Anda di halaman 1dari 16

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 18 APRIL 2022 Hari : Isnin


Minggu : Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 7.00 – 11.00 Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
0650-0700 PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan sepanjang minggu ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


0700-0800 BAHASA MELAYU (BACAAN) HURUF KONSONAN (p)
Standard BM 2.2 Mengenal huruf abjad
Kandungan
Standard BM 2.2.1 Mengenal pasti abjad
Pembelajaran BM 2.2.2 Menyebut dan membunyikan huruf konsonan (p)
BM 3.2.1 Menulis huruf kecil dengan cara yang betul

Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin


Disepadukan
Diakhir sesi pembelajaran murid dapat
Objektif 1. mengenal pasti abjad dan menyebut dan membunyikan huruf konsonan (p) dengan betul.
Pembelajaran 2. menulis huruf kecil dengan cara yang betul

Kriteria Kejayaan Saya dapat mengenal pasti abjad, menulis huruf kecil dan menyebut dan membunyikan huruf konsonan dengan betul dan
tepat.
EMK Nilai murni KBAT : Menilai BBM: Modul CUP dan Slide PPT
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Guru menerangkan mengenai aktiviti yang akan dilaksanakan. TP1 TP2 TP3
2. Guru berbincang dan menerangkan mengenai bunyi huruf vocal (a,e,I,o,u) dan
huruf konsonan (p)
3. Guru menayangkan slaid abjad dan huruf konsonan p
Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat
4. Sesi soaljawab dan perbincangan tugasan.
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
0800-0900 KEMANUSIAAN (SIVIK ) RAKAN DI SEKOLAH
Standard KM 2.2 Memahami hubungan dengan sekolah.
Kandungan

Standard KM 2.2.2 Mematuhi peraturan sekolah


Pembelajaran
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1) Bercerita tentang warga sekolah.
Kriteria Kejayaan Murid dapat menyatakan 3 peraturan dalam kelas
EMK Nilai murni KBAT :Mengaplikasi BBM: Modul CUP dan Carta gambar

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


1. Murid akan menonton tayangan video episode Upin dan Ipin berkenaan situasi di sekolah TAHAP PENGUASAAN
2. Murid akan menyatakan kepada guru tentang siapakah yang mereka dapati berada dalam TP1 TP2 TP3
sekolah
3. Guru akan membimbing murid mengenalpasti warga sekolah berpandukan pengalaman
mereka berada di sekolah.
Kemahiran ABAD 21 : Berprinsip

Masa RECESS
0900-0930  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue
Masa Bidang Pembelajaran Tajuk
0930-1030 SAINS AWAL PENGELASAN OBJEK

Standard kandungan SA 2.3


Membuat pengukuran

Standard SA 2.3.1
Pembelajaran Membanding ukuran objek
(i) tebal - nipis
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :
Pembelajaran 1. Menyatakan dan membanding beza objek tebal dan nipis

Kriteria Kejayaan Saya dapat membanding beza objek dalam gambar yang dikongsikan guru.

EMK Kreativiti KBAT : Berfikir BBM: Lembaran kerja

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Guru menunjukkan dua buah buku yang berbezq ketebalan. TP1 TP2 TP3
2. Murid diminta untuk menyatakan pendapat mereka mengenai perbezaan dua buah buku
tersebut
3. Murid membuat lembaran kerja dengam bimbingan guru.

Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan

Masa Bidang Pembelajaran Binaan Kreatif


1030-1050 KREATIVITI DAN ESTETIKA
Standard kandungan KE 3.3 Menzahirkan idea kreatif dalam penghasilan karya seni (Ekspresi Kreatif)

Standard KE 3.3.4 Menghasilkan binaan kreatif


Pembelajaran

Tunjang Yang
Disepadukan

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :


Pembelajaran 1. Menghasilkan binaan kreatif dengan permainan LEGO
Kriteria Kejayaan

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : BBM:

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK

1. Guru menunjukkan beberapa binaan kreatif yang boleh dihasilkan dari permainan
LEGO.
2. Murid diberikan kebebasan untuk menghasilkan binaan kreatif mereka sendiri.
.

