Anda di halaman 1dari 16

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 4 JULAI 2022 Hari : Isnin


Minggu : 14 Tema :
Masa : 7.00 – 11.00 Strategi : Pembelajaran Berpusatkan Murid
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
0650-0700 PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan sepanjang minggu ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


0700-0800 BAHASA MELAYU (BACAAN) HURUF KONSONAN k
Standard BM 2.2 Mengenal huruf abjad
Kandungan
Standard BM 2.2.1 Mengenal pasti abjad
Pembelajaran BM 2.2.2 Menyebut dan membunyikan huruf konsonan k
BM 3.2.1 Menulis huruf kecil dengan cara yang betul

Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin


Disepadukan
Diakhir sesi pembelajaran murid dapat
Objektif 1. mengenal pasti abjad dan menyebut dan membunyikan huruf konsonan k dengan betul.
Pembelajaran 2. menulis huruf kecil dengan cara yang betul

Kriteria Kejayaan Saya dapat mengenal pasti abjad, menulis huruf kecil dan menyebut dan membunyikan huruf konsonan dengan betul dan
tepat.
EMK Bahasa KBAT : BBM :
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Guru menerangkan mengenai aktiviti yang akan dilaksanakan. TP1 TP2 TP3
2. Guru berbincang dan menerangkan mengenai bunyi huruf vocal (a,e,I,o,u) dan
huruf konsonan k
3. Guru menayangkan slaid abjad dan huruf konsonan k
Kemahiran ABAD 21 :
4. Sesi soal jawab dan perbincangan tugasan.
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
0800-0900 KEMANUSIAAN (SIVIK ) KEMUDAHAN AWAM
Standard KM 2.3 Memahami tanggungjawab dan hubungan diri dengan komuniti.
Kandungan

Standard KM 2.37 Menggunakan kemudahan awam secara bertanggungjawab


Pembelajaran
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat menyatakan maksud vandalisme
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Murid dapat menerangkan cara menggunakan kemudahan awam dengan betul
EMK Patriotisme KBAT : BBM: Gambar
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
1. Murid menceritakan pengalaman mereka menggunakan kemudahan awam TAHAP PENGUASAAN
kepada kelas. TP1 TP2 TP3
2. Guru menunjukkan video mengenai adab menggunakan kemudahan awam.
3. Murid berbincang bersama guru mengenai cara menggunakan kemudahan awam
dengan betul
Kemahiran ABAD 21 : Berprinsip, Patriotik

Nilai Teras : Bertanggungjawab

Masa RECESS
0900-0930  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue
Masa Bidang Pembelajaran Tajuk
0930-1030 SAINS AWAL TEMPAT TINGGAL HAIWAN

Standard kandungan SA 3.3 Membuat penerokaan ke atas haiwan


Standard SA 3.3.5 MMengenal pasti tempat tinggal haiwan
Pembelajaran
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat menyatakan tempat tinggal haiwan berpandukan gambar
Pembelajaran

Kriteria Kejayaan

EMK Nilai Murni KBAT : BBM: Lembaran kerja

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Murid ditunjukkan dokumentari hutan ditebang untuk tujuan pembalakan. TP1 TP2 TP3
2. Murid ditanya mengenai apakah yang akan berlaku kepada haiwan-
haiwan dalam hutan
3. Guru memperkenalkan tajuk mengenai habitat atau tempat tinggal
haiwan.
4. Murid menonton video beberapa contoh haiwan dan habitatnya.
5. Murid akan membuat satu latihan mudah memadankan haiwan dan tempat
tinggal yang betul
Kemahiran ABAD 21 : Mahir Berkomunikasi
6. Guru dan murid berbincang mengenai kesan pembalakan kepada habitat
haiwan.

