Anda di halaman 1dari 16

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 4 APRIL 2022 Hari : Isnin


Minggu : Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 7.00 – 11.00 Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
0650-0700 PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan sepanjang minggu ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


0700-0800 BAHASA MELAYU (BACAAN) HURUF KONSONAN (n)
Standard BM 2.2 Mengenal huruf abjad
Kandungan
Standard BM 2.2.1 Mengenal pasti abjad
Pembelajaran BM 2.2.2 Menyebut dan membunyikan huruf konsonan (n)
BM 3.2.1 Menulis huruf kecil dengan cara yang betul

Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin


Disepadukan
Diakhir sesi pembelajaran murid dapat
Objektif 1. mengenal pasti abjad dan menyebut dan membunyikan huruf konsonan (n) dengan betul.
Pembelajaran 2. menulis huruf kecil dengan cara yang betul

Kriteria Kejayaan Saya dapat mengenal pasti abjad, menulis huruf kecil dan menyebut dan membunyikan huruf konsonan dengan betul dan
tepat.
EMK Nilai murni KBAT : Menilai BBM: Modul CUP dan Slide PPT
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Guru menerangkan mengenai aktiviti yang akan dilaksanakan. TP1 TP2 TP3
2. Guru berbincang dan menerangkan mengenai bunyi huruf vocal (a,e,I,o,u) dan
huruf konsonan (n)
3. Guru menayangkan slaid abjad dan huruf konsonan n
Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat
4. Sesi soaljawab dan perbincangan tugasan.
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
0800-0900 KEMANUSIAAN (SIVIK ) RAKAN DI SEKOLAH
Standard KM 2.1 Mengamalkan hubungan baik dengan rakan
Kandungan

Standard KM 2.1.1 Bercerita tentang rakan


Pembelajaran
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1) Memperkenalkan rakan sebelah mereka kepada kelas
Kriteria Kejayaan Murid dapat menyebut nama rakan mereka
EMK Nilai murni KBAT :Mengaplikasi BBM: Modul CUP dan Carta gambar
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
1. Guru memperkenalkan nama PPM sebagai rakan guru. TAHAP PENGUASAAN
2. Murid diminta untuk mengenalpasti nama rakan mereka yang ada di sebelah. TP1 TP2 TP3
3. Murid akan membuat lukisan menggambarkan rakan mereka.

Kemahiran ABAD 21 : Berprinsip

Masa RECESS
0900-0930  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue
Masa Bidang Pembelajaran Tajuk
0930-1030 SAINS AWAL PENGELASAN OBJEK

Standard kandungan SA 2.1


Membuat pemerhatian menggunakan kelima- lima deria

Standard SA 2.1.1
Pembelajaran Memerhati persekitaran menggunakan deria:
(i) penglihatan

Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin


Disepadukan
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Pembelajaran 1. Menyatakan bilangan objek yang dilihat melalui gambar

Kriteria Kejayaan Saya dapat mengira dan menyatakan bilangan objek dalam gambar yang dikongsikan guru.

EMK Kreativiti KBAT : Berfikir BBM: Lembaran kerja

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Guru menerangkan aktiviti-aktiviti pengelasan objek mengikut ciri-ciri yang TP1 TP2 TP3
dikenalpasti.
2. Murid bersoaljawab dan membuat aktiviti membilang objek yang mereka dapat lihat
dari gambar sebuah taman rekreasi
3 Guru akan meminta murid mengira bilangan beberapa objek yang terdapat dalam
gambar.

Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan

Masa Bidang Pembelajaran


1030-1050 KREATIVITI DAN ESTETIKA
Standard kandungan KE 1.3 Membuat pergerakan mengikut muzik

Standard KE 1.3.1 Melakukan pergerakan berdasarkan lirik lagu


Pembelajaran

Tunjang Yang
Disepadukan

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :


Pembelajaran 1. Mengikut nyanyian Lagu Kepala Bahu Lutut Kaki
2. Melakukan pergerakan mengikut Lagu Kepala Bahu Lutut Kaki
Kriteria Kejayaan
EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : BBM:

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
TP1 TP2 TP3
1.Guru menayangkan video lagu tepuk amai-amai
2. Guru dan murid akan mengikut melodi dan pergerakan lagu tersebut.
3 Murid akan dibahagikan kepada 3 kumpulan.
4.Setiap kumpulan akan menyanyikan lagu tersebut secara bergilir -gilir mengikut melodi
yang betul berserta pergerakan mengikut lagu tersebut. Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan
.

