Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 24 Mac 2022 Hari : Khamis


Minggu :1 Tema : Orientasi Prasekolah
Masa : 7.30 hingga 11.30 tgh Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran:
7.30 – 8.00 pg Physical Activity
Physical Activity ABM: Video Excersice
1) Children do warm up based on video shown at their own
place.
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
8.00 – 8.20pg PERBUALAN PAGI Kebersihan Diri
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid : 19/20
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-
langkah pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
8.20-9.40pg Fizikal dan Estetika Tampal Stiker
Standard FK 1.1Meneroka pelbagai aktiviti yang melibatkan motor halus
Kandungan
Standard FK 1.1.1 Menjalankan pelbagai aktiviti yang melibatkan penggunaan motor halus
Pembelajaran
Tunjang Yang BM 1.4.4 Berinteraksi menggunakan ayat mudah mengikut situasi
Disepadukan
Diakhir sesi pembelajaran murid dapat
Objektif
Pembelajaran 1. Menjalankan aktiviti menampal pelekat stiker pada gambar topi dan donut

Kriteria Kejayaan 15 daripada 20 murid dapat menjalankan aktiviti menampal pelekat mengikut ruang pelekat yang disediakan pada gambar topi.
15 daripada 20 murid dapat menghias gambar donut menggunakan pelekat.
Strategi Belajar melalui bermain KBAT : Mencipta BBM: GAMBAR , stiker
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
Set Induksi TAHAP PENGUASAAN
 Guru menunjukkan gambar donut dan topi TP1 0 TP2 0 TP3 19
Langkah-langkah
 Murid dibimbing mengeja nama topi dan donut.
 Guru membimbing murid membuka stiker dan menampalkan pada
ruang stiker (15 bulatan stiker ) yang di sediakan pada topi.
 Setelah itu, guru membimbing murid menampal stiker untuk
menghiasi donut masing-masing.
 Kemudian, murid melakukan tugasan yang diberikan ditempat masing-
masing.
Penutup
 Murid dan guru bersoal jawab tentang hasil kerja masing-masing PAK 21: Mahir Komunikasi

Masa RECESS
9.40-  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
10.10pg  Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
Pupils wipe the dining table with wet tissue
Masa Bidang Pembelajaran: Tittle
10.10-10.20pg Bahasa inggeris ( Listening) Introduce Yourself
Standard BI 1.2 Listen to and respond appropiately
Kandungan
Standard BI 1.2.4 Listen and follow simple instruction
Pembelajaran
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
At the end of the lesson children can :
Objektif 1) listen and follow simple instruction.
pembelajaran
Kriteria Kejayaan 15 over 20 children can follow simple instruction by teacher
- Stand up
- Sit down
- Tidy your place
- Open/ Close your book
EMK Bahasa KBAT : Berfikir BBM: Book
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Pupils respond to and repeat the simple conversations. TP1 1 TP2 3 TP3 15
Eg: How are you ? I Am fine Thank you.

2. Teacher give and explain the meaning each simple instruction (Stand up, sit
down, tidy your place, open/close your book)
3. Then children read simple instruction by teachers guidance.
4. Play Simon say

Kemahiran ABAD 21 : Mahir berkomunikasi

Masa RECESS
9.40-10.10pg  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue

Masa Bidang Pembelajaran Tajuk


10.40-11.20pg SAINS AWAL Kepentingan cahaya matahari

Standard kandungan (SA1.1) Menunjukkan sikap saintifik dan nilai murni.

Standard (SA 1.1.2) Menunjukkan sikap ingin tahu, sistematik, bekerjasama


Pembelajaran dan bertanggungjawab
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Pembelajaran 1. Menunjukkan sikap ingin tahu dan bekerjasama

Kriteria Kejayaan Saya dapat menunjukkan sikap ingin tahu dan memberikan kerjasama

EMK Sains dan Teknologi KBAT : Berfikir BBM: Bangunan sekolah, bahan maujud

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
11.20-11.30 Pagi - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1 2 /20 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2 15 /20 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 3/20 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI
1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHAN

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit
