatian tentang fenomena atau
PEMBELAJARAN
perubahan yang berlaku.
KRITERIA Murid berjaya menjalankan aktiviti yang boleh membawa kepada penerapan kemahiran
KEJAYAAN memerhati dengan betul.
STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN

5. Murid diperkenalkan dengan sentuhan dan rasa menggunakan tangan.


6. Murid dibawa berjalan di sekitar sekolah.
AKTIVITI
7. Murid menyentuh dan merasa objek yang dijumpai.
8. Murid memberitahu apa yang disentuh dan dirasa.

BBB Objek di sekitar


KBAT Menganalis EMK Kreativiti dan Inovasi
NILAI
PAK-21 Table Talkers (Perbincangan di meja) Kasih Sayang
MURNI
Lain-lain
TAHAP
2 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (meneka
PENGUASAAN deria)

REFLEKSI /
CATATAN