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
1030-1100 - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI 1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHA
N 2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 5 APRIL 2022 Hari : Selasa


Minggu : Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 7.00-11.00 Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
6.50-7.00 PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan pada hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


7.00-8.00pg PENDIDIKAN ISLAM AL-QURAN

-Dijalankan oleh guru pendidikan Islam

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg AKTIVITI FIZIKAL PERGERAKAN FIZIKAL –SENAM TARI

Standard FK 5.1 Mengaplikasikemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif
Kandungan
Standard FK 5.1.3 Mengetahui anggota tubuh lelaki dan perempuan:
Pembelajaran (i) kepala – rambut, mata, telinga, hidung, mulut, bibir & gigi
(ii) badan – payu dara, dada, bahu & punggung

Tunjang Yang
Disepadukan
Di akhir pembelajaran, murid dapat mengenalpasti beberapa anggota tubuh badan lelaki dan perempuan dengan betul
Objektif
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya dapat mengenali 5 anggota tubuh badan saya dengan betul
EMK KBAT : Menilai BBM: LCD projektor,lagu (Youtube)
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Aktiviti pemanasan badan (Murid melakukan di tempat masing-masing, sambil menjaga TP1 TP2 TP3
penjarakan fizikal yang ditetapkan).
2. Murid membuat aktiviti senaman panaskan badan atau pergerakan lokomotor yang mudah
dengan mengikuti demostrasi oleh guru.
3. Seterusnya, murid akan menonton video yang memperkenalkan tubuh badan manusia
( kepala – rambut, mata, telinga, hidung, mulut, bibir & gigi.
badan – payu dara, dada, bahu & punggung)
4. Murid dan guru akan bersoal jawab berkenaan fungsi beberapa anggota badan tersebut.
Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat

Masa RECESS
9.00-9.30  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
Pupils wipe the dining table with wet tissue

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


9.30-10.30pg KETRAMPILAN DIRI EMOSI ORANG LAIN
Standard KD 1.2
Kandungan Mengenali emosi orang lain

Standard KD 1.2.1 Mengenal pasti emosi orang lain berdasarkan tingkah laku yang ditunjukkan
Pembelajaran
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan

Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat:


Pembelajaran 1) Menyatakan emosi rakan berdasarkan mimic muka yang dilakukan oleh kawan
Kriteria Kejayaan
EMK Nilai murni KBAT :Mengaplikasi BBM: Carta gambar
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Guru menerangkan kembali beberapa jenis emosi yang telah dipelajari oleh murid. TP1 TP2 TP3
2. Guru menunjukkan beberapa tingkah laku kepada murid. (MARAH, SEDIH &
GEMBIRA)
3. Murid perlu menyatakan emosi yang mereka dapati melalui tingkahlaku guru.
4. Secara berpasangan, murid akan membuat mimic muka dan rakan yang lain perlu
menyatakan emosi yang mereka kenalpasti.
Kemahiran ABAD 21 : Kerja Berpasaukan

Masa Bidang Pembelajaran Tajuk


10.30-10.50 Matematik Awal POLA

Standard kandungan MA 1.4 Mengecam dan membina pola

Standard MA 1.4.3 Melengkapkan pola yang diberi


Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
Objektif Diakhir pembelajaran, murid dapat
Pembelajaran 1. Mengenalpasti corak atau bentuk dalam pola yang diberikan.

Kriteria Kejayaan

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM:

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Guru melukis satu pola yang mempunyai 3 bentuk berlainan yang berulang TP1 TP2 TP3
2. Murid dikehendaki menyambung atau melengkapkan bentuk berpandukan pola.
3. Guru akan membimbing murid mengenalpasti pola untuk melengkapkan bentuk.
4. Murid akan membuat lembaran kerja di dalam buku aktiviti.
Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan
CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
10.50-11.00 - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI
1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHAN

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 6 APRIL 2022 Hari : Rabu


Minggu : Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 7.00 hingga 11.00 tgh Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
6.50-7.00pg PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan dipelajari
pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan sepanjang hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan keselamatan
diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

76Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg ENGLISH (WRITING) GREEETINGS
Standard BI 1.2 Listen to and respond appropriately
Kandungan
Standard BI 1.2.3 Listen to and repeat greetings
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
At the end of the lesson, the pupils will be able to
Objektif 1. Say greetings (HOW ARE YOU)
Pembelajaran

Kriteria Kejayaan I can say greetings to other

EMK Kreativiti KBAT : BBM: Modul CUP dan Slide PPT


CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1.Teacher discuss with pupils about simple greetings (Good Morning) TP1 TP2 TP3
2. Students is shown a how ore you song.
3. Teacher and students practice how are you greetings towards each other.
Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00 pg PENDIDIKAN ISLAM AL-QURAN

-Dijalankan oleh guru pendidikan Islam

Masa RECESS
9.00-9.30  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue
Masa Bidang Pembelajaran Tajuk
9.30-10.30 KREATIVITI DAN ESTETIKA MEMBENTUK NOMBOR
Standard KE 3.2 Mengetahui media dalam menghasilkan karya seni (Aplikasi Seni)
Kandungan
Standard KE 3.2.2 Memilih media yang sesuai dalam penghasilan karya seni
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :


Pembelajaran 1. Menghasilkan karya seni mereka sendiri menggunakan bahan yang diberikan guru

Kriteria Kejayaan
EMK Nilai murni KBAT :Mengaplikasi BBM:
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Murid diberikan pelekat kertas TP1 TP2 TP3
2. Pelekat kertas tersebut digunakan untuk membentuk nombor 6 dan nombor 7.
3 Guru akan memantau hasil kerja murid untuk tujuan pentaksiran.
Kemahiran ABAD 21 :

Masa Bidang Pembelajaran Tajuk


10.30-10.50 pg BAHASA MELAYU (BACAAN Siapa saya (kenali huruf)

Standard kandungan BM 2.2 Mengenal huruf abjad

Standard BM 2.2.3 Mengenal pasti dan menyebut huruf kecil dan besar
Pembelajaran
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat menulis huruf kecil dan huruf besar dengan cara yang betul.
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya dapat mengenal bunyi huruf konsonan S dengan cara yang betul dan tepat.
EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM: Modul CUP 1 & slide PPT

CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Murid membunyikan huruf konsonan (S) dan huruf (t) dengan panduan guru TP1 TP2 TP3
menggunakan Teknik bacaan LIGEBU.
2. Guru membimbing murid membunyikan huruf dengan betul.
Kemahiran ABAD 21 :

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
10.50-11.00 - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI
1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHAN

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar
Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 7 APRIL 2022 Hari : Khamis


Minggu : Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 7.00 hingga 11.00 Pagi Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
6.50-7.00pg PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah
dan membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan pada hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


7.00 - 8.00pg SAINS AWAL MENGELASKAN OBJEK
Standard SA 2.2 Mengelaskan objek
Kandungan
Standard SA 2.2.4 Menyatakan ciri sepunya untuk setiap pengelasan yang telah dibuat
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
Diakhir sesi pembelajaran murid dapat menyatakan ciri sepunya pengelasan yang dibuat.
Objektif
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya dapat menyatakan ciri sepunya setiap pengelasan yang saya lakukan.

EMK Nilai Murni : Kerjasama KBAT : BBM : Gelang Getah


CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Guru meminta murid membuat pengelasan 20 lembar gelang getah. TP1 TP2 TP3
2. Murid perlu mencari idea mereka sendiri tentang bagaimana untuk mengelaskan
gelang getah tersebut.
3. Setelah itu, murid perlu menerangkan kepada guru cara mereka membuat pengelasan
tersebut. (Warna, saiz dan sebagainya)
Kemahiran ABAD 21 :

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg AKTIVITI FIZIKAL (PEERS)
Standard FK 5.1 Mengaplikasi kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif
Kandungan
Standard FK 5.1.1 Menyatakan cara menjaga kebersihan anggota tubuh dengan betul.
Pembelajaran

Tunjang Yang KD 3.1.3 Menunjukkan sikap menghormati perasaan dan pandangan orang lain.
Disepadukan
Diakhir sesi pembelajaran murid dapat memahami cara menjaga kebersihan selepas menggunakan tandas dengan betul.
Objektif
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya dapat memahami cara menjaga kebersihan diri selepas menggunakan tandas dengan betul.