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
1030-1100 - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI 1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHA
N 2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 19 APRIL 2022 Hari : Selasa


Minggu : Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 7.00-11.00 Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
6.50-7.00 PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan pada hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


7.00-8.00pg PENDIDIKAN ISLAM AL-QURAN

-Dijalankan oleh guru pendidikan Islam

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg AKTIVITI FIZIKAL PERGERAKAN FIZIKAL –SENAM TARI

Standard FK 5.1 Mengaplikasikemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif
Kandungan
Standard FK 5.1.3 Mengetahui anggota tubuh lelaki dan perempuan:
Pembelajaran (ii) badan – payudara dada, bahu dan punggung
(v) organ genital

Tunjang Yang
Disepadukan
Di akhir pembelajaran, murid dapat mengenalpasti beberapa anggota tubuh badan lelaki dan perempuan dengan betul
Objektif
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya dapat mengenali 5 anggota tubuh badan saya dengan betul
EMK KBAT : Menilai BBM: LCD projektor,lagu (Youtube)
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Aktiviti pemanasan badan (Murid melakukan di tempat masing-masing, sambil menjaga TP1 TP2 TP3
penjarakan fizikal yang ditetapkan).
2. Murid membuat aktiviti senaman panaskan badan atau pergerakan lokomotor yang mudah
dengan mengikuti demostrasi oleh guru.
3. Seterusnya, murid akan menonton video yang memperkenalkan tubuh badan manusia
(payudara, dada, bahu punggung dan organ genital)
4. Murid dan guru akan bersoal jawab berkenaan fungsi anggota badan tersebut.
Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat

Masa RECESS
9.00-9.30  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
Pupils wipe the dining table with wet tissue

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


9.30-10.30pg KETRAMPILAN DIRI EMOSI ORANG LAIN
Standard KD 2.1 Membina konsep kendiri
Kandungan
Standard KD 1.2.1 KD 2.1.1 Menunjukkan sikap positif iaitu:
Pembelajaran (ii) berdikari

Tunjang Yang
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat:
Pembelajaran 1. Memahami sikap positif iaitu berdikari
Kriteria Kejayaan
EMK Nilai murni KBAT :Menganalisis BBM: Gambar
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Guru menunjukkan satu keratan video ‘ Upin dan Ipin’ berdikari mendapatkan wang saku TP1 TP2 TP3
dengan usaha mereka sendiri.
2. Murid meminta untuk menyatakan sikap positif Upin dan Ipin tersebut
3. Guru membimbing murid untuk memahami kepentinagan sikap berdikari dalam
kehidupan seharian.
Kemahiran ABAD 21 : Kerja Berpasaukan

Masa Bidang Pembelajaran Tajuk


10.30-10.50 Matematik Awal NAMA NOMBOR DAN NOMBOR

Standard kandungan MA 2.1 Memahami nombor 1 hingga 10

Standard MA 2.1.3 Memadankan angka dengan nama nombor (5-10)


Pembelajaran

Tunjang Yang
Disepadukan
Objektif Diakhir pembelajaran, murid dapat
Pembelajaran 1. Menyatakan nama nombor dengan betul.
2. Memadankan angka dengan nama nombor yang betul.

Kriteria Kejayaan Murid dapat memadankan sekurang-kurangnya 3 nama nombor dengan angka yang diberi.

EMK KBAT : Berfikir BBM:

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Murid diminta untuk mengira mengikut video yang ditayangkan oleh guru (Nombor 5 TP1 TP2 TP3
hingga 10)
2. Murid diterangkan sebutan nombor dan ejaan nama nombor melalui video yang
ditayangkan.
Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan
3. Guru akan membimbing murid untuk membuat padanan nombor mengikut nama
nombor dalam slaid.
4. Murid membuat lembaran kerja
CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
10.50-11.00 - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI
1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHAN

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 20 APRIL 2022 Hari : Rabu


Minggu : Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 7.00 hingga 11.00 tgh Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
6.50-7.00pg PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan dipelajari
pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan sepanjang hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan keselamatan
diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

76Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg ENGLISH (WRITING) GREEETINGS
Standard BI 1.3 Listen to, understand and respond in a variety of contexts
Kandungan
Standard BI 1.3.1 Use simple sentences to participate in daily conversations with manners to:
Pembelajaran Show appreciation

Tunjang Yang
Disepadukan
At the end of the lesson, the pupils will be able to
Objektif 1. Say appreciation towards another
Pembelajaran

Kriteria Kejayaan I can say appreciation towards others.

EMK Kreativiti KBAT : BBM: Modul CUP dan Slide PPT


CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1.Teacher discuss with pupils about simple appreciation (thank you, wonderful) TP1 TP2 TP3
2. Students is shown a how to give a simple appreciation.
3. Teacher and students practice how to give an appreciation on daily basis.
Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00 pg PENDIDIKAN ISLAM AL-QURAN

-Dijalankan oleh guru pendidikan Islam

Masa RECESS
9.00-9.30  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue
Masa Bidang Pembelajaran Tajuk
9.30-10.30 KREATIVITI DAN ESTETIKA MEMBENTUK NOMBOR
Standard KE 3.2 Mengetahui media dalam menghasilkan karya seni (Aplikasi Seni)
Kandungan

Standard KE 3.2.2 Memilih media yang sesuai dalam penghasilan karya seni
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :


Pembelajaran 1. Menghasilkan karya seni mereka sendiri menggunakan bahan yang diberikan guru

Kriteria Kejayaan
EMK Nilai murni KBAT :Mengaplikasi BBM:
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Murid diberikan pelekat kertas TP1 TP2 TP3
2. Pelekat kertas tersebut digunakan untuk membentuk nombor 11 dan nombor 12
3 Guru akan memantau hasil kerja murid untuk tujuan pentaksiran.
Kemahiran ABAD 21 :

Masa Bidang Pembelajaran Tajuk


10.30-10.50 pg BAHASA MELAYU (BACAAN Siapa saya (kenali huruf)

Standard kandungan BM 2.2 Mengenal huruf abjad

Standard BM 2.2.3 Mengenal pasti dan menyebut huruf kecil dan besar
Pembelajaran
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat menulis huruf kecil dan huruf besar dengan cara yang betul.
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya dapat mengenal bunyi huruf konsonan ‘H’ dengan cara yang betul dan tepat.
EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM: Modul CUP 1 & slide PPT

CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Murid membunyikan huruf konsonan ‘H’ dengan panduan guru menggunakan Teknik TP1 TP2 TP3
bacaan LIGEBU.
2. Guru membimbing murid membunyikan huruf dengan betul.
Kemahiran ABAD 21 :

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
10.50-11.00 - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.
GURU :

REFLEKSI 1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHAN
2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 21 APRIL 2022 Hari : Khamis


Minggu : Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 7.00 hingga 11.00 Pagi Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
6.50-7.00pg PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah
dan membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan pada hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


7.00 - 8.00pg SAINS AWAL Membanding Ukuran Objek
Standard SA 2.3 Membuat pengukuran
Kandungan
Standard SA 2.3.1 Membanding ukuran objek
Pembelajaran
(iii) tinggi-rendah
(v) berat -ringan

Tunjang Yang
Disepadukan
Diakhir sesi pembelajaran murid dapat menyatakan ciri sepunya pengelasan yang dibuat.
Objektif
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya membandingkan objek yang tinggi/rendah dan berat/ringan.

EMK Nilai Murni : Kerjasama KBAT : BBM : Gelang Getah


CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Murid diberi beberapa contoh objek yang berbeza ketinggian dan berat. TP1 TP2 TP3
2. Guru akan membimbing murid untuk membanding bezakan objek objek tersebut.
3. Murid perlu untuk memberikan contoh objek yang berbeza ukuran mengikut
ketinggian dan berat
3. Murid membuat lembaran kerja.

Kemahiran ABAD 21 :

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg AKTIVITI FIZIKAL (PEERS)
Standard FK 2.2 Melakukan pelbagai pergerakan lokomotor
Kandungan

Standard FK 2.2.1 Melakukan pergerakan:


Pembelajaran (i) berjalan
(ii) berlari

Tunjang Yang
Disepadukan

Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid menggelecek bola dengan kaki dengan dua fasa kelajuan(berjalan, berlari)
Pembelajaran

Kriteria Kejayaan
EMK Nilai murni : Kerjasama KBAT : BBM:

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


1. Murid dibahagikan kepada 4 kumpulan TAHAP PENGUASAAN
2. Setiap murid akan membawa bola dengan kaki menuju ke arah sasaran. TP1 TP2 TP3
3. Murid perlu membawa bola dengan dua fasa kelajuan. (Berjalan dan berlari)

Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat

Masa RECESS
9.00-9.30 pg  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


9.30-10.30pg KETRAMPILAN DIRI Belas Kasihan
Standard KD 2.1
Kandungan Membina konsep kendiri

Standard KD 2.1.1 Menunjukkan sikap positif iaitu:


Pembelajaran (v) Belas kasihan

Tunjang Yang
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid memahami sikap positif belas kasihan
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan

EMK Nilai Murni KBAT : BBM:

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Murid ditunjukkan hutan ditebang dan haiwan kehilangan tempat tinggal. TP1 TP2 TP3
2. Guru meminta murid untuk menyatakan padangan mereka mengenai keadaan hutan
yang ditebang dan keadaaan haiwan yang kehilangan tempat tinggal.
3. Guru akan membimbing murid untuk sentiasa mempunyai sikap belas kasihan kepada
orang lain dan sentiasa tolong menolong.

