Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh :7 April 2022 Hari : Khamis


Minggu :3 Tema : Anggota Badan Saya
Masa : 7.30 hingga 11.30 tgh Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran:
7.30 – 8.00 pg Physical Activity
Physical Activity ABM: Video Excersice
1) Children do warm up based on video shown at their own
place.
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
8.00 – 8.20pg PERBUALAN PAGI Kebersihan Diri
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid : 19/20
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-
langkah pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Nilam Prasekolah: Guru menceritakan buku cerita ’ Anjing Dengan
Bayang-bayang”
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
8.20-8.40pg Fizikal dan Estetika Cap Kapas
Standard FK 1.1Meneroka pelbagai aktiviti yang melibatkan motor halus
Kandungan
Standard FK 1.1.1 Menjalankan pelbagai aktiviti yang melibatkan penggunaan motor halus
Pembelajaran
Tunjang Yang BM 1.4.4 Berinteraksi menggunakan ayat mudah mengikut situasi
Disepadukan
Diakhir sesi pembelajaran murid dapat
Objektif
Pembelajaran 1. Melnjalankan pelbagai aktiviti yang melibatkan penggunaan motor halus dengan betul
Kriteria Kejayaan 15 daripada 20 murid dapat menjalankan pelbagai aktiviti melibatkan penggunaan n motor halus dengan betul.
15 daripada 20 murid dapat mencapkan putik kapas pada ruang gambar menggunakan warna air.
Strategi Belajar melalui bermain KBAT : Mencipta BBM: GAMBAR , stiker
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
Set induksi TAHAP PENGUASAAN
Guru menunjukkan contoh gambar yang telah siap dicap menggunakan putik TP1 2 TP2 7 TP3 10
kapas.
Langkah
1. Guru menunjukkan cara mencatkan warna menggunakan putik kapas pada
ruang-ruang kecil yang disediakan.
2. Murid menjalankan aktiviti di tempat masing-masing dengan mengamalkan
kebersihan dan sentiasa berjaga-jaga agar warna air tidak kena pada baju.
Penutup
Murid dan guru bersoaljawab mengenai aktiviti yang dijalankan.

PAK 21: Mahir Komunikasi

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.40-9.40 Pendidikan Moral Baik Hati
Standard PM 7.1 Menyayangi diri sendiri, orang lain dan haiwan
Kandungan
Standard PM 7.1.1 Menceritakan cara menunjukkan kasih sayang terhadap diri sendiri,
Pembelajaran orang lain dan haiwan
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
Di akhir pembelajaran ini, murid dapat menceritakan cara menunjukkan kasih sayang terhadap diri sendiri.
Objektif
pembelajaran
Kriteria Kejayaan 5 daripada 7 orang murid dapat menceritakan cara menyayangi diri sendiri.
EMK Bahasa KBAT : Berfikir BBM: Book
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Guru menunjukkan video mengenai kasih sayang terhadap diri sendiri, binatang TP1 0 TP2 2 TP3 5
dan orang lain.
2. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai video tadi.
3. Guru menjelaskan kepada murid cara menyayangi diri sendiri.
Contohnya: 1) Selalu jaga kebersihan diri, selalu jaga keselamatan diri, memakan
makanan yang sihat dan tidak memudaratkan kesihatan.
4. Kemudian murid berada di hadapan

Kemahiran ABAD 21 : Mahir berkomunikasi

Masa RECESS
9.40-10.10pg  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue

Masa Bidang Pembelajaran Tajuk


10.40-11.20pg Kemanusiaan
Standard kandungan KM 1.1 Memahami diri dan hubungan dengan keluarga
KM 2.1 Mengamalkan hubungan baik dengan rakan
Standard KM 1.1.1 Bercerita tentang diri sendirI
Pembelajaran KM 2.1.1 Bercerita tentang rakan
KM 2.1.2 Mengamalkan pertuturan dan perlakuan yang positif dengan rakan
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Pembelajaran 1. bercerita tentang diri sendiri , rakan dengan mengamalkan pertuturan yang positif.

Kriteria Kejayaan 15/ 20 dapat bercerita tentang diri sendiri , rakan dengan mengamalkan pertuturan yang positif

EMK Bahasa KBAT : BBM: -


Berfikir
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK

Langkah TAHAP PENGUASAAN


1. Murid menonton cerita upin – ipin. TP1 2 TP2 7 TP3 10
2. Murid berkongsi cerita tentang perkara yang digemari
seperti warna kegemaran, rancangan televisyen, rakan.
3. Mengenalpasti ciri – ciri kawan yang baik
4. Mengenalpasti ciri – ciri kawan yang tidak baik untuk
dicontohi.
5. Cara mengenalpasti atau memilih rakan yang baik.
1. Lembaran kerja sebagai aktiviti pengukuhan.

Penutup
1. Guru membuat rumusan pembelajaran dan menerapkan
empat nilai sivik kepada murid ketika belajar

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
11.20-11.30 Pagi - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1 2 /19 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2 6 /19 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 10/19 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI
1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHAN

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar
Cuti Rehat / Cuti Sakit