EMK Nilai murni KBAT : Menilai BBM: Modul CUP dan Slide PPT

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1.Guru menerangkan kepentingan mengamalkan kebersihan diri selepas menggunakan TP1 TP2 TP3
tandas.
2.Guru menjelaskan bahawa mencuci tangan dengan bersih merupakan salah satu
langkah pencegahan Covid 19.
3.Murid memberi pendapat dan bersoaljawab dengan guru mengenai cara-cara
mengamalkan kebersihan seperti mencuci tangan dengan sabun.
4.Guru membincangkan langkah-langkah mencuci tangan dengan betul.
5.Murid TP1 dan TP2 membuat latihan di Modul CUP 1 dan murid TP3 membuat
aktiviti pengayaan.
6.Akhir sekali, guru meminta murid membuat aktiviti pengukuhan dan meminta murid
bercerita mengenai pengalaman masing-masing

Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat

Masa RECESS
9.00-9.30 pg  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


9.30-10.30pg KETRAMPILAN DIRI Kolaj huruf
Standard KD 1.1
Kandungan Mengenali dan mengurus emosi sendiri

Standard KD 1.1.4 Menceritakan perasaan sendiri kepada orang lain mengenai sesuatu perkara atau peristiwa yang telah berlaku
Pembelajaran melalui pelbagai cara

Tunjang Yang
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat bercerita perasaaan mereka kepada rakan sekelas berpandukan situasi yang diberikan
Pembelajaran guru.
Kriteria Kejayaan Saya memahami untuk membuat kolaj huruf dengan menggunakan karya yang betul dan tepat.
EMK Kreativiti & inovasi KBAT :Mengaplikasi BBM:

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Murid diminta untuk menerangkan Kembali beberapa jenis emosi yang telah mereka TP1 TP2 TP3
pelajari
2. Murid diminta menonton satu video. Setelah itu, murid diminta untuk memberitahu
perasaan mereka setelah menonton video tersebut kepada rakan di sebelah mereka.

Kemahiran ABAD 21 : Berprinsip

Tajuk
Masa Bidang Pembelajaran Mengenal nombor 1-20
10.30-11.30pg MATEMATIK AWAL
Standard kandungan MA 2.1 Memahami nombor 1 hingga 10

Standard MA2.1.10 Menulis nombor mengikut cara yang betul


Pembelajaran

Tunjang Yang KD 2.3.5 Menunjukkan kebolehan sendiri melalui pelbagai kaedah komunikasi.
Disepadukan
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat memahami nombor 1-10 dan menulis nombor dengan cara yang betul.
Pembelajaran

Kriteria Kejayaan Saya dapat memahami nombor 1-10 dan menulis nombor 1-10 dengan cara yang betul.

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM: Modul CUP 1


Slide PPT
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1.Guru menerangkan dan memperkenalkan semula nombor 1-10 kepada murid-murid. TP1 TP2 TP3
2.Guru menunjukkan beberapa contoh slide, cara membilang dan menulis nombor-
nombor tersebut dengan betul,.
3.Kemudian guru membimbing murid membilang sama-sama.
4.Guru meminta murid meyebut dan membilang secara menaik dan murid sebut
berdasarkan slide yang ditunjukkan oleh guru.
5.Murid membuat latihan pengukuhan yang diberikan oleh guru dalam Modul CUP 1.
6. Murid TP1 dan TP2 membuat latihan di Modul CUP 1 dan murid TP3 membuat
aktiviti pengayaan.

Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
10.50-11.00 tgh - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :
REFLEKSI
KESELURUHAN 1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 8 APRIL 2022 Hari : Jumaat


Minggu : Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 7.00 hingga 11.00 pagi Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
7.30 – 8.00pg PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan pada hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri.

Kemahiran ABAD 21 : Round table

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


7.00-8.00pg KETRAMPILAN DIRI EMOSI DIRI
Standard KD 1.1 Mengenali dan mengurus emosi sendiri
Kandungan

Standard KD 1.1.5 Mengurus emosi dengan memilih tindakan yang sesuai


Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
Diakhir sesi pembelajaran murid dapat menyatakan Tindakan yang sesuai apabila berdepan situasi yang melibatkan emosi.
Objektif
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan
EMK Nilai murni KBAT : Menilai BBM: Modul CUP dan Slide PPT
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Murid diminta untuk menyatakan emosi yang mereka kenalpasti melalui video yang guru TP1 TP2 TP3
kongsikan.