Masa Bidang Pembelajaran


1030-1050 KREATIVITI DAN ESTETIKA
Standard kandungan KE 3.3 Menzahirkan idea kreatif dalam penghasilan karya seni (Ekspresi Kreatif)

Standard KE 3.3.3 Membuat corak dan rekaan mengikut kreativiti sendiri


Pembelajaran

Tunjang Yang
Disepadukan

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat menghasillkan corak kreativiti mereka sendiri
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : BBM:


CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK

1. Murid mewarnakan lukisan yang menggambarkan di pemandangan di rumah


2. Murid bebas mewarnakan lukisan tersebut mengikut pilihan kreativiti mereka
sendiri.
3. Guru membimbing murid memilih warna yang sesuai untuk menghasilkan karya
yang menarik

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
1030-1100 - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI 1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHA
N 2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 5 JULAI 2022 Hari : Selasa


Minggu : 13 Tema :
Masa : 7.00-11.00 Strategi : Pembelajaran Berpusatkan Murid
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
6.50-7.00 PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan pada hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


7.00-8.00pg PENDIDIKAN ISLAM

-Dijalankan oleh guru pendidikan Islam

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg AKTIVITI FIZIKAL
Standard FK 1.1 Meneroka pelbagai aktiviti yang melibatkan motor halus
Kandungan
Standard FK 1.1.3 Menggunakan kemahiran motor halus melalui aktiviti yang melibatkan alatan
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
Di akhir pembelajaran, murid dapat mengoyakkan kertas dengan saiz yang betul
Objektif
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan
EMK Nilai Murni : Kerjasama KBAT : BBM:
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Murid dikehendaki untuk membuat kolaj dalam kumpulan mereka TP1 TP2 TP3
2. Murid akan dibahagikan kepada 4 kumpulan.
3. Setiap kumpulan akan membuat koyakan kertas. Guru membimbing setiap ahli
dalam kumpulan untuk membuat tugas mereka seperti mengoyakkan dan
menggam kertas.

Kemahiran ABAD 21 : Kerja sepasukan

Masa RECESS
9.00-9.30  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
Pupils wipe the dining table with wet tissue

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


9.30-10.30pg KETRAMPILAN DIRI KEMAHIRAN SOSIAL
Standard KD 3.2 Menggunakan kemahiran sosial dalam hubungan dengan orang lain
Kandungan
Standard KD 3.2.2 Berkongsi alat dan bahan dengan orang lain semasa melaksanakan aktiviti
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat menunjukkan sikap bertolak ansur kepada rakan sekelas
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan
EMK Nilai murni KBAT : BBM: Gambar

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Murid dibahagikan secara berpasangan. Setiap pasangan akan diberikan kertas TP1 TP2 TP3
kosong.
2. Setiap kumpulan perlu untuk membahagikan kertas tersebut kepada dua orang
secara adil dan saksama
3. Guru akan membimbing murid cara-cara untuk membahagikan kertas dengan
betul.
Kemahiran ABAD 21 :
4. Langkah 1-4 akan diulang menggunakan gula-gula
Nilai Teras : Hormat-menghormati

Masa Bidang Pembelajaran Tajuk


10.30-10.50 Matematik Awal NOMBOR SEPULUH-SEPULUH

Standard kandungan MA 2.3 Memahami nombor sepuluh-sepuluh 10 hingga 100

Standard MA 2.3.3 Menulis nombor 10 hingga 100 (Tertib Menurun)


Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
Objektif Diakhir pembelajaran, murid dapat menulis 10-100 dengan betul
Pembelajaran

Kriteria Kejayaan
EMK KBAT : Berfikir BBM:

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


1. Murid ditunjukkan video menulis nombor 10-100 TAHAP PENGUASAAN
2. Murid diberikan lembaran kerja menulis nombor 100-10
TP1 TP2 TP3
3. Murid akan menulis nombor tersebut dengan bantuan guru melalui video yang
ditunjukkan.
4. Guru akan memantau hasil kerja murid. Aktiviti pengukuhan dan pemulihan akan
dilakukan berdasarkan hasil kerja murid tersebut. Kemahiran ABAD 21 : Berdaya Tahan

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
10.50-11.00 - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.
MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI
1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHAN

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh 6 JULAI 2022 Hari : Rabu


Minggu : Tema :
Masa : 7.00 hingga 11.00 tgh Strategi : Pembelajaran Berpusatkan Murid
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
6.50-7.00pg PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan dipelajari
pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan sepanjang hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan keselamatan
diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

76Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg ENGLISH (WRITING) INITIAL WORDS
Standard BI 2.2 Apply sounds of letters to recognise words
Kandungan
Standard BI 2.2.6 Recognise and sound out initial, medial and ending sounds in a word
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
At the end of the lesson, the pupils will be able to sound out initial sound in a word
Objektif
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan

EMK Bahasa KBAT : BBM:


CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1.Teacher inroduce the sound of word ’un’. TP1 TP2 TP3
2. Students memorize the sound ’un’.
3. Students combine the sound of ’un’ with the initial letter.
Example : ’r’ and ’un’ forming the word run

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00 pg PENDIDIKAN ISLAM

-Dijalankan oleh guru pendidikan Islam

Masa RECESS
9.00-9.30  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue
Masa Bidang Pembelajaran Tajuk
9.30-10.30 KREATIVITI DAN ESTETIKA BINAAN KREATIF
Standard KE 3.3 Menzahirkan idea kreatif dalam penghasilan karya seni (Ekspresi Kreatif)
Kandungan
Standard KE 3.3.4 Menghasilkan binaan kreatif
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat menghasilkan binaan kreatif mereka sendiri menggunakan permainan yang diberikan oleh
Pembelajaran guru.

Kriteria Kejayaan
EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : BBM:
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Murid diberikan permainan sambung paip dan diberikan model contoh binaan TP1 TP2 TP3
rumah
2. Murid perlu menghasilkan binaan kreatif berpandukan model contoh yang
diberikan guru.
Kemahiran ABAD 21 :
3. Aktivit dijalankan secara berpasangan.
4. Guru memantau hasil kerja murid.

Masa Bidang Pembelajaran Tajuk


10.30-10.50 pg BAHASA MELAYU (BACAAN) Sukukata terbuka
Standard kandungan BM 2.3 Membina dan membaca suku kata dan perkataan
Standard BM 2.3.3 Membaca perkataan dengan suku kata terbuka: (i) KV+KV
Pembelajaran
Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat membunyikan sukukata terbuka da, di, du, la, li, lu, ja, ji, ju
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya dapat membunyikan sukukataterbuka dengan cara yang betul dan tepat.
EMK Bahasa KBAT : Berfikir BBM: Kad Imbas

CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Murid membunyikan huruf konsonan d, l dan j dengan panduan guru menggunakan TP1 TP2 TP3
Teknik bacaan LIGEBU.
2. Guru membimbing murid membunyikan huruf dengan betul.
3. Murid akan cuba membunyikan sukukata terbuka berpandukan bunyi huruf konsonan
Kemahiran ABAD 21 :
yang telah mereka pelajari.
4. Guru akan membantu murid membunyikan sukukata terbuka tersebut menggunakan kad
imbas huruf.

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
10.50-11.00 - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :
REFLEKSI 1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHAN
2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 23 jun 2022 Hari : Khamis


Minggu : Tema :
Masa : 7.00 hingga 11.00 Pagi Strategi : Pembelajaran Berpusatkan Murid
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
6.50-7.00pg PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah
dan membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan pada hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri

Kemahiran ABAD 21 : Hot seat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


7.00 - 8.00pg SAINS AWAL RAMALAN
Standard SA 2.5 Meramal
Kandungan
Standard SA 2.5.2 Membuat ramalan apa yang akan berlaku berdasarkan aktiviti yang dijalankan
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
Diakhir sesi pembelajaran murid dapat membuat ramalan melalui aktiviti yang dijalankan guru.
Objektif
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Murid dapat meramal apa terjadi kepada tisu basah yag dijemur di luar kelas

EMK Sains dan Teknologi KBAT : BBM :


CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Murid diberikan 1 helai kertas tisu basah yang dijemur di luar kelas bermula TP1 TP2 TP3
awal pagi
2. Murid perlu membuat ramalan apa akan terjadi kepada tisu yang
telah dijemur di luar kelas.
3. Murid akan merekodkan pemerhatian mereka pada jam 10 pagi.
4. Guru dan murid akan membuat kesimpulan berkenaan ramalan
mereka benar atau tidak berpandukan pemerhatian yang dibuat.
Kemahiran ABAD 21 :

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg AKTIVITI FIZIKAL (PEERS)
Standard FK 2.3 Melakukan pelbagai pergerakan bukan lokomotor
Kandungan
Standard FK 2.3.3 Melakukan gabungan pergerakan bukan lokomotor
Pembelajaran

Tunjang Yang
Disepadukan

Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat membuat 3 pergerakan bukan lokomotor (Latihan Sukaneka Prasekolah)
Pembelajaran

Kriteria Kejayaan
EMK Nilai murni : Kerjasama KBAT : BBM:

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


1. Murid dibahagikan kepada 4 kumpulan mengikur rumah sukan. TAHAP PENGUASAAN
2. Murid akan membuat dua aktiviti TP1 TP2 TP3
 Lari dalam guni
 Meleret bola dalam gelung secara membelakang.
3. Guru akan membimbing murid membuat aktiviti

Kemahiran ABAD 21 : Kerja Berpasukan

Masa RECESS
9.00-9.30 pg  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


9.30-10.30pg KETRAMPILAN DIRI MENGURUS EMOSI
Standard KD 2.2 Membina kebolehan mengawal dirI
Kandungan
Standard KD 2.2.2 Menyatakan cara mengurus emosi secara positif dalam situasi yang tidak menyenangkan
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid boleh menunjukkan sikap positif berdepan situasi tidak menyenangkan.
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan

EMK Nilai Murni : Sabar KBAT : Menilai BBM:

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Guru membuat lakonan seorang murid yang memotong barisan menunggu TP1 TP2 TP3
giliran membeli di kantin
2. Murid diminta untuk memberikan pendapat mereka berkenaan tindakan
murid tersebut.
3. Guru akan membimbing murid untuk mengambil langkah yang sesuai
berhadapan situasi tersebut.
4. Murid diingatkan untuk tidak menunjukkan emosi marah sebaliknya
menasihati murid tersebut dengan baik dan sopan. Kemahiran ABAD 21 : Berprinsip
5. Guru turut menekankan untuk tidak mengamalkan amalan untuk sentiasa
marah dengan kawan yang melakukan kesilapan. Nilai Teras Sivik : Hormat- menghormati

Tajuk
Masa Bidang Pembelajaran NOMBOR SEPULUH-SEPULUH 10-100
10.30-11.30pg MATEMATIK AWAL
Standard kandungan MA 2.4 Memahami siri 10 hingga 100

Standard MA 2.4.1 Membilang nombor sepuluh – sepuluh secara tertib menaik dan menurun
Pembelajaran

Tunjang Yang KD 2.3.5 Menunjukkan kebolehan sendiri melalui pelbagai kaedah komunikasi.
Disepadukan
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat mengisi nombor yang hilang dari kiraan 10 -100 (menaik) melalui lembaran kerja
Pembelajaran

Kriteria Kejayaan

EMK KBAT : BBM

CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK


1. Murid secara bergilir-gilir menulis semula kiraan sepuluh-sepuluh dari 10 TAHAP PENGUASAAN
hingga 100 di papan putih. TP1 TP2 TP3
2. Guru membimbing murid membuat kiraan sepuluh sepuluh 10 hingga 100.
3. Guru akan membuat susunan nombor 10 hingga 100 dengan beberapa nombor
dihilangkan
4. Murid perlu mengisi nombor yang hilang dengan nombor yang betul.
5. Murid kemudiannya membuat latihan yang sama dengan susunan yang telah
dibuat oleh guru pada Langkah 3.
Kemahiran ABAD 21 :

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
10.50-11.00 tgh - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :
REFLEKSI
KESELURUHAN 1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh : 20 MEI 2022 Hari : Jumaat


Minggu : Tema : MODUL ( CUP) 1
Masa : 7.00 hingga 11.00 pagi Strategi : Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
7.30 – 8.00pg PERBUALAN AWAL KEBERSIHAN DIRI (SOP)
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid :
PERBUALAN AWAL
 Murid ucap selamat pagi kepada guru , guru mengambil kehadiran murid,
pemeriksaan suhu dan merekod kebersihan diri murid.
 Nyanyian lagu Negaraku,Lagu Negeri dan lagu sekolah.
 Soal jawab mengenai kalendar,cuaca dan bacaan doa-doa harian.
 Guru memberi penerangan 5 minit mengenai kebersihan dan langkah-langkah
pencegahan Covid-19.
 Guru bersoaljawab dengan murid mengenai aktiviti-aktiviti yang akan
dipelajari pada hari ini.
 Guru menerangkan mengenai pembelajaran dalam Modul CUP Prasekolah dan
membincangkan aktiviti yang akan dilaksanakan pada hari ini
 Guru menerangkan kepentingan menjaga kebersihan, kesihatan dan
keselamatan diri.

Kemahiran ABAD 21 : Round table

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


7.00-8.00pg KETRAMPILAN DIRI SIKAP SABAR
Standard KD 2.2 Membina kebolehan mengawal diri
Kandungan
Standard KD 2.2.3 Menunjukkan sikap sabar semasa berdepan dengan situasi yang tidak menyenangkan
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
Diakhir sesi pembelajaran murid dapat bersikap sabar mendepanai situasi yang kurang menyenangkan.
Objektif
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan
EMK Nilai murni KBAT : Menilai BBM: Modul CUP dan Slide PPT
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
1. Murid menonton video sekumpulan murid nakal mengejek rakan mereka. TAHAP PENGUASAAN
2. Guru meminta murid untuk memberikan pendapat mereka mengenai apakah tindakan TP1 TP2 TP3
yang patut dilakukan sekiranya berdepan situasi yang sama
3. Guru membimbing murid untuk bersikap sabar sekiranya berdepan situasi tidak
menyenangkan.

Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.00-9.00pg KEMANUSIAAN KEMUDAHAN AWAM
Standard KM 2.3 Memahami tanggungjawab dan hubungan diri dengan komuniti.
Kandungan
Standard KM 2.3.4 Menyatakan cara menjaga kemudahan awam
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
Objektif Diakhir sesi pembelajaran murid dapat menyatakan cara menjaga kemudahan awam
Pembelajaran
Kriteria Kejayaan Saya dapat menjaga kemudahan awam
EMK Nilai murni KBAT :Mengaplikasi BBM: Modul CUP dan Carta gambar

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


1. Guru menunjukkan beberapa contoh kemudahan awam yang rosak dan tidak boleh TAHAP PENGUASAAN
digunakan TP1 TP2 TP3
2. Guru menerangkan kepada murid akibat tidak menjaga kemudahan awam
3. Guru menerangkan kepada murid cara penggunaan kemudahan awam yang betul.

Kemahiran ABAD 21 :

Masa RECESS
9.00-9.30pg  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
 Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue
Masa Bidang Pembelajaran Tajuk
9.30-10.30 pg BAHASA MELAYU ( BACAAN) Bacaan mudah (Kenali keluarga huruf )
Standard kandungan BM 2.2 Mengenal huruf abjad

Standard BM 2.2.3 Mengenal pasti dan menyebut huruf kecil dan besar
Pembelajaran

Tunjang Yang KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin


Disepadukan

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :


Pembelajaran 1. mengenal huruf dan menyebut dan membunyikan huruf vokal yang dikenal pasti dengan betul.
Kriteria Kejayaan Saya dapat menyebut dan membunyikan huruf vokal yang dikenal pasti dengan betul.

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM:


Modul CUP
Buku Modul Bacalah Sayang
Lagu ABC (Tiang buncit )
Papan ” whiteboard” kecil
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
TAHAP PENGUASAAN
1. Murid mengulangkaji semula sebutan bunyi huruf vocal (a, i, u, o, e, e’) TP1 TP2 TP3
2. Guru akan memanggil murid ke hadapan kelas untuk membunyikan huruf vocal yang
mereka telah pelajari.

Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan

Masa Bidang Pembelajaran TAJUK


10.30 - 10.50 pg KREATIVITI DAN ESTETIKA MENYANYIKAN LAGU

Standard kandungan KE 1.3 Membuat pergerakan mengikut muzik


Standard KE 1.3.1 Melakukan pergerakan berdasarkan lirik lagu
Pembelajaran

Tunjang Yang
Disepadukan

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat menari lagu Kepala, Bahu, Lutu Kaki
Pembelajaran

Kriteria Kejayaan

EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM :


Projector

CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK


TAHAP PENGUASAAN
1. Murid akan menonton video lagu Kepala, Bahu, Lutu Kaki TP1 TP2 TP3
2. Guru membuat pergerakan lagu Kepala, Bahu, Lutu Kaki
3. Murid akan membuat pergeralan lagu Kepala, Bahu, Lutu Kaki mengikut pergerakan
guru.

Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan

CLOSING
Masa - Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
10.50-11.00tgh - Pupils clean tables and pack stationery
- Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/25 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.

GURU :

REFLEKSI
1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √
KESELURUHAN

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….

Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Catchup Plan dapat dilaksanakan