Kemahiran ABAD 21 : Berprinsip

Tajuk
Masa Bidang Pembelajaran Mengenal nombor 1-20
10.30-11.30pg MATEMATIK AWAL
Standard kandungan MA 2.1 Memahami nombor 1 hingga 10

Standard MA 2.1.8 Membilang secara tertib menaik


Pembelajaran

Tunjang Yang KD 2.3.5 Menunjukkan kebolehan sendiri melalui pelbagai kaedah komunikasi.
Disepadukan
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat membilang secara tertib menaik
Pembelajaran

Kriteria Kejayaan Saya dapat membilang nombor 1-10 secara terrib menaik dengan betul.

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM: Modul CUP 1


Slide PPT
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
1. Murid menonton video membilang nombor 1-10 TAHAP PENGUASAAN
2. Murid akan membilang nombor 1-10 secara tertib menaik. TP1 TP2 TP3
3. Murid membuat lembaran kerja Menyusun nombor secara tertib menaik.
Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
10.50-11.00 tgh - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :
REFLEKSI
KESELURUHAN 1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 22 APRIL 2022 Hari : Jumaat


Minggu : Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 7.00 hingga 11.00 pagi Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
7.30 – 8.00pg PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan pada hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri.

Kemahiran ABAD 21 : Round table

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


7.00-8.00pg KETRAMPILAN DIRI SIKAP POSITIF
Standard KD 2.1 Membina konsep kendiri
Kandungan
Standard KD 2.1.1 Menunjukkan sikap positif iaitu kecindan
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
Diakhir sesi pembelajaran murid dapat memahami kepentingan sikap positif kecindan
Objektif
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan
EMK Nilai murni KBAT : Menilai BBM: Modul CUP dan Slide PPT
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
1. Guru menerangkan maksud kecindan kepada murid TAHAP PENGUASAAN
2. Murid menonton video yang mengandungi unsur-unsur kecindan. TP1 TP2 TP3
3. Guru membimbing murid untuk memahami kepentingan unsur kecindan dalam kehidupan
seharian.

Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg KEMANUSIAAN JIRAN
Standard KM 2.3 Memahami tanggungjawab dan hubungan diri dengan komuniti.
Kandungan
Standard KM 2.3.1 Bercerita tentang jiran terdekat
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat memahami maksud jiran
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya dapat menyatakan maksud jiran kepada rakan sekolah
EMK Nilai murni KBAT :Mengaplikasi BBM: Modul CUP dan Carta gambar

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


1. Murid menonton video Omar dan Hana mengenao jiran TAHAP PENGUASAAN
2. Guru menerangkan maksud jiran kepada murid TP1 TP2 TP3
3. Murid dikehendaki untuk bercerita kepada rakan mereka mengenai jiran terdekat mereka.

Kemahiran ABAD 21 :

Masa RECESS
9.00-9.30pg  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue
Masa Bidang Pembelajaran Tajuk
9.30-10.30 pg BAHASA MELAYU ( BACAAN) Bacaan mudah (Kenali keluarga huruf )
Standard kandungan BM 2.2 Mengenal huruf abjad

Standard BM 2.2.3 Mengenal pasti dan menyebut huruf kecil dan besar
Pembelajaran

Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin


Disepadukan

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :


Pembelajaran 1. mengenal huruf dan menyebut dan membunyikan huruf vokal yang dikenal pasti dengan betul.
Kriteria Kejayaan Saya dapat menyebut dan membunyikan huruf vokal yang dikenal pasti dengan betul.

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM:


Modul CUP
Buku Modul Bacalah Sayang
Lagu ABC (Tiang buncit )
Papan ” whiteboard” kecil
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Murid mengulangkaji semula sebutan bunyi huruf vocal (a, i, u, o, e, e’) TP1 TP2 TP3
2. Guru akan memanggil murid ke hadapan kelas untuk membunyikan huruf vocal yang
mereka telah pelajari.

Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan

Masa Bidang Pembelajaran MENDENGAR LAGU


10.30 - 10.50 pg KREATIVITI DAN ESTETIKA

Standard kandungan KE 1.1 Menyanyikan lagu daripada pelbagai repertoire


Standard KE 1.1.4 Menyanyikan lagu dengan:
Pembelajaran (i) sebutan yang betul dan jelas
(ii) pic yang betul

Tunjang Yang
Disepadukan

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :


Pembelajaran Murid dapat menyanyikan lagu Pak Atan ada Kucing dengan betul

Kriteria Kejayaan

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM :


Projector

CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Murid akan menonton video Lagu Pak Atan ada kucing. TP1 TP2 TP3
2. Guru dan murid bersama-sama menyanyikan Lagu Pal Atan ada kucing dengan pic yang
betul.
3. Murid akan dibahagikan kepada beberapa kumpulan. Setiap kumpulan akan
menyanyikan lagu tersebut dengan bimbingan guru.
Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
10.50-11.00tgh - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI
1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHAN

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan
