Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH

Tarikh 14 MARCH 2024 Hari : KHAMIS


Minggu : 01 Tema :Orientasi (Diri Saya)
Masa : 7.30-11.30 Strategi :Bertema dan Modular
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa MAIN BEBAS
7.30 – 7.50pg PERMAINAN SUSUN BLOK/PUZZLE
Masa Bertanggungjawab
7.50-8.10 pg Perbualan Awal Pendidikan Sivik

CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK


PENGURUSAN DIRI MURID Kehadiran murid:
PERBUALAN AWAL
 Murid berkumpul, ucap Selamat, bacaan doa,kalander, dan menanda
kedatangan.
 Murid menceritakan persiapan mereka ke sekolah dengan cara memakai
pakaian yang bersih dan dibasuh.
 Murid menjaga kebersihan pakaian, semasa mengambil sarapan/ makan pagi,
seperti :
 Air tidak tumpah.
 Makanan tidak bertaburan di atas meja makan. Kemahiran ABAD 21 : Hot seat
 Sisa makanan tidak terlekat pada pakaian.
 Murid menzahirkan rasa sayang dan bersyukur kerana ada ibu ayah yang
sentiasa prihatin tentang kebersihan pakaian harian anak.

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


8.10-9.00pg Aktiviti pembelajaran
KEMANUSIAAN Saya Sedia Membantu
(P.sivik)
Standard KM 1.1 Memahami diri dan hubungan dengan keluarga.
Kandungan
Standard (KM1.1.2) Bercerita tentang anggota keluarga.
Pembelajaran (KM 1.1.3 ) Menerangkan tentang salasilah keluarga sendiri.
Tunjang Yang (BM1.1.1) Mendengar ucap selamat dan memberi respons yang bertatasusila dengan bimbingan
Disepadukan
Di akhir sesi pembelajaran murid dapat:
Objektif 1. Bercerita serba sedikit tentang ahli keluarga masing-masing.
Pembelajaran 2. Menerangkan tentang salasilah keluarga sendiri.
Kriteria Kejayaan 1.Bercerita serba sedikit tentang ahli keluarga masing-masing.
2.Menerangkan tentang salasilah keluarga sendiri.
EMK Nilai murni: KBAT : Menilai BBM: youtube/lembaran kerja.
CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK
AKTIVITI: TAHAP PENGUASAAN
1. Meneliti gambar tunggal. TP1 TP2 TP3
2. Murid memberi pendapat masing-masing tentang keluarga ( teknik Round
Robin.)
3. Murid bertutur dan memberi pendapat masing-masing tentang adik beradik
masing-masing. Kemahiran ABAD 21 : Bermaklumat
4. Murid mewarnakan gambar keluarga.
KANDUNGAN:

Saya,Anggota Keluarga dan Orang Lain.

 Empati kepada orang yang memerlukan.

NILAI TERAS:

KASIH SAYANG

HORMAT-MENGHORMATI

BERTANGGUNGJAWAB

KEGEMBIRAAN.

RECESS
Masa  Pupils eat breakfast according to the SOP prescribed by Preschool management
9.00-9.30pg  Pupils are monitored by teachers and assistant during student breaks.
 Teachers and assistant always maintain the rules and hygiene of students' dining in the learning room.
 Pupils wipe the dining table with wet tissue

Masa Bidang Pembelajaran Tajuk


9.30-11.20pg BAHASA INGGERIS
(CEFR)
Standard kandungan BI 2.3 Demonstrate understanding of a variety of text in the form of print and non-print materials
Standard BI 2.3..2 Read familiar words printed in the surroundings
Pembelajaran
Tunjang Yang KM 1.1 Memahami diri dan hubungan keluarga.
Disepadukan
Objektif At the end of lesson pupils will able to:
Pembelajaran 1. To read 5 out of 6 words correctly.
Eg: father,mother,sister, broter and grandmother
Kriteria Kejayaan
EMK Kreativiti dan Inovasi KBAT : Berfikir BBM: Lembaran kerja

CADANGAN AKTIVITI PDPC CATATAN/ IMPAK


ACTIVITY: TAHAP PENGUASAAN
1. Learning process: GAMES: FINDING WORDS
TP1 TP2 TP3
2. Children spell the words card shown.
3. Children read loudly.
4. Children match and paste word to the correct picture.

Kemahiran ABAD 21 :Kerja sepasukan

CLOSING
- Teachers interact with students about learning activities that they have learned today
Masa - Pupils clean tables and pack stationery
11.20-11.30pg - Pupils read prayers and thank teachers.
- Pupils engage in personal hygiene activities and follow (SOP) procedures from preschool correctly
-Pupils sing ” emotion and feelings/goodbye” songs.

MURID :
1. Murid TP1……. /11 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan dan latihan intervensi berterusan.

2. Murid TP2…… /11 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengukuhan/intervensi.

3. Murid TP3 ……/11 telah menguasai objektif dan mengikuti aktiviti pengayaan.
REFLEKSI
KESELURUHAN GURU :

1. Sesi PdPc dapat dijalankan dengan baik dan mengikut ketetapan masa dalam jadual waktu √

2. Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan.

Kursus/mesyuarat/seminar

Program sekolah :…………………….


/
Aktiviti luar

Cuti Rehat / Cuti Sakit

3. Aktiviti Modul Orientasi dapat dilaksanakan