2. Guru akan membantu murid untuk mengenalpasti tindakan yang perlu diambli apabila
berdepan situasi yang melibatkan emosi (Marah dan Sedih)

Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg KEMANUSIAAN ANGGOTA KELUARGA
Standard KM 1.1 Memahami diri dan hubungan dengan keluarga
Kandungan
Standard KM 1.1.4 Menjelaskan peranan dan tanggungjawab anggota keluarga.
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat menyatakan peranan dan tanggungjawab ibu, ayah dan anak
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya dapat menyatakan tanggungjawab sebagai anak
EMK Nilai murni KBAT :Mengaplikasi BBM: Modul CUP dan Carta gambar
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
1. Murid menonton video berkenaan anggota keluarga. TAHAP PENGUASAAN
2. Guru dan murid bersoal jawab berkenaan apa yang selalu ibu dan ayah mereka lakukan di TP1 TP2 TP3
rumah.
3. Guru menerangkan kepada murid tanggungjawab setiap anggota dalam keluarga.

Kemahiran ABAD 21 :

Masa RECESS
9.00-9.30pg  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue
Masa Bidang Pembelajaran Tajuk
9.30-10.30 pg BAHASA MELAYU ( BACAAN) Bacaan mudah (Kenali keluarga huruf )
Standard kandungan BM 2.2 Mengenal huruf abjad

Standard BM 2.2.2 Menyebut dan membunyikan huruf vokal


Pembelajaran BM 2.2.3 Mengenal pasti dan menyebut huruf kecil dan besar

Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin


Disepadukan

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :


Pembelajaran 1. mengenal huruf dan menyebut dan membunyikan huruf vokal yang dikenal pasti dengan betul.
Kriteria Kejayaan Saya dapat menyebut dan membunyikan huruf vokal yang dikenal pasti dengan betul.

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM:


Modul CUP
Buku Modul Bacalah Sayang
Lagu ABC (Tiang buncit )
Papan ” whiteboard” kecil
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1.Guru menerangkan aktiviti-aktiviti bacaan yang akan dijalankan dan menunjukkan TP1 TP2 TP3
contoh-contoh perkataan melalui slide PPT.
2. Murid bersoaljawab dan membuat ulangkaji bacaan.
3.Murid TP1 dan TP2 membuat latihan di Modul CUP 1 dan murid TP3 membuat aktiviti
pengayaan.
4. Guru mengulas dan membimbing murid untuk menyiapkan aktiviti yang diberikan.
5. Guru mengadakan aktiviti bacaan dengan menggunakan slide power point/ smart tv.
6. Murid menyanyikan lagu “ABC tiang buncit “ secara beramai-ramai sambil menulis
huruf-huruf tersebut dalam “whiteboard”kecil.
7. Murid yang masih tidak menguasai huruf ( TP1)akan mengikuti program intervensi
( Modul Kenali keluarga huruf KKHK)
Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan

Masa Bidang Pembelajaran MENDENGAR LAGU


10.30 - 10.50 pg KREATIVITI DAN ESTETIKA

Standard kandungan KE 1.1 Menyanyikan lagu daripada pelbagai repertoire

Standard KE 1.1.4 Menyanyikan lagu dengan:


Pembelajaran (i) sebutan yang betul dan jelas
(ii) pic yang betul

Tunjang Yang
Disepadukan

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :


Pembelajaran Murid dapat menyanyikan lagu Kalau Rasa Gembira dengan pic dan sebutan yang betul

Kriteria Kejayaan

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM :


Projector
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Murid akan menonton video Lagu Kalau Rasa Gembira. TP1 TP2 TP3
2. Guru dan murid bersama-sama menyanyikan Lagu Kalau Rasa Gembira dengan pic yang
betul.
3. Murid akan dibahagikan kepada beberapa kumpulan. Setiap kumpulna akan
menyanyikan lagu tersebut dengan bimbingan guru.
Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
10.50-11.00tgh - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI
1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHAN

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan
